Jump to content

Moto Zajednica

magljenje i zvizdanje?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

uzeo sam kacigu AIROH S4. kaciga je stvarno preterana. znaci jako dobra, lagana i sve to. ali me nervira sto se zamagli skroz, a tek je namontiram na glavu. a ova moja stara m2r ne magli ni malo. a nije nikakva marka... zasto to? jel ima da se premaze vizir nekim hemijskim preparatom ili necim, ili sta vec moze da se uradi?

 

 

i zvizdi. krenem, ono, vozim, i samo cujem fiiijuuuuu. kao da mi neko zvizdi istripujem se da me neko zove. kad ono zvizdi negde kroz nju. sta uraditi po tom pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Pa vidi te otvore za vazduh otvori, zatvori pa vidi kako se ponasa, da li i dalje zvizdi, meni je na AGV GP-I (valjda se tako zove) otpala jedna plastika za ventilaciju pa nekad hoce da zvizdi kaciga, a kad magli, samo otvorim onaj otvor za ventilaciju kod brade ili podignem vizir za koji mm i odmagli se odmah....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

i zvizdi. krenem, ono, vozim, i samo cujem fiiijuuuuu. kao da mi neko zvizdi istripujem se da me neko zove. kad ono zvizdi negde kroz nju. sta uraditi po tom pitanju?

Opustiti se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

pa nema na njoj da se otvara zatvara. ventilacija. znaci kako je tako je. a kad se zamagli i ja to uradim, mm otvorim i onda opet isto. jel postoji neko resenje, da nemoram da otvaram zatvaram vizir stalno...

 

ovako izgleda.

 

http://www.power-bike.ch/shopping/images/airoh3136.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja u Nolanu imam PIN LOCK (valjda se to tako zove), kupis ga za 10-15 evrica i namontiras ga jednostavno i nece da magli, a za zvizdanje ispljuni pistaljku iz usta  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

cekaj malo,nesto mi nije jasno...

pises da je kaciga "pretjerana i jako dobra" a osnovna stvar je da se kaciga ne magli i da bude sto tisa.

po meni tu nista nema pretjerano i jako dobro ako ti to tako radi ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 529 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

ja sam proletos kupio novu AIROH FLIP AP kacigu ,platio sam je 200 i nesto eura ! Izgledala je bruka i isto me odusevila ali samo dok je nisam probao! Toliko je sistala i pistala i to pri brzini od 90-100kmh da sam je odma skinuo,dao u oglase i prodao! >:(

Tako da nemam bas lepo iskustvo sa Airoh kacigama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Ja imam banditovu kacigu,ona i zvizdi i magli a tek sto duva pa je ipak najvise nosim,nekako sam je zavoleo i pored svih tih mana.Navikni se sta da ti kazem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Imaju da se kupe preparati protiv maglenja staklenih (plasticnih) povrsina. Koriste ljudi u kolima, naocarima za vid...

A pazi im reklamu: "zasto avionu ne magle stakla" xexe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pancevo

Na ovom ladnom vremenu skoro svaka magli kada stojis i vozis polako ,otvori malo vizir dok nepocnes da vozis ,a buka cepici usi i po gasu nema idealne kacige i shoe od 800 e oce da bude bucan i da magli kad je ladno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Svi ti premazi i sprejevi su kratkorocno resenje. Najbolje resenje je dokupiti pinlock unutrasnji vizir i vise nece nikad da vam magli kaciga. Ja sam bio malo skeptican pre kupovine, ali od kad sam ga namontirao, nikad mi se nije zamaglio vizir. Ni po voznji po kisi, ni po hladnom vremenu, a u ova dva slucaja bez pinlock-a je maglio toliko da sam uvek morao da ga drzim otvoren 1 zub, a to nije ni malo prijatno. Sto se mene tice, najboljih 25e ikad potrosenih i ubuduce mi nece nikad ni jedna kaciga biti bez pinlock unutrasnjeg vizira :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

sasa umag.

 

kaciga izgleda jako dobro, i zajebo sam se odma sto sam naseo na spoljasnju lepotu... sta sad, kupio sam je i gotovo. ona moja m2r koja kosta nova manje od 100e, niti magli niti zvizdi, ali je teza od ove, i gadnija milion puta. a ova je preterana na izgled, i lepa, mat crna, lagana, pere se postava. ali nervira me jako sto se magli vizir i sto zvizdi. to mi ide na q. zato vas pitam sta raditi.

 

sta je taj pinlock. ima li neko sliku kako to izgleda ili kako izgleda na kacigi? nemam nikakvu predstavu sta je to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Tanko parce gume il plastike koja se montira sa unutrasnje strane vizira i resava ti sve probleme.Imas ga u Nolan flip up kacigama, a verovatno i ostalim modelima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ja imam istu tu i sto se tice maglenja moja magli samo kad stanem u voznji na semaforu ili slicno ali cim krenem magla nestane.

Sto se tice zvizdanja to ovoj kacigi i jeste velika mana jer ima dosta otvora i logicno je da ce poceti zvizdati preko 60-70 kmh. Po mojoj proceni najvise zvizde oni bocni otvori sa leve i desne strane kod obraza sto sam ja uspesno resio sa malo providnog selotejpa.

Velika mana svih enduro/cross kaciga je i veliki otvor ispod kljuna sto voznju po hladnom vremenu cini jako zahebanom. Nigde bez windstopera.

Ono zbog cega sam ja dao 240 eura za nju je pre svega udobnost (laka je i stvarno lepo lezi na glavi) i naravno izgled.

 

post-1350-12879005948632_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

1.pa ti lepo stavi veci vizir na motor pa nece da ti zvizdi ,i mocices da vozis sa otvorenim vizirom nece ti smetati,,

2. stavi pampure u usi ili ti cepice pa ti nece zvizdati,i namai necim vizir ili turi pin lock..

3.a i kako ocekujes od enduro kacige da ne zvizdi,,,pa ona nije ni predvidjena za neke brze voznje,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Ako ti je previse bucna i nisi zadovoljan drugim aspektima, mozda bi mogao da je prodas  ikupis neku sa kojom ces biti zadovoljan. Da ne juris pinlock-ove, cepice, otvore,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Za to zvizdanje... provalio sam odakle to dolazi, vidi da li ti vizir lepo naleze na kacigu. Kad sam se vozao nesto sa polu otvorenim vizirom nasao sam jednu poziciju gde je zvizdanje bilo nepodnosljivo pri 60-70 na sat tako daa...

A za magljenje... samo na semaforu kad je hladno ali zato imas onu foliju da zalepis, kosta oko 1000 dindzi i mosh da je iseces prema obliku svog vizira... etooo  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Zvizdanje je sigurno od toga zazora. Ako je kaciga, kako ti kazes, preterana (sta god to znacilo  ;) ), odnosno nije neki kinez, nije mi jasno kako moze da ima toliki zazor. Da nije guma za dihtovanje ostecenena/deformisana? Vizir iskrivljen/deformisan? Vizir nije pravilno pricvscen za kacigu? Ne znam sta bi jos moglo da bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2415 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

ne naleze lepo vizir na kacigu. sa desne strane mislim da ima koji mm lufta. i sad sigurno zvizdi zbog toga. kako se to moze resiti?

 

Imaš sa strane one zavrtnje pa probaj da podesiš. Ako ne uspeš da se snađeš donesi do mene pa ću probati da namestim. Možeš i kod Viktora da je odneseš u Primoto, tamo sam je kupio pa ako on ne može da je reši vrati je. Nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja