Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL 125 "od babe devojka"

Recommended Posts

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 9 sati, aca-pn je napisao:

Pa kako da ga čujemo kad ga nisi snimio :)

Ma samo sam priturio da viim da li ce da upali i ne zariba :) :) :)  Sada opet skidanje farbanje masine i posle sklapanje . Bice svega samo polako utepao sam se brusilicom po oko pa nista ne vidim . Kao corava kokoska sam . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I meni se dešavalo jednom godišnje ranije, sada više ne uzimam brusilicu u ruke bez naočara, kao da imam magnet u oku za opiljke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 27 minuta, aca-pn je napisao:

I meni se dešavalo jednom godišnje ranije, sada više ne uzimam brusilicu u ruke bez naočara, kao da imam magnet u oku za opiljke :)

Meni jos gore sa naocarima uvek se provuce negde . Ma baksuz pa bakzus nema sta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Honda je napokon postala "devojka"... Masina je izdrzala nekih 1000 km i izdrzace jos ko zna koliko jer do sad nista nije mrdnulo i sve radi super, tj. onako kao sto smo zamislili sve, mada vise o masini ce @drazada pise. Stavljene su i nove gume koje jos nisam stigao da slikam sa motorom. Mogu da kazem da se motor sasvim lepo vozi i ima dosta snage i na malim i na velikim obrtajima. 

Nema onog kome ovaj motor ne izazove paznju i da mu stvarno bude impresivan.

E sad dolazimo do dileme, prodati je ili ne? Ako neko zeli da kupi neka se javi pa cemo pregovarati, u obzir za zamenu dolazi iskljucivo Varadero 125 jer mislim da bilo sta drugo ne bi imalo smisla.

_MG_4169-7.thumb.jpg.c5911c4dcee23c034f2c81d8cd61f78d.jpg_MG_4182-14.thumb.jpg.1027d6a7bb1548367836b6b2c44717ea.jpg_MG_4161-5.thumb.jpg.e25b542c6699a209b14bc9dc3e334088.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Kao sto i moj sinko kaze.....da se nadovezem sa slikama i detaljima . MAsinu smo odavno sklopili ali nisam hteo nista da izbacujem i pisem jer kod mene uvek prvo sledi test i dobra provera onog sto radim pa tek onda hvalisanje . Idemo redom

Glavu smo razbusili da bi uglavili ove valjkaste lezajeve ( nisu iglicasti jer od njih nema nista ) . Ovi trpe veliku temperaturu , obrtaje i silu tj. kg.po necemu tamo . Znaci i suvise su jaki za ovo ali drugo nije moglo da se nikako uglavi tako da smo dobili i jacinu i sigurnost od habanja.......

IMG_2206.JPG

IMG_2207.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Onda sledi bregasta......tu smo imali mali propust ali opet kazem ovo je prvi put neko radeo i nisam mogao da prepisem nego i u svakoj konstrukciji postoji propust....tj greska konstruktora :) . Ali nema veze sve je lepo proslo pa idemo dalje . Bregasta je morala da se navari i obradi na dimenziju lagera ( velikog , veceg ili prvog ) lepo zagreje unutrasnja kosuljica i samo spusti na bregastu . Znaci bez cukanja i silovanja . Sto se tice manjeg drugog lagere i njegove kosuljice zado nam je malo muka . Druge dimeeeije ne postoje sem da se bregasta stanji . Ostalo je podosta mesa na bregastoj ali iz sigurnosti je napravljena caura koja je napasovana unutar bregaste lepo obradjena i izbusene rupe za podmazivanje . 

IMG_2208.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Posto se moj klinac pretrgo sa slikanjem od slika to je to . Ja mogu samo da objasnjavam i dalje da pricam sta smo radeli . Sklapanje glave je bio prava nocna mora . Fabricki je to lako . Zna se sta gde dodje i sve dolazi na pravac . Tj. lanac idde kako treba . E odde je bilo muke i to podosta ok nisam provalio da je veoma prosto i lako :) . Ali proslo je mnogo sklopi rasturi.....Veliki lezaj mora da se poravna sa glavom jer na njega dolazi i kliza aksijalni za koga smo napravili dobar dovod ulja i podmazivanje . Mali lezaj se gurne skroz do tela glave i to je to . Znaci morao sam nekoliko puta da to sve rasturim i sklopim da bi lanac bio perfektno u pravcu . Pomoglo mi je to sto imam jos 3 glave pa sam merio i to i suvise preciznije nego i fabricko jer kod fabricke ima podosta lufta levo desno tj. aksijalno sto po meni i nije dobro . To je to ako neko ima nesto neka pita tu sam da objasnim jer slika vise nemamo . 

 

Masina je ofarbana , karburator nov i sve skocnako kako treba . Motor se cuje da samo susti tipicno za Hondu a ne lupanje kao svaka druga xl . Osim onih sitnih delova na cdi sto se sire prilikom dodavanja gasa da guraju u pre paljenje . Drugo nista . Do duse imamo slab lanac bregaste ali i njega smo narucili i menjamo ga uskoro . Verovatno ce neko da pita zasto odmah niste . Zato sto nam je neko prodao neko Kinesko govno koje nije trajalo ni 1000 km . 

MCOT4658.JPG

ODKJ2659.JPG

RTJG7948.JPG

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

E sad jedno veliko pitanje sam postavio samom sebi . DA LI JE VREDELO ????? Onda postavim papir sa jedne strane sta sam dobio a sa druge strane sta nisam ili ono plus i minus . Dobio sam da vise ne razmisljam da li ce da ima lufta , sve lepo radi kao sat i u buduce bio ko bude vlasnik ako strada nesto samo se zamene lezajevi ili lageri kako da ih nazovem i teranje dalje . Kolko me je iskostalo :( ........Sa druge strane mogao sam da narucim drugu glavu komplet sa bregastom koja vec ima veliki lager na njoj i klackalicama koje imaju male lagere koji se kotrljaju po bregastoj . Eh ti Kinezi . CIni mi se da su odradeli glavu daleko kvalitetnije od Honde sto treba da ih bude sramota . Znaci sve me je iskostalo identicno kao i da sam kupio sve novo i zamenio . Nekih 100e ( nisam placao coveka koji mi je odradeo glavu jer saradjujemo sa njim a verujem da se to niko ne bi nahvatao da radi i gubi svoje vreme . Da sam i to morao da platim nikako se ne bi isplatilo ) . 

 

Znaci sledi zakljucak ili pitanje da li sam trebao da se zamlacujem ili da kupim.......prosudite sami . Meni je bio cilj da odradim ono sta sam naumio i da vidim da li to mogu . Napravio sam vecitu stvar i sledeci vlasnik o tome nema da brine . Zimus ( ako je klinac ne proda ) rasturicu ceo motor na pola , zameniti sve lagere kao i na radilici , nov klip i razbusivanje cilindra . I za sada nema potrebe za time ali eto resili smo a je sredimo do perfekcije jer ce i onako da to vozi jos koju godinu . A kako slabo prelazi nevno to ce a bue sigurno jos nekih 10 20000 km . Ipak dozvola je tu pa i volja da se vozi a niko mu nista ne moze .......

 

E i tu smo imalo problema......znaci baba je prosla tehnicki iz prve....ali budale u staroj saobracajnoj su zavele 12ks pa ovi idioti nisu hteli da smanje na kw . Tako da sada pise 12kw.....Slali opis Agenciji koja sve zna i bez nje saobracaj ne  moze da funkcionise i dobili odgovor kako za ovaj motor nemaju podatke u njihovoj bazi . Zvao sam proizvodjaca i trazi nekih 100e da napise potvrdu po kojom ce ovi idioti da smanje to na 9kw da bi klinac mogao to da vozi po sadasnjem zakonu . ZNACI IDIOTIZAM gde nema veceg . Ako neku to moze da nam pomogne neka javi da to smanjimo . Na moje pitanje kada sam zvao covek me prekinuo i sam ispricao sta mi treba . Znaci vec su imali slucaja sto i on kaze sa xl 125 u kojima su pisali debili ks a ne kw......

 

Za sada samo gas a ostalo ce da resavamo u hodu.....

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Samo jedno pitanje jeste iz Nisa ili okolina.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 2 sati, brdy je napisao:

Samo jedno pitanje jeste iz Nisa ili okolina.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 

Sokobanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

BUgi i Baba svua zajedno . Kilometri i dalje rastu i sve sto se vise vozi to bolje radi . Nov karb , nov akumulator.....gume.....

20210806_174853.jpg

20210817_191202.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Juce je zamenjen lanac u masini i sada je druga prica . Krljanje i ostalo se izgubilo i sada radi koliko je moguce tiho . Naravno ako znate kakav je ci i paljenje kod njega onda i znate da ne moze da radi necujno kao i svaki motor neko zvekece urejaj koji prilikom gasa vuce u ranije paljenje . Ali to ili da se kupuje novo ili da se pomiri sa time a se to cuje......druge nema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Predivna tema :)

Pročitao u dahu dok sedim u autu i čekam da se ukrcam na trajekt, a moj malac od godinu i po gura traktor po zadnjem sedištu... 

Maštam, tako ćemo i mi jednog dana! Srce puno!

Uživajte i delite te trenutke, jedan život imamo, to što si uradio za svog momka pamtiće ceo život, i što bude stariji više će shvatati koliko takvi "projekti" stvarno vrede, ne para,  što se kupuje parama ne vredi ništa, nego uspomena i zajedničkih momenata. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

Predivna tema :)

Pročitao u dahu dok sedim u autu i čekam da se ukrcam na trajekt, a moj malac od godinu i po gura traktor po zadnjem sedištu... 

Maštam, tako ćemo i mi jednog dana! Srce puno!

Uživajte i delite te trenutke, jedan život imamo, to što si uradio za svog momka pamtiće ceo život, i što bude stariji više će shvatati koliko takvi "projekti" stvarno vrede, ne para,  što se kupuje parama ne vredi ništa, nego uspomena i zajedničkih momenata. 

Hvaka druze . Nadam se da ce on to da nastavi....ne samo bajkestvo i voznju vec i servis i moje znanje njemu da prenesem . Ali jos je mlad pa nekad i ne ide sve kako je planirano ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Baba tj.devojka ( sada ) je opravdala sebe . Ali imali smo mali a sada veliki problem . U masini postoji centrifugalni filter kojeg sam zaboravio da ocistim :( U sustini zaboravio sam uopste na njega . Naravno kao sto se i meni desava zaglavio je i nije imalo podmazivanje dobro u glavi motora . E sada......ovi lezajevi su se pokazali kao extra resenja i nisu mrdnuli i ako nisu bili podmazivani . Ali na zalost bregasta i klackalice su otpevale svoje . Mogu i da okacim slike ali nema potrebe . Tako da mi je hitno potrebna bregasta i klackalice . Lezajevi na bregatoj su nebiti ali samo da su bregovi dobri . Ovi su se pojeli za 2mm pa zato je i izgubila snagu jer vise nije skoro ni otvarala ventile . U sustini ulje u  glavi nije ni trebalo osim za klackalice i ventile :) 

Ako neko zna gde mogu da nadjem ili polovno ili ako je neko narcivao preko aliexpresa neka javi . Hitno je jer verovatno ce da mi treba mesec dva samo delove da nadjem . Inace motoru nista nije falilo a rasturen je samo zato sto smo hteli da stavimo novi klip i sredim i dole masinu . Znaci opet da napomenem lageri ili lezajevi su odradeli svoje.......Hvala svima unapred na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ima delova za njih nekoliko rasturenih na FB grupama cross&enduro, motomaniaci vozači i majstori... Možda ti i nije krivo ulje u glavi, jer se na poslednjoj slici bregastu vidi da bregović progledavaju belo(kao nikasil cilindra) što jeznak odlaska cementa ije, a posle propada brzo. Tema ti je super. Pozz Mika 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 16 minuta, mikamoto je napisao:

Ima delova za njih nekoliko rasturenih na FB grupama cross&enduro, motomaniaci vozači i majstori... Možda ti i nije krivo ulje u glavi, jer se na poslednjoj slici bregastu vidi da bregović progledavaju belo(kao nikasil cilindra) što jeznak odlaska cementa ije, a posle propada brzo. Tema ti je super. Pozz Mika 

 

Kako nije do ulja kada nije imao ulja u masini :) Bregasta nije bila sjajna ni kada sam je montirao ali sam hteo da vidim da li ce ovo da sljaka . Radi extra i sada sledi generalno sredjivanje . A ovi sto prodaju oni imaju ali je sve vec dotrajalo jer im je to mana . A i nisu rasturene bez veze . Jedino neko kome je otislo nesto drugo ali opet svima je to mana pa ne verujem da cu nesto da nadjem polovno....pozzzz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Baba tj.devojka ( sada ) je opravdala sebe . Ali imali smo mali a sada veliki problem . U masini postoji centrifugalni filter kojeg sam zaboravio da ocistim  U sustini zaboravio sam uopste na njega . Naravno kao sto se i meni desava zaglavio je i nije imalo podmazivanje dobro u glavi motora . E sada......ovi lezajevi su se pokazali kao extra resenja i nisu mrdnuli i ako nisu bili podmazivani . Ali na zalost bregasta i klackalice su otpevale svoje . Mogu i da okacim slike ali nema potrebe . Tako da mi je hitno potrebna bregasta i klackalice . Lezajevi na bregatoj su nebiti ali samo da su bregovi dobri . Ovi su se pojeli za 2mm pa zato je i izgubila snagu jer vise nije skoro ni otvarala ventile . U sustini ulje u  glavi nije ni trebalo osim za klackalice i ventile  
Ako neko zna gde mogu da nadjem ili polovno ili ako je neko narcivao preko aliexpresa neka javi . Hitno je jer verovatno ce da mi treba mesec dva samo delove da nadjem . Inace motoru nista nije falilo a rasturen je samo zato sto smo hteli da stavimo novi klip i sredim i dole masinu . Znaci opet da napomenem lageri ili lezajevi su odradeli svoje.......Hvala svima unapred na pomoci
Овак квар нема везе са центрифугатором.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 7 minuta, Krokodilo je napisao:

Овак квар нема везе са центрифугатором.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

To je centrifulgalni filter koji je bio pun aluminijumskih opiljaka i silikona od jedno dve tri glave koje su menjali pre mene . Tako da ni gram ulja nije mogao da prolazi kroz njega . A i vevatno je ostao nekad bez ulja jer ima i znakova nagorelih delova . U sustini nema veze ako neko zna gde mogu da nadjem delove neka mi javi ostalo znam i sam bar posle 30 godina servisiranja rasturanja itd itd itd......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
To je centrifulgalni filter koji je bio pun aluminijumskih opiljaka i silikona od jedno dve tri glave koje su menjali pre mene . Tako da ni gram ulja nije mogao da prolazi kroz njega . A i vevatno je ostao nekad bez ulja jer ima i znakova nagorelih delova . U sustini nema veze ako neko zna gde mogu da nadjem delove neka mi javi ostalo znam i sam bar posle 30 godina servisiranja rasturanja itd itd itd......
То је филтрирање за уље које улази у рукавац радилице и завршава у доњу песницу. Провери уљну пумпу, сигурно је "тоталка".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999
pre 6 minuta, Krokodilo je napisao:

То је филтрирање за уље које улази у рукавац радилице и завршава у доњу песницу. Провери уљну пумпу, сигурно је "тоталка".

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Dobra je pumpa ima pritisak . U pravu si sto posto . Ali odatle ima kanal koji je spojen sa deklom koja ide preko njega i ide pravo gore u glavu . Do duse nije jedini kanal za podmazivanje ali bio je pun do daske . Kazem u sustini nije do toga jer je verovatno i ostajao bez ulja zato sto sam hteo da odradim i klip , sublinu i lezajeve na radilici . I verovatno se i vozilo sa malo ulja pa je ovo i stradalo . Tako i mirise na paljevinu . Zato i kazem nema veze sta je i kako , pupmpa i pritisak su ok samo mi fale delovi . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja