Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Kupiš Navaru i pu daleko bilo kreneš da tražiš parking, moraš do Tiršove zlu ne trebalo. U bg možeš u prvu javnu garažu pa bus plus:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7150 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
5 minutes ago, Surla85 said:

To i ja pricam nekima celo vreme,ali ... plus imas vise mesta u toj nekoj srednjoj klasi ,plus je udobniji i mozda ga neces menjati za 1-2-3 god

Nije trošak samo potrošnja. Gume, trap, kvačilo, sve se manje troši i manje košta. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 539 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Ja bezim od malih auta. Zato sam deci uzeo veca kola sa mnostvom bezbedonosnih benefita.Kakve budale voze, ako ih grune u malom autu...cao zdravo... Ovako bar neku sansu imaju. Ja ne znam koja je poenta malenog auta sem da pogines kao na motoru. Parking je isti za sve, gde stanem sa puntom stacu i sa dzipom. Da li vam je kinta bude vaznije od bezbednosti?
A istu tu decu staviš na motor? Ne razumem.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

Evo ti moj savet koji sam prvi put čuo od starijeg lika pre 30 godina.

POLOVAN AUTO NE KUPUJ U BEOGRADU.Ja mislim da bi svi trebali da dele to mišljenje.To je zbog toga što se auto haba po broju pređenih km ali i radnih sati a u Beogradu još od polovine sedamdesetih ta 2 nikako nisu u skladu sa bilo kojim drugim naseljenim mestom u Srbiji.

Mislim da neki duži period od recimo 100000 km beogradske  vožnje je 130000 km valjevske vožnje.Plus što je auto 5-6  meseci stalno pod ventilatorom .Plus čukanja,plus grebanja ženskih tašni na načičkanim trotarima,plus kisela kiša iz extra zagađenog vazduha plus gasiranje ko nezdravi da im se neko ne učačka u traku.Verovatno i još nešto ali bi onda zašao u tipologiju karakternih osobina po regijama

Zato po meni nek izvinu beograđani,samo nov iz salona ako je salon u beogradu.

Promenio član sasa ns 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 23 minuta, kole24 je napisao:
Pre 1 sat, Bole37 je napisao:
Ja bezim od malih auta. Zato sam deci uzeo veca kola sa mnostvom bezbedonosnih benefita.Kakve budale voze, ako ih grune u malom autu...cao zdravo... Ovako bar neku sansu imaju. Ja ne znam koja je poenta malenog auta sem da pogines kao na motoru. Parking je isti za sve, gde stanem sa puntom stacu i sa dzipom. Da li vam je kinta bude vaznije od bezbednosti?

A istu tu decu staviš na motor? Ne razumem.

Na motoru smo svi u bozijim rukama. Moze njih i kao pesake neko da pokupi, ne daj boze.Ali ipak 90% vremena prevozi se(sin)kolima.Cerka ne vozi motor.Na mora planine i inostranstvo uvek idu kolima. Kapiram sta me pitas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 940 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Evo ti moj savet koji sam prvi put čuo od starijeg lika pre 30 godina.
POLOVAN AUTO NE KUPUJ U BEOGRADU.Ja mislim da bi svi trebali da dele to mišljenje.To je zbog toga što se auto haba po broju pređenih km ali i radnih sati a u Beogradu još od polovine sedamdesetih ta 2 nikako nisu u skladu sa bilo kojim drugim naseljenim mestom u Srbiji.
Nije baš da mogu da se složim. Obzirom da sam kao vozač obišao Srbiju uzduž i popreko,skoro, nije da se baš proleće kroz druge gradove u Srbiji. Posebno što su manji,pa su relacije i većini slučajeva kraće nego u BG. Konkretno, Novi Pazar, ono je za plakanje. Novi Sad ili Kruševac ili Niš,jedva da se krećeš 3km na sat. Užice me takođe oduševilo gužvim i šlogiranom vožnjom od 5kmh.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova
pre 2 minuta, slobasuper9 je napisao:

Nije baš da mogu da se složim. Obzirom da sam kao vozač obišao Srbiju uzduž i popreko,skoro, nije da se baš proleće kroz druge gradove u Srbiji. Posebno što su manji,pa su relacije i većini slučajeva kraće nego u BG. Konkretno, Novi Pazar, ono je za plakanje. Novi Sad ili Kruševac ili Niš,jedva da se krećeš 3km na sat. Užice me takođe oduševilo gužvim i šlogiranom vožnjom od 5kmh.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

i to je tačno ali to je novija pojava oko  desetak godina ali opet mnogo manje nego u bgd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1351 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
9 hours ago, milomir22 said:

Nije baš tako, mi smo 2002. imali frontalni sudar sa autom koji se kretao 92 km/h, naša brzina je bila oko 65 km/h, otac malo povredio nogu, ja morao da snimim glavu (hematom na čelu zaradio), uglavnom lakše povrede, u jugu 45. Sreća je bila što nas je delimično pokupio u prednji točak sa vozačeve strane.

 

U gradu se uglavnom ne postižu neke ekstremne brzine, a ovi mališani u takvim uslovima završavaju posao, a i takvi su 20 puta bezbedniji od motocikala.

 

Na otvorenom putu isto lutrija, Toše Proeski poginuo u tvrdjavi zvanoj Tuareg, Darko Radovanović u, za to vreme, gotovo nova mečka e klase i još milion drugih primera.

 

Što bi rekao ciga "kad te 'oče, 'oče te".

Izvini druze kod tih brzina ne bi cep na rezervoaru ostao citav. Pogledaj neki crash test najbezbednijih automobila.

O Yugu da ne pricamo, to je van svih sigurnosti u pogledu sudara. KOnzerva lima. Nemam nista protiv Yuga, auto je proizveden pre pola veka i moze da se poredi sa svojom generacijom.

 

Tose je poginuo jer je imao tu nesrecu da je njegov vozac brzinom kojom se vozi autoputem hteo da prodje kroz zaustavljen sleper.

Pri tome vozac i suvozacica sa zadnjeg sedista su prosli cini mi se bez povreda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Što se punta tiče i tog serva koji sam pomenuo ovo sam pročitao pa sam zato neodlučan. 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Jedni tvrde da je kupovina Punta bacanje para bez obzira koliko jeftin bio. Kao prvo, to je Fiat...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2481 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
6 minutes ago, Bojan82 said:

Što se punta tiče i tog serva koji sam pomenuo ovo sam pročitao pa sam zato neodlučan. 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Jedni tvrde da je kupovina Punta bacanje para bez obzira koliko jeftin bio. Kao prvo, to je Fiat...

 

Bolji od onog sto je @Dejan88 stavio neces naci. Da im ponudis 2200-2300 kes dace ga sigurno. Niko im nece dati 2500 za punta ma kakav god da je. Al da vredi za tebe, vredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Ma ja tražim Clia. Ovih dana sam se provozao u Cliu i Meganu. Clio me je oduševio položajem za vozača i prostorom napred. Ovi nazad muka al ajd.

Megan mi se apsolutno nije svideo. Baš ništa.Jednostavno mi je nerazumljiv, rešenja neka. Ona ručna kočnica, ključ kartica, vrata ne možeš da izadješ iz njega ko čovek, ne. A za šta da uhvatiš. Preglednost nazad loša. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
6 hours ago, drmilan_ said:

Bolji od onog sto je @Dejan88 stavio neces naci. Da im ponudis 2200-2300 kes dace ga sigurno. Niko im nece dati 2500 za punta ma kakav god da je. Al da vredi za tebe, vredi

Slazem se 100%. Razne sam automobile vozio i sad teram punta 1.2 8v na plin. Na pocetku nisam verovao kad mi prodavac kaze cenu nekih delova pa sam sve po 2 puta pitao. Pre punta sam vozio astru h a pre nje sam 4 god bio vlasnik bmw x3. Diskovi na puntu kostaju kao plocice na x3. Kablovi bosh za punta su 1200dinara. Taj senzor za servo se resava za 30eura. Celo kvacilo je 50e. Smesno je sve vezano za odrzavanje i potrosnju. Ne postoje bolja kola za pocetnike i one kojima treba od tacke a do tacke b za minimalno para.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Kvačilo(korpa,lamela i druk ležaj) je oko 10.000din

Prednji amortizer oko 5000din.

Poenta je da delove ne kupujem na otpadu i delovi su cenovno pristupačni tako da ukoliko dođe do defekta ili zamene uvek može da se reaguje na vreme.

Uvek imaš ispravan auto.

Jeste limenka,ali nije jedina.

Zašto tićan?Zato što se veoma lako ulazi,zato što je mekanog ogibljenja,zato što je šoferka pod uglom koji treba da bude,a ne u fazonu "više svetla u kabini",zato što klima ubija od zaleđavanja,nije ni veliki potrošač...

Punto je jedna trezvena i praktična kupovina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Možda ste u pravu. A i izgleda da za ove pare drugog izbora i nema. 

Nisam sedeo u puntu(hvala Bogu) na zadnjoj klupi. 

Na slikama deluje baš onako oštro,gore nego klupa u parku. Jel to tako il samo deluje na slikama?

Kako rešavate servo za 30e?

Da li je Grande Punto bolji izbor i u čemu je razlika? 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 755 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Matori....nikad ne sudi prema percepciji drugih.Tuđe mišljenje i iskustvo uvek,ali uvek uzimaj sa rezervom.

Taj servo,ima jedan od kvarova koji se zove oslabljen spoj na krajevima namotaja el.motora.Mislim da se krajevi nanovo zaliju kalajem i to je to.Svaki kršteni majstor (bar ga Đole brada)ima na stanju reparirane.Daš pokvaren i 30e,dobiješ taj reparirani uz god.dana garancije.Što se tiče sedišta,sedneš pozadi pa vidi ili povedi decu,ženu,roditelje...jer će predpostavljam neko od njih sedeti pozadi.Grande je na platformi korse D,međutim nije to Opel.Razlike moraš sam da hvataš,jer kako čitam ti ne znaš gde se nalaziš u vezi automobila...Ako ti nalaziš samo razliku u ceni i boji -opet lepo.

Od početka tvoje potrage se pitam,zašto ovaj čovek kupuje kola...

Kažeš teraju te,vrše pritisak....

Matori,nekad je taxi +GSP odgovor i rešenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2481 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET
7 hours ago, Bojan82 said:

Možda ste u pravu. A i izgleda da za ove pare drugog izbora i nema. 

Nisam sedeo u puntu(hvala Bogu) na zadnjoj klupi. 

Na slikama deluje baš onako oštro,gore nego klupa u parku. Jel to tako il samo deluje na slikama?

Kako rešavate servo za 30e?

Da li je Grande Punto bolji izbor i u čemu je razlika? 

Brate fiat je to. Nit udobno nit kvalitetno. Svaki je takav, jedino su delovi dzaba, al se cesce i potrose

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 940 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja imam hejt prema Fiatu,realno ne znam zašto ali nešto ih ne simpatišem.
Međutim,stvarno bi bilo glupo reći da Punto nije solidan narodni auto. Za pare koje se plati možemo reći i da je dobar. Vozio sam od druga Zastavu10 na plin,nije za trke ali ide,sigurno brže i tačnije od GSP-a,takođe zadnja klupa mu je sigurno udobnija nego u GSP-u,tako da Boki opušteno po tom pitanju.
Ako se oprašta jednom Mercedesu katastrofalna limarija,onda ne vidim razlog neopraštanja dečijih bolesti jednom Puntu vrednosti jednog dela za novijeg Mercedesa.
Punto u dobrom stanju,da je lepo održavan i ako tako nastaviš može te služiti godinama da ne razmišljaš.

To što hoće servo da zabode to ne mora da znači da je na svakom,to što auspuh je lošiji,pa dobro,nećeš ga variti svake godine itd itd.

Generalno,gume su 14 povoljnije od 16 recimo,rega za 1.2 nije isto kao za 1.9. Cena servisa nije ista za Punto 1.2 kao za 1.9 tdi ili tako nešto. Cena kvara na 1.2 puntu se ne može porediti sa kvarovima na dizelima,ako te odjednom ili blizu skači boš pumpa,dizne,turbo,egr,maf,map...


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Brate fiat je to. Nit udobno nit kvalitetno. Svaki je takav, jedino su delovi dzaba, al se cesce i potrose
Ovo je čisto subjektivno.U toj klasi i iz tog vremena koji se uklapa u navedeni budžet svi su otprilike istog kvaliteta i čiste su bajke da se Fiati kvare više od ostalih. Da se ne lažemo i ti manji Francuzi su napravljeni kao bižuterija i kvalitet enterijera je u glavnom rapava tvrda plastika ali to je ta klasa i tu su negde svi.Pitanje je šta se kome više svidja i to će da hvali.
Teško da će ova tema autoru pomoći pri odluci čak verujem suprotno ali dobro je da bar nešto diskutujemo i iznosimo mišljenja ( teško se to može nazvati činjenicama) i to valjda nikom ne šteti a kad ne šteti onda...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pratim temu od kad si je započeo. Ne uključuje se da ne pravim veću zbrku, ali je definitivno puna predrasuda i ličnih iskustava. Što je i logično - ko se na mleko opeče i u jogurt duva, jel' te...
Zapravo je poenta da se odlučiš koji ćeš i da kupujem od vlasnika koji je održavao i zna kad i kako. Glupo je da poredimo različite klase.

Sa kolima ti je kao sa lubenicom i ženom - ne možeš da izabereš, možeš samo da potrefiš

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Svi ste u pravu:)Osim Cvijanovica npr,kao i uvek pise nesto sve je izokrenuo i nista nije shvatio pravilno al to mi kod gospodina nista nije cudno.Ja sam ubedjen da  kolega koristi meskalin kao dodatak ishrani:)

Moram da pitam za taj servo npr zato sto u tekstu koji sam gore okacio pise da kosta do 500e popravka.Bolje se raspitati pre kupovine,na kraju krajeva otici cu kod majstora u ponedeljak kod kog nameravam da odrzavam auto pa cu da pitam sta me zanima.

Mozda neko i kupi auto pa se raspituje posle,ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2376 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Da,skratim,shvatio sam,Fiat ne prodaje delove samo ceo sistem i to je 500e.

Zamena senzora u servisu sa dve god garancije je 150e

O Merc A klasi jesam,a onda sam ga video uzivo i ne svidja mi se 

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja