Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, Bojan82 said:

Šalim se ja, znam iz ovako forumskog čitanija da si kraljina, nego ja alfu nisam uzeo u razmatranje zato što me malo prpa od toliko velikih auta. 

Ali i to je ustvari prepreka koju ne može čovek preći dok ne krene da je prelazi. Prvo polaganje treso sam se ko prcano mače, drugo malo manje i tako:)

Alfa 147 je auto malen, jedva se smestim u njega. Ja za sebe nikad nisam uzeo alfu. A uzeo bih 159 karavan cross, nego nema ni jedna valjana...

 

Al moja ova 147 na prodaju tek od feb/mar

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
3 minutes ago, Markone88 said:

159 karavan cross

Ne postoji 159 crosswagon nažalost, nisu ga pravili u toj verziji. Možda si mislio na 156.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Jel? Ja po slici, uživo nisam video nikad. 

Na slici deluje dugačko.Eto koliko znam. 

Svejedno stopirana je kupovina do daljnjeg, vršim pritisak na okolinu, familija na mene, ja na forum i ovolike glavobolje nisam imao u životu, pijem kafetin na 6h, bez zezanja. Ćale taksista zatrpava me nekim dizelima i sumanutim idejama koje prevazilaze moj budzet, sve se pretvorilo u debil kupuje auto, probiše mi mozak.Zvala me familija na telefon u tri dana imam više poziva nego za 15 godina zadnjih. 

Ko da kupujem enterprajz od milijardu evra. Treba da iskuliram malo. 

Gledam sad ovako nešto za mene i kćer za do škole. 

Schwinn-Tandem-Bike.jpg

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
59 minutes ago, antir3ality said:

Ne postoji 159 crosswagon nažalost, nisu ga pravili u toj verziji. Možda si mislio na 156.

Aha, onda sam se samo nadao da postoji. Onda obican karavan 159, to minje zelja kad tad, ali kad bih nasao neki valjan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 666 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 3 sati, Markone88 je napisao:

Hahahahaha, ljudi, ovaj auto ipak nije po mojim standardima, ali radi posao. Pali radi ide :D ono sto mu je boljka, zadnji trap, to sam sredio, aku dobar, registrovan do decembra. Mislim za te neke pare kolko bi ga dao, radi posao :D

 

@Bojan82 ja sad vozim mercedes R320, 3000cc, 225ks, 4x4, vazdusno vesanje, automatik. Svi zivi mi rekli nemoj da uzimas, ja evo kad god dam gas osmeh od uva do uva :D

Mare bole te uvce, ako krene lose biznis, ofarbas ga u crno, folije na stakla i kovcege odpozadi...Bog da te vidi...Para ko blata...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 995 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Veca je alfa 147 dosta od klia 2. Ali opet nije veliki auto.

WWW.AUTOMANIJAK.COM

Uporedni pregled dva automobila uz mišljenje Virtuelnog Savetnika™


Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Bole37 said:

Mare bole te uvce, ako krene lose biznis, ofarbas ga u crno, folije na stakla i kovcege odpozadi...Bog da te vidi...Para ko blata...

Pa biznis nece da krene lose, pu pu, ali ce mozda trebati konverzija za biznis, ako omikron podivlja

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Razmisli o mojoj ponudi Punto ja vlasnik, reg jos 11 meseci sa velikim i malim servisom, zimskim gumama, novim paknama pozadi, bez ulaganja u kocnice amortizere podizace i ostale radne sklopove.... Bez ikakvog ulaganja osim malo cisto estetskih - ljusti se lak na par mesta...  

IMG_20211122_221324.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
6 hours ago, Bojan82 said:

Sad gledali yarisa, farban ceo motor jako sumnjive zvuke ima. 

 

Dobro gledaj, pisao sam već da ih nema za lek u dobrom stanju. Ja sam moje jare kupio 2015. i platio je 1500 evra, na satu 180 000  km, komšija koji mi je prodao istu mi je tad rekao da ima realnih oko 400 000km i da joj je duša izvadjena, ali da su je održavali po knjizi. Sad je na 220 000, znači ja sam prešao oko 40 000km. Sem redovnih servisa, pukao sam oko 70 ili 80 evra za alternator (naravno pukao mu je nosač, on je i takav radio, ali sam ga preventivno zamenio, jer je moj jaris išao i na Kopaonik, Zlatibor, Divčibare, Novi Sad, Beograd pedeset puta i sl.). Vozim i pežo 206 sedan 2009 sa pravih 22 000km, vozio sam još milion automobila od drugara i braće, ali toyota je izuzetno lep autić za vožnju po gradu i kratkim relacijama, lepo greje, lepo hladi, ekonomična, pouzdana, još da malo bolje ide bila bi top. Od nekog budućeg ulaganja, sledi joj saniranje korozije koja nije uopšte strašna, ali zbog tehničkih pregleda sam rešio da uložim još oko stotinak evra u to i budem miran još 5-6 godina.

 

 

Punto classic 1.2 60ks je ekstra autić ako se pomiriš sa činjenicom da će uvek pomalo da trokira. Pisao sam već, da se ne ponavljam, ali su delovi džabe i agregat je večit. A sem city serva, hoće i osovina menjača da rikne, tj. oblajzne, a retko ko hoće da se zeza sa istom, uglavnom menjaju komplet menjač i to je trošak od oko 80-100 evra. To im je bila serijska greška, onoj zastavi 10 i puntu iz zastave.

 

 

jare 1.jpg

jare 2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Svega ima da se nadje ali ne može baš za odmah i sada, mora malo da se čeka da se pojavi "pravi" primerak.

I nisi u žurbi, koliko sam shvatio, a nestrpljiv si k'o leptir da kupiš odmah :D

Apropo yarisa, ja sam moju pazario pre 3 godine čini mi se, ima i tema negde na forumu. Pogledao sam sigurno izmedju 10-15 komada, što ja, što prijatelji kojima je bila bliže u tom trenutku.

Hteo sam benzinca jer malo prelazim godišnje, do 10 000 km. 

Probao 1.0 pa zatim 1.3 i onda na istom placu probam i 1.4d. Tada sam odlučio da će biti ipak dizel jer je neuporedivo lepša vožnja sa tim motorom. Ima odlična ubrzanja, medjuubrzanja i lep obrtni moment za malog dizela, mislim da je prava mera za taj auto. 

Svi motori u njoj su na lanac (benzinci i dizel), nemaš trošak velikog servisa ako nema nekih zvukova iz motora. Dizel nema plivajući zamajac, još jedna briga manje.

Obrati pažnju na limariju, tanak je lim i hoće da pokaže rdju. Obavezno na dizalicu ali pre kupovine, posle je skupo.

Yaris prve generacije je relativno prodavan kod nas pa može da se nadje domaći primerak, samo strpljenja. 

Strpljenje radja ruže :P

Ja sam moju tada platio 2500 i gledao sam cene danas, opet je tu negde sa cenom. 

Zahvalan mali auto, izdržljiv i poslovično japanski pouzdan.

Ne planiram da je menjam sem za noviji model koji sem svih vrlina ima i esteCki momenat povoljniji. 

I punto je super, možda i najbolji za početnika. Biće tu migavac, greb ovde, greb onde, lajsna, retrovizor...a za njega su najeftiniji delovi.

 

20201114-123843.jpg

Promenio član Milanezi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Svega ima da se nadje ali ne može baš za odmah i sada, mora malo da se čeka da se pojavi "pravi" primerak.
I nisi u žurbi, koliko sam shvatio, a nestrpljiv si k'o leptir da kupiš odmah 
Apropo yarisa, ja sam moju pazario pre 3 godine čini mi se, ima i tema negde na forumu. Pogledao sam sigurno izmedju 10-15 komada, što ja, što prijatelji kojima je bila bliže u tom trenutku.
Hteo sam benzinca jer malo prelazim godišnje, do 10 000 km. 
Probao 1.0 pa zatim 1.3 i onda na istom placu probam i 1.4d. Tada sam odlučio da će biti ipak dizel jer je neuporedivo lepša vožnja sa tim motorom. Ima odlična ubrzanja, medjuubrzanja i lep obrtni moment za malog dizela, mislim da je prava mera za taj auto. 
Svi motori u njoj su na lanac (benzinci i dizel), nemaš trošak velikog servisa ako nema nekih zvukova iz motora. Dizel nema plivajući zamajac, još jedna briga manje.
Obrati pažnju na limariju, tanak je lim i hoće da pokaže rdju. Obavezno na dizalicu ali pre kupovine, posle je skupo.
Yaris prve generacije je relativno prodavan kod nas pa može da se nadje domaći primerak, samo strpljenja. 
Strpljenje radja ruže 
Ja sam moju tada platio 2500 i gledao sam cene danas, opet je tu negde sa cenom. 
Zahvalan mali auto, izdržljiv i poslovično japanski pouzdan.
Ne planiram da je menjam sem za noviji model koji sem svih vrlina ima i esteCki momenat povoljniji. 
I punto je super, možda i najbolji za početnika. Biće tu migavac, greb ovde, greb onde, lajsna, retrovizor...a za njega su najeftiniji delovi.
 
20201114-123843.jpg
Nikad Yarisa neću prežaliti. Ako u skorijoj budućnosti budem finansijski potkovan, 99% ću juriti ovakvu kao tvoju u mint stanju,5 vrata,dizel. Za ženu da ima. Kad ja ne budem vozio :)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ma ja žurim dok mi je brat tu, jer me on vozi da vidimo auta. A to je do petka. Posle gotovo. 

Znaš kad ću ja da se cimam posle busom do Surčina, Vrčina, Batajnice da pogledam auto. Na Sv. Nikad!

Pa sam zato sad upro ko june da tražimo. Sad kad on ode mogu da gledam najdalje do Konjarnika i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 666 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Ja bezim od malih auta. Zato sam deci uzeo veca kola sa mnostvom bezbedonosnih benefita.Kakve budale voze, ako ih grune u malom autu...cao zdravo... Ovako bar neku sansu imaju. Ja ne znam koja je poenta malenog auta sem da pogines kao na motoru. Parking je isti za sve, gde stanem sa puntom stacu i sa dzipom. Da li vam je kinta bude vaznije od bezbednosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Zavisi, ako pitaš programera ili onog što lovi krabe. 

Meni bila važnija kinta od bezbednosti više puta. 

O bezbednosti počneš da razmišljaš kad si u kinti. 

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Nije baš tako, mi smo 2002. imali frontalni sudar sa autom koji se kretao 92 km/h, naša brzina je bila oko 65 km/h, otac malo povredio nogu, ja morao da snimim glavu (hematom na čelu zaradio), uglavnom lakše povrede, u jugu 45. Sreća je bila što nas je delimično pokupio u prednji točak sa vozačeve strane.

 

U gradu se uglavnom ne postižu neke ekstremne brzine, a ovi mališani u takvim uslovima završavaju posao, a i takvi su 20 puta bezbedniji od motocikala.

 

Na otvorenom putu isto lutrija, Toše Proeski poginuo u tvrdjavi zvanoj Tuareg, Darko Radovanović u, za to vreme, gotovo nova mečka e klase i još milion drugih primera.

 

Što bi rekao ciga "kad te 'oče, 'oče te".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 666 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 10 minuta, milomir22 je napisao:

Nije baš tako, mi smo 2002. imali frontalni sudar sa autom koji se kretao 92 km/h, naša brzina je bila oko 65 km/h, otac malo povredio nogu, ja morao da snimim glavu (hematom na čelu zaradio), uglavnom lakše povrede, u jugu 45. Sreća je bila što nas je delimično pokupio u prednji točak sa vozačeve strane.

 

U gradu se uglavnom ne postižu neke ekstremne brzine, a ovi mališani u takvim uslovima završavaju posao, a i takvi su 20 puta bezbedniji od motocikala.

 

Na otvorenom putu isto lutrija, Toše Proeski poginuo u tvrdjavi zvanoj Tuareg, Darko Radovanović u, za to vreme, gotovo nova mečka e klase i još milion drugih primera.

 

Što bi rekao ciga "kad te 'oče, 'oče te".

Sagledajmo malo vecu sliku i statistiku.I dalje ne znam sta se postize malecnim kolima? Mnogi malecki trose kao veelikii...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Jasno, što onda voziti motor. Meni je recimo vožnja motora po saobraćaju teško prihvatljiv rizik i ne volim. Vozim off. 

Onaj NCAP test je valjda validan. 

Ne znam koji model punta je imao 0 zvezdica. Clio, yaris imaju 4

Punto je enterprajz za Daciu

Bole, malopre si napisao šta radiš po Ralja ringu, nemoj da si nevaljao:)

Promenio član Bojan82
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Kao neko ko je posedovao Yaris,posle Dačiu Logan,Mercedes Vito pa Viano,Fiat 500l,Peugeot 308 sw, VW Touran, sa sigurnošću mogu reći da nije isti parking za sve.
Recimo lakše parkiran Tourana od 308sw jer je Touran lepo kockast,pravilnijeg oblika i lakše se upakuje. Takođe ima parkinga gde auto ne može stati od do,pričam po dužini,pa Yarisa upakujem na 60% parkinga a Viano bi vireo 1.5m i više na ulici. Msm pošto se pravi poređenje sa dzipom,tu su negde,pojedini dzipovi su kao kombi manje više...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 332 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000
pre 8 minuta, Bole37 je napisao:

Sagledajmo malo vecu sliku i statistiku.I dalje ne znam sta se postize malecnim kolima? Mnogi malecki trose kao veelikii...

To i ja pricam nekima celo vreme,ali ... plus imas vise mesta u toj nekoj srednjoj klasi ,plus je udobniji i mozda ga neces menjati za 1-2-3 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja