Jump to content

Moto Zajednica

Motor se gasi kada se zagreje (Suzuki DR 600)

Recommended Posts

  • Drug član, 4387 postova

Карбуратор како је среџен и то има везе, гумице, укручена мембрана, висина пловка, луфт шибера и све то утиче на рад и потрошњу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Možda i ne troši toliko. Cilindar je mastan na jednom mestu uvek, skroz na vrhu odmah ispod poluge dekompresora. Rekao bi da tu gubilm ulje. Vidim i da ta poluga ima lufta.. EE sad, 800ml na 1000km.. Na tom putu od 1100 km, kontrolisao sam nivo ulja na pauzama, na svakih 200 km recimo. Sačekam malo da se ohladi, proverim nivo i dospem do max ili blizu max. Međutim, posle mi kažu da to nije ispravno, da sam ulje trebao gledati samo na skroz hladno. Predpostavka je da sam zapravo konstantno trošio višak ulja, koji sam dosipao. Odnosno, najveći deo od tih 800ml je verovatno višak ulja koji je motor izbacio... Zašto sam dosipao stalno na max? Majstor me "uplašio" pričom da ovaj tip motora mora uvek imati ulje iznad pola ili na max. Nigde bez 1l ulje i sl. I eto, iz tog razloga sam stalno kontrolisao i dosipao.
Ма одлично си то радио, уље се не мери само на хладно посебно кад је установљено да агрегат је у фазону повечане потрошње. Ували прст у ауспух(на хладно нормално) и протрљај гар који ти остаје на прсту. Ако је масно и размазује се онда троши уље, ако је суво и лако се скида онда је лоше сагоревање. Иначе ко што Џунта рече у једној прилици: "не троши ни кап" је само МИТ, то не постоји. Сваки агрегат троши уље. И није страшно да стари DR тражи освежење у смислу гумице вентила и евентуално карике. Заслужује та машина.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
32 minutes ago, Krokodilo said:

Ако је масно и размазује се онда троши уље, ако је суво и лако се скида онда је лоше сагоревање.

A kako treba da bude kad je sve ok ? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 6 minuta, Krokodilo je napisao:

Ово је добро.

Mogla je garava da se malo opere, ili tako mora zbog skidanja uroka? :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav ljudi!

 

Pokušao sam malo da se igram sa onim o čemu je pričao @Krokodilo. Imam dva problema :D Ako šraf za smešu odvrnem na 2 - 2.5 kruga kako je rečeno, motor mi u leru jako diže obrtaje (3500 rpm+) i izduvni gasovi na auspuhu su jako topli ka vrućem. Dodatnim odvrtanjem se situacija popravlja. Spustim ler gas na 1500 rpm a gasovi budu blago topli. Druga stvar je što šraf za ler gas uopšte ne postoji ili ga ja ne vidim. Radi se o Mikuni 14A00 karburatoru na modelu Suzuki DR 600 iz 1988 godine. Treće, pronašao sam servis manual za DR 650 i u odeljku za štelovanje karburatora ne pominju ništa drugo sem tog jednog šrafa koji sam i ja zavrtao/odvrtao. Po tom manualu ler se šteluje na 1300 - 1500 rpm, kad je motor zagrejan (prilog). Da li je moguće da se jednim šrafom (šraf 5 na slici) šteluje ler i smeša ujedno? Znam da je glupo pitanje...

carbDR600.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Ово је добро.6e4cce638af2638d8852814c111bfe73.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Poštovani kolega,
Jel mora da se proverava srednjim prstom ili je navika u pitanju?

(Ne zameri na šali i hvala ti što si vazda voljan da pomogneš savetima)

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Pozdrav ljudi!
 
Pokušao sam malo da se igram sa onim o čemu je pričao @Krokodilo. Imam dva problema Ako šraf za smešu odvrnem na 2 - 2.5 kruga kako je rečeno, motor mi u leru jako diže obrtaje (3500 rpm+) i izduvni gasovi na auspuhu su jako topli ka vrućem. Dodatnim odvrtanjem se situacija popravlja. Spustim ler gas na 1500 rpm a gasovi budu blago topli. Druga stvar je što šraf za ler gas uopšte ne postoji ili ga ja ne vidim. Radi se o Mikuni 14A00 karburatoru na modelu Suzuki DR 600 iz 1988 godine. Treće, pronašao sam servis manual za DR 650 i u odeljku za štelovanje karburatora ne pominju ništa drugo sem tog jednog šrafa koji sam i ja zavrtao/odvrtao. Po tom manualu ler se šteluje na 1300 - 1500 rpm, kad je motor zagrejan (prilog). Da li je moguće da se jednim šrafom (šraf 5 na slici) šteluje ler i smeša ujedno? Znam da je glupo pitanje...
carbDR600.png.effb3373168a2b4a4c611692d223b080.png
Да није за неко тржиште где је шраф за смесу пломбиран бронзаним поклопцем. То се дискретно пробуши и испод изаџе шраф па штелујеш.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Pre 17 sati, Krokodilo je napisao:

Ево о чему причам, бр 5 на тречу слику..613544f8d7cca7d475e7758dcaae7f3d.jpg57a6163d4cdcb430c776ebd1c6dfb711.jpg6a2e9d64075fbbe892abc27eff279cf3.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


 

Baš ću pogledati još detaljnije karburator, moguće da je to fazon. Uglavnom, meni se čini da sam problem rešio. Juče sam vozao oko 120km i nisam imao nikakvih problema, ni u gradu ni van grada. Jutros kad sam upalio motor na hladno, obrtaji u leru su na oko 1000rpm a sa povučenim saugom na skoro 1500rpm. Verujem da će zagrejan motor držati obrtaje na leru tu negde između 1300 - 1500 rpm, a to je po manualu ispravno...

 

p.s. I na 1000 rpm motor dosta lepo radi, ne guši se i ne čini se da su obrtaji jako nisko. Na izduvu je mlako, ne mogu reći hladno ali mlako...

Promenio član mbw201

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja