Jump to content

Moto Zajednica

Bolovi tokom voznji i resavanje istih

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 5 sati, sasa ns 1 je napisao:

nekako mi je neverovatno da sa ,,nekakvim,, boksericama pa bilo od kog materijala može da se reši da ne trne gluteus.Bilo bi lepo da to može da se reši za 599 dinara ali mi nije jasan istem po kom to radi jer kolega kaže da ne trne.

Jedino objasnjenje koje sam sam sebi dao jeste da obicne bokserice nisi dovoljno rastegljive i u polozaju u kom vozimo motor one pritiskaju guzicu, samim tim neke nerve (ili cak samo same misice drze napetim) i tu prave bol. Kod ovih to nije slucaj jer su bas rastegljive kad se sedne. 

 

Opet, za 600 dinara vredi probati, ako ne rese problem na motoru, ostaju da se nose kad se radi nesto fizicki tesko ili posao gde se dosta znoji. Tu su provereno odlicne i ja licno sad samo njih nosim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nažalost, ništa od probe - 3XL mrežica kratka za Versisovo sedište i to ne malo nego 15-20 cm (ima sedište k'o maksi skuter). Nema veće kod prodavca od kog sam ga poručio ali ima jastuče ovakvo:

IMG-20220622-081126.jpg

 

@dragan_alumiroi da li si mislio na ovakvo jastuče?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Trening i fizička aktivnost rešava bol... vežbanje (teretana), pretežno donji deo leđa, čuččnjevi i trčanje... Ako ste u kondiciji bol se kasnije javi i brže se otkloni. Nažalost ne uspevaju svi da vežbaju plus godine i onda dolazi do javljanja bolova. Pogotovo kod ljudi koji su dosta za računarom, u vratnom delu im ne gine okoštavanje. Jedini pravi lek je vežba i vežba da se telo vrati u normalno stanje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /

Koga muce ledja nek radi "Plank" vezbu. Ona je prvenstveno za trbusnjake al je odlicna za ledja ako se ispruzite rukama jos napred...

Isto i roler za stomak, al se spustate skroz do kraja, skroz ispravljate ledja, par cm do dodirivanja poda stomakom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Samo obratite paznju jer postoje dve vrste ovih jastuka. Jedno je punjeno, kao gore na slici i ne resava problem sedenja bas najbolje. A drugo izgleda isto tako, samo sto se naduvava. Eeee to je dobra stvar. Ti vazdusni jastucici lepo rade radnju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
Pre 2 sati, ser je napisao:

Koga muce ledja nek radi "Plank" vezbu. Ona je prvenstveno za trbusnjake al je odlicna za ledja ako se ispruzite rukama jos napred...

Isto i roler za stomak, al se spustate skroz do kraja, skroz ispravljate ledja, par cm do dodirivanja poda stomakom

bez zelje da  atakujem na ličnost i delo kolege....ali moram dati svoje stručno mišljenje

Plank je vežba za "core" tj trbušne mišiće trupa prednje ,unutrašnje....bočne... ODLIČNA VEŽBA...ali ne za leđa...ni za erektore ni za donja leđa- iliti dupe....a pogotovo ne verijanta sa ispruzenim rukama...

Roler---uh ta varijanta koju si opisao...je NAPREDNA vezba za TRBUŠNE  mišiće.....i 90%  članova foruma niti može da je izvede...a bar 50 % članova bi poslala na kiropraktiku...hirurgiju....

 

za aktiviranje-jačanje donjih leđa.. i gluteusa.....korisnije su sledeće vežbe:

1, leđnjaci....obe ruke i obe noge u isto vreme

2, leđnjaci....ruka- suprotna noga....naizmenično

3, hiperektenzija---ko ima spravu ....

4, podizanje kukova ležeći na strunjači-podu

5, hip trust..... itd

 

varijanti ima bezbroj. . . .sportski pozdrav

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 647 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Poenta sa vezbanjem je sto sve ostaje na prici. 99% ljudi ne vezba. Zato kod mene-ja vezbam za vas.:jee3:Redovna masaza sa namestanjem prsljenova(deblokadom) je spas.Ali i za to su ljudi lenji. Tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Skoro svaki put kad se vozim duze od pola sata, posle voznje me boli glava, tacnije celo. Mislim da je zbog vetra, tacnije ne znam koji drugi razlog bi bio. Da li neko ima isti problem? Primetio sam da vecinu vremena vozim sa podignutim vizirom pa je mozda to razlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, Nemanja Petrovic je napisao:

Skoro svaki put kad se vozim duze od pola sata, posle voznje me boli glava, tacnije celo. Mislim da je zbog vetra, tacnije ne znam koji drugi razlog bi bio. Da li neko ima isti problem? Primetio sam da vecinu vremena vozim sa podignutim vizirom pa je mozda to razlog.

Da li ti odgovara oblik kacige?  Ja sam novu Shark prodao posle jedne vožnje do Zlatibora i nazad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 20 minuta, stari roker je napisao:

Da li ti odgovara oblik kacige?  Ja sam novu Shark prodao posle jedne vožnje do Zlatibora i nazad. 

Mislim da mi dobro lezi na glavu. Velicina odgovara e sad oblik. To je tesko pitanje zato sto nisam imao mnogo kaciga. Imam ovalni oblik glave a kaciga je HJC ZF-8 Duke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa trebalo bi da osetis ako te negde bas pritiska ili steže. Ne verujem da je to zbog otvorenog vizira. Tacnije moglo bi biti , ali sigurno ne držiš otvorenu kacigu na 150. Na brzinama 80-100 otvoris malo, a na 50 sigurno ne smeta toliko. Probaj sa potkapom ako je nisi koristio do sada. Ona tanka Louis - ova. Nemas osecaj da je na glavi, a zaštitiš sinuse, nos i usta od direktnog strujanja vazduha. 

Ja sam sa S800 posle 50 km mogao da stanem i da se derem od bolova. Niti da vozim, niti da stojim. Onda je otkopčam i malo gurnem na gore da mogu da vozim. Sada imam Shoei koju sam kupio polovnu. Kao da nemam nista na glavi. Milina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 3 sati, stari roker je napisao:

Pa trebalo bi da osetis ako te negde bas pritiska ili steže. Ne verujem da je to zbog otvorenog vizira. Tacnije moglo bi biti , ali sigurno ne držiš otvorenu kacigu na 150. Na brzinama 80-100 otvoris malo, a na 50 sigurno ne smeta toliko. Probaj sa potkapom ako je nisi koristio do sada. Ona tanka Louis - ova. Nemas osecaj da je na glavi, a zaštitiš sinuse, nos i usta od direktnog strujanja vazduha. 

Ja sam sa S800 posle 50 km mogao da stanem i da se derem od bolova. Niti da vozim, niti da stojim. Onda je otkopčam i malo gurnem na gore da mogu da vozim. Sada imam Shoei koju sam kupio polovnu. Kao da nemam nista na glavi. Milina. 

Najvise me pritiska kod jagodica (ako se tako kaze) ali koliko sam citao treba da steze malo kaciga jer tako znas da ti odgovara velicina. Imao sam pre ove Lazer kacigu i bila mi je dobra dok nisam uzeo ovu HJC. Tek sam tad shvatio da sam imao uzas kacigu. E sad moguce da i ova kaciga nije nesto posto ne znam za bolje jer nisam probao. Sto bi moj drug reko "I Peda je dobra dok ne probas  Japanca". Vizir mi je podignut uvek do 80 km/h. Tek kad primetim da me bije jak vetar pa se setim da spustim vizir. Mada cu da spustam vizir cim pustim kvacilo kad mi neka buba istera oko. Pre par godina moj kum vozio bez kacige i spuca ga jelenak u oko. Imao sljivu na oko kao da ga Majk Tajson udario a ne jelenak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Mene pritiska samo kada ne stavim potkapu kako valja, bez potkape nista. Vrv ti kaciga ne odgovara, ne bi smelo da kaciga stvara neugodnost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

To sa zuljanjem u predelu čela zna biti nezgodno. U pocetku kao malo smeta pa pocne da boli i na kraju je toliko neprijatno da se gubi koncentracija na voznju. U mom slucaju problem je bila podkpa, kaciga mi lepo pasuje i bez podkape mogu da je nosim satima. Probao razne podkape ali ista stvar. Resio sam problem onom bandana maramom, moze da se namesta kako ti je volja pa i da se izbegnu te tacke gde inace zulja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da li zato sto imam oblik glave koji ne pasuje u sve kacige,  obavezno moram da probam svaku pre kupovine. 

Ukoliko ipak steze,  obicno onaj krug odmah iznad obrva to lako sredjujem malom kafenom kasicicom koju zagrejem upaljacem i pritiskom na stiropor u kacigi ga oblikujem. Posle pola sata max sve lepo podesim i stezanja vise nema. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Malo pre sam stavio kacigu na glavu da bi video gde me zulja ili previse pritiska. Nigde me ne zulja a blagi pritisak osecam svuda osim na donji deo vilice. Tacnije dodnji deo vilice mi uopste ne dodiruje unutrasnjost kacige. Lako se stavlja i skida na glavu. Cini mi se da je odlican oblik za moju glavu i mislim da nije to razlog mog bola. Sutra cu da vozim sve vreme sa zatvorenim vizirom pa cu videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Provozaj se ti sa drugom kacigom i znaćeš odmah ,ako sa drugom ne boli menjaj prvu i neslušaj mnogo prodavce kaciga jer većina ne vozi dalje a te priče oko knap kacige vrede ali za stazu i ev. 45 min. vožnje !

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

u vezi bolova u zadnjici,.. jel pomazu ta custom sedista i koliko?

sa ovim fabrickim, ako ne radim neke vezbe u toku voznje, vrlo brzo postane neprijatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Pomaze ako ima gel ubacen, u suprotnom sve isto samo materijal drugi. Ja nemam gel u sedistu ali nemam ni problema, al kad se guzovi ukoce tu je kraj :lol3:do sledeceg dana nista ne pomaze, mogu pravim pauze koliko hocu dzabe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 22.8.2022. at 18:24, peratrap je napisao:

Provozaj se ti sa drugom kacigom i znaćeš odmah ,ako sa drugom ne boli menjaj prvu i neslušaj mnogo prodavce kaciga jer većina ne vozi dalje a te priče oko knap kacige vrede ali za stazu i ev. 45 min. vožnje !

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Od Beograda do Batocine (Varos kod Kragujevca) sa mojom kacigom i spustenim vizirom sve vreme, me nije bolela glava. U Batocinu sam probao 10 tak kacige i najbolje mi legla Nolan N87 i Shoei GT Air. Resio sam da se provozam sa Nolan kacigom do Paracina ali sa otvorenim vizirom. Nisam prelazio 80 km/h. Glava je pocela da me boli odma posle skidanja kacige a bol se samo pojacavao kako je vreme prolazilo. Sto znaci da me samo bije promaja u glavu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja