Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem prvi motor...

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Zdravo svima, potreban mi je savet oko izbora "prvog" motora.

Položio sam za punu A, pre toga sam vozio manje skutere, ali samo kraće relacije. 

Motor na kom sam polagao je od 650cc, veći je i dobro sam se snašao. 

Problem su moji gabariti, visok sam 195 cm i težak 105 kg. Ne bih hteo Enduro klasu, više sam za neki Touring ili Sport...

Ne patim za brzinama, prošao sam davno tu fazu, bitno mi je da motor bude koliko-toliko udoban, da izgledam normalno na njemu i da bude upravljiv i koliko toliko lak za vožnju. 

Prečešljao sam forum uzduž i popreko i vaši predlozi koji su mi se dopali su Bandit 650S, Fazer FZ6 S2 i Honda CBF 600 S. 

Znam da je najbolje da probam motor i tako vidim koji mi najviše odgovara, ali mene konkretno interesuje koji od ovih motora je bolji po pitanju udobnosti, veličini i upravljivosti.

Još ako ima neko da je probao svaki ovaj motor, a da je sličnih gabarita kao ja, pa to bi bilo super? :D

Promenio član Лека

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Cao, dobrodošao i čestitam na A kategoriji.

 

Vozio/posedovao sam sva 3 modela. Ja sam 191cm 93kg

 

Od navedenog, najudobniji će ti biti FZ6S, ali on ima žustar agregat, traži obrtanje i šaltanje.

 

Bandit 650S je doata mirniji, agilniji agregat, kao dizel u poredjenju sa FZ6S. Mada je sve drugo lošije (ram, sedenje, vile, kočnice).

 

Honda CBF600S je za tebe mala, preblizu su nogostupi, ne bi ti bio udoban.

 

Koji ti je budzet?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
pre 15 minuta, Markone88 je napisao:

Cao, dobrodošao i čestitam na A kategoriji.

 

Vozio/posedovao sam sva 3 modela. Ja sam 191cm 93kg

 

Od navedenog, najudobniji će ti biti FZ6S, ali on ima žustar agregat, traži obrtanje i šaltanje.

 

Bandit 650S je doata mirniji, agilniji agregat, kao dizel u poredjenju sa FZ6S. Mada je sve drugo lošije (ram, sedenje, vile, kočnice).

 

Honda CBF600S je za tebe mala, preblizu su nogostupi, ne bi ti bio udoban.

 

Koji ti je budzet?

Hvala puno Marko. 

Razmišljao sam o FZ6S, ali sam mislio da bi mi možda bio mali. Mislim da sam baš na tvoju objavu naleteo, kupio si FZ6S i nakon toga Bandit 650S i Bandit ti je više odgovarao. Ispravi me ako sam te pomešao sa nekim? 

Ako sam te dobro razumeo, kažeš da je Bandit 650S lošijeg kvaliteta izrade u odnosu na FZ6S/S2? Bio sam ubeđen da Suzuki pravi kvalitetnije motore od Yamahe... :)

Budžet mi je do 3500 evra, bio sam ubeđen da za te pare može da se nađe neki dobar primerak 2008-2009, ali ove cene nisu normalne. Pre 2-3 godine sam mogao da biram za te pare... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Taj sam, ja Suzuki vise volim, ali je losiji u svakom segmentu. Bandit je tezi, losije koci, manje konja, losiji ram, losije vesanje... ali ga ja biram uvek ispred ostale konkurencije, ima nisko obrtni moment, pouzdan, jeftin za odrzavanje...

 

Ti za te pare onda gledaj Bandit 650s, 2007-2009. Tesko u tom novcu dobar FZ6S da se uzme.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Našao sam jedan Bandit 650S, ima ABS.

Trebalo bi da je onda dosta bolje kočenje... :)

Videću kako mi odgovara, a možda negde naletim i na FZ6S, da sednem na njega, čisto da vidim da li mi je tesan. :D

Vidim i ja da sam zakasnio sa kupovinom par godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 10 minuta, Лека je napisao:

Našao sam jedan Bandit 650S, ima ABS.

Trebalo bi da je onda dosta bolje kočenje... :)

Videću kako mi odgovara, a možda negde naletim i na FZ6S, da sednem na njega, čisto da vidim da li mi je tesan. :D

Vidim i ja da sam zakasnio sa kupovinom par godina...

Ja sam vozio Bandit 650 i Hondu CBF 600. Oba motora vrljavo koče, bez obzira što imaju ABS, nema on nikakve veze sa zaustavnim putem. Njegova je uloga bitna kod panik kočenja, ume glavu da spašava. 

 

Mislim da je Yamaha dosta kvalitetniji motor od oba pomenuta. Samo se čuje kao ženski depilator sa fabričkim auspusima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 15 minuta, Лека je napisao:

Našao sam jedan Bandit 650S, ima ABS.

Trebalo bi da je onda dosta bolje kočenje... :)

Videću kako mi odgovara, a možda negde naletim i na FZ6S, da sednem na njega, čisto da vidim da li mi je tesan. :D

Vidim i ja da sam zakasnio sa kupovinom par godina..

I da, sa tim gabaritima ćeš se osećati dosta skučeno na sva tri motora. Položaj ruku, a naročito nogu, će te zamarati. Ipak, za tebe su Yamaha TDM ili Suzuki V Strom, Kawasaki Versys. Skoro sve sam ih vozio, i veruj mi, znam šta pričam... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 10 sati, WoodyRider je napisao:

Ja sam vozio Bandit 650 i Hondu CBF 600. Oba motora vrljavo koče, bez obzira što imaju ABS, nema on nikakve veze sa zaustavnim putem. Njegova je uloga bitna kod panik kočenja, ume glavu da spašava. 

 

Mislim da je Yamaha dosta kvalitetniji motor od oba pomenuta. Samo se čuje kao ženski depilator sa fabričkim auspusima. 

Da, znam funkciju ABS-a, baš zato i tražim neki sa ABS-om, ipak nemam puno iskustva i ne bih voleo da mi se točak zablokira... 

Gledao sam motore koje si naveo, lepo izgledaju, mada se meni više sviđa izgled Bandita i Fazera... Možda bih i uzeo TDM ili Strom, ali odbija me što imaju 2 cilindra... Ja bih uzeo motor sa 4 cilindra... :)

Promenio član Лека

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, gebee&co je napisao:

Tako je,samo 4 cilindra imaju pravi zvuk.

Ja gledala da uzmem neki 250cc kao svaki razumni početnik, kaže mi brat da ne jedem g, da uzmem odmah 4 cilindra pa polako (svakako sam to i htela)... :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1669 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Da, znam funkciju ABS-a, baš zato i tražim neki sa ABS-om, ipak nemam puno iskustva i ne bih voleo da mi se točak zablokira... 
Gledao sam motore koje si naveo, lepo izgledaju iako se meni više sviđa izgled Bandita i Fazera... Možda bih i uzeo TDM ili Strom, ali odbija me što imaju 2 cilindra... Ja bih uzeo motor sa 4 cilindra... 
Ma sve smo te razumeli lolo, sve je to ok, nego kad neces moći da se smestis normalno na njih. Kao sto neko gore reče, za tebe mali Strom za početak odličan, pitom, lako i lepo se vozi. Pa posle odredjenog vremena probas i nadjes sebi merku sta i kako ti odgovara

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

Ja cu da prodajem mozda moj FZ6 tako da ako budes hteo mozes da ga pogledas.. 2005 je godiste, nema ABS mada meni to ne smeta.. ali ima bas dosta opreme:

SC GP M2 auspusi i fabricke

kofer

torbe

ralica

2 vizira

Slajdere

farban u belu perlu itd

BC16E812-34DF-4FCC-9F42-E5608A874EA3.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 3 sati, gebee&co je napisao:

Tako je,samo 4 cilindra imaju pravi zvuk.

Ovo je subjektivno. Kao muzika, ali zaista. Neko voli Žare & Goci Band, a neko pak, kida na Baju Malog Knindžu. 

 

Meni je do sada svaki moj dvocilindraš zvučao nekako dublje i ozbiljnije od redna 4. Ali priznajem, redna 4 se lepše i linearnije vozi... Ej, igranka je to.... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 5 sati, gebee&co je napisao:

Tako je,samo 4 cilindra imaju pravi zvuk.

Jel treba da se bijemo sad? Ima nas koji volimo V2 zvuk :) 
Šalu na stranu i 2 i 4 cilindra znaju da se lepo čuju, ali meni nema ništa lepše od V zvuka, bilo 2 ili 4 cilindra. Doduše, MV F4 ume da demantuje zvukom iz orgulja. U principu sam demantovao sam sebe. Okej, napuštam sam svoju konverzaciju :D 

 

Izvinjavam se što sam otišao u off.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 4 minuta, gebee&co je napisao:

Ništa loše nisam mislio.Normalno,nekom odgovaraju dva cilindra nekom ne.

Šaliooooo sam se :) 

 

Ima se lepim zvukom i 2 i 4 i V i redni. Zavisi kako koji...

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Jovan ŠizofrenoCepanje Ristić :P
Lakše je da kažeš "volim sve motore, ne delim ih po broju cilindara ili boji plastika, svaki je lep za sebe"

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 32 minuta, nafetS je napisao:

Jovan ŠizofrenoCepanje Ristić :P
Lakše je da kažeš "volim sve motore, ne delim ih po broju cilindara ili boji plastika, svaki je lep za sebe"

Hahahaha, u pravu si skroz. Ne radi mi već mozak malo, iscrpeo se danas.

 

A stvarno volim sve motore i ne biram samo mi je bitno da sam na točkovima, tačnije na 2 točka. :moto2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
5 hours ago, Vitez Koja said:

Ja cu da prodajem mozda moj FZ6 tako da ako budes hteo mozes da ga pogledas.. 2005 je godiste, nema ABS mada meni to ne smeta.. ali ima bas dosta opreme...

Paaaa to npr i meni deluje zanimljivo :) No sad mi je bas sušan period finansija, a i na atlantiku počelo nesto da čvakoće ide u ponedeljak na otvaranje da se vidi šta je... A i RS je u toku sređivanja ima jos ulaganja da se dovede u 100% ispravno stanje, tako da stabilizaciju budžeta očekujem za jedno 2 meseca. Nadam se da ćeš oglasiti ovde kad se budeš odlučio pa ću videti na vreme da li se uklapam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 23 sati, Лека je napisao:

Zdravo svima, potreban mi je savet oko izbora "prvog" motora.

Položio sam za punu A, pre toga sam vozio manje skutere, ali samo kraće relacije. 

Motor na kom sam polagao je od 650cc, veći je i dobro sam se snašao. 

Problem su moji gabariti, visok sam 195 cm i težak 105 kg. Ne bih hteo Enduro klasu, više sam za neki Touring ili Sport...

Ne patim za brzinama, prošao sam davno tu fazu, bitno mi je da motor bude koliko-toliko udoban, da izgledam normalno na njemu i da bude upravljiv i koliko toliko lak za vožnju. 

Prečešljao sam forum uzduž i popreko i vaši predlozi koji su mi se dopali su Bandit 650S, Fazer FZ6 S2 i Honda CBF 600 S. 

Znam da je najbolje da probam motor i tako vidim koji mi najviše odgovara, ali mene konkretno interesuje koji od ovih motora je bolji po pitanju udobnosti, veličini i upravljivosti.

Još ako ima neko da je probao svaki ovaj motor, a da je sličnih gabarita kao ja, pa to bi bilo super? :D

To što tražiš je malo kontradiktorno...verovatno uslovljeno neiskustvom :). Tvoji gabariti nisu niti za jedan od navedenih motora. Tvoja konstitucija je baš za enduro klasu dakle...Strom, Versys, TRK, Tenera, Afrika, GS u F izvedbi i td. To su udobni motori obzirom da navodiš udobnost a da izgledaš normalno na motoru :) (ja sam 193 i 120kg pa mi je poznato razmišljanje). Ako gledaš ipak sport turing onda ispod Bandita 1250, Kawasaki GTR, ZZR, K serije BMW nema ništa za tebe. 

 

Ako si iz Beograda možeš da se prošetaš do Technodrom-a...imaju sve vrste motora koje sam ti naveo. Sedi lepo i probaj...stekni uvid u gabarite pa kreni odatle. Ovako na forumu ćemo ti preporučivati ono što bi mi želeli ili šta nam najviše odgovara a ti trebaš za sebe da napraviš odluku. Dok ne sedneš na motor nećeš znati...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja