Jump to content

Moto Zajednica

Vijesti, nagadjanja, prdoklacenja,...sve sto je vezano za sezonu 2009

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki

Hopkins stvarno nema srece, evo vec je skoro pola sezone u SBK  a on samo 9 boda, vodeci mu beze preko 100 bodova, jako malo je vozio i jos povreda...  zao mi je coveka, ali nema veze zato sledece godine..., pokazace ko je majstor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Hopkins stvarno nema srece, evo vec je skoro pola sezone u SBK  a on samo 9 boda, vodeci mu beze preko 100 bodova, jako malo je vozio i jos povreda...  zao mi je coveka, ali nema veze zato sledece godine..., pokazace ko je majstor!

Stigao je u Valencia-i i zavrsio 11 u prvoj i 12 u drugoj trci.Sto je extra za prvi put i vec je na sledecoj trci u Assen-u pao i povredio se.Verovatno ce biti zdrav za Misano.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Na Honda Worldwide sajtu Honda je postavila celu svoju trkacku istoriju pocevsi od Soichiro Honda-ine deklaracije iz 1954 god. do danasnjih dana,odnosno do ere legendarnog RC211V,znaci do 2006 god.Ono sto je po meni zanimljivo je cela prica kako se tu svasta-nesto desavalo i jedna neobicna volja prvo Honde,a posle i ostalih Japanskih proizvodjaca da dominiraju svetskom trkackom scenom.Naravno,ovde je rec o Hondi tako da se ovde mogu videti i cuti zaista neke neverovatne masine.Uzivao sam slusajuci i gledajuci slike NR500(neverovatan projekat),NSR500 i RC211V.Tu su i slike iz trka od 1961 pa nadalje (konacno sam nasao valjanu sliku iz akcije legendarnog Mike The Bike-a).Ne lici mi bas na Hondu da tako pokazuje cak i svoje nekadasnje trkacke masine tako da me je ovo lepo iznenadilo.Koga zanima neka pogleda evo i linka:

 

http://world.honda.com/MotoGP/history/

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kad si vec pomenuo...

 

Svojevremeno sam citao u slovenackom Auto-magazinu o Hondinom nekadasnjem povlacenju iz moto sporta - kazu da je obrazlozenje bilo: "totalno odustvo konkurencije". Zna li neko vise detalja o tome? To se valjda dogodilo negde sezdesetih ili sedamdesetih godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Bila je jedna tema (ima je jos uvek) koja govori o tome kako novinari "slobodno" interpretiraju tekstove stranih kolega i agencija.Tako da to "totalno odsustvo konkurencije" moze i tako da se protumaci.

Krajem 50-ih i pocetkom 60-ih godina,najvaznija trka na svetskom nivou je bio TT.Gospodin Honda,poznat po svojoj izvanrednoj radoznalosti,vec je pocetkom 50-ih poceo da posecuje ovo takmicenje,vodjen filozofijom da ce njegovi proizvodi osvojiti svet samo ako budu sportski uspesni.'59 godine Honda prijavljuje 5 takmicara u klasi 125ccm.Iako u svojstvu "istrazivaca terena" dobijaju nagradu na timskom nivou plasirajuci se na 6.,7. i 8. mesto.Vec sledece godine pojavili su se sa "cudom tehnike" koje ce zauvek da promeni koncept motocikla,4 cilindra u redu,250 ccm i dve bregaste u glavi (mnogo pre CB 750)

Posle niza uspesnih rezultata,kojima je prilicno doprineo Mike Hailwood,Honda se povlaci iz takmicenja '67 godine.U tom trenutku,najjaci britanski motocikl imao je kurblu,spoljne podizace ventila (stapove) i stuju 6v.Dok je japansko "cudo" imalo elektrostart 12v i bregaste u glavi.Odatle mozda takva interpretacija

 

moja "slobodna" interpretacija (prevod) teksta u uvodu-Haynes Repair Manuala-za Hondu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Kad si vec pomenuo...

 

Svojevremeno sam citao u slovenackom Auto-magazinu o Hondinom nekadasnjem povlacenju iz moto sporta - kazu da je obrazlozenje bilo: "totalno odustvo konkurencije". Zna li neko vise detalja o tome? To se valjda dogodilo negde sezdesetih ili sedamdesetih godina.

I mene je interesovalo zasto.Nigde nisam uspeo da nadjem taj podatak.Pa sam pomislio ako su 1960 godine usli u moto trke i to u klase 125cc i 250cc,i 1961 prva pobeda u moto trkama i iste godine sampioni u konstuktorima 125cc i 250cc.I svake godine posle te bili prvi u konstruktorima u dve klase do kraja sezone 1967 kada su se povukli!Naizgled nema logicnog razloga zasto,ali jedno je sigurno da to nije nedostatak konkurencije,bilo je i te kako,MV Agusta je dominirala u najjacoj klasi sve vreme a u 125cc i 250cc su Hondu poceli da maltretiraju Yamaha i Suzuki.Mislim da se Honda povukla zbog ulaska u F1 1964 odnosno godine kada je John Surtees bio sampion.Mislim da su zbog troskova odustali od moto trka,a da su procenili da je F1 bitniji.Naravno ovo je moje misljenje ali ko ce ga znati?Svidja mi se misao iz jedne popularne serije "The thruth is out there.".Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Kad si vec pomenuo...

 

Svojevremeno sam citao u slovenackom Auto-magazinu o Hondinom nekadasnjem povlacenju iz moto sporta - kazu da je obrazlozenje bilo: "totalno odustvo konkurencije". Zna li neko vise detalja o tome? To se valjda dogodilo negde sezdesetih ili sedamdesetih godina.

Uffffff,jedva sam nasao!Postoji knjiga koja se zove Honda Motorcycles,pisac je Aaron P. Frank, na 64 strani u donjem desnom uglu nacices odgovor.Pominju se klase od 50cc i 125cc ali pominje se i razlog,i to je to!Evo linka.

 

http://books.google.com/books?id=CSxTaoGagKoC&pg=PP1&dq=honda+motorcycles&ei=LXM5SsHwIoiCzAS95dGYAw#PPP1,M1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Opet ja da malo prevodim

U istom tom tekstu,mislim na strani 12,pominje se da je mr. Honda (njegova kompanija) odlucio da prestane da se trka "jer je zadovoljio svoju sujetu" i da kompanija zeli da se okrene proizvodnji automobila.Prodaja motocikala je ubrzo pocela da pada,sto opravdava Hondinu politiku iz prethodnog perioda,da su sportski uspesi kljuc dobrog poslovanja

Dodajem.U godini kada je Valentino Rossi presao u Yamahu,prodaja motocikala ove marke porasla je za neverovatnih 40%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ne vidim dalje od 25-te strane!?

O.k. F1 je razlog,odnosno evo i same recenice na 64 strani odnosno 1967 godini :''Again,financial priority was shifted to the Gran Prix auto program." i to je sve o tome,nigde nema drugog razloga o kome se nasiroko pise.Moracu da procitam tu knjigu celu deluje mi super.

Da dopunim pre te recenice se pominje povlacenje iz klase 50cc i 125cc kao i da se ostaje sa samo dva vozaca u trkama Hailwood-om i Bryans-om i jednim mahanicarem Clark-om do kraja 1967.A sama recenica je obrazlozenje zasto se povlace.Pozdrav.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki

Opet ja da malo prevodim

U istom tom tekstu,mislim na strani 12,pominje se da je mr. Honda (njegova kompanija) odlucio da prestane da se trka "jer je zadovoljio svoju sujetu" i da kompanija zeli da se okrene proizvodnji automobila.Prodaja motocikala je ubrzo pocela da pada,sto opravdava Hondinu politiku iz prethodnog perioda,da su sportski uspesi kljuc dobrog poslovanja

Dodajem.U godini kada je Valentino Rossi presao u Yamahu,prodaja motocikala ove marke porasla je za neverovatnih 40%

Prosto da neverujes, zbog jednog coveka, idola, legende ili kako vec toliko da poraste promet?!, bas interesantno, jel vidite sta moze da znaci jedan covek, mislim da je yamaha tu napravila idealan potez kad je sklopila ugovor sa Rossijem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa nasli su pravi trenutak, kad je Rossi bio najnezadovoljniji u YamaSi. A i bilo je malte ne cifra koliko mu srce iste i isto tako da povede koga hoce (Jeremy and others). A sve se to obavilo stiskom ruke u ponoc u nekom satoru. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Vec sam pominjao da je Honda izbacila na svom sajtu celu svoju trkacku istoriju u cast 50 godina ucesca na trkama.Ono sto sam zeleo da napisem (jer nema potrebe da otvaram novu temu kada sam to vec pominjao) je da je galerija sada potpuna i da se pored RC211V,NSR500,NR500 mogu videti i RC166 Mike Hailwood-a i legendarni RC142.Da podsetim mogu se videti slike iz svake godine trkanja,Soichiro Honda-ina  "Isle of Man TT Race Declaration" iz1954 koja je najava svega,od ovih pet navedenih 'legendarnih' masina skinuti video(koji prikazuju masine iz svih uglova) i ringtonovi,masa wallpaper-a,ima cak i video zapisa nekih trka...

Verujem da medju nama ima ljudi kojima kojima ce ovo biti zanimljivo.

Evo i linka...

 

http://world.honda.com/MotoGP/history/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja