Jump to content

Moto Zajednica

pegaso 650 ili kle 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

To ce ti trziste reci, ali vjerujem da moze. Jos jednom da ponovim savjet koji su davali ljudi ovde: bitnije je stanje od godista. Srecno sa kupovinom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Wulfy sa foruma je skoro promijenio svoj novi KLE za Pegasa i mislim da ce uskoro i uporedni test da nam napravi. Do tada, obrati se njemu za problematiku ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: super tenere 750

Naravno da ce kupovina zavisiti od stanja motora u ponudi.koja je otprilkie potrosnja takvih motora?to bi mi bio prvi ozbiljniji motor pa predstave nemam koliko trose

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Vozio sam Pegaso par meseci a KLE-a sam probao nekoliko puta.

 

Pegaso je za klasu bolji motor od KLE-a. Ima osetno bolje ogibljenje (45mm USD napred), udobniji je od KLE-a, svestraniji, ima bolji ram.

Sa jedne strane je jeftinije odrzhavanje za Pegaso (1 cilindar) a sa druge strane delovi su jeftiniji za KLE-a. Recimo Pegaso ima 2 uljne pumpe, 2 kartera dok KLE ima samo jednu.

Ovo su sve sitnice shto se odrzhavanja tiche i mozhe se reci da im je priblizhno isto odrzhavanje osim ako si jedan od onih koji stavljaju polovne delove kojih za KLE ima mnogo a za Apriliju skoro da nema. Pegaso ima mnoogoo bolje kochnice od KLE-a. Ima Brembo i napred i nazad.

 

Preporuchujem ti da uzmesh Pegaso 3 model jer ima USD vile napred i ima karburatore tako da je lakshi za odrzhavanje. Noviji model IE ima problem sa ubrizgavanjem (gasi se na semaforima, kad mu nabijesh gas pa pustish i obrtaji padnu do ler gasa on se ugasi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Potroshnja im je skoro ista.

Troshe od 4.5 do 6l.

Meni je Pegaso troshio u proseku 5-5.5l. Ako ih bash maltretirash Pegaso ce vishe da potroshi to je sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Nijedan, nadji nešto drugo.

 

Kle 500 ima zastareli agregat koji se pored u njega ugradjivao i u En 500, i gpz500s. Lanac primara zveči posle 15k, a pored toga ima i lanac anlasetra i lanac bregaste i strašno loš španer za lanac brege. Malo obrtnog momenta i gadan zvuk.

 

Aprilia Pegaso, ima motor koji je totalna katastrofa, mada je srodan sa BMW f650, ali je glava petoventilska sa tim da su bregasto konusno brušene a peti ventil se šteluje na klacku, zbog radijalnog rasporeda ventila. Skupi delovi su samo jedna od stavki.

 

Ako već planiraš da se izuješ 3000 evra kupi bolje neki BMW f650, ili KLR650, pa čak i XT600 je bolja opcija od dve gore navedene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam bio strasno zadovoljan sa pegasom,,ide ko furija u odnosu na kle,,mada i kl nije los,,mada je xt ipak masina koja je nekako sigurica,,mada necas voziti 10god jedan te isti motor,,,,,pa sta god da uznes manjaj ako ti se nesvidja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Imao sam KLE 500, preso sa njim 14.000 km. Sada imam Pegasa (ovaj novi model, tako da se to ne moze porediti).

 

Finansijski, na KLE registracija ispadne oko 135 eura za Pegaso oko 250 eura (Crna Gora).

 

Odrzavanje, u pricipu sve se svodi na slicno, KLE ima cilindar vise, ali manju kubikazu.

 

Udobnost, stari Pegaso sam vozio toliko da ne mogu da sudim o njemu iole ozbiljnije, ali mislim da nije problem imati bolje sjediste nego na KLE-u.

 

Potrosnja, meni je KLE u svim rezimima prosjecno trosio oko 5,7 litara, novom vlasniku potrosnja ne prelazi 5 litara, znaci zavisi i od stila voznje.

 

Koji od ta dva? To je lako, onaj koji nadjes u boljem stanju za trazeni novac.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

treba mi savet za koji motor da se odlucim,aprilia pegaso 650 ili kawasaki kle 500?koji je laksi za odrzavanje,potrosnja,registracija?

Prvo smisli namenu motocikla pa onda odluči, možda ti nije dobar nijedan

KLE je lakši za održavanje definitivno, potrošnja verovatno slična, registracija KLE sigurno jeftiniji

Ne mogu da pričam o Pegaso jer sam samo obišao jedan krug sa njim ali evo mog iskustva oko KLE 2006

 

Ja sam kupio KLE ove godine kao probu za neki drugi ozbiljniji enduro pa sam rešio da ne uzimam ništa drugo jer za ono za šta sam ja namenio KLE on to radi odlično. Vozim se sa XTZ660 i zajedno prolazimo svuda, naravno samo soft offroad pa ponegde zakačimo i malo blata.

Mana KLE je ako si agresivniji vozač ili imaš 120kg možeš da imaš problema sa kočenjem, kočnica ne bih rekao da je katastrofalna ali ne uliva poverenje za iznenadna kočenja. Ako si umeren i gledaš ispred sebe tada nema problema.

Sedište vozača je uzano i meko pa posle par sati vožnje postaje veoma neudobno i moraš da praviš češće pauze.

Ovo se da popraviti a kočnica malo teže tj uz mnoge investicije, ne pomažu teflon creva ili HH pločice, druga klješta teško jer smetaju žice za 4 ili 6 klipa.Creva i bolje pločice malo pomažu ali nije dovoljno.

Sve ostalo je ok, davio sam ga po brdima Durmitora (offroad) satima na 30 stepeni u prvoj i ponekad drugoj pri maloj brzini i motorče radi ok.

Ako padneš na offroad štete nema ili je mala jer nema isturenih delova što je izuzetno važno a važno je zato što tamo gde padneš nema nikoga a civilizacija daleko. Iz moje perspektive ovo je još jedna prednost jer se meni desi da u jednom danu na offroad imam dva pada iz male brzine zbog lošeg terena a moram da prođem jer sam tuda krenuo. Motoru ništa. Malo štucka 30sec dok se ne nameste plovci u karburatorima i idemo dalje.

Ovakav pad tj rušenje motora na nekom GS ili nekom krupnijem i da kažem ozbiljnijem enduro motoru sigurno dosta košta.

Ako voziš samo po asfaltu onda ovo gore nije bitno.

Za pokret je dobar(solo) 130-140 posle toga nema smisla, ovaj moj ide sa koferom po satu malo iznad 160.

Ne bih ga kupio kao nekog tourera za putovanja po asfaltu a pogotovo ako ideš sa suvozačem i prtljagom.

Može ali ima boljih varijanti.

Napravi plan gde ćeš i kako da voziš  pa prema tome biraj model ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: super tenere 750

Imam oko 112 kg, a motor mi najvise treba za voznju po gradu i do vikendice  tako da mi off-road karakteristike i nisu najbitnije. Ipak me najvise zanima koji je udobniji za voznju, kvalitetniji i mlaksi za odrzavanj! Za sada je APRILIA favorit pa ako jos neko ima licna iskustva sa tim motorom bio bih zahvalan na nekom savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ja bih te savetovao da pogledas i bmw f 650 i Suzuki freewind,za f 650 sam cuo od drugara sve pohvale,freewinda ja vozim,sve pohvale imam,i pegaso i f 650 i freewind su totalno isti koncepcijski.

Na tvoje pitanje ovo moj glas bi isao KLE-u zbog 2 klipa,a ako hoces i pegaso da ubacis u konkurenciju-moj glas ide ili bmw-u ili freewindu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Imam oko 112 kg, a motor mi najvise treba za voznju po gradu i do vikendice  tako da mi off-road karakteristike i nisu najbitnije. Ipak me najvise zanima koji je udobniji za voznju, kvalitetniji i mlaksi za odrzavanj! Za sada je APRILIA favorit pa ako jos neko ima licna iskustva sa tim motorom bio bih zahvalan na nekom savetu.

 

Moj savet prema tvojim potrebama ide za suzuki freewind jer je urbani enduro jednostavniji koncepcijski od pegaza ili kle-a pa je i odrzavanje lakse i jeftinije. Suzuki je poslovicno kavalitetan i tu nemas brige. Posto sam imao prilike da vozim i pegaza i frivinda, mogu ti reci da pegaz maaalo bolje ide ali da zato dosta vise trosi od suzukija. Suzuki je malo meksi i udobniji.

Sve u svemu preporuka za freewinda definitivno u skladu sa potrebama koje si naveo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

i ja imam sličnu slatku muku,kupovina polovnog -mačka u džaku.strpljenje,strpljenje zlatno pravilo. kada bi imao uslova sve da probas to bi bilo najbolje. u svakom slučaju kupi očuvaniji motor,mada se ja dvoumim bmw-kle jer koliko sam primjetio serviseri se mnogo vise druže sa aprilijom nego sa bmwom i kleom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja