Jump to content

Moto Zajednica

BMW za 2009.

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

OK Kiro brate nisam ni mislio nego samo onako piao,u redu je skroz, a znam da će se zakačit

rasparva oko toga ali neka tu su argumenti pa da vidimo.

A ODAKLE MI TO DA "R" TROŠE ULJE

Pa jesi li ih ikad imao pa da to tvrdiš ako nisi prodaj OLDTAJMER taj K-100 pa ćeš se sam uvjeriti

jer ja sam imao i jedno a sad imam drugo pa zato znam a ne tvrdim ja to sam nego i svi moji

prijatelji bajkeri koji ih imaju u mnogim državama ex-yuge, ali opet kažem kome to ne smeta

boxer je totalno dobar pogotovu BMW.

A to za japance REDNE četvorocilindraše ne bih se složio mislim da je tu HONDA SA V-4

MAKINJOM BEZ KONKURENCIJE PO SVEMU :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

OK Kiro brate nisam ni mislio nego samo onako piao,u redu je skroz, a znam da će se zakačit

rasparva oko toga ali neka tu su argumenti pa da vidimo.

A ODAKLE MI TO DA "R" TROŠE ULJE

Pa jesi li ih ikad imao pa da to tvrdiš ako nisi prodaj OLDTAJMER taj K-100 pa ćeš se sam uvjeriti

jer ja sam imao i jedno a sad imam drugo pa zato znam a ne tvrdim ja to sam nego i svi moji

prijatelji bajkeri koji ih imaju u mnogim državama ex-yuge, ali opet kažem kome to ne smeta

boxer je totalno dobar pogotovu BMW.

A to za japance REDNE četvorocilindraše ne bih se složio mislim da je tu HONDA SA V-4

MAKINJOM BEZ KONKURENCIJE PO SVEMU :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HA dugo skrivanaiistina je izasla na videlo da bmw trosil ulje...... ovo nisam znao mene su ubedili na forumu da je boxer nesto najbolje u motoindustriji sto je napraviola ljudska ruka, sad mije lakse posto i moj TDM trosi ulje istina ne bas toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

 

HA dugo skrivanaiistina je izasla na videlo da bmw trosil ulje...... ovo nisam znao mene su ubedili na forumu da je boxer nesto najbolje u motoindustriji sto je napraviola ljudska ruka, sad mije lakse posto i moj TDM trosi ulje istina ne bas toliko.

 

Brate Pite, opusti se.  8)

Jebes BOXER, daj da se druzimo. ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

...A to za japance REDNE četvorocilindraše ne bih se složio mislim da je tu HONDA SA V-4

MAKINJOM BEZ KONKURENCIJE PO SVEMU :D

Uf kakvi brilijantni zakljucci ::)  Pa naravno da je V4 najbolja varijanta (to ne mora biti samo Honda!), to i ptice na granama odavno vise znaju ::)  Odje je bilo rijec o tome da BMW u domenu rednih cetvorocilindrasa nije toliko dobar kao japanski i ostali konkurenti.

 

 

Uozbiljite se malo ljudi, pricate kao neki napaljeni navijaci. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Odje je bilo rijec o tome da BMW u domenu rednih cetvorocilindrasa nije toliko dobar kao japanski i ostali konkurenti.

 

Mozes li ovo da obrazlozis? Na sta konkretno mislis, na maksimalnu snagu, na obrtni moment, na kultivisan rad, na vek trajanja, potrosnju, namenu? Bas me zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Odje je bilo rijec o tome da BMW u domenu rednih cetvorocilindrasa nije toliko dobar kao japanski i ostali konkurenti.

 

Mozes li ovo da obrazlozis? Na sta konkretno mislis, na maksimalnu snagu, na obrtni moment, na kultivisan rad, na vek trajanja, potrosnju, namenu? Bas me zanima.

Upravo to, odmah se vidi da su japanski cetvorocilindrasi temeljnije odradjeni, jednostavno su savrseni u radu, cak i Kawasaki. BMW jednostavno nema toliko usavrsen cetvorocilindras za novac koji se za isti trazi. Iskreno se nadam da su ovi novi modeli 1300 ccm uznapredovali.

 

A i sama politika BMW-a je takva, sami godinama izjavljuju da nikada nece i ne zele da naprave nista slicno motorima kao sto su R1, Fazar i ostala ekipa... I to je u redu. Ne kazem da su njihovi cetvorocilindrasi losi, jer nisu, ali su na tom polju ostali ipak ispred za taj novac koji se daje. Zato ako bih vec kupovao BMW, onda bi to bio boxer (da ne kazem R1200S), a ako mi treba cetvorocilindras, otisao bih na drugu stranu.

 

Mada, eto vidim da odje ima onih koji kazu: "Nema veze sta vozis, dok god je to BMW" ili "Honda je to", e tu sva prica gubi smisao jer je onda to stvar nekog drugog izbora, a o takvim izborima nema apsolutno nikakve svrhe govoriti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

 

 

HA dugo skrivanaiistina je izasla na videlo da bmw trosil ulje...... ovo nisam znao mene su ubedili na forumu da je boxer nesto najbolje u motoindustriji sto je napraviola ljudska ruka, sad mije lakse posto i moj TDM trosi ulje istina ne bas toliko.

 

Brate Pite, opusti se.  8)

Jebes BOXER, daj da se druzimo. ;) ;D

 

 

 

 

 

 

 

 

Ma opusten sam ja otkad sam se rodio,nadam se ce vidimo na nekoj voznji kad krene nova sezona pa da pricamo o pravim motorima (japanskim) jer si i ti sad u nasem taboru hteo ne hteo  :D ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

 

HA dugo skrivanaiistina je izasla na videlo da bmw trosil ulje...... ovo nisam znao mene su ubedili na forumu da je boxer nesto najbolje u motoindustriji sto je napraviola ljudska ruka, sad mije lakse posto i moj TDM trosi ulje istina ne bas toliko.

 

Brate Pite, opusti se.  8)

Jebes BOXER, daj da se druzimo. ;) ;D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ma opusten sam ja otkad sam se rodio,nadam se ce vidimo na nekoj voznji kad krene nova sezona pa da pricamo o pravim motorima (japanskim) jer si i ti sad u nasem taboru hteo ne hteo  :D ;D ;)

 

Zivot mi je bez stresa, od kako ne vozim GS-a  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2426 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

Zivot mi je bez stresa, od kako ne vozim GS-a   ;D ;D

 

Ajd ovi ostali... ali ti kepo?  ;D ;D ;D

Izdaja!

;D ;D ;D

 

Ali da ne ofujem:

Nisam baš primetio neku potrošnju na mom GS-u. Mada nisam puno ni prešao ove sezone. Oko 8.000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

E jedna dopuna kada se onako lagano vozi na oko 3-4 hiljadarke neće baš mnogo da uzme otprilike 3 deca na 1000km

a kad se vošti oće više sa još jednom napomenom kad su novi bar ovi R-1200 troše ga do 40.000 kao ale, a onda se

malo stabilizuju pa ne troše kao prije i to traje do jedno 100 i kusur hiljadarki i opet povećava.

 

A na pitanje u čemu su bolji redni četverocilindraši tj. Japan - BMW e pa ovako EVIL_ZO to kada ti japanski

a sad opet napominjem REDNI ČETVOROCILINDRAŠI budu mogli preći i 1/3 kilometara koje mogu BMW

motori pa bilo redni bilo boxeri ja ću ih pohvaliti zato možda ono imaju i snagu i ubrzanje A OBRTNI MOMENT

SIGURNO NEMAJU BAR NE NA TAKO MALIM OBRTAJIMA I LINEARNO RASPOREĐEN KAO KOD bmw-a, a

dokaz za to su brojni oglasi na prodaji u Njemačkojpa same cifre govore i po 300.000km gaze BMW-ovi

Njemačka tehnika jeste skupa ,ali vredi a kada bi bilo para za nabavku novog ili približno novog motora

to bi bi (pošto je moja orijentacija duge vožnje i putovanja) bila za sigurno HONDA PANEUROPIEN ST-1300

iznad i BMW ponude kao što su K-1200 RT, LT i R-1200 LT kako po kvalitetu tako i po novcu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Ja stvarno neznam odakle vam to za ulje.Iz mog iskustva,ne potrose vise od 2dl izmedju dve zamene,oko7000km.Normalno kad je motor dobar.Imao sam R90s koji je trosio vise ulja nego benzina ali onda sam radio generalnu.A vozio sam i R i K BMW-E.Od 78g neprekidno imam nekog BMW.Boksera sam imao 11kom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

E jedna dopuna kada se onako lagano vozi na oko 3-4 hiljadarke neće baš mnogo da uzme otprilike 3 deca na 1000km

a kad se vošti oće više sa još jednom napomenom kad su novi bar ovi R-1200 troše ga do 40.000 kao ale, a onda se

malo stabilizuju pa ne troše kao prije i to traje do jedno 100 i kusur hiljadarki i opet povećava.

 

A na pitanje u čemu su bolji redni četverocilindraši tj. Japan - BMW e pa ovako EVIL_ZO to kada ti japanski

a sad opet napominjem REDNI ČETVOROCILINDRAŠI budu mogli preći i 1/3 kilometara koje mogu BMW

motori pa bilo redni bilo boxeri ja ću ih pohvaliti zato možda ono imaju i snagu i ubrzanje A OBRTNI MOMENT

SIGURNO NEMAJU BAR NE NA TAKO MALIM OBRTAJIMA I LINEARNO RASPOREĐEN KAO KOD bmw-a, a

dokaz za to su brojni oglasi na prodaji u Njemačkojpa same cifre govore i po 300.000km gaze BMW-ovi

Njemačka tehnika jeste skupa ,ali vredi a kada bi bilo para za nabavku novog ili približno novog motora

to bi bi (pošto je moja orijentacija duge vožnje i putovanja) bila za sigurno HONDA PANEUROPIEN ST-1300

iznad i BMW ponude kao što su K-1200 RT, LT i R-1200 LT kako po kvalitetu tako i po novcu

 

 

 

 

 

 

 

 

Moram da te demanyujem kolega jednim podatkom ali najdugovecniji motor za koji ja znam je FJ 1100 naseg kolege Darka iz Hrvatske koji je sa svojom JAMAHOM presao preko 900000 ( devet stotina hiljada kilometara) a da ga nijednom nije izdala na putu) i za to vreme radio jednu polugeneralku na oko 400000km.FJ 1100 je redni cetvorocilindras japanske proizvodnje i nije jedini sa tolikom kilometrazom,a sto se tice obrtnog momenta i performansi u praksi ne na papiru i internetu Jamahi FJ 1300(inace nasledniku legende fj 1100) putni BMW uglavnom gledaju u ledja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

... kao što su K-1200 RT, LT i R-1200 LT kako po ...

 

mala ispravka: rt je bokser, pa je r, lt je i4, stoga je k.  :)

 

i, sa zakasnjenjem iskomentarisao bih tri noviteta. onako, iz mog ugla:

 

  poceo bih od poslednjeg, k1300gt. sportista u elegantno skrojenom odelu. ne znam da li mu je i snaga povecana (''08 raspolaze sa 152ks) uporedo sa kubikazom,... ali, svejedno, on mi ostavlja najslabiji utisak.

mozda bas zato sto, uprkos sustinskoj razlici u agregatu, iz bocne perspektive previse podseca na r1200rt. kod prethodnika to nije bio slucaj.

 

  k1300r  :o,..  sta reci, izgled govori sam za sebe. toliko impresivan bike,... deluje 'opasno' i dok je parkiran. zver.

ipak, ako razum prevlada (sto je tesko  ;D) toliko neumerenosti na maxi nakedu, toliko moci i snage na motoru, koje vecina prosecnih vozaca ni izbliza nece iskoristiti,... jos mu je cena ponajmanje neumerena: najjeftiniji je od svo troje.

dizajn i marketing su cudo. pa jos filmska industrija (gde bmw, ocito, puno ulaze). ko zna, mozda ga i james bond bude vozio, u novom filmu.  ;)

 

  k1300s, najmanje mi je upadljiv, od ove trojke. medjutim, onako, laicki za taj motor i tu klasu, cenim da je to prava mera. najmanje noviteta, najmanje eksperimenata. ko zna zasto je to dobro. doduse, 100ccm +. dok ga gledam i trazim teh. podatke na net-u, po glavi mi se vrzma misao ferrarijeve ekipe, sa pocetka 2000-tih. kad su uveliko pobedjivali u F1 GP. ferrari je i dalje vrlo oprezno pristupao modernizaciji i prilagodjavanju bolida novim pravilima, konkurenciji i naravno, svojim vozacima. pa su za tu, neku, sledecu sezonu, spremili novi motor, novu aerodinamiku itd. a za menjac su rekli: to nam ostaje od prosle sezone, dobar, pobednicki, necemo ga menjati. zelimo imati bar jednu nepoznanicu manje u novoj sezoni.

hm, da. naravno, i tu sezonu su uzeli obe titule.

definitivno k1300s je prava mera, ali nije 'pravi bmw'. nije boxer, nije adv, ne nosis 2l ulja ( :);))... e, da. i na zalost zalutao je u teren gde su japanci tradicionalno iskusniji i uspesniji. zujalice &co su made in japan. jos uvek.

 

Toliko od mene (i previse  :))! samo, dokle vise sa podizanjem kubikaze!? imam utisak, kad budem/budemo deke/bake, proizvodice se motori sa 3.3litra ili 2.5 a 1.0 ce biti, mozda entry level... ili ce im se snaga/kapacitet meriti u Mega Ah ili sta vec..... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Proizvodjači pravdaju konje i kubike tržišnim uslovima. Mada ja mislim da dobitci u ks koji naglašavaju proizvodjači nisu baš tako lako uočljivi. Svojevremeno sam bio oduševljen potegom i lakoćom vožnje cbx1000 iz 83-će godine, i idalje mislim da je za turing tih 1000-1100 kubika sasvim dovoljno. Nakon toga sam godinama vozio FJ1100 i bio oduševljen potegom, podvoznošću. Naglasio bih da je tada taj vazdušno hladjeni agregat ima deklarisanih skoro 140 ks, na karburatorima i gumama od 16 cola (jedina stvar koja me nervirala), potezala je od 2000 obrtaja i nije se uopšte kvarila. Realno je da se u nemačkoj voze motorcikli velikih kubikaža (većina je limitirana na ispod 100 ks), da se u italiji voze spotrtski motori (temperament) da u Americi najbolje prolaze Harley-i (nacionalni ponos), ........

Kakvi su naši uslovi života, mi bi trebali svi da vozimo PAPAKI-je, znate to su oni smešni motorići (naši turisti koji letuju u grčkoj znaju) koji grme kao harley a izgledaju ružnije i od tomosa (ako je to moguće).

O potrošnji ulja sam već dao svoje mišljenje, ali ponoviću ga. Potrošnja zavisi od konstrukcionog rešenja agregata, režima vožnje i samoga ulja, ali ne postoji motor koji ne troši ulje, a ako F1 bolid potroši skoro 3 litra vrhunskog ulja po trci, ne vidim razlog zašto i ova sokoćala koja nama prodaju ne bi trošila malko ulja. ;D ;D ;D

završio bih jednom rečenicom koju sam pročitao u jednom brit časopisu za motorcikle (mislim da je AWOL).

Parafraziraću: 1 cilindar dovoljno je 600 ccm

2 cilindra 1000 ccm, 3 cilindra 750 ccm, 4 cilindra 1100 ccm, a bilo bi lepo da nam prave motore sa šest cilindara, kubikaža nije bitna, a lepo se čuje ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

NIKOLIĆU SAD SE PONAVLJAM  JER SU MNOGI O OVOME VEĆ PISALI,ALI EVO OPET VIDIM DA NIJE NA ODMET

 

KOD BMW-a  PRVO SLOVO U NAZIVU "K" ZNAČI REDNI LINIJSKI VODOM HLAĐENI TRO ILI ČETVOROCILINDRAŠ

DALJE PRVO SLOVO "R" ZNAČI DVOCILINDRIČNI BOXER VAZDUŠNO HLAĐEN, A POSLE OZNAKE

BROJA  npr 75,100,1100,m800,1200 itd IDU SLOVA KAO ŠTO SU "RT A TO ZNAČI REISTOURER" ILI

"LT A TO ISTO ZNAČI LUXUS TOURER eto toliko malo podsjećanja nije previše

 

E što se tiče džamahe nisam imao priliku da vozim FJ1100 a ni FJ1300 mada moram priznati ova 1300 izgleda

kao extra touring e sad ne znam kako bi prošla pored Honde ST 1300, ali cijenim vaše mišljenje da je dobar

ja sam imao prilku da nekoliko dana vozim XJ-1300 i sve je OK ali potrošnja brate ubija to je oko 8-10lit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

@ DJM

nisi ti mene razumeo...  :)

kad sam napisao rt, odnosilo se na r1200rt, gde ono prvo r predstavlja bokser.

kad sam napisao lt, to se odnosilo na k1200lt, gde, k predstavlja linijska cetiri...

 

dakle, moja primedba, ne zameri, se odnosila na tvoj post gde si napisao k-1200rt, sto ne postoji, zasad, i r-1200lt sto takodje ne postoji. pretpostavljam sda si pogresio u brzini kucanja ili slicno. ove teme citaju mnogi, pa da ne bi doslo dezinformacija, reagovao sam. krajnje dobronamerno.

inace, dobro cujem i jos bolje vidim, pa nema potrebe da vices (pises) VELIKIM slovima!

 

Pozdrav svim ljubiteljima i poznavaocima Bayerische Motoren Werke AG!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Upravo tako nikolicu ja sam te onda pogrešno razumeo, a ono je greška u brzini kucanja tačno permutacija jednog i drugog

inače sam napisao plavim slovima i velikim da istaknem to što je napisano a ne da se kako ti kažeš "derem" me name potrebe

za tim nego samo opušteno...

 

Ali pobegoh ja od teme kad dobro pogledam ove slike ,a za moj stil bi legao ovaj K-1300GT samo da mu je još zadnji kofer

i to bi bilo to , nego zna li ko karakteristike ovih noviteta a bogami i cijene daj ko ima podatak da stavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

2009 K1300GT

 

Engine

 

1,293cc, water-cooled four-stroke straight-four,

DOHC, four valves per cylinder

160bhp at 9,000rpm

135Nm at 8,000rpm

Electronic fuel injection, Digital Motor Electronics with integrated knock control (BMS-K)

5.0ltr/100 km (at a steady 90 km/h)

 

Chassis and suspension

 

Aluminium beam frame, with the engine as a load-bearing member

Duolever with central spring strut (front), cast aluminium single-sided Paralever swingarm (rear), adjustable for preload and rebound damping

Dry weight 255kg

 

Brakes

 

Twin 320mm discs (front) with four-piston fixed calipers, single 294mm disc (rear) with twin-piston fixed calipers. Integral ABS

 

Electronics

 

Anti-lock brakes, ASC traction control, ESA II (electronic suspension adjustment (optional))

 

 

 

 

2009 BMW K1300R

 

Engine

 

1,293cc, water-cooled four-stroke straight-four,

DOHC, four valves per cylinder

173bhp at 9,250rpm

140Nm at 8,250rpm

Electronic fuel injection, Digital Motor Electronics with integrated knock control (BMS-K)

5.0ltr/100 km (at a steady 90 km/h)

 

Chassis and suspension

 

Aluminium beam frame, with the engine as a load-bearing member

Duolever with central spring strut (front), cast aluminium single-sided Paralever swingarm (rear), adjustable for preload and rebound damping

Dry weight 217kg

 

Brakes

 

Twin 320mm discs (front) with four-piston fixed calipers, single 265mm disc (rear) with twin-piston fixed calipers. ABS (optional)

 

Electronics

 

Anti-lock brakes, ASC traction control, ESA II (electronic suspension adjustment (optional)), Quickshift system, with clutchless, push-button gearshifts (optional)

 

 

 

 

2009 BMW K1300S

 

Engine

 

1,293cc, water-cooled four-stroke straight-four power unit, DOHC, four valves per cylinder

175bhp at 9,250rpm

140Nm at 8,250rpm

Electronic fuel injection, Digital Motor Electronics

with integrated knock control (BMS-K)

4.7ltr/100km (at a steady 90km/h)

 

Chassis and Suspension

 

Aluminium beam frame, with the engine as a load-bearing member

Duolever with central spring strut (front), cast aluminium single-sided Paralever swingarm (rear), adjustable for preload and rebound damping

Dry weight 228kg

 

Brakes

 

Twin 320mm discs (front) with four-piston fixed calipers, single 265mm disc (rear) with twin-piston fixed calipers. Integral ABS

 

Electronics

 

Anti-lock brakes, ASC traction control, ESA II (electronic suspension adjustment (optional)), Quickshift system, with clutchless, push-button gearshifts (optional)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja