Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 488 postova

Otvori, toj temi se jako malo paznje pridaje a jako je korisna.

 

Nije na odmet i malo o stelovanju na automobilima i motorima, licna iskustva. Tipa zid, udaljenost ta i ta, presek tu i tu itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4858 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 8 minuta, Gordak985 je napisao:

Koga zanima možemo da otvorimo zasebnu temu o izvorima svetlosti, refleksiji, refrakciji i ostalome.

Otvaraj sta cekas :)

Stalno nesto eksperimentisem, pokusavam napraviti dodatna svetla radi bolje uocljivosti a da ne smetaju i budu prejaka, pa sam u kuciste maglenki ubacivao led pozicije a ogledalo od halogenki "za sank" ali staklo im je konveksno ... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

 

Na stranu što bi obojica ostali bez ruku da ste to uradili nekome sa ovog foruma ali recimo da neko dobije kaznu za "komunalni red", kao što je prikazano, za taj motor što si ga ti pomerio tamo gde smatraš da treba???

Nov sam na forumu, ali vidim i po drugim temama da si uvek na ivici sukoba, sada indirektno pretiš. Da ne skrećem sa teme, ako se osećaš uvređeno u bilo kom smislu ili si se pronašao prozvanim u blokiranju parking mesta za automobile motorom potpuno te razumem.  Smatram da bilo koja osoba sa malo rezona neće parkirati motocikl na takav način da ometa pešake, invalide, automobile, bilo da je član foruma ili ne. Odmah sam rekao da nije ispravno sa moje strane šta sam uradio, samo sam izneo primer svojatanja parking mesta po sopstvenom nahođenju.

Svakako sam mlađi od tebe po godinama i stažu ovde, tako da ti ustupam prvenstvo prolaza. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, zika56 said:

Maglenke služe za vožnju po magli i itekako smetaju (noću) kada je vidljivost dobra (bez magle). 

I nisu svaki dopunski farovi Maglenke. 

Da, tačno, dopunski farovi. Rekoh maglenke u nedostatku prave reči.

Promenio član Jupiter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
 
Na stranu što bi obojica ostali bez ruku da ste to uradili nekome sa ovog foruma ali recimo da neko dobije kaznu za "komunalni red", kao što je prikazano, za taj motor što si ga ti pomerio tamo gde smatraš da treba???

Što, šta će motor na mestu za automobile?
Vespu bar može da spakuje gde hoće…
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Ko kaže da su mesta za automobile.

I najviše od svega, ko ti daje za pravo da pomeraš nečije vozilo!?

Ne mogu stvarno da shvatim taj mentalni sklop.

 

To je otprilike u rangu sa onim kad je jedna vozačica (ovo u skladu sa sktuelnim trendovima rodne ravnopravnosti) izjavila nakon što je isekla motoristu : "ja sam auto, ti -motor, znači da ja imam prednost"

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

A kako razumeš mentalni sklop tog što je parkirao vespu?
Isti takav mentalni sklop ga je pomerio.
To nije u rangu oduzimanja prednosti, nikako…

Nacrtan auto na znaku, silueta gabarita automobila na asfaltu u boji zone (2x5m ili koliko vec)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica
Pre sat vremena, Skyrunner je napisao:

Ko kaže da su mesta za automobile.

I najviše od svega, ko ti daje za pravo da pomeraš nečije vozilo!?

Ne mogu stvarno da shvatim taj mentalni sklop.

 

To je otprilike u rangu sa onim kad je jedna vozačica (ovo u skladu sa sktuelnim trendovima rodne ravnopravnosti) izjavila nakon što je isekla motoristu : "ja sam auto, ti -motor, znači da ja imam prednost"

Znak pokazije da su mesta za putnička vozila, kao i zdravorazumsko rezonovanje da na obeleženoj površini gde se komotno može smestiti putnički kombi ti parkiraš motocikl. Ko izdaje propusnicu za zonsko parkiranje motora?

 

Kao što kolega iznad reče verovatno smo taj koji je parkirao vespu i ja koji sam je pomerio sličnog mentalnog sklopa. Možda i nismo, jer je njemu to svakodnevna rutina, a meni afekt, bar vi pravnici to znate.

 

Da ne off-ujem temu.

Promenio član vucko23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Zanimljiva vam je logika, samo što je skroz pogrešna.

 

Kad se uključi samopomoć kao sredstvo "rešavanja" problema, onda granica nema, a ne želite da znate šta neko smatra adekvatnim odgovorom

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

jbg, debilne akcije izazivaju debilne reakcije pa dalje u krug...
Odgovor na odgovor ne može biti bolji od prvog poteza a to je parkiranje skutera na mestu za automobile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Taj koji Vespom cuva parking mesto, za auto kojim je otisao na posao, je verovatno isti mentalni  sklop kao onaj koji postavlja kante od jupola i motke po obelezenim parking mestima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Najveci debil je bio lik koji je parkirao motor ispred Lidla na mjesto koje je rezervisano za djecu i trudnice, a mjesta okolo koliko hoces za motor

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1779 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

A sta je onda trajk,kvad,ATV, traktor,i jos svasta nesto.Ne govorim samo za BG,valjda u svim gradovima saobracajni znakovi znace isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1134 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
Pre sat vremena, Eol je napisao:

Taj koji Vespom cuva parking mesto, za auto kojim je otisao na posao, je verovatno isti mentalni  sklop kao onaj koji postavlja kante od jupola i motke po obelezenim parking mestima.

Nije naše da sudimo zašto je neko ostavio kantu, Vespu ili neki rekvizit da sačuva mesto. Čak je ta Vespa registrovano vozilo. A mesto možda čuva jer mu dolazi ogrev, materijal, patronažna služba da zbrine bolesnog i sto drugih stvari?

 

Ja se nikad ne bi usudio da diram nečije vozilo na parkingu. Pogotovo motocikl jer su ljudi posebno osetljivi na njih zato što su nezaštićeni karoserijom i može svako da ga čačka ili sedi na njemu.

 

Moj poznanik je izbio oko čoveku na parkingu zato što mu je srušio motor smatrajući da mu smeta kad se parkira. Eto, udario ga je pesnicom i nesrećnim slučajem ram od naočara završio je čoveku u oku. Ovaj je svoje odrobijao ali onaj ostatak života provodi bez oka.

 

Tako drugovi, pamet u glavu.:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Nov sam na forumu, ali vidim i po drugim temama da si uvek na ivici sukoba, sada indirektno pretiš. Da ne


Videćeš da ovde mnogi ne daju potencijalnom kupcu da proba motor dok ne ostavi depozit u visini cene. Baš bi voleo da se susretneš sa nekim takvim i da mu pomeraš vlasništvo na ruke. Voleo bi da vidim takav susret. Na to sam mislio.
Inače, ne verujem da neko baš Vespom čuva mesto jer ima mnogo jeftinijih skutera za tu namenu. Verovatnije je da će neko jeepom da skloni skuter sa mesta za automobile (slučajno ili namerno kao što sam prisustvovao par puta) nego na ruke.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000




Videćeš da ovde mnogi ne daju potencijalnom kupcu da proba motor dok ne ostavi depozit u visini cene. Baš bi voleo da se susretneš sa nekim takvim i da mu pomeraš vlasništvo na ruke. Voleo bi da vidim takav susret. Na to sam mislio.
Inače, ne verujem da neko baš Vespom čuva mesto jer ima mnogo jeftinijih skutera za tu namenu. Verovatnije je da će neko jeepom da skloni skuter sa mesta za automobile (slučajno ili namerno kao što sam prisustvovao par puta) nego na ruke.
Sad mene zanima da li bi i taj sa jeepom ostao bez ruku, ne zanima me odgovor, nego onako suštinski. Ja sam davno naučio da na ovom svetu vlada zakon jačeg a kako nisam neko ko se lako stavlja u konfliktne situacije teko nikad ni kantu a kamoli skuter ne bi nekom pomerio. A viđao sam ljude u jeepovima kako beže podvijenog repa kad neko iz juga zareži na njih, i obrnuto, velik je ovo grad, ima nas raznih, pa tako i kad udari junak na junaka pa padne krv. I da neko udari mučki, pa i sleđa, svašta ima. Ljudi, ne dirajte tuđu imovinu, to sam valjda hteo da kažem, ne znam. I ne budite bahati, s druge strane.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Поред тако јефтиних М75, неко да физикалише? Ево, не разумем... :stabre:
A pa generalno velika količina naouružanja u Srba je deo moje rane odluke o izbegavanju konfrontacija. Sa 18 godina mi je 2 godine mlađi poznanik prislonio pištolj na stomak iz zajebancije, na previše raznih proslava su nasumične face gađale nebo da se razvesele, previše satara a i jednu m75 u srednjoj školi video...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
pre 20 minuta, Zuba87 je napisao:

Поред тако јефтиних М75, неко да физикалише? Ево, не разумем... :stabre:

Manje se guli kad ga sredis na ruke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1469 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Evo jedno lepo iskustvo sa policijom. Do duse, ne nasom, Makedonskom.

 

Planirao sam da burgmanom odem za Skoplje (cirka 200km od Nisa), ali kako nije imao decu ko da mi pazi, u zadnjem trenutku, resim da odemo porodicno. Autom. Sto je i ispalo odlicno. 

Elem...

 

Ogranicenje je vecim delom 130 kmh. U povratku, na jednom delu autoputa je ogranicenje 100kmh. 

Zaustavlja me policija koja ima radar. Opa! Razmisljam, otislo bar 200 eura. 

 

Pita policajac: Vido li si znak?

Ja odgovaram: Nisam :zvizduk:

 

Kaze, pa koliko si vozio? Ja odgovaram 120kmh :rolleyes:

 

Kazeo nisi, da si vozio 120, ne bih te zaustavio. Ogranicenje je 100kmh (ja u fazonu, ajdeeee, nisam znao), rece mi da izadjem i vidim radar. Na radaru ja 145kmh!

Kaze on, vidi, ogranicenje na 100kmh, ne diramo do 130 kmh  ali ti ga pretera.

Ovamo onamo, kaze on ne brini. Upisacemo da si isao 139, kazna 45€, ako imas karticu, pola placas na licu mesta i izadje oko 22€. Ja sav srecan. Dam karticu, provuce cika policajac, i kaze: Smanji bar na 120kmh :jee:

 

Ja odusevljen. Nasi bi me odrali!

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Evo jedno lepo iskustvo sa policijom. Do duse, ne nasom, Makedonskom.
 
Planirao sam da burgmanom odem za Skoplje (cirka 200km od Nisa), ali kako nije imao decu ko da mi pazi, u zadnjem trenutku, resim da odemo porodicno. Autom. Sto je i ispalo odlicno. 
Elem...
 
Ogranicenje je vecim delom 130 kmh. U povratku, na jednom delu autoputa je ogranicenje 100kmh. 
Zaustavlja me policija koja ima radar. Opa! Razmisljam, otislo bar 200 eura. 
 
Pita policajac: Vido li si znak?
Ja odgovaram: Nisam :zvizduk:
 
Kaze, pa koliko si vozio? Ja odgovaram 120kmh :rolleyes:
 
Kazeo nisi, da si vozio 120, ne bih te zaustavio. Ogranicenje je 100kmh (ja u fazonu, ajdeeee, nisam znao), rece mi da izadjem i vidim radar. Na radaru ja 145kmh!
Kaze on, vidi, ogranicenje na 100kmh, ne diramo do 130 kmh  ali ti ga pretera.
Ovamo onamo, kaze on ne brini. Upisacemo da si isao 139, kazna 45€, ako imas karticu, pola placas na licu mesta i izadje oko 22€. Ja sav srecan. Dam karticu, provuce cika policajac, i kaze: Smanji bar na 120kmh :jee:
 
Ja odusevljen. Nasi bi me odrali!
Gospoda brinu o bezbednosti saobraćaja, nisu izašli da oderu. Mislim da sam do sad možda jednom u životu naišao na našeg saobraćajca koji je radio nešto u interesu bezbednosti saobraćaja. Ajde, nisam imao previše susreta, ali uglavnom su to radari u žbunju, sakrivena kola iza blještavog znaka o sužavanju autoputa, vrebanje iza znaka 60 zbog radova na autoputu na kom su radovi završeni pre 6 meseci ali znak nije sklonjen i slično. Jedinu kaznu za brzinu u životu sam platio na ibarskoj magistrali kod orlovače gde su dve trake i ima potez od valjda 500-1000 metara gde je ograničenje 60 i tu pecaju. A ja vozim dete, i idem lagano, 4. vrh gasa, reko sve kul, kad pap, 10.000, išli ste 75... Derači. Nikakve druge funkcije to nema. Dva kilometra dalje idem 110 gde je dozvoljeno 80 al' tamo nemaju lep štek da sačekaju...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, Zuba87 je napisao:

Поред тако јефтиних М75, неко да физикалише? Ево, не разумем... :stabre:

Koji deo nisi razumeo ... jel onaj gde se baje sa jeepovima sklanjaju sa ulice kad Srbo iz prve presalta u drugu :neznam:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, Ji 4Tze said:

jbg, debilne akcije izazivaju debilne reakcije pa dalje u krug...
Odgovor na odgovor ne može biti bolji od prvog poteza a to je parkiranje skutera na mestu za automobile.

Opet kažem da ti nemaš ni izbliza autoriteta, a ni kredibilnosti da oceniš koje akcije nisu odgovarajuće a kamoli debilne i sprovedeš efikasno uklanjanje registrovanog vozila sa parking mesta. To što negde načuješ (da motori ne mogu da se parkiraju na javnim parkiralištima) ne znači da je to činjenica.

 

Ko da prikaz propisa koji govori suprotno, ja mu odajem priznanje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 5 sati, Due je napisao:

Nije naše da sudimo zašto je neko ostavio kantu, Vespu ili neki rekvizit da sačuva mesto. Čak je ta Vespa registrovano vozilo. A mesto možda čuva jer mu dolazi ogrev, materijal, patronažna služba da zbrine bolesnog i sto drugih stvari?

 

Ja se nikad ne bi usudio da diram nečije vozilo na parkingu. Pogotovo motocikl jer su ljudi posebno osetljivi na njih zato što su nezaštićeni karoserijom i može svako da ga čačka ili sedi na njemu.

 

Moj poznanik je izbio oko čoveku na parkingu zato što mu je srušio motor smatrajući da mu smeta kad se parkira. Eto, udario ga je pesnicom i nesrećnim slučajem ram od naočara završio je čoveku u oku. Ovaj je svoje odrobijao ali onaj ostatak života provodi bez oka.

 

Tako drugovi, pamet u glavu.:takoje:

@Duekolega gledao coveka svojim ocima koji ispod svog prozora zauzima mesto skuterom.....pomera ga kada treba da stane kolima ....svakodnevno to radi....nisam za to da tudju imovinu ja pomeram,grebem i sl.ali da je to bahatost jeste i zato sam to i napisao...imam razumevanja za cuvanje mesta za ogrev,selidbu i dr.ali velika vecina to radi samo iz sebicluka i bahatosti.

A da   te stvari lako izmaknu kontroli i neko izvuce deblji kraj se slazem i da posledice posle budu katastofalne kao kod tog nesrecnog coveka,i nisu vredne ni motora ni parking mesta.

 

Promenio član Eol
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Ko kaže da su mesta za automobile.



Parking servis. Ja sam lično zvao kol centar PS i dobio informaciju da su zonirana mesta u BG rezervisana samo za putnička vozila.

Neko je pre par godina ovde okacio i pisani odgovor Parking servisa gde konstatuju isto.

Počeli su stidljivo da obeležavaju nova parking mesta za motore po gradu, jedan je u Bulevaru blizu Vuka. Meni je sasvim ok i prirodno da postoje zasebna parking mesta za razločite kategorije vozila - motocikle, putnicka i teretna vozila - jer su vozila razlicitih gabarita. To je zakon fizike, prosto i jednostavno


:mobilizator:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja