Jump to content

Moto Zajednica

Glupe greske

Recommended Posts

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Kao što sam i pisala, prosula sam se skoro zbog prednje pri skretanju na maloj brzini. Naučila sam lekciju, usvojila savete kolega sa foruma, samo zadnjom mi motor i dalje ostaje prilično stabilan, što je super. :takoje:

Zanimljivo da mi u auto školi nikad nisu rekli da ne koristim prednju u takvim situacijama, iako sam je "bockala" kad sam vozila osmicu, a može da se padne "s' merak".

 

Evo jedna nova glupa greška. Ako vozite motor kao moj, nemojte puniti rezervoar pre malog servisa. Znate zašto? Zato što sam sve vreme držala isti dok je majstor promenio filter za vazduh. Nemojte biti kao Aleksandra. :D

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 5 sati, abarth_maniac je napisao:

bespomocno gleda

lekcija, uvek imati dostupan telefon.
"nije bitno da li si pao, bitno da je to neko snimio"
@DjordjeMijailovic ako se ne varam... :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Čištio ja karburator na zx9r.Pedantno sve polako, ajd rekoh i ove ventile što zatvaraju protok.Skinem ja svaku, ono bruka.Pola sata posla samo to da oribam.Gumice trule, ajd da pravim nove.Iskucam proverim, super.Sklopim ja najzad moj motor, ko zna koji je posao u pitanju svatiće i poentu.Sednem da zapalim, donela žena kafu.Oćeš i rakiju jednu?Gledam u porciju.U njoj ler dizne u sodabikarboni.E je....

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

E da, u početku sam nekoliko puta zaključao ključ ispod sedišta. Parkiram, otključam sedište, zaključam korman i tastere, izvučem ključ iz brave, otvorim sedište, izvadim šta mi treba i zatvorim sedište... Kad unutra ključ od stana ali i skutera. Srećom svaki put kod kuće se desilo, ima kafića blizu dok žena ne dođe...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 8 sati, Alexandra995 je napisao:

Zato što sam sve vreme držala isti dok je majstor promenio filter za vazduh. 

Brate-sestro, pa poturis cekic i resena stvar, testirano vise puta...:jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 9 minuta, QmBGD je napisao:

E da, u početku sam nekoliko puta zaključao ključ ispod sedišta.

A baš sam razmišljao koja li je prednost ove nesrećne keyless bravice, nisam mogao da se setim :) Padale su mi na pamet samo negativne strane - na pr. da može da ispadne ključ, pa da primetiš tek posle jedno 200 km u nekoj vukohebini da ga nema, i sl. Ali eto, našao si mu upotrebnu vrednost. Bravo!

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

Ja za malo da padnem na nekoj uzbrdici kad sam hteo da se okrenem pri sporoj brzini, samo sam sam sebe psovao i nikog drugog.... Reko jeb**ti budalu da zbog gluposti da ti padne motor?! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 19 minuta, DRCvetko je napisao:

Ja za malo da padnem na nekoj uzbrdici kad sam hteo da se okrenem pri sporoj brzini, samo sam sam sebe psovao i nikog drugog.... Reko jeb**ti budalu da zbog gluposti da ti padne motor?! :)

Zamalo juče da se izvrnem u Mis Irbijevoj...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

A to zamalo se ne važi:)

Ako ćemo tako, ja u sad zadnjoj vožnji, zamalo da mi:

Kamen odvali stopalo

Grana iščupa glavu

Bliski susret sa trešnjom

Zamalo se izletim niz obalu

Pa opet grana, al je prošla pa preko usta, vratio sam se kao nakarminisan:lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Naučio sam da ne pipam prednju kočnicu pri malim brzinama, nek me bar neko potapše po ramenu :D 

 

EDIT: Takođe pri polukružnom.

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 14 sati, BokyBoy je napisao:

Brate-sestro, pa poturis cekic i resena stvar, testirano vise puta...:jee:

Neće baksuz, kliza po ramu ka akumulatoru (sedište bilo skinuto)... I neka sam bila nosač rezervoara, "ko nema u glavu, ima u ruke"... :Joska::D

 

Pre 9 sati, blackmore je napisao:

Naučio sam da ne pipam prednju kočnicu pri malim brzinama, nek me bar neko potapše po ramenu :D 

 

EDIT: Takođe pri polukružnom.

Nisi valjda? :staa2: Mene preteče prednji točak i... :moto2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не бих да будем зановетало, али ме јааако занима у каквом положају возиш, када не ваља да те ПРЕДЊИ точак претекне? :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 8 minuta, Zuba87 je napisao:

Не бих да будем зановетало, али ме јааако занима у каквом положају возиш, када не ваља да те ПРЕДЊИ точак претекне? :)

Uglavnom sedim skroz uz rezervoar da bi se što više ispravila (kad god se povučem nazad, otklizam napred). Tad mi je bio motor smotan skroz desno, trebalo je da stanem pred kapijom, pipnula sam prednju, cimnula mi je motor i pala sam u mestu.

 

Otišla sam sinoć do poligona malo da vozim osmice, slalom, i slučajno sretnem instruktora, ispričam mu. Kaže da mi je prednji točak kad sam pustila kočnicu "krenuo nazad", i eto, trenutak nepažnje me koštao odrane oplate/retrovizora i lakta. Jbg... 

 

I dalje pod istim uglom ulazim kroz kapiju (izbegavam kad ne moram), samo što kočim zadnjom i razlika je ogromna. Mislim da tu ima malo i do cilindra na prednjoj, OPET problem što ne mogu da ulovim majstora da mi rasturi i proveri da li glavi negde, jer nekad ne reaguje na najmanji pritisak, pa je ispretiskam par puta, onda se sredi (sa zadnjom nemam taj problem).

 

 

Pre 12 sati, DRCvetko je napisao:

Ja za malo da padnem na nekoj uzbrdici kad sam hteo da se okrenem pri sporoj brzini, samo sam sam sebe psovao i nikog drugog....

Reko jeb**ti budalu da zbog gluposti da ti padne motor?! :)

Prošle nedelje sam imala sličnu situaciju, vraćala sam se nazad skoro celu uzbrdicu (nisam imala gde, uzak put vodi u dvorište), pa sam onda lagano krenula pod levi napred i iz dva poteza se okrenula. :ups:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Prošle nedelje sam imala sličnu situaciju, vraćala sam se nazad skoro celu uzbrdicu (nisam imala gde, uzak put vodi u dvorište), pa sam onda lagano krenula pod levi napred i iz dva poteza se okrenula. :ups:
Da ti ne glavi ručica prednje? Ja sam imao taj problem. Kad kočim u mestu sve ok, ali kad u vožnji povučem ručicu pod nezgodnim uglom znala je da zaglavi i da "zabada". Jedan kolega mi je skrenuo pažnju na to čim je seo na motor i opipao ručice. Razradio sam WD-om po preporuci i sad nemam taj problem.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, Gordak985 je napisao:

Da ti ne glavi ručica prednje? Ja sam imao taj problem. Kad kočim u mestu sve ok, ali kad u vožnji povučem ručicu pod nezgodnim uglom znala je da zaglavi i da "zabada". Jedan kolega mi je skrenuo pažnju na to čim je seo na motor i opipao ručice. Razradio sam WD-om po preporuci i sad nemam taj problem.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

I ja mislim da je to, ne smem sama da diram jer ću da pokvarim još više. Svaki put pre vožnje ispritiskam prednju, jer na prvi pokušaj ne koči postepeno kako dodajem pritisak, nego nema-nema i nabode. To je verovatno jedan od razloga zašto sam pala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Nećeš ništa da zajebeš. Uzmi WD i prskaj osovinu ručice. Unutra ima neka biksna od obojenog metala i ona korodira. Malo prskaj, malo pritiskaj i sredićeš.:takoje:

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, Due je napisao:

Nećeš ništa da zajebeš. Uzmi WD i prskaj osovinu ručice. Unutra ima neka biksna od obojenog metala i ona korodira. Malo prskaj, malo pritiskaj i sredićeš.:takoje:

E super, imam razloga da izvučem motor iz garaže posle, a da se ne vozim. :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

@Due Prskala sam WD-om unutra gde se šraf vidi odozgo, izašlo puno neke prljavštine, ručica sad glatko ide, videćemo za vikend kako će da se ponaša. Hvala. :takoje:

 

image.jpeg.c40a60cbe950de5108acb7e04a8e6018.jpeg

 

Fotku sam preuzela sa neta.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Parkiram skuter i pustam ga na copavu, al copava sklopljena. Na srecu uhvatim ga na vreme sa jednom rukom i vratim nazad.

Milion puta krenem sa otvorenom copavom, pa kad zakrlja, onda je sutnem u voznji i sklopim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja