Jump to content

Moto Zajednica

Kozne rukavice

Recommended Posts

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Pazario bih kozne rukavice za gradsku voznju i krace ture. Bilo bi lepo cuti licno iskustvo. Pozeljno je da su dostupne u FC moto, Louis ili slicnim onlajn prodavnicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Ja imam 

WWW.LOUIS.EU

Buy Probiker PR-10 Gloves at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

Dve sezone, jos su citave.Cak sam uspeo i da ih natopim Akrom i prezivele su, doduse spralo se malo boje :). Za sad zadovoljan

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pazario bih kozne rukavice za gradsku voznju i krace ture. Bilo bi lepo cuti licno iskustvo. Pozeljno je da su dostupne u FC moto, Louis ili slicnim onlajn prodavnicama.
Moja preporuka su five rukavice, do sada najbolje od svih brendova koje sam nosio. Ima da se nadju u Beogradu.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

I ja kao gledam da castim sebe. Nesto sto bi vuklo malo na "retro", kratke, kozne, bez onih plasticnih cvorova i naravno udobne, lepe za oko. 

Nasao neke John Doe ironhead, sa aramid-om i jos neki konfort, ali nema brojeva. Mozda ih neko ovde ima, pa bi mogao neke utiske da podeli (kao Partiota i Burbonski, hvala).        

ironhead_black-2948_1.png

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
17 hours ago, BURBONSKI said:

Moja preporuka su five rukavice, do sada najbolje od svih brendova koje sam nosio. Ima da se nadju u Beogradu.emoji106.png

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Sada vidim da ih ima i u FC moto, nikada pre cuo za njih iskreno.

 

2 hours ago, Petre said:

I ja kao gledam da castim sebe. Nesto sto bi vuklo malo na "retro", kratke, kozne, bez onih plasticnih cvorova i naravno udobne, lepe za oko. 

Nasao neke John Doe ironhead, sa aramid-om i jos neki konfort, ali nema brojeva. Mozda ih neko ovde ima, pa bi mogao neke utiske da podeli (kao Partiota i Burbonski, hvala).        

ironhead_black-2948_1.png

Mnogo su lepe ove ali ja bih nesto sa mnogo boljom zastitom, street varijanta najradije ako nadjem nesto zanimljivo ili cak sport.

Promenio član Mediterraneo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@Mediterraneo napisi koliko okvirno para i kakve rukavice te zanimaju (sport, touring...)

 

Five je Francuski brend i prave samo rukavice. Top model RFX RACE su najskuplje rukavice na trzistu i kostaju oko ili preko 400 EUR. Koriste u tom i u RFX1 modelu mnogo kevlara i jos dosta stvari tako da zaista posvecuju paznju svom jedinom proizvodu.

 

Drugi veoma dobar i takodje akup brend je Held. Top modeli imaju tonu zastite i koriste kengurovu kozu kao i Five na dlanovima zbog boljeg osecaja.

 

Daj neki hint pa da probam da ti pomognem :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
10 minutes ago, dvlns said:

@Mediterraneo napisi koliko okvirno para i kakve rukavice te zanimaju (sport, touring...)

Ciao Vlado, bas mi je drago da si se ukljucio. Kao sto znas prosle godine sam se preselio u Liguriju tako da ce ubuduce voznje najvise da budu ovde na Aurelia koja je jedna od najopasnijih deonica za voznju u Italiji tako da bih akcenat stavio na bezbednost. Budzet je nekih 100 - 150 EUR. Gledam street ili sport varijantu.

 

10 minutes ago, dvlns said:

Five je Francuski brend i prave samo rukavice. Top model RFX RACE su najskuplje rukavice na trzistu i kostaju oko ili preko 400 EUR. Koriste u tom i u RFX1 modelu mnogo kevlara i jos dosta stvari tako da zaista posvecuju paznju svom jedinom proizvodu.

Nikada cuo za njih, covek uci dok je ziv :)

 

10 minutes ago, dvlns said:

Drugi veoma dobar i takodje akup brend je Held. Top modeli imaju tonu zastite i koriste kengurovu kozu kao i Five na dlanovima zbog boljeg osecaja.

Held mi je uvek bio drag brend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
14 minutes ago, Mediterraneo said:

tako da bih akcenat stavio na bezbednost

Slicno razmisljamo, ove sto imam sam uzeo u Luisu, naleteo na nekoj rasprodaji, ove godine mi je u planu upgrade,uslovi koje ja imam je da je duboka rukavica, tvrda zastita i da nije zimska.Bile su u motolandu neke oko 10k dinara i te su mi bile prvi pik, mada kazem, ove trenutne sam danas npr vozio na oko 6 stepeni i prohladno je.Mada leti ni jedan jedini put nisam imao osecaj vrucine u njima bio u gradu ili van grada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Pogledaj onda ove, mekane i tanke na dlanovima imaju dosta zastite

WWW.FC-MOTO.DE

Held Chikara Pro Motorcycle Gloves - order cheap at FC-Moto ✓ excellent customer reviews...

 

Ili ove koje su vec ozbiljnije ali i skuplje (ne znam da li mi pokazuje cenu sa porezom ili ne kad pise 179)

 

M.LOUIS.DE

Held Phantom Air 21913 Handschuhe günstig kaufen bei Louis. Top Marken ✓ Große...

 

Pored toga klasici kao Alpinestars GP PRO ali R2 sad su negde oko te cifre ili Dainese  Druid long ali to je sve 150+ eur.

 

Mislim da nisu lose Ixon RS nesto ne znam tacno kako se zovu one su ispod 150.

 

Ima u FC moto gomila Arlen Ness-Berik modela koji izgledaju ok za oko 100 Eur ali ne znam kakve su zaista.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Topla preporuka za Five... Imao sam ih 3god poslužile i više nego dobro, uz pad-dva, nisu se makle do drugog pada gde su se razjapile, doduše više je to mojom krivicom...

Imaš ih čak i kod nas da probaš, ako bi da naručuje preko i prođeš jeftinije...



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

@Mediterraneo Ne zameri ako pričam previše, iz dobre namere je.  :)

 

Za rukavice je najbitnije da dobro leže na tvojoj ruci; posebno bitno ako ima tvrde štitnike za zglob korena prsta. Da te na tom mestu rukavica ne "kolje" kada je šaka u savijenom položaju. A štitnike, tvrde, treba da ima inače i nije neka moto rukavica ;).

Drugo (a može i kao prvo) - zaštitu zgloba ruke. Slomljen prst je manje više ali povreda zgloba je jebena rabota. Ima dosta kratkih sportskih rukavica koje imaju dobru zaštitu zgloba. Bitno je da je mesnata i da je pozicionirana kako treba.

Treće, tvrdi štitnici na dlanu. Jastučići su marketinška fora. To se i pri laganom suljanju rukama po asfaltu rascveta i ondak su rukavice ni za nositi ni za baciti.

 

Ove Spidi dva puta obučene.

MG-4081-resize.jpg

 

MG-4082-resize.jpg

 

MG-4083-resize.jpg

 

Lepa, udobna ali dlanovi podzaštićeni.

Iznosao sam svojski slične SPIDI-jeve samo kratke; odlična rukavica možda sam njima bio i najzadovoljniji od svih.

Imao i Alpinestars GP Pro i Dainese gradska varijanta. Najbolji odnos cena/kvalitet su mi imale FLM-ove, kratke, sa Knox štitnicima i gore i na dlanu kao i  BÜSE, duboke, takođe sa tvrdim Knox umecima na dlanovima.

 

Moja poenta je gađati rukavice sa komplet zaštitom koje ti najbolje leže na ruci. Tako da su ti tuđa iskustva za konkretni model i kupovina on-line bez probanja zajeb u najavi.

Lično iskustvo mi je bolje sa rukavicama neke srednje klase (60 do 90 EUR kada se naleti na popustu) nego sa tzv. top modelima. I ne zaboravi, valja imati i rezervne. Kod rukavica važi ona: Fata je Fata, ali dvaput je dvaput  :D

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@drs moram samo jednu dopunu vezano za dlanove, plastika ili bilo kiji tvrdi materijal se stavlja da bi u slucaju pada saka krenula u klizanje i time se izbegava lom zgloba. Jastucici i ostale stvari ako ne mogu da skliznu niz asfalt osim sto se kidaju, greju i stvaraju opekotine jos i mogu da polome zglob :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Možda, u teoriji. U praksi većina rukavica ima neke jastučiće na dlanovima. Asfalt sve to oriba u trenu da zglob i ne zna. Probao pa znam  :D. Rukavice uvek stradaju na dlanovima a tvrde klizače retko stavljaju da bi morao da kupiš nove rukavice. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Probao i ja ne brini :)

 

samo sam hteo da pojasnim ulogu slajdera na dlanu. Nije zastita od udarca kako dosta ljudi misli vec sluzi da dlan sto pre sklizne. Kompletna zastita na moto odelima (trkackim) se svodi da sto pre pocnes da klizis najbolje na ledjima i da se sto manje tumbas. Tumbanje lose klizanje dobro 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Pozdrav, kupio sam kožne rukavice, taman sam ovako nesto retro i trazio za uz jawu, nego jel bi valjalo ih cime namazati ili sto prije nego ih pocnem nositi?

IMG-facf3e74c8fc0941684abe23d5a56d88-V.jpg

IMG-f5097f46e33da8c88e01da9eafbfd8ca-V.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
23 hours ago, dvlns said:

Nevezano za temu mozda ti bude zanimljivo da pogledas

Izuzetno zanimljivo! Mada ja sam gledao u sise, ne znam da li je trebalo to da radim? :D

 

@drs Ne pricas mnogo druze. Zanimljivi su ti komentari. Nesto sam znao a i ponesto novo saznao :takoje: Za probu si potpuno u pravu. Mene malo ponelo, pazario bih rado Held, a ovde nemam gde da ga probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Koji red i ja da dodam cisto da ti dam ideju i ponudim moje razmisljanje :) 

 

- Dainese Carbon Cover mi je bio u L velicini. Prijatnije rukavice nisam imao na rukama! Generalno za peglanje i vece brzine bas i nisu zbog nedostatka bilo kakvog ojacanja na dlanu (dzabe dupli slojevi koze, koza se brzo "olize" na asfaltu), ali su i vise nego adekvatne za gradske uslove i neko razumnije krivinarenje. Mrze vodu! Jednom zaboravi da ih osusis kako je 'talijan zamislio ili tretman sa hidrirajucom kremom i vrlo brzo ce ti dlan progledati. Cena je bila pre 5 godina (valjda) ~100e

- Held Evo Thrux 2221 (yup, zenske rukavice) su mi u M velicini. Kengur se zrtvovao za dlan i donji deo prstiju pa je osecaj na heblovima i generalno svim komandama/dugmicima kao da su ti na rukama debele latex rukavice (iliti Durex ultra thin fazon :D). Generalno su ok "protektovane" za gradske uslove, ali je zastita dlana kao i kod Dainese modela mehh. Kao letnja rukavica za po svaki dan nemam oko cega da se zalim, trce vec drugu godinu bez zamerki. Bile ~120e

- Oxford RP-1 Waterproof verzija su mi u M velicini. Prilicno protektovana rukavica, debela i teska kao tenk. Prvih nedelju dana sam ucio da vozim motor sa njima jer sam imao utisak da mi je neko preko noci ugradio 1cm deblje heblove... U kombinaciji sa grejacem rucki zavrsavaju posao i kad nam stignu APOKALIPTICNE/HAOS/NECETE VEROVATI temperature (ovaj poslednji "pingvin" talas sa jutarnjim temperaturama ~5 stepeni u minusu). Pritom su stvarno waterproof. Jednom prilikom me uhvati provala oblaka, Dainese D-Dry jakna je junacki izdrzala prvih deset minuta, ostatak opreme ni toliko - dolazim kuci sa bukvalno mokrim gacama, po pola litre vode u svakoj cizmi i suvim sakama :D Generalno sad kad sam se navikao i na njih nemam nekih zamerki osim sto su za leto smrt... Bile ~120e

 

Svaki model je proban na licu mesta jer su velicine rastrkane na sve strane.. Dok je Mass drzao Dainese lomim se izmedju Carbon Cover i Full Metal 5 jer su samo to imali da odgovara mojim sakama - CC u L velicini, FM5 u XL velicini... Held kad sam uzimao trgovci me ubedjivali da uzmem L velicinu jer su mi ove moje M bile bas taman - sreca pa mi drug rekao da ipak uzmem M i da ce se u prvih 200km "razgaziti". Sreca pa sam ga poslusao jer su nakom nedelju dana legle na mesto i sada su kao za moju saku sivene... Oxford na oko deluje kao XXL, ali je unutrasnjost prilicno skucenija tako da mi i tu odgovara M velicina. Iskreno jedina opcija online porucivanja cizmi i rukavica mi dolazi u obzir samo kod modela koje sam probao i skontao odgovarajucu velicinu, drugacije ne... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Kupio Five SF2 vrh rukavice 98230824641109095cb3074b1c6c247a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Najbolje rukavice koje sam imao, jedino malo hladnije za zimu posto su jako dobro provetrene. Top

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

I moj glas za Five . Odličan kvalitet i zaštita . Imam Five Sportcity godinu dana i kao nove su . Ventilacija top . Za grad i vrućine idealne .

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Dainese Corbin. Ima ih u 2 varijante, letnje i one malo toplije.

Mekše rukavice nisam imao na rukama, a imaju i solidnu zaštitu za šaku.

Vidim da si u Italiji pa ne bi trebalo da je problem naći ih i probati. Nisu ni preterano skupe. 

Promenio član Milanezi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja