Jump to content

Moto Zajednica

Tema o Beverly 250ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
pre 3 minuta, Nole Bg je napisao:

Eh sad Milance par god bas teskoemoji1787.png, tog nzm kome budu par god, jedino ako prelazis 2000 km godisnje. Menjao sam 2 zadnje i jednu prednju za godinu na Silveru, a sad videcemo, ako prodjem godinu sa parom guma bicu zadovoljan....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Sta znam ja vozim par hiljada godisnje, ne lezem u krivinama i lagan mi je motor. Elem, ovo je skup hobi. Pritom ljudi zaboravljaju da su u kontaktu sa asfaltom samo na 2 tocka. Gledam namrstene momke po gradu kako propinju na zadnji sa celavim gumama, krljaju im menjaci dok oni kidaju od semafora do semafora...nisam pobornik niti takve voznje, jos manje takvog odrzavanja. Ne bih da uvredim bilo koga, ali ako covek nema novca za ovakav hobi (kvalitetno odrzavanje, kocnice, gume i sl) suludo mi je stavljati glavu na panj i raditi protiv sebe.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 25 minuta, Milllan 83 je napisao:

Ne kupuju se gume svakog meseca,

OK, ubediste me :) Metiću neke Pirelli, take imam sad i zadovoljan sam. Ne mogu sad da se tripujem dal mi nešto kliza Mitas :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
pre 13 minuta, Nole Bg je napisao:

Eh sad Milance par god bas teskoemoji1787.png, tog nzm kome budu par god, jedino ako prelazis 2000 km godisnje. Menjao sam 2 zadnje i jednu prednju za godinu na Silveru, a sad videcemo, ako prodjem godinu sa parom guma bicu zadovoljan....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Neka moja km koju cu prelaziti godisnje  je oko 3-4000km , gradska voznja, koja “setnja” okolinom i mozda neka tura tipa ~200 km ka nekoj nazovi destinaciji..

koji je tvoj neki prosek godisnji ako nije tajna i gde se to napravi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Aj da probam da odgovorim, Silver winga sam vozio 3 god i presao nesto oko 40000km, sto znaci godisnje sam prelazio ok 12-15 k km. Vozio sam ga svakodnevno i po gradu jer sam radio u centru pa sam imao potrebu za tim, i naravno jednodnevne voznje i putovanja od nekoliko dana. Prespartao sa njim Srbiju uzduz i popreko, Bosnu, Cg, Rumuniju. Posto ima dosta novih clanova u maxi ekipi, preporucicu da bace oko na moje putopise iz prethodnih godina " Ostrog 2019", " Osvajanje Karpata" i " Patrola do Jadrana u doba korone". Mozda ce biti nekome zanimljivo da vidi gde se to i kako vozilo. Prelepe uspomena i iskustva sa maxi skuterom. Sad sam na mnogo ozbiljnijem motoru koji cu retko po gradu voziti pa shodno s tim verovatno ce biti i nesto manja kilometraza na godisnjem nivou.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

@Nole Bg Mada daleko od toga da je silver 400 neozbiljan motor

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

, tako je, ja ga volim i uvek cu imati najbolje misljenje o tom motoru. Ali ipak brale druga je dimenzija sada, potpuno drugi ugodjaj u voznji. Sve ima svoje dobre i lose strane, ostao sam bez motora za po gradu, bar meni nije uzivanje po guzvi klackanje sa menjacem, imam osecaj da i tom motoru ne prija taj rezim voznje, a opet s druge strane kad izadjem iz grada sve odma zaboravis i uzivas punim plucima

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

Naravno, razumem sve sto kazes. Jeste da sam ceo svoj staz na dva tocka vozio maxi skutere, ali sam jednom prilikom od prijatelja pozajmio afriku na par dana. Stvarno jeste ogromna razlika, i drugi polozaj sedenja, ciklistika. Da ne pominjem to kakav ugodjaj daje manuelni menjac... Jeste da ga nisam mnogo vozao po gradu, verujem da je tu skuter neprevazidjen. Lepo kazes, sve ima svoje

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Nole Bg je napisao:

ostao sam bez motora za po gradu, bar meni nije uzivanje po guzvi klackanje sa menjacem, imam osecaj da i tom motoru ne prija taj rezim voznje, a opet s druge strane kad izadjem iz grada sve odma zaboravis i uzivas punim plucima

Tako i moj bivši šef, kupio neku ogromnu Yamahu cruiser za uživanciju, sad zaboravih koju, al ubiva se od posla, ne izbiva iz auta, pa pređe s njom oko 500-600 km godišnje. Žali bože registracije.

Šta ti je život, il imaš konzervu, ili otvarač, nikako da se potrefi oba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Cirida za Bev sa velikim vizirom , kupljena u Lidlu , ima je za 1500,oo

ovo je cirida sa nejvecim dimenzijama..

 

D0FC9D22-747B-43E6-9A44-2312EF609B46.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250 carb.

Drugari,

kako da priđem frailaufu?

Beverly 250 sa karburatorom je u pitanju.

Hvala vam. 

Promenio član dzokatore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Razgraniči da li je frajlauf ili bendiks u pitanju.

 

Do prvog se teže dolazi, desna dekla se mora skinuti, pre toga antifriz i ulje ispustiti. Trebaće ti alat za skidanje magneta, drugačije ne pokušavaj.

Također će ti trebati nov dihtung dekle i pregledaj pumpu za vodu kad je već sve poskidano.

 

Za drugo, bendiks....otvoriš CVT i eto ga iza variatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Crno na belo..

Danasnja voznja “pre kise”..

Voznja sa suprugom, 70% otvoren put 30% grad ..

3’3333/100

4B20476C-0810-45A5-9A6F-001BEC26D3E7.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Imam jedno pitanje, ustanovio sam da se lanac bregaste istegao, pa sam odlucio da ga promenim... ali imam problem sa tim da taj lanac ima 100 zuba, dok za beverly 200 i 250 nema toliko... motor je beverly 200, ali koliko mi je receno glava, cilindar, karburator... su od 250...  kataloski taj lanac ide na neki suzuki... pa ako neko zna, koji lanac bi ja tu trebao da stavim? Gornji lancanik na bregastoj ima 38 zuba, dok donji na radilici ima 14, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kimko xciting 500
On 5/30/2020 at 1:15 PM, Ujak said:

Pozdrav ljudi. U pitanju je beverli 200 . Takodje imam problem sa paljenjem (samo cakce) , motor odveden kod majstora ,repariran alnaser ,zamijenjen automat paljenja(izgorio),stavljen novi aku. Radio je dobro nekoliko dana i opet isto (cakce ne pali) . Prije toga mi je u voznji na par sekundi ugasio brzinometar,sijalice sa table i gas nije primao jaki...ugasim upalim sve opet radi,ali istu noc isti problem (cakce) ne pali. Sto ga muci zna li neko? Hvala unaprijed

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kimko xciting 500

kod mene je isti problem,menjao drugi alnaser,a iako i moj radi direktno na akumulatoru,kupio sam drugi,menjao bendiks,jedino nisam rele alternatora skidao jer kod mene upali  i radi normalno,onda ga ugasim i onda se cuje samo tak,kao da zalepi i povuce nenormalnu struju i ugasi displej,da mi treci put upalio kao mina i tako svaki neparan put,cak sam sumnjao na biksne u dekliu koje drze bendiks da su lose pa iskose samog i ne upadne lepo u alnaser,tj.zupcanik pogonski,gledao sam rele je 12v 80 ampera ali neznam gde da ga kupim...pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kimko xciting 500
On 5/26/2016 at 5:46 PM, slobasuper9 said:

Pozdrav. Posto imam problem sa skuterom koji se manifestuje drasticnim gubitkom snage morao sam kod majstora.

Elem,danas mi je decko posle 2 min konstatovao danje otisla membrana i klapna na karbu. Zalepljeno izolirom,u principu zakrpljeno samo da stignem do kuce.

Zna li neko od kolega gde mogu naci te delove i koliko bi okvirno trebalo da bude cena? Da li novo ili polovno?

U pitanju je beverly 200 .

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Kako doći do tebe za savet,neki broj,Saša iz Smedereva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Zdravo svima,

Imao sam potrebu da se javim i iznesem neka svoja zapazanja o Beverly 250ie posle predjenih 2000km od kada je kod mene. Ne znam da li da se pohvalim ili da cutim ( da ga ne ureknem) da nisam imao nikakvih tehnickih problema osim nekih sitnica, npr, zamenjen je akumulator koji me je izdao kada je najmanje trebao- na putu, reseno tako sto sam nasao kablove i prespojio..automat ili prekidac na desnoj rucici kocnice je zamenjen.. i to je to:)

1) Ovde se raspravljalo o Mitas gumama/ meni su sasvim ok, prilagodjavam se uslovima puta i nemam problema, dva puta me je hvatala kisa i vozio po kisi.. lagano, oprezno i nisam imao problema.

2) Veliki vizir je i plus i minus,.. plus jer pruza odlicnu zastitu od kise, vetra, tvrdokrilaca i sitnih musica koje bi zavrsile na meni. Losa strana je voziti po kisi po noci jer je prelamanje svetlosti kroz kapljice katastrofalno i dosta smanjuje vidljivost.. Takodje na iole malom vetru zna da remeti balans “gurajuci” skuter tamo-amo..na auto putu odnosi par konjskih snaga i takodje zahteva dobro drzanje koromana.

3) Sediste je tvrdo, tera vozaca ka napred, suvozac ima idealnu poziciju.

4) Kocnice zavrsavaju posao, nekako sam naucio vozeci jos mz etz odavno da stiskam obe rucice podjednako i tako kocim.. 

5) potrosnja ide od 3.5 do 4.4 . Veca potrosnja je skoro 90% gradska voznja i par odlaska do sela gde imam uspon od skoro10 stepeni.

6) Snaga beva je meni sasvim dovoljna za preticati i krstariti, krstarim obicno sa suprugom gde oboje imamo oko 120 kg i bev to sasvim lako podnosi i pruza dovoljno snage.( bicu ne skroman ako bih rekao da ne bih zeleo bar jos 100cc;))

7) Svetla su zadovoljavajuca, mozda bi trebalo za mrvicu jaca npr..

 

Od nezeljenih putnih situacija sam imao jednu, bila je noc, prolazim kroz naseljeno mesto i vozim 50km i prolazim kraj Nisove pumpe i auto mi sece put da bi usao na pumpu iz suprotnog smera, dajem gas da ga izbegnem i on mi prolazi na nekih ~20cm od zadnjeg tocka.. na skateru je bila i supruga.. eto.. 

 

Malo krstarenja uz finu muziku, ko zeli moze da pogleda:Bandolero:

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Upgrade:)

Nisam je stavio da bih snimao kao jutjuberi ( mada nikad se ne zna;):neznam:)..

Nek snima i bude kao ne daj boze dokaz za neka nezeljena dogadjanja..

 

68AB7B2D-7CC9-4137-A319-37AA2F05513F.jpeg

9E0CCB22-A54B-4850-8943-AFEFCA9F2E3B.jpeg

68EC246A-B66F-4A4F-BC36-D210F5971E46.jpeg

Promenio član petar_lord

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Da napisem par recenica..

Tema mi jedno dva meseca nije bila vidljiva jer je zalutala u temi o Bev200..

ok, sada je opet online pa mozda ce novim clanovima pomoci oko nekih pitanja..

elem, danas sam sa suprugom napravio nekih skoro 300km..

lep dan, suncan i “kao topao” ali na skuteru druga prica..

relacija : pk, predejane, vladicin han, surdulica, Vlasina lake .. pa nazad preko vlasotinca i leskovca do prokuplja..

u predejanu standardno , lepinja sa kajmakom( uvek dobra) na Vlasini neki slatkis,  hotel-restoran Best ne mnogo guzva ,mahom motoristi ( 10tak)

evo par slika..

 

(potrosnja od 3,3 do 3,8)

mislim da sam video kolegu iz leskovca negde na putu@Predator016 na belom silveru

( ako nisi bio ti sory..)

 

 

82FA82C6-AF40-46EB-8FD7-91772F9D01FF.jpeg

8FC8B40C-6EA0-45EF-B38E-6CA6F0B174FA.jpeg

57066AD4-7E6E-48AF-947B-381F0AF59AC2.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja cak mislim da smo se dvaput videli.

Ja bio Leskovac, Prokuplje, Blace, jezero Ćelije na vrhunsku riblju čorbu , Krusevac, pa nazad...
Sad kad vracam film, lep crni bev sa povišenim vizirom, vozač sa suvozačem, crne kacige, blicnuo mi oba puta... ili ima dva identična ili smo se sreli i u dolasku i u povratku.. :)

Kad montiram snimak sa kamere, videcu da li si uhvaćen.. :)

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Hahaa..

dobra zapazanja sa obe strane:sampion:!!

mislim da sam te prvi put video kada si preticao ( da ne kazem uleteo u preticanje;))

 

svakako dobar je svaki put kada se stigne toplome domu..

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Skroz ok scoot...

Meni je potrosnja 4l...strogo gradska voznja..

Za sada sam zadovoljan...

Kratko ga imam...tek nekih 6000km..

Crna boja mu mnogo bolje stoji... :)

20211005_213151.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja