Jump to content

Moto Zajednica

Koji je najbolji a koji najgori komad opreme koji ste kupili i zasto?

Recommended Posts

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Najbolji dio su mi cizme Dainese Virunga.Nikada,bas nikada nisu propustile ni kap vode,a najgori dio je pojas jer sam ga stavio samo jednom,odnosno,uopce ga ne koristim  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ubedljivo najbolja stvar mi je Alpinestars Spinner kozna jakna a najgora Ixon Cosmic koju sam na kraju prodao jer je toliko leprsala na nakedu da sam gubio zivce..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Uf, tesko da se mogu odluciti za najbolji dio izmedju kacige HJC FG-14, SIDI B-2 cizama i Spool-ovih rukavica.

 

ali najgori dio opreme su IXS gace, to je da te mili Bog sacuva, isto kao da nosis vrecu, o znonjenju da ne pricam, ma nikakve! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Naj - Alpinestrars rukavice i relativno IXS goretex jakna koja je koštala kao skuter...

 

-Toliko sam para bacio na loše stvari da kad bi sad počeo da nabrajam to bi bio spisak u nedogled... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Imao sam neke Orina kevlar rukavice i nisam ih ni posteno ni nosio jer su mi ispale iz ranca na putu ZR-NS... Bilo mi je bas krivo sto se to tako dogodilo... Inace rukavice nisu lose..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Najgora stvar koju sam kupio je AIROH Flip Ap kaciga,platio sam je novu 200e ,narucio je iz LOUISa ! Kad mi je stigla ja se odusevio,ali samo dok se nisam provozao ! Pri brzini od 80-90kmh {a da ne pricam o brzoj voznji} toliko je sustala i duvalo u usima  >:( >:(,da sam je odmah skinuo i dao u oglase i prodao! Sa ostalim stvarima koje sam uzeo sam bio prezadovoljan : Kaciga MTR  ;D, Jakna ROLLEF, Rukavice i Cipele PRO BIKER.... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Imao sam neke Orina kevlar rukavice i nisam ih ni posteno ni nosio jer su mi ispale iz ranca na putu ZR-NS... Bilo mi je bas krivo sto se to tako dogodilo... Inace rukavice nisu lose..

 

Da nisu one koje je Backo iz Melenaca našao i ptao ovde po forumu čije su? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Najdraži deo moje opreme su kacige Shoei i Arai mada Shoei meni lično više odgovara.

Arai ima malo bolju ventilaciju ali zato je hladnija zimi.

Ne mogu da se setim nekog dela opreme koji me je izdao pre vremena...

Ah da kaciga takođe moje žene Shark sa mehanizmom Push One koji ima prejaku oprugu ispod mehanizma koji izbije nosač vizira.

Znači nikako Push one mehanizam.

Evo pravih kaciga

 

 

 

 

 

post-760-12879005281711_thumb.jpg

post-760-12879005282161_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

uh danas sam na zabljaku kupio gumene radnicke rukavice za 1,5e koje su me spasile, jer je bila snijezna mecava!!! -za sad najbolje nesto sto kupih :D

jebo ove karbon mambo dzambo,sad me bole prsti ne mogu kucati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ubedljivo najbolji deo opreme za mene je ovo cudo, Rukka Wind Stopper. Probao sam razne marame i kojekave kape od 10-ak eura ali nista nemoze da se poredi sa ovim, jednostavno ne propusta vetan ni po najvecoj hladnoci.

Ne bih rekao najgori deo opreme ali najvece razocarenje je za mene nolan n-102. Ima dorih ali isto tako i losih stvari mada je odradila posao dva puta kad je zatrebalo.

 

 

post-537-12879005368518_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW f 650st

Kupio sam u životu ber desetak kaciga, sve su djubre osim jedne (Arai) ali nju ne nosim, žao mi....ali ubedljivo najgora investicja je tamni vizir za kacigu, danju je toliko taman da ne vidiš štop lampe, a noću vidiš samo štop lampe, ostalo ič.

E da svojevremeno sam kupio IXON jaknu (xxxl)skroz crnu, i dalje samo nju nosim ;D ;D ;D

AUUUUUUU kolika jakna!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Imao sam neke Orina kevlar rukavice i nisam ih ni posteno ni nosio jer su mi ispale iz ranca na putu ZR-NS... Bilo mi je bas krivo sto se to tako dogodilo... Inace rukavice nisu lose..

 

Imam bas ta model rukavica. Jako sam zadovoljan sa njima (koristim ih dve sezone), samo nisu za hladno vreme, ipak je to dobar letnji model.

Jako sam zadovoljan IXON carbonic jaknom. Opet letnja. Samo steta sto je prevelika razlika izmedju jakne baz i sa postavom. Trazi razliku temperature od min 20c stepeni.

Nisam zadovoljan kacigom, IXS HG243. Stvara neprijatnu promaju preko desnog oko. Vrlo iritirajuce, ali resivo. I poprilicno je bucna. I to je resivo. Ali najbolje resenje bice Schuber C1 ili tako nesto ...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

uh danas sam na zabljaku kupio gumene radnicke rukavice za 1,5e koje su me spasile, jer je bila snijezna mecava!!! -za sad najbolje nesto sto kupih :D

jebo ove karbon mambo dzambo,sad me bole prsti ne mogu kucati :D

    To se zove dobra kupovina, ja sam jednom kupio par najlon dzakova i obukao ih umesto kisnog odela  ;D, imao sam srece da ne bacam pare na losu opremu, mada jos uvek nemam sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Meni je najbolji komad SixSixOne Pro Pressure Suit! Ovo leto sam se sit navozao, nema kuvanja kao ispod jakne, odlicni protektori, kornjaca preko celih ledja. Ima samo jednu malu manu, potektori na podlaktici i laktovima hoce malo da se uvrnu ako se ne drze malo podignuti laktovi (pravljeno je za cross).

Najgori komad mi je fm kaciga, oni usinici su pukli i odlepili se, mehanizam na viziru koci...

 

Gde si nasao sixsixone-ja sam hteo da kupim taj oklop nije imao nigde da se kupi-pa sam se,birajuci izmedju A.S.bionic 2 i UFO scorpion,odlucio za bionic procetor...

Inace...

Sve od opreme sto sam kupio mi odradjuje posao pa ne mogu da kazem sta mi je najbolji komad opreme,ali zato...

Najgori-Berik moto cross cizme...vise su mi odmagale nego pomagale,pa sam ih prodao i resio se bede... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Stvari za oblacenje manje poznatih firmi me cesto iznenade u pozitivnom smislu, kada ih uporedim sa nekima iz najskuplje kategorije...

 

Najgori:   SUOMY kacket, jer sam muda hteo da pojedem sto ga makar nisam nosio 2 min pre nego sto sam ga platio! Najneudobniji, najnevazniji  i naj nepotrebnij,i najtvrdji preplacen moto detalj.

 

Najbolji:   Dainese kozna jasha;) Apsolutni vrh kvaliteta. Zbog nje drzim kilazu! Lakse mi je nego da jurim neku novu za paprene novce!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

 

 

Najbolji:   Dainese kozna jasha;) Apsolutni vrh kvaliteta. Zbog nje drzim kilazu! Lakse mi je nego da jurim neku novu za paprene novce!  ;D

 

Spojio si  lepo i korisno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Najbolji komad koji sam posedovao su Daytona čizme (duboke enduro) koje sam, debil, prodao zbog R motora koje sam vozio. Totalno ravnodušne na sve postojeće vremenske uslove na planeti zemlji.

Najgora stvar je MDS Strada, kaciga (moja prva), koja je glavu mogla da sačuva samo od sitne stoke i krupnih insekata, sve ostalo je prolazilo kroz nju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Najgori i najbeskorisniji deo opreme koji sam kupio je malo crno shlemche, koje sam kasnije i poklonio....

Voleo bih da se nisam zeznuo i uzeo jednodelno kishno odelo,ali to i nije neki promashaj. ;)

 

A najbolji josh nisam kupio...ali imao sam tu srecu da sam do sada sve (sem shlema) kupovao dobro(skupo) i  kvalitetno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Sve što sam do sada kupio je bilo dosta jeftino, uglavnom uzeto na kojekakvim popustima i sa svakim komadom opreme sam prezadovoljan.

 

Jedino sam kacigu pošteno platio, a baš ona nije 100% ispunila moja očekivanja.Mnogo bučna, još ja vozim naked...Ume malo da zamori.Ipak, taj višak buke joj je jedina mana tako da sam i sa kacigom zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam super zadovoljna sa letnjom jaknom Suomy, koja je extra za leto, ima odlicnu ventilaciju i dobre tvrde gumene protektore, a moze da se nosi i po hladnom vremenu ako se stavi kisna jakna preko. Takodje su mi dobre Vanucci Short race kozne  rukavice, koje su takodje i mnogo lepe...

 

post-2067-12879008140447_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja