Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina novog motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Pozdrav ljudi!

Trenutno polazem za a2 kategoriju i u medjuvremenu trazim neki, po fin motor(po mogucnostvu nov, jer necu da mi "Crkne" negde na pola puta) posto planiram da idem na neku turu za Mongoliju, kada se sve ovo smiri...Inace, nikada nisam vozio motor, i zelen sam kao grasak sto se tice svega.

 

Elem, imam par Motora na umu, RE Himalayan, Kawasaki x 300 (ako Marinkovic moze da naruci**samo mi je on rekao da ce da proveri, svi ostali ni govora**) Honda CRF 300L ( Malo me plasi tako mali rezervoar)... Ako imate jos neke preporuke, pisite!

 

Usput, gledam da ima bas dosta BMW 310 GS na prodaju sa nekom smesnom kilometrazom (3k - 10k) za oko 5 soma jura, da li je realno da je toliko los motor da ljudi iskesiraju 7k pa posle kratkog vremena prodaju za 2 hiljade manje?

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Me mogu ti pomoći sa izborom motora. Ali kada kreneš u Mongoliju javi se. Nakon Moskve sam ti usput i možemo zajedno dio puta. Ja ljeto opet idem ma Altay (granica sa Mongolijom).


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Ako hoces u Mongoliju gledaj da kupis sto stariji motor, a ne mladji.

Kvalitet goriva nije ujednacen. 

Ako nesto rikne malo teze ces da popravis ili ima da se nacekas za rezervni deo, recimo.

Kradja.

Ne ide se sam, ako nije ekipa Discovery ili National Geographic uz tebe.

Javi utiske kad se vratis.

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
pre 10 minuta, dejankiss je napisao:

Ako hoces u Mongoliju gledaj da kupis sto stariji motor, a ne mladji.

Kvalitet goriva nije ujednacen. 

Ako nesto rikne malo teze ces da popravis ili ima da se nacekas za rezervni deo, recimo.

Kradja.

Ne ide se sam, ako nije ekipa Discovery ili National Geographic uz tebe.

Javi utiske kad se vratis.

 

 

 

RE bi trebao podnositi losiji kvalitet goriva. 

Ima jos, jos dosta to dog planiranog puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ta CRF ti je sad na YT prelazi Afriku...dobro se pokazala, do duše 250cc. Rešenje za gorivo su eksterni tankovi sa po 6l. Iskreno ne bih dalje gledao od CRF-a.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 9 sati, Envy je napisao:

posto planiram da idem na neku turu za Mongoliju, kada se sve ovo smiri...Inace, nikada nisam vozio motor, i zelen sam kao grasak sto se tice svega.

Ne znam sta ti je dunulo u glavi, ali tako velike kilometraze prelaze ljudi koji voze dugi niz godina, imaju ozbiljne kilometre iza sebe i cak i oni rade ozbiljne pripreme pred tako velika putovanja. Bez ljutnje, ali imam utisak da si gledao klip o Kawa-Zokiju i dosao na ideju da otputujes tako daleko. Prijateljski savet- kupi ono sto tebi lezi (bez zurbe i probaj obavezno sve motore ako je moguce), vozikaj se po lokalu, posle godinu - dve do mora pa nakon predjenih 500 km u jednom danu odluci da li su tako duge destinacije za tebe ili ne.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Može se i brže pripremiti za put. Ja sam u prvih pr mjeseci radio oko kuće po 600 km na dan i nakon tri mjeseca otišao na Altai. Putovanje ukupno 8000 tis km. Ako se ima želje i motiva nije problem.

Drugo je šta on priča o mnogo vise od moje vožnje i tu zaista bez pripreme bide ne lagano. Možda najbitnije pripremiti sebe da mozes odraditi neke male popravke usput.

Plus izbor rute, može doći do granice kroz Rusiji cijelo vrijeme po asfaltu, sa mnogo benzinskih, hotela i sve usput a tako bi si smanjio rizik da zapne u pustoši.

Sa Altai prelazi u Mongoliju i tek tamo mu se počinje igranka. U tome dijelu Mongolije ceste su relativno ok, prolaze ljudi na strom, versys, super tenere, BMW….Ako ide tom rutom mnogo motora može, gume 80-20 i nema brige. Tvrdi makadam se može savladati (uvijet da promašiš kišnu sezonu).

Tako da prije izbora motora valja shvatiti rutu kuda će ići i cilj (ako je cilj doći do tamo, ili čim vise van ceste po putu do tamo)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
pre 26 minuta, Gums je napisao:

Može se i brže pripremiti za put. Ja sam u prvih pr mjeseci radio oko kuće po 600 km na dan i nakon tri mjeseca otišao na Altai. Putovanje ukupno 8000 tis km. Ako se ima želje i motiva nije problem.

Drugo je šta on priča o mnogo vise od moje vožnje i tu zaista bez pripreme bide ne lagano. Možda najbitnije pripremiti sebe da mozes odraditi neke male popravke usput.

Plus izbor rute, može doći do granice kroz Rusiji cijelo vrijeme po asfaltu, sa mnogo benzinskih, hotela i sve usput a tako bi si smanjio rizik da zapne u pustoši.

Sa Altai prelazi u Mongoliju i tek tamo mu se počinje igranka. U tome dijelu Mongolije ceste su relativno ok, prolaze ljudi na strom, versys, super tenere, BMW….Ako ide tom rutom mnogo motora može, gume 80-20 i nema brige. Tvrdi makadam se može savladati (uvijet da promašiš kišnu sezonu).

Tako da prije izbora motora valja shvatiti rutu kuda će ići i cilj (ako je cilj doći do tamo, ili čim vise van ceste po putu do tamo)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Moj brat... Naravno, prvo da se nauce osnovne popravke, zatim nekoliko laganih tura, tipa Rumunija i okolina... Pa tek onda ozbiljno.

 

Gruba ruta bi bila Srb, Ukraina , Rusija i Mongolija... Naravno, kada dodje vreme, saljem ti por obavezno :lol2:

 

Altai izgleda predobro :)     A gledam sad, ima i beneli trk 251, lagan, trosi kao upaljac, autonomija 500+ km, i nije mnogo skup (4000e), znaci ostalo bi mi novca za opremu, od koje nemam nista... jedino sto ima 17/17 i od legure aluminujuma...mada, ne bih ja to terao preko dzombi 50 km/h

 

 

 

Promenio član Envy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Samo mogu preporučiti ne promašiti Altay. Predivno je tamo, Mongolija nije ništa bolja. Malo mojemu putovanju tamo imaš u temi moje Nastye. Ako te zanima. U gradu Bysk imaš bike house. Mnogo ljudi, mjesto za popravak, promjenu guma, sve šta treba. A tamo mozes i naučiti o super rutama na Altay.

Sa izborom motora ti ne mogu mnogo pomoći i sam sam početnik.

Računaj da ćeš kroz Rusiju imati ceste gdje kamioni voze 120 i čak brže. A u tim situacijama je najbolje da si brzi i da ih mozes sigurno preteći.

Plus ravni pravci, po dve tisuće km ravnice, koje ljudi uglavnom čim brže preskaču sa putnim brzinama 120+, uglavnom 140+.

Sa trenutnom situacijom ja bih izbjegao Ukrajinu, u Rusiju ušao kroz Bjelorusiju, dalje Moskva, Kazan i pravac Urala. Ural mozes prelaziti ili M5 Ufa- Chelyabinsk ili sjevernije preko Perma. Sjevernija ruta je bolja i lakša za motoriste. Nakon Urala ravnica do poslje Novosibirska. A tamo si već na Altay.

Za ovu rutu gore idealno bi bilo da ideš na motoru koji može na držati putnu brzinu 140 i odraditi po potrebi koje preticanje.

Kad uzmeš motor i budeš planirao javi se, mogu pomoći i dio rute odvoziti sa tobom ako po datumima bide ok. Poslje Moskve sam ti usput.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
pre 9 minuta, Gums je napisao:

Samo mogu preporučiti ne promašiti Altay. Predivno je tamo, Mongolija nije ništa bolja. Malo mojemu putovanju tamo imaš u temi moje Nastye. Ako te zanima. U gradu Bysk imaš bike house. Mnogo ljudi, mjesto za popravak, promjenu guma, sve šta treba. A tamo mozes i naučiti o super rutama na Altay.

Sa izborom motora ti ne mogu mnogo pomoći i sam sam početnik.

Računaj da ćeš kroz Rusiju imati ceste gdje kamioni voze 120 i čak brže. A u tim situacijama je najbolje da si brzi i da ih mozes sigurno preteći.

Plus ravni pravci, po dve tisuće km ravnice, koje ljudi uglavnom čim brže preskaču sa putnim brzinama 120+, uglavnom 140+.

Sa trenutnom situacijom ja bih izbjegao Ukrajinu, u Rusiju ušao kroz Bjelorusiju, dalje Moskva, Kazan i pravac Urala. Ural mozes prelaziti ili M5 Ufa- Chelyabinsk ili sjevernije preko Perma. Sjevernija ruta je bolja i lakša za motoriste. Nakon Urala ravnica do poslje Novosibirska. A tamo si već na Altay.

Za ovu rutu gore idealno bi bilo da ideš na motoru koji može na držati putnu brzinu 140 i odraditi po potrebi koje preticanje.

Kad uzmeš motor i budeš planirao javi se, mogu pomoći i dio rute odvoziti sa tobom ako po datumima bide ok. Poslje Moskve sam ti usput.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gledam sad generalnu rutu na google mapama, nije mnogo duza preko Madjarske, Poljske i Belorusije, par stotina km, ako je bolja ruta, sto da ne.

 

Sad me tih 140 baca na razmisljanje o cb500x, ali je cena malo skuplja :/ .

 

Kada budem, kretao, pisem ti, pa ako budes slobodan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Sretno sa izborom. Piši za mjesec do polaska da mogu svoje obaveze planirati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Jos si ti 'zelen' za takav put. No , voleo bi bas to da vidim. Pisi,bice nam interesantno to da ispratimo. 

 

Nikad nisi vozio ....

Nemas nista od opreme...

Iskustva nemas...

Motor koji uzimas servisni interval na 5-6000. Bas me zanima kako ces ti menjati ulje ili ako ostanes u kvaru kako ces se snaci. 

 

Sto kazu kolege iznad, odradi par ozbiljnih voznji po Srbiji i blizoj okolini. Dobro upoznaj motor i njegove mogucnosti,ali i mane. 

 

Svi bi mi daleko da putujemo,ali ovo je bas ozbiljna voznja za pocetnika! Kako bilo,srecno u potrazi dvotockasa. :takoje:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Ozbiljna vožnja i za mnogo iskusnije bajkere . Ne bih ništa da te ubedjujem , tvoj život tvoja stvar , jedino bih ti preporučio da ne krećeš nikako sam . Poželjno je da vas bude više i da ideš s nekim ko je iskusan . 
Što neko gore reče možda je i bolje da se kupi stariji motor i ponesu neki delovi koje možeš i sam da zameniš usput ( sajle za kvačilo , gas itd ) i koji u najgorem slučaju ume lokalni majstor da popravi .

Za početak položiš , kupis motor , odvozis neki turu od 100-200 km čisto da stekneš osecaj kolika je to distanca za motor . 

Ja nisam siguran da bih se odvažio i kolima da krenem za Mongoliju . 
Srećno
 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ne znam da li trolas masu ali nisi ni polozio, nikada nisi vozio motor a vec planiras Mongoliju :D Na CRF300 :D Ne znam sta bih ti rekao... 

 

Za pocetak upisi voznju, polozi, kupi motor koji zelis pa odvozaj 100km tako zelen i izbacices sebi te bubice iz glave.. Mislim da nisi ni priblizno svestan sta znaci putovati na motoru tolike kilometre. Takva akcija nije avantura vec samoubistvo. 

 

Rekao bih da si jos mlad cim ti ovakve ludosti padaju na pamet zato polako. Korak po korak.. Bice dana za Mongoliju..

 

Promenio član DeusExMachina
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Mislim da ste pogresno shvatili, ne planiram odmah za Mongoliju, vec za nekih godinu dana od prilike, kad budem spreman, a izmedju neke manje ture. Mongolija je neki krajnji cilj. A ovo i nije glavna tema posta vec preporuke nekih polovnih/novih motora koji bi odgovarao krajnjem cilju.

A ja sam uglavnom pozitivan lik, i ne mislim samo o losim stvarima, ali nisam ni glup pa da se ne spremim.

 

Sigurno necu da uzimam motor da bi vozao cure na njemu, nego da idem u avanture. :lol2:

 

A sto se tice polaganja...polozio sam testove, ostala jos praksa, ali se auto skoli pokvario motor pa cekam... 

 

A kamo srece da sam bas toliko mlad, 3 banke od juce :) 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Dobro je sto si pozitivan jer ovo (izvini na iskrenosti) i lici na humor, iskusnima sa dobrom logistikom treba bar sest meseci da se spreme za taj put , kilometraza je tu manji problem.

Sve najbolje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
pre 3 minuta, bdada je napisao:

Dobro je sto si pozitivan jer ovo (izvini na iskrenosti) i lici na humor, iskusnima sa dobrom logistikom treba bar sest meseci da se spreme za taj put , kilometraza je tu manji problem.

Sve najbolje.

Razumem, meni i inace pricaju da nisam normalan, tako da sam navikao :D 

 

Mozda ja to gledam na drugaciji nacin, pa se ne brinem toliko.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Matori vukovi izgorese ko licne citajuci ove postove. Ja cu da rezimiram.

Za godinu dana nov motor nije vise nov. Bolje za pocetak polovan, pa kad dodje Mongolija na red onda nov motor, ako do tad bude postojala Mongolija. Zemlja se (ipak) okrece, a mozda nauce i srpski ili Dzingis Kan vaskrsne. Mozda mi svi zavrsimo pod jednom sljivom, ako i jedna ostane, pa onda nema dalje.

To su najbolje adrenalinske godine za takve stvari, trideste, dok ne pocne covek da se kvari. Savet senilnih mudraca nema cenu.

Moj glas ide za Harley, Iž (Izh) ili Jawa Babetu, ostalo je konfekcija. Paris - Dakar ne mogu da predju bez konvoja podrske. Kroz Mongoliju jedan jak ili kamila nema cenu.

Potraziti na YT iskustva drugih. Mi Saharu nismo prelazili jednim dzipom...ostalo je istorija.

 

Promenio član dejankiss
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 81 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Sta god kupio, prvih 3000km ces kunuti sebe i dan kad si resio da vozis :jee:

 

Bez 500ccm ne bih se usudio na tako nesto iskreno. Novo staro sta god. Motor, to vec zavisi od tebe i sta tebi lezi, neko te je vec savetovao da obavezno probas, i to zapravo jeste najbolji pristup. Naravno ukoliko je moguce. Sada obzirom da ne vozis jos uvek, ne mozes ni da znas sta tebi lezi zapravo.

 

Sto se tice motora od 300ccm i zasto ih ljudi prodaju brzo, zato jer je snaga ipak potrebna. Prelaze ljudi i time milione ali znatno je lakse sa jacom masinom kada znas da u preticanju uvek mozes da dodas gas i da ne vozis stalno na granici maksimuma.

 

Iskreno za 4-5k bih uzeo polovan versys, strom, gs to je za pocetnika banja voziti. Imas na oglasima lepe primerke za te novce. Dok mu uradis servis naucis elementarne stvari. (Ulje, sajla, kocnica, pritisak...) 

 

Kao neko ko vozi tek 2 god i tek sada imam "kondiciju" za 500km u danu, i to sa masinom od 600ccm i 95ks mogu da ti garantujem da ti Mongoliju pre 2025te. videti neces :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Mislim, a i moje iskustvo je potvrdilo da nema potrebe otezati godinama sa dugačkim putovanjima.

Ako ima želje može se i brže pripremiti u istrenirati. Ja sam uzeo motor 12.04 snjeg se nije otopio do kraja a već 08.07 sa otišao na put sa 1000 km po danu. 4 dana u jednu stranu.

Da Mongolija je dalje, biti će mu teze, mora planirati dane odmora….ali nije nemoguce.

Ako ima volje i motiva može se.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

LJUDI, uzeo sam motor danas... u pitanju je Royal Enfield Himalayan... imam jednu sliku ali je lose ispala, kad stigne, ide bolja :na_glavi::jee::jee3:

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja