Jump to content

Moto Zajednica

Veliki problem sa elektronikom?

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind

Pozdrav, treba mi mala pomoć...

Juče sam ostao u kvaru na sred puta. Vozio skuter sasvim normalno, otišao od Obrenovca do Beograda, tu stao da nešto pojedem na Slaviji, posle se još malo vozao i u povratku motor krene da štuca i samo se odjednom ugasio.

Pozovem servisera i on kaže doći će da pokuša na licu mesta da vidi šta je. Već pao mrak, 5 popodne. On došao, pokušao sve i svašta, medjutim svećica ne baca varnicu. Rezervnu naravno nemamo ni on ni ja, ja jer sam glup a on jer je došao ovako svojim kolima privatnim pa je imao samo nešto malo alata. Dignemo mi skuter kod njega u gepek i on me vrati nazad za Obrenovac. Kad sam došao kući uzmem drugu svećicu i stavim, medjutim ni ona ne baca varnicu... Ja mu javim i on kaže verovatno je bobina ili nešto drugo. Kad ja jutros silazim dole u hodnik i imam šta da vidim, motor na kontaktu bez ključa :D

Pa sad mene zanima da li bilo ko može iz nekog iskustva da mi kaže šta bi tačno moglo da bude (predpostavljam da je negde ušla voda jer sam prao motor pre nego što sam krenuo za Beograd), ali me zanima gde da znam gde da jurim i šta da skidam da sušim.

IMG-d2047bfad92b10e2a0385a754de93760-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2906 postova

ako ima dugme za gašenje kao na motociklu onda prvo probaš tu.A moguće je da je crkao cdi ili bombina .Meni je isto tako crkao cdi posle pranja ali na čoper od 50 ccm i fabrički nije najbolje rešena zaštita.Ovaj kontakt bez ključa  je moguće i da nema veze sa onim što neće da upali

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12344 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moguce da je usla vlaga kod brave i napravila haos u konektorima. 

Isto vazi i za cdi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4708 postova
Pozdrav, treba mi mala pomoć...
Juče sam ostao u kvaru na sred puta. Vozio skuter sasvim normalno, otišao od Obrenovca do Beograda, tu stao da nešto pojedem na Slaviji, posle se još malo vozao i u povratku motor krene da štuca i samo se odjednom ugasio.
Pozovem servisera i on kaže doći će da pokuša na licu mesta da vidi šta je. Već pao mrak, 5 popodne. On došao, pokušao sve i svašta, medjutim svećica ne baca varnicu. Rezervnu naravno nemamo ni on ni ja, ja jer sam glup a on jer je došao ovako svojim kolima privatnim pa je imao samo nešto malo alata. Dignemo mi skuter kod njega u gepek i on me vrati nazad za Obrenovac. Kad sam došao kući uzmem drugu svećicu i stavim, medjutim ni ona ne baca varnicu... Ja mu javim i on kaže verovatno je bobina ili nešto drugo. Kad ja jutros silazim dole u hodnik i imam šta da vidim, motor na kontaktu bez ključa
Pa sad mene zanima da li bilo ko može iz nekog iskustva da mi kaže šta bi tačno moglo da bude (predpostavljam da je negde ušla voda jer sam prao motor pre nego što sam krenuo za Beograd), ali me zanima gde da znam gde da jurim i šta da skidam da sušim.
IMG-d2047bfad92b10e2a0385a754de93760-V.thumb.jpg.74cd1c8f6bc27cb10a5a9c1001496dfe.jpg
Значи, свака свеќица баца варницу само какву и како то да знаш, а ако има такву која не баца онда кабл мора да баци на око сантим од било којег металног дела шасије или агрегата(ово би требао сервисер да зна).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4708 postova
Pozdrav, treba mi mala pomoć...
Juče sam ostao u kvaru na sred puta. Vozio skuter sasvim normalno, otišao od Obrenovca do Beograda, tu stao da nešto pojedem na Slaviji, posle se još malo vozao i u povratku motor krene da štuca i samo se odjednom ugasio.
Pozovem servisera i on kaže doći će da pokuša na licu mesta da vidi šta je. Već pao mrak, 5 popodne. On došao, pokušao sve i svašta, medjutim svećica ne baca varnicu. Rezervnu naravno nemamo ni on ni ja, ja jer sam glup a on jer je došao ovako svojim kolima privatnim pa je imao samo nešto malo alata. Dignemo mi skuter kod njega u gepek i on me vrati nazad za Obrenovac. Kad sam došao kući uzmem drugu svećicu i stavim, medjutim ni ona ne baca varnicu... Ja mu javim i on kaže verovatno je bobina ili nešto drugo. Kad ja jutros silazim dole u hodnik i imam šta da vidim, motor na kontaktu bez ključa
Pa sad mene zanima da li bilo ko može iz nekog iskustva da mi kaže šta bi tačno moglo da bude (predpostavljam da je negde ušla voda jer sam prao motor pre nego što sam krenuo za Beograd), ali me zanima gde da znam gde da jurim i šta da skidam da sušim.
IMG-d2047bfad92b10e2a0385a754de93760-V.thumb.jpg.74cd1c8f6bc27cb10a5a9c1001496dfe.jpg
Ја сматрам да је брава у питању око проблема са контактом без кључа, а прање мотора VAPом избегавај. Боље прљав него прање под притиском.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind

Update...

Više nema kontakta bez ključa, dakle ako je bila neka vlaga u bravi, osušilo se, ali i dalje ne pali.

Što se tiče svećice, znam kako da proverim da li baca varnicu, samo joj dam masu tako što je prislonim na metal i naravno da je kabl povezan sa njom i zaverglam. Ali jok... Još uvek ništa od paljenja, svakako neću imati vremena da ga vozim narednih par dana, tako da ima vremena da se osuši vlaga ako je ima još negde pa ću probati opet, a ako ne upali, onda u servis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind

Još jedan update...

Danas sam vratio kleme na akumulator, dao kontakt, stisnuo dugme i motor upalio iz prve, malkice se mučio jer ipak je bio prevežen u gepeku auta pa je ležao na boku (ne znam da li to ima veze sa bilo čim i da li mu je to malo poremetilo tok goriva) u glavnom posle toga je radio sasvim normalno, pustio sam ga da radi sigurno nekih 5-10 min. Nakon toga sam ga ugasio, kad opet sija tabla kao da ima kontakt... i kontam da je samo nešto oko table, jer da je kontakt, motor se ne bi ugasio, tako da me sutra (ili večeras kad malo odmorim od posla) čeka skidanje prednjih plastika i dijagnoza gde je to voda ušla.

Takodje, sutra mi stižu dve bočne plastike direktno od pede, jer su moje dve napukle kada sam ih skidao i vraćao zbog goriva koje se slilo kroz otvorenu kutiju filtera za vazduh pa je plastika to upila i verovatno postala krta... ili je već došlo do sitnih pukotina tokom transporta motora pa sam ih ja dokusurio.

U glavnom, bitno mi je da znam da je sve "ispravno" i da je samo vlaga bila problem.

Ono što me zanima je da li neko od vas zna gde bih mogao naći da poručim originalne stikere za te dve plastike koje treba da stignu, jer su mi ovi iz pede rekli da nemaju stikere. A sumnjam da tr dve plastike dolaze sa već nalepljenim stikerima, iznenadio sam se kad su mi rekli da su plastike već u boji motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind

I za kraj još jedan update.

Juče skinuo prednji deo "oklopa" video da em što ima vode koja se nakupila ispod same brave za ključ, em što je krenula da se stvara korozija zbog te iste vode na kontaktima. I ništa, raskačim konektor, skinem bravu, raskačim sa nje sajlu za otvaranje sedišta, i onda otvorim kompletnu bravu, sredim kontakte uz pomoć kontakt spreja i meke četkice, dobro sve osušio, spakovao nazad, povezao i motor pali kao mina, samo pipnem dugme za paljenje i on pali.

Tako da sve u svemu, mislim da mi serviser nije ni potreban, samo malo vremena i dobre volje da sam čačkam :D

A inače, tako je loše osmišljena i izvedena zaštita od vlage na toj istoj bravi... ima kao neku gumenu kapu koja se navlači preko tog donjeg dela, ali zbog položaja brave više služi kao čaša u kojoj će sve da se skuplja jer je bilo baš labavo nabačeno na donji deo brave. Ali naravno, par plastičnih vezica rešava stvar :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2154 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dobro je da si sredio. Kad nesto rikne, vecina misli da je neki veliki kvar, a u stvari samo se treba vratiti par dana unazad i razmisliti da li smo mi bili uzrocnici tom potencijalnom kvaru. I uglavnom budu sitnice u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3314 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kod kineza, samo gluposti...

Evo kako je to lepo rešeno na mom skuteru:

Ima sigurnosna "roletna". Sprečava neželjeno čačkanje bravice, ali i ulazak vode pri pranju...

key.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind
pre 4 minuta, boza_kg je napisao:

Kod kineza, samo gluposti...

Evo kako je to lepo rešeno na mom skuteru:

Ima sigurnosna "roletna". Sprečava neželjeno čačkanje bravice, ali i ulazak vode pri pranju...

key.jpg

Imam i ja tu roletnu na svom... samo što nije baš najbolje odradjena, prvo to, a drugo što taj dan kad sam prao, zaboravio sam da je zatvorim :'D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4708 postova
Kod kineza, samo gluposti...
Evo kako je to lepo rešeno na mom skuteru:
Ima sigurnosna "roletna". Sprečava neželjeno čačkanje bravice, ali i ulazak vode pri pranju...
key.jpg.50e9da912919f9453a0fce3037eabf03.jpg
Имаш то и код кинеза само зависи колико увознок жели да да за основну верзију модела коју увози.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4708 postova
Kod kineza, samo gluposti...
Evo kako je to lepo rešeno na mom skuteru:
Ima sigurnosna "roletna". Sprečava neželjeno čačkanje bravice, ali i ulazak vode pri pranju...
key.jpg.50e9da912919f9453a0fce3037eabf03.jpg
Удари га под притиском па да видиш колико спашава та ролетна. ВАП је опасна ствар за моторцикл, зато само ручно или кучи црево у дворишту.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4708 postova
Perem skuter u perionici već 4-ta godina, redovno. Nikad mu ništa ne fali, dobro je odrađena roletna.
Зато што човек у пераоници зна како и пази, да ти се погоди нека будала може и боју да ти скине.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3314 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

I to je tačno, perionica u koju idem radi dugi niz godina pored servisa za motore. Dvotočaši su mu česti klijenti, pa čovek zna šta radi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind

Ma kod mene se samo potrefilo par loših stvari...

1. Prao sam skuter na svaka dva dana pre toga jer je čas bila kiša čas suvo, a vozio sam ga redovno.

2. Loše odradjena zaštita od vlage na dnu brave, odnosno guma nije bila pričvršćena ničim.

3. Kad sam poslednji put prao skuter, nisam zatvoeio roletnu na bravi.

I eto sranja. Al opet mi nije jasno zašto nije hteo da pali kad su mu cdi i bobina pozadi ispod sedišta sa desne strane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4708 postova
Ma kod mene se samo potrefilo par loših stvari...
1. Prao sam skuter na svaka dva dana pre toga jer je čas bila kiša čas suvo, a vozio sam ga redovno.
2. Loše odradjena zaštita od vlage na dnu brave, odnosno guma nije bila pričvršćena ničim.
3. Kad sam poslednji put prao skuter, nisam zatvoeio roletnu na bravi.
I eto sranja. Al opet mi nije jasno zašto nije hteo da pali kad su mu cdi i bobina pozadi ispod sedišta sa desne strane...
Имао си масу на електроници преко браве, тако мотор гаси.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Za sada ni jedan, uskoro Freewind
pre 8 minuta, Krokodilo je napisao:

Имао си масу на електроници преко браве, тако мотор гаси.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Hvala na objašnjenu :) Nov sam još uvek u svemu tome, msm prvi put imam lično svoj skuter i samim tim prvi put i petljam, al me je uvek zanimala mehanika tako da neke sitnice umem da sredim, ali želim da naučim što više

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja