Jump to content

Moto Zajednica

Koji je najbolji a koji najgori komad opreme koji ste kupili i zasto?

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

bez obzira da li se ta oprema odnosi na vozacku ili opremu za sam motocikl.

 

Prvo mesto za najbolji komad opreme koji sam ja kupio dele Two Brothers karbon izduvi koje sam imao na Stromu i koje nikada necu prezaliti, Rally Pro 2 odelo (znam da vam je svima na vrh djoke, ali je stvarno dobro) i ove majice koje te kao lisavaju osecaja da si znojav kao Rocky Balboa u 14. rundi. Sto je najludje, stvarno funkcionisu. Na kom principu radi, verovatno zna Dane, meni i nije toliko vazno.

 

Evo kako izgleda kada je obuku na zensku lutku :)

 

vfwIV_133a0070624large2edb72dbc3.jpg

 

A0tul_134a0070527large2ee1fedcp4.jpg

 

Najgori komad opreme opet dele Nolan N101 i BMW-ov top case iz serije Vario (dakle, ne bocni, nego samo gornji):

 

404.jpg

 

Nolanka ima osobinu da se sva raspadne a da cak niste ni pali  :) a u ovaj kofer mogu da stanu, otprilike, 2 big meka i srednji pomfrit. A smejao sam se Francu sto na GS-u ima Maxiu..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Najbolji deo opreme koji sam kupio to su kozne lone i jakna a najgori kineske "magicne" rukavice od 70 din za  septembar prosle godine:))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Zura kineska kabanica  za 350 dinara je vec 2 sezone majstorski zasluzna sto se suv vozim po kisi, a moja najskuplja investicija Nolan N-102 se pokazala kao velika prevara uz ogradu da je N-COM uredjaj za komunikaciju putem kablova za povezivanje sa mobilnim i drugom kacigom pun pogodak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Pošto sam od skoro "bajkerka" nemam mnogo opreme.Za početak sam uzela kacigu,kožnu jaknu( iz Louisa) i prezadovoljna sam njome a sledeće na spisku su mi pantalone-takođe kožne i rukavice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ja cu da pocnem od najgoreg ;D ;D

 

Definitivno najzalije mi je sto sam kupio caberg kacigu

JGTMI.jpg

 

Najbolji deo opreme, hmm, imam je toliko malo da ne mogu da kazem koji je najbolji,

al recimo da izdvojim IXS patike i IXON jaknu ;) za te pare odlicno ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Najgore sto sam pazario i to sam se dva puta zajebao (na 800 GS i 1200 GS) je BMW top case: mali i nefunkcionalan. Givi V46 je zakon za njega.

 

Drugo je BMW enduro helmet posto mi se posle dve nedelje odlepio deo na prednjoj maski. I dan danas ga nisam zalepio. (vec dve godine) Inace stoji i ovako ali malo seta. Btw ako neko ima neki tip cime da to uradim unapred sam zahvalan. (silikon, lepak....)

 

Najbolje sto sam kupio je jakna RPro 2 kao i Streetguard pantalone koje meni vise prijaju od RPro. Dobre su i majice posto u njima nema znojenja - isti je princip kao kod biciklistickih. (a ja sam za bicilklisticku opremu spreman da trosim koliko i za moto opremu;D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

posto je u planu kupovina opreme,i to vrlo skoro,najbolje tek dolazi  ;D,ali zato najgore sto sam kupio su Schoeller Keprotec Leather rukavice

ko je bio na akciji davanja krvi u subotu zna o cemu pricam.Dlanovi su mi bili skroz crni,koza se natopila od kise,i pustila boju,ziv blam me pojeo kod doktora,kad je trebao da mi bocne prst,a i on se covek pomalo zbunio,ko zna sta je pomislio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Najbolji komad opreme koji sam imao je definitivno pa r Alpine Stars SMX PLUS trkackih cizmi, zaista nema nikakve zamjerke za ovo remek djelo italijanskog proizvodjaca. U principu 97% stvari koje sam kupio su sjajne jer sam ih zaista temeljno birao, ali ovo zaista izuva :)

 

Najgora stvar koju sam imao su IXS-ove rukavice  Carbon Mash, ocajan kalup, savovi, materijali, zavrsna obrada, katastrofa! Odmah sam zatim uzeo Alpine Stars par rukavica sa istom namjenom i odusevljenju nema kraja. I da, imam zamjerku na sve pojaseve (tj. male kornjace) koje sam imao >:( Sve redom od Dainese-a do Alpine Stars-a, ali na svakom poslije godinu dana cicak vise ne hvata, izgleda da sam osudjen da svake sezone dajem 60 eura na to ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Najgori komad opreme: NOLAN N-102 com (pokvario se mahanizam za otvaranje i poceo da zaglavljuje posle nekoliko mesci, sledi smaranje sa prodavcem kod stanice od nekoliko dana i natezanje oko zamena koje se na kraju zavrsilo da sam dobio novu "skolljku" a sundjere su "prepakovali" iz moje)

 

Najbolji komad opreme: SPIDI jakna, model Enduro H2Out i jos nesto. Jako lepo se pokazala tokom zadnjih 3 godine. Za svaku prporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Trenutno mi je u glavi samo jedan komad opreme kojim nisam u potpunosti zadovoljan-MAXIA,i to samo zato sto tandrce i zvecka za sve pare,a ne kosta malo..

Od opreme kojom sam zadovoljan bih tesko nesto izdvojio posto sam sve temeljno proucavao i birao,ali ako bas trebam nesto da izdvojim neka to budu 2 para AS rukavica-octane s i sp2.Nadam se da ce Leo Vince top koji tek treba da stigne zauzeti njihovo mesto

 

ps Ne znam dali se racuna guma,ako da onda nema dileme-Michelin Pilot Power 2ct,ne prodje voznja da ne pomislim koliko su dobre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Najbolji komad opreme su mi jakna Wintex i pantalone Ixon! Jednostavno ne mogu da se odlucim sta je bila bolja investicija. Dobro sam ih platio ali sluze jos bolje! A najgore... pojas (mini kornjacu) koju sada imam Diadora me zesce zulja u ledja posle 15 minuta voznje. Tu sam se zeznuo pri izboru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

posto je u planu kupovina opreme,i to vrlo skoro,najbolje tek dolazi  ;D,ali zato najgore sto sam kupio su Schoeller Keprotec Leather rukavice

ko je bio na akciji davanja krvi u subotu zna o cemu pricam.Dlanovi su mi bili skroz crni,koza se natopila od kise,i pustila boju,ziv blam me pojeo kod doktora,kad je trebao da mi bocne prst,a i on se covek pomalo zbunio,ko zna sta je pomislio

Što se foliraš, kad si pre dolaska na 25 maj, ručno muljao grožđe i odvajao peteljke za crno vino  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni je najbolji komad SixSixOne Pro Pressure Suit! Ovo leto sam se sit navozao, nema kuvanja kao ispod jakne, odlicni protektori, kornjaca preko celih ledja. Ima samo jednu malu manu, potektori na podlaktici i laktovima hoce malo da se uvrnu ako se ne drze malo podignuti laktovi (pravljeno je za cross).

Najgori komad mi je fm kaciga, oni usinici su pukli i odlepili se, mehanizam na viziru koci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

posto je u planu kupovina opreme,i to vrlo skoro,najbolje tek dolazi  ;D,ali zato najgore sto sam kupio su Schoeller Keprotec Leather rukavice

ko je bio na akciji davanja krvi u subotu zna o cemu pricam.Dlanovi su mi bili skroz crni,koza se natopila od kise,i pustila boju,ziv blam me pojeo kod doktora,kad je trebao da mi bocne prst,a i on se covek pomalo zbunio,ko zna sta je pomislio

Što se foliraš, kad si pre dolaska na 25 maj, ručno muljao grožđe i odvajao peteljke za crno vino  ;D ;D ;D

...a ne zove da probamo domaće vino ;D

 

E jbg,provaliste me,a ja se taman ponadao da sam smislio dobar izgovor!  ;D ;D ;D

A sto ne dodjoste na berbu,nego biste sad na gotovo,a?  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Najgori? Definitivno kišni kombinezon (valjda se zato zove kišni, a ne protiv-kišni>:( Na akciji u subotu, bolje da sam išao u farmerkama i majici kratkih rukava. Manje bih bio mokar >:( Ej bre, i gaće su mi bile mokre (majke mi rođene, nisam se upišao ;D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Najgori? Definitivno kišni kombinezon (valjda se zato zove kišni, a ne protiv-kišni>:( Na akciji u subotu, bolje da sam išao u farmerkama i majici kratkih rukava. Manje bih bio mokar >:( Ej bre, i gaće su mi bile mokre (majke mi rođene, nisam se upišao ;D)

 

Pa kakav ti je to kkombinezon? Od pamuka? ili od sundjera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Najgori? Definitivno kišni kombinezon (valjda se zato zove kišni, a ne protiv-kišni>:( Na akciji u subotu, bolje da sam išao u farmerkama i majici kratkih rukava. Manje bih bio mokar >:( Ej bre, i gaće su mi bile mokre (majke mi rođene, nisam se upišao ;D)

 

Pa kakav ti je to kkombinezon? Od pamuka? ili od sundjera?

Evo vidi  >:(

 

post-657-12879004994374_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Malo mi je tesko da neki komad posebno proglasim najboljim, al ajde neka to budu IXS rukavice (kozne, duboke, karbonski stitnici... ne znam model).

 

Sto se tice najgoreg komada tu vec nemam dileme: prva fullface kaciga -- neko kinesko djubre koje tesko da uopste moze da se nazove opremom, al ajde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Kupio sam u životu ber desetak kaciga, sve su djubre osim jedne (Arai) ali nju ne nosim, žao mi....ali ubedljivo najgora investicja je tamni vizir za kacigu, danju je toliko taman da ne vidiš štop lampe, a noću vidiš samo štop lampe, ostalo ič.

E da svojevremeno sam kupio IXON jaknu (xxxl)skroz crnu, i dalje samo nju nosim ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

sad me podseti,I ja sam kupio jezivo los vizir za VANDALA...neki kao CHROM,izgleda nevidjeno dobro,ali se bas guli i pored sve paznje.Na kraju sam izgulio ceo taj sloj(samo sam ga malo snaznije prebrisao) i sad imam obican zatamnjeni vizir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Uglavnom mi je sva oprema koju sam kupio ok, ali sam najvise zadovoljan jaknom Modeka. Udobna, ima protektore, leti ne prevruca (dok se vozi), ne pusta kap kise, pa mi kisno odelo vise nije potrebno, zadovoljava sve moje prohteve.

 

Najgori - rukavice caffe racer iz louisa. Ne zato sto su nesto lose,vec sto sam ih uzeo broj manje, sada su se malo razgazile, ali u pocetku nisu bile bas udobne. E, da, posle 2 minuta kise ruke su mi mokre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja