Jump to content

Moto Zajednica

Glupe greske

Recommended Posts

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Podseti me @Branko na to kako sam naučio da palim svaki motor samo ako stisnem kvačilo :D:D 

Jawa ima istu polugu za menjač i za kurblu. Verovatno iz tog razloga je moguće (i vrlo poželjno :D) da se pri kurblanju stisne kvačilo, pošto kad se pusti poluga iz pozicije kurble, pomoću izvanrednog poluautomatskog kvačila pri povratku u poziciju menjača vrlo lako uskoči u prvu :D:D Posle nekoliko "neprijatnih" situacija, prešlo mi je u naviku da kvačilo mora biti stisnuto, stisnuto, stisnuto :D:D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Meni pre neki dan neko ispred Maxmomenta, dok sam kupovao nesto u radnji, neko klikne kill switch. 

  Procitao sam gomilu postova o tom zajebu ovde i opet k'o majmun blejim i zagledam koji mu je ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ja se spremam za kaznu i zabranu vožnje već sad, zbog žestoke gluposti i trenutka panike.

 

Vozim iz pravca ekonomskog faksa i stižem do semafora na Savskom trgu, hteo da udjem u Nemanjinu i da nastavim ka Slaviji. Prvi na semaforu, neki batica staje meni uz rep, nervozno onako, auto mu ide napred-nazad (lik ne drži kočnicu, pušta da mu auto ode pola metra unazad i onda da gas da se vrati nazad, nemam reči.) Nabio mi je tenziju na max, ali pokušavam da ga ignorišem. Pali se desni semafor, uslovna za pravo, ljudi voze, ja idalje čekam. Posle nekog vremena pali se zeleno, ovaj batica zaturirao auto, mislio sam da će da poleti. Ja brže bolje prva brzina, krećem polako ulevo. U deliću sekunde se setim da iako je zeleno, postoji TREĆI semafor (krajnji levi iznad mene) koji ima uslovnu za levo, a na kome je još crveno. Šta ću sad, već sam se odlepio metar-2 od ovog kretena iza mene? Shvatim da stojim na sred rasksnice sa ovim nervoznim šabanom iza, u sred saobraćaja. Srećom nailazi kamion i pravi mi prostor, pošto je dosta spor, dajem gas i ulazim u Nemanjinu. Odmah stajem sa strane, kontemplatiram šta sam uradio - od tolike tenzije sam ‘ladno prošao kroz crveno. 

 

S’ obzirom da je to nova raskrsnica kapiram da postoji kamera, tako da ću verovatno da popasem plavu kovertu… E i da, ta debilčina je par sekundi nakon mene dala gas patos, gume su pištale. Eto… osećam se kao debil, napravio sam prekršaj i sad samo iščekujem kaznu jer mi je bolid napucao tenziju svojom nervoznom vožnjom. Prvi put mi se ovo desilo, ja ne znam šta je sa ljudima stvarno, imao sam osećaj da će lik namerno da se zaleti u mene da me obori…

 

Dok se ja nerviram oko toga, na BW ljudi lagano prolaze kroz crveno kao da nema semafora uopšte, ne deluje mi da su se puno potresli :) 

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /

Bas sam komentarisao sa nekim da idemo dole i cekamo te mangupe sto prolaze na crveno kao da ne postoji semafor i sudaramo se sa njima, pa da ih deljemo na sudu.

 

Sto se tice tvog prolaska, ne opterecuj se dzabe, nece ti nista stici.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



je tenziju na max, ali pokušavam da ga ignorišem. Pali se desni semafor, uslovna za pravo, ljudi voze, ja idalje čekam. Posle nekog vremena pali se zeleno, ovaj batica zaturirao auto, mislio sam da će da poleti. Ja brže bolje prva brzina, krećem polako ulevo. U deliću sekunde se setim da iako je zeleno, postoji TREĆI semafor (krajnji levi iznad mene) koji ima uslovnu za levo, a na kome je još crveno. Šta ću sad, već sam se odlepio


Jesi proverio da je baš ovakav režim semafora? Idem na toj raskrsnici samo desno iz Nemanjine, pa ne znam tačno, a i tako je konfuzno bez obzira što je najjednostavniji pravac.
Ne znam zašto bi postojale 3 različite strelice za 2 pravca kretanja i 2 trake. Ima pravo i levo. Ta raskrsnica je crna tačka jer su stalno nešto menjali i radili dok je saobraćaj tekao ponegde onako kako je moglo u tom trenutku.
Inače, odgovorni smo za saobraćaj ispred nas, a šta se iza dešava je samo informativno i ne odlučuje presuđujuće na postupke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

@blackmore evo i ovde svež link o kamerama, pa baci oko da li je ova raskrsnica pokrivena. A i da ima kamera, niko ne garantuje da prati prolazak na crveno. 

WWW.DANAS.RS

Utisak da je svaka raskrsnica u Beogradu pokrivena kamerama nije bez osnova. Prema dostupnim podacima MUP-a, ovo ministarstvo postavilo je 633 kamere na 262 lokacije u...

 

Inače, u Topoli imaju dva semafora i kamere i mene je tamo nešto uhvatilo. Stizali mi pozivi na staru adresu (adresa u međuremenu promenjena), pa nisam siguran šta je. Juče odem u vožnju i reko' da svratim do policije tamo da vidim što me traže... Ispostavi se da ja dođem tamo i kažem, vi mene tražite zbog nečega, a pandur kaže:"Ja ne mogu sad to da proverim ako ne znaš broj predmeta" :D jebo državu u kojoj dođeš u stanicu, a oni i da provere ne mogu zašto te traže... Lagano sam mogao da ubijem nekoga i da dođem u stanicu i nikom ništa :D a i u stanici na Zvezdari sam bio da se raspitujem ko me ganja :D 

 

U svakom slučaju, ispričah se sa pandurom i reče mi kako ima ta dva semafora koji su pokriveni kamerama i da prate šta sve ne i da je moguće da sam prošao na crveno, jer su semafori malo nestandardno koncipirani. Tako da, ako mi stigne nešto u međuvremenu, javljam koja je kazna za crveno @blackmore

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 59 minuta, ser je napisao:

Bas sam komentarisao sa nekim da idemo dole i cekamo te mangupe sto prolaze na crveno kao da ne postoji semafor i sudaramo se sa njima, pa da ih deljemo na sudu.

 

Sto se tice tvog prolaska, ne opterecuj se dzabe, nece ti nista stici.

To realno treba raditi, ali voze kao ludaci, ne bi to bilo čukanje... to bi bilo "cigani lete u nebo"...

 

pre 45 minuta, X8 Vračar je napisao:

Jesi proverio da je baš ovakav režim semafora? Idem na toj raskrsnici samo desno iz Nemanjine, pa ne znam tačno, a i tako je konfuzno bez obzira što je najjednostavniji pravac.
Ne znam zašto bi postojale 3 različite strelice za 2 pravca kretanja i 2 trake. Ima pravo i levo. Ta raskrsnica je crna tačka jer su stalno nešto menjali i radili dok je saobraćaj tekao ponegde onako kako je moglo u tom trenutku.
Inače, odgovorni smo za saobraćaj ispred nas, a šta se iza dešava je samo informativno i ne odlučuje presuđujuće na postupke...

 

Nisam proverio, večeras ću otići ponovo, ali sam 99% siguran da je takva situacija. 

Slažem se donekle da me ne zanima saobraćaj iza mene, ali kad kretenčina turira auto i približava mi se na 10cm od motora, šta treba da radim? Da ga pustim da se zaleti i da me odvali sa leđa? Onda mi džabe svaki zakon, pre bih platio kaznu nego troškove rehabilitacije.

pre 4 minuta, Forsberg je napisao:

@blackmore evo i ovde svež link o kamerama, pa baci oko da li je ova raskrsnica pokrivena. A i da ima kamera, niko ne garantuje da prati prolazak na crveno. 

Reklo bi se da ih nema ovde, verovatno nisu stili još da postave. Koliko sam video kazna za prolazak na crveno je 15-30k , 3 meseca zabrane i 9 bodova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
3 hours ago, blackmore said:

Koliko sam video kazna za prolazak na crveno je 15-30k , 3 meseca zabrane i 9 bodova.

Ma dal je moguće :staa3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 7 sati, Forsberg je napisao:

Ma dal je moguće :staa3:

Ja i nisam nešto naročito iznenađen iskreno, ako ništa drugo iznenadila me je "mala" novčana kazna.

Bodovi i oduzimanje dozvole... šta znam, uzimajući u obzir gde živimo... možda uzme preCednik da iz frižidera vozi umesto mene, ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
On 19.6.2022. at 13:30, ser je napisao:

Bas sam komentarisao sa nekim da idemo dole i cekamo te mangupe sto prolaze na crveno kao da ne postoji semafor i sudaramo se sa njima, pa da ih deljemo na sudu.

 

Sto se tice tvog prolaska, ne opterecuj se dzabe, nece ti nista stici.

Koja je to raskrsnica gde ljudi piche kroz crveno? Ja imam situacije na onom retardiranom kruznom toku na ulasku na stari savski most, kad udjem u kruznjak po propisu, a onda ljudi zapice po sred preko sina, pa ti gleda ko ce koga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Danas u Kralja Milana se zablesio u neku suknju na trotoaru (prazna ulica ispred i daleko iza pa se opustio), vraćam pogled na put i vidim da prolazim na crveno kod JDP-a. Jedva ukočih da ne uletim u saobraćaj, srećom pešaci nisu još krenuli... Besan sam na sebe jako. 

Da ne pričam što sam iz istih razloga 2 puta i auto čuknuo, u istoj ulici...

Danas sam bio na skuteru.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, QmBGD je napisao:

Da ne pričam što sam iz istih razloga 2 puta i auto čuknuo, u istoj ulici...

Ili se upoznajte ili izbegavaj tu ulicu, nema trece :neznam:

 

:D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /
Pre 14 sati, djpesic je napisao:

Koja je to raskrsnica gde ljudi piche kroz crveno? Ja imam situacije na onom retardiranom kruznom toku na ulasku na stari savski most, kad udjem u kruznjak po propisu, a onda ljudi zapice po sred preko sina, pa ti gleda ko ce koga. 

Napred ka sajmu, ceo Vudro Vilson.

Ja gledam lika sa nekim GLE kako iz Hercegovacke mrtav ladan ulazi levo u V. V. i to nije prazna ulica, krecu se automobili

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ostavio sam celu noc na kontaktu!!! 

 Glupa greska da ne moze biti gluplja. Sad kasnim na posao

 Kurbla je majka!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 5 sati, ser je napisao:

Napred ka sajmu, ceo Vudro Vilson.

Ja gledam lika sa nekim GLE kako iz Hercegovacke mrtav ladan ulazi levo u V. V. i to nije prazna ulica, krecu se automobili

I ka autobuskoj stanici isto rade, zapiče levo iz Savske, pa onda ili V.V. prema Galeriji ili na drugu stranu, X puta video kežual proletanje kroz crveno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Zamalo da se prospem sinoc na adi na najgluplji moguci nacin. 

Motorno kocenje na CBFu je dosta slabije nego na Er6, valjda zbog 4 cilindra umesto 2. Skontao ja tako skoro da mogu da pustim volan i motor ide pravo i dosta je stabilan. I tako ja pustim volan ali pri manjoj brzini, oko 20kmh, gde je motor nestabilniji. Volan nekako naglo skrene udesno, ja ga na brzinu uhvatim i pritom nabodem prednju, osetim ABS da radi u trenutku, motor krene da pada ja se nekako odbijem nogom i nekim cudom ne padnem. Za nauk - ne pustati volan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
7 hours ago, Djeronimo said:

Zamalo da se prospem sinoc na adi na najgluplji moguci nacin. 

Motorno kocenje na CBFu je dosta slabije nego na Er6, valjda zbog 4 cilindra umesto 2. Skontao ja tako skoro da mogu da pustim volan i motor ide pravo i dosta je stabilan. I tako ja pustim volan ali pri manjoj brzini, oko 20kmh, gde je motor nestabilniji. Volan nekako naglo skrene udesno, ja ga na brzinu uhvatim i pritom nabodem prednju, osetim ABS da radi u trenutku, motor krene da pada ja se nekako odbijem nogom i nekim cudom ne padnem. Za nauk - ne pustati volan...

Motivisan ovim postom da priuputam nesto,koliko Vas koristi zadnju kocnicu pri malim brzinama?

Po meni majka zajeba je pri manevrima malom brzinom dirati prednju

Promenio član Patriota

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650
pre 10 minuta, Patriota je napisao:

Motivisan ovim postom da priuputam nesyo,koliko Vas koristi zadnju kocnicu pri malim brzinama?

Po meni majka zajeba je pri manevrima malom brzinom dirati prednju

Ja uvek, sigurnije se osećam a i motor je mnogo stabilniji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Ovde sam slucajno uhvatio prednju jer mi volan nije bio u rukama, inace nije bilo potrebe za kocenjem uopste. Inace i ja koristim zadnju pri malim brzinama.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Prednju na manjim brzinama samo ako vozim po terenu na kome nisam siguran pa mi trebaju obe noge dole. Inace pri manervisanju na dobroj podlozi samo otezava stvari.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Jedan od rethih "padova". I jedini sa mojom SeVerinom. Dal sam prao.motor ili samo lanac, kako god. Upalim preparkiram, pustam motor levo, nema oslonca! :staa2:

(Navika: dok se zaustavljam, pred samo zaustavljanje otvaram copavu, kad motor stane, samo ga pustim na istu)

Ovde sam copu podigao ali sam pomerao motor bez dizanja nogu i mahinalno pustam motor. Op,op,op! Jebena gravitacija cini svoje. Polako pustam motor dok ga preskacem tako da mogu da ga podignem, a @Andrej_Hotstepper stoji na vratima garaze, 2 metra od mene sa 2 kacige u rukama i bespomocno gleda. Dok je bezbedno spustio kazige i prisao mi, motor je bio uspravljen. 

Uspeo sam tom brzinom da odreagujem da su jedino levi zmigavci dobili blaaagi "otisak" od betona. Nikakva steta/ogrebotina/lom na motoru.

 

Ja... 3 dana opasnih bolova u preponi i ramenima.

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja