Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler novosti

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne znam baš tačno kako taj e Scott radi, ali ako želimo potpunu automatizaciju broja kapljica od uslova vožnje potreban je senzor za broj obrtaja točka, senzor za spoljašnju temperaturu i senzor za kišu koji signale šalju u malu procesorsku jedinicu koja to obrađuje i prema tome automatski određuje broj kapljica u minuti.

Naravno, dva osnovna uslova su da je upaljen motor, tj. da se da kontakt i da se uvek koristi ista tečnost za automatsko podmazivanje lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Pojasnite mi nacin rada  merenja G-sile,da li se na monitoru vidi razlika doziranja ulja pri svim brzinama,recimo izmedju 150 i 250 kmh,koliko je precizan uredjaj u merenju brzine ondnosno da li je proporcionalan sa brzinom(eSystem).Zasto se nisu odlucili za varijantu sa senzorom broja obrtaja.

 

 

Merač G sile služi samo da uključi sistem i ništa više. Podešavanje protoka maziva se podešava na kontrolnoj jedinici (displeju).Namerno kažem maziva jer nije u pitanju klasično ulje. To je već ranije objašnjeno pa koga zanima nek pročita temu od početka.

 

Na pitanje zašto se nisu odlučili za  varijantu sa senzorom broja obrtaja odgovor je  da eSystem nije predvidjen da radi automatski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Malo ga preteraše ovi Skotoilerci...ajd' na Gold Wing da staviš ovaj displej, ali kako će da stoji na "normalnim" motorima? I lepo pouzdaš se u uređaj a on se pokvari i ne vrši svoju funkciju i samo čuješ kada počne lanac da klepeće i zvekeće...ma da me pogrešno ne razumete, lepo je to ali brate i komplikovano i samim tim podložno i električnim i mehaničkim kvarovima.

 

 

Arakis,

 

Tu smo negde po godinama, baš bih voleo da te upoznam lično. Čitajuči tvoj odgovor, ne znam više, dali je to neznanje, zajebancija, zezanje ili sarkazam.

Tomo.Ako ste "tu negde po godinama" onda sam zakljucio da Arakis ima vise iskustva ili mozda je to njegov fah.Rajko(Arakis) je pokazao opravdani skepticizam i to sa pravom.Pokazalo se da su prve serija imale ozbilnu gresku koja manifestovala u smislu:" ne kaplje kada krenem,ne radi G meter,nece da se iskljuci kada stanem... i slicno". O ovome imate sve na forumu Scottoiler firme.Izvinjavali su se i na kraju posredno priznali da su prve serije imale greske.Tako da je RAjko bio u pravu.Inace,mnogi motori koji su 4-o cilindricni su imali problem da se sistem pokrene jer ovaj senzor radi na vibracije.Tj.kada motor krene-tada sistem shvata da je potor pokrenut.A neki R-ovi su jako mirni pa se sistem nije ukljucivao.Opet neki drugi su imali problem displeja pa problem isljucivanja i sl.Sada,je ta greska ispravljena i moze se mirno kupiti ovaj,po meni,jako dobri sistem podmazivanja za cenu od 240eu ako placas avansno.JA cu ovo kupiti na prolece mada mislim da ne vredi vise od 150 eu ali ajd' sad.Trziste je cudo.. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

Ovaj "G metar" mi nikako nije jasan, ali zvuci dobro u p.m.  ::)

Vazna je samo brzina kretanja, odnosno predjeni put. Stojis, stoji i ulje, ides, ide i ulje u zavisnosti od brzine.

Temperatura je nebitna, ako se koriste uska crijeva i dovoljno precizna pumpa, ali je novi scott ipak mjeri ???

Posto ovaj system nema informaciju o brzini kretanja, na lanac stize isto ulja, bez obzira koliko se puta okrenuo.  ???

Ako neko bash hoce Scottoiler, ne vidim nikakv napredak u odnosu na stari sistem... osim G metra naravno  8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Meni se svidja sto se lakse montira,nema veze sa kacenjem na agregat(vakum i sl.to ne volim),pokazuje nivo ulja i pokazuje temperaturu vazduha(ovo mi znaci dosta).G sila mi ne znaci nista ali ajd sad..neka je... :D  Jedino sto moze svaki majmun da prodje pored motora i da ti skine display ili odvali...eeeeee..to nije dobrooo.. A majmuna ima dosta u ovoj zemlji i sire ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Scottoiler osvojio dve nagrade u nedelju dana!

 

Scottoiler%20eSystem1%20400.jpg

 

Scottoiler tim je oduševljeno primio nagradu od renomiranog magazina MotorCycleNews (MCN) za Proizvod godine u kategoriji oprema/usluge U Excel-u, London za svoj elektronski sistem za podmazivanje - Scottoiler e-System. Ovo je druga nagrada u nedelji koje je Scottoiler osvojio. Prva je KTP Scotland Award 2010 za isti proizvod. KTP (Partnerstvo za prenošenje znanja) je vodeći evropski program za pomoć firmama da poboljšaju konkurentnost i produktivnost kroz bolju upotrbu znanja, tehnologije i veština koje su dostupne u okviru baze znanja u Ujedinjenom Kraljevstvu.

 

Scottoiler%20nagrade%20400.jpg

 

Rukovodilac za marketing i izvoz Nik Madl (Nick Muddle) je izjavio: "Ushićeni smo osvajanjem nagrade MCN Proizvod godine. Verujemo da ona reflektuje visok kvalitet Scottoilerove palete proizvoda. Nagrada u ovoj kategoriji je ocenjivana ne samo na osnovu uvođenja novih tehnologija već i na osnovu pokazanih rezultata prodaje. Zbog toga želimo da se zahvalimo našim distributerima i dilerskoj mreži što su nam pomogli da ostvarimo ovaj uspeh. Ujedno, ovo žestoko doprinosi imidžu kompanije kao vodećem proizvođaču sistema za podmazivanje lanca."

 

0%20Scottoiler.JPG

Nick Muddle (Scottolier) i Marko Manojlović (direktor PEGAZ-MOTO, distributer za Scottoiler za teritoriju Balkana)

 

Beri Stjuart (Barry Stewart) iz Scottoilerovog tima za istraživanje i razvoj: "Kada je eSystem krenuo na tržište prošle godine, to je bila kulminacija 18. mesečnog teškog rada razvojnog tima. Formalno priznanje od strane moto industrije daje fantastičan osećaj! MCN je očigledno veliki deo moto sveta. Dobijanje nagrade od njih na osnovu tehnoloških inovacija i funkcionisanja našeg proizvoda ima ogroman značaj i pokazuje da je Scottoiler i dalje predvodnik kada se radi o podmazivačima lanca."

 

Scottoiler%20eSystem%20glove%20400.jpg

 

PEGAZ-MOTO kao deo tima zadužen za distribuciju i podršku korisnicima na Balkanu je isto tako ponosan što je makar jednu mrvicu doprineo ovom uspehu Scottoiler-a!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja