Jump to content

Moto Zajednica

Neplaniran odmor

Recommended Posts

  • Enduraš, 6306 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Utorak ujutru, iznenada saznajem da sam dobio nekoliko slobodnih dana. Gledam vremensku prognozu, utorak i sreda suncano, cetvrtak kisa.. hm... nemam puno vremena za razmisljanje, a da obidjem Taru planiram celo leto, no uvek mi je nekako izmicala. Kazem sebi sad ili tek sledece godine, naravno da se odlucujem za sad :) Sledeci problem je smestaj, na sajtu http://www.tara-planina.com/ nalazim potrebne brojeve telefona i krecem u potragu za prenocistem. Posle vise od pola sata zvanja i gomile odgovora "nema mesta" konacno nalazim prenociste ovde: http://www.tara-planina.com/zaovine_milekic.html

 

Predamnom je 280km, a vec je 10:30, na brzinu pakujem neophodne stvari i krecem. Planirana ruta mi je Paracin-Kragujevac-Cacak-Uzice-Tara.

Od Kragujevca je vec guzva na putu, koristim blagodeti motora i bez problema obilazim brojne kolone automobila. Cesto mi se desava i da kad me vozac automobila ispred mene vidi, pomera se uz desnu ivicu puta, tako da cesto obilazim bez prelaska u suprotnu traku.

Ispred Cacka dugacka kolona, preticem je, izbijam na celo kolone i ugledam patrolu sa radarom. Zaustavljaju me, rekoh sebi bice belaja, prekoracio sam brzinu bas dosta... medjutim nista od toga, dokumenta na pregled, pitanje jel vrucina i na kraju srecan put :) Razmisljam kako je pocelo bice ovo lepo putovanje :)

Prvu pauzu pravim kod Uzica jer sam prokuvao u zimskim moto-pantalonama u kojima je i bez zimskog uloska neprijatno voziti po suncanom letnjem danu.

Presvlacim se i bacam pogled na Uzice

ojnjt_dsc03071800x600ys0.jpg

 

Sedeca pauza je kod spomen-doma kremanskih proroka

P5ruw_dsc03079800x600jc5.jpg

404.jpg

 

Nastavljam voznju dalje lagano, razgledam okolinu, prelepo je, a znam da sam tek naceo Taru i da jos vece lepote tek slede. Naravno, osmeh mi se ne skida sa lica, da nemam kacigu vozaci koji mi dolaze u susret bi mislili da sam poludeo :) Nailazim na putokaz za hotel Taru, ajd da svratim. Dolazim do hotela i iznenadjenje - hotel je u stvari rusevina

iDZ8L_dsc03095800x600fu8.jpg

yZvf7_dsc03097800x600iz7.jpg

 

Prvi pogled na zaovinsko jezero

vmlj6_dsc03102800x600sq0.jpg

 

a onda sam mu se priblizio i mogao da ga sagledam u svoj njegovoj lepoti

zzwQL_dsc03106800x600ia3.jpg

TG2lX_dsc03110800x600nk0.jpg

 

Porodica koja nam je izdala sobu mi je objasnila kako da dodjem do njih, ali mi nije napomenula da od jezera ima da se vozi jos 5 km offroada po makadamu :) U trenutku kad sam vec pomislio "nemoguce da je tako daleko" nailazim na opisanu mi kucu i upoznajem se sa domacinima.

Domaca rakija, slatko i kafa za dobrodoslicu je nesto sto se podrazumeva na Tari. Dok sam ispijao kafu, pogledam telefon, kad tamo poruka od Pedrica "jesam li tebe video na zaovinskom jezeru? " Kako je svet mali, dok sam se ja raspitivao kod lokalaca za put, on me je video, ali sam na zalost otisao na suprotnu stranu, pa nije bio siguran da sam ja. Naravno da smo se dogovorili da se sutra vidimo jer je i on sa suprugom bio na "radnom" odmoru na Tari :)

 

Soba u kojoj smo smesteni i pogled sa terase:

jGWUk_dsc03112800x600gh7.jpg

uWXt0_dsc03113800x600ny4.jpg

 

Cim sam se raspakovao i okrepio, skacem na Africu i krecem u obilazak, planina me mami svojom lepotom. Sto bih lezao u krevetu kad mogu na sveze pokosenoj mirisnoj livadi sa ovakvim pogledom

404.jpg

NbGlq_dsc03118800x600co5.jpg

pLfy4_dsc03121800x600ph3.jpg

 

Sreda ujutru, budim se u 8h i odmah skacem iz kreveta, ne dam da mi vreme na Tari prolazi u leskarenju. Domacini kuvaju kaficu, tu je i rakija. Uz caskanje brzo stize i dorucak i to kakav ! Domaci sir, kajmak, kobasice... ne pamtim kad sam tako slatko doruckovao. Cena jednog takvog dorucka za dvoje je 300 din :) Pakujemo se, pozdravljamo sa domacinima i krecemo ka Mitrovcu, tu u blizini je smesten Pedric. Plan je da se na kratko vidimo sa njim i obidjemo sta se jos obici moze pre povratka kuci popodne. Taj plan ce mi na moje veliko zadovoljstvo propasti zbog gostoprimljivosti Bate (Pedrica) i njegove supruge Milene. Bilo je potrebno citavih 5 minuta da me nagovore da ostanemo kod njih da prenocimo jer su iznajmili celu vikendicu, mesta ima dovoljno :)

PAkIA_dsc03139800x600fq2.jpg

 

Odlicno, bar imamo vremena da obidjemo sve sto vredi. Krecemo na branu Perucac, spustamo se do Bajune Baste da kupimo meso za rostilj i da dopunim rezervoar. Potrosnja Afrike sa stvarima i dvoje na motoru je 6 lit. Prijatno sam se iznenadio, narocito jer je bilo cestih ubrzanja i kocenja priliom preticanja kolona, ocekivao sam vise.

 

Brana Perucac i okolina:

GFSNX_dsc03150800x600zz2.jpg

qyqEc_dsc03145800x600cf1.jpg

 

Sledece odrediste je hotel Omorika

404.jpg

 

a zatim krecemo ka Mecavniku. Usput vidim lika sa Transalpom na pumpi kako sipa gorivo, svirnem mu i nastavljam dalje. Nedugo zatim stize me i poziva na pice na Mokru goru. Prihvatam poziv i uz pice saznajem da je Dejan krenuo da prenoci na "jednom mestu" iznad Mecavnika. Krecemo zajedno ka Mecavniku koji je jednino mesto koje je bilo ispod mojih ocekivanja na Tari. Sto se mene tice mnogo prasine ni oko cega.

 

IfpBJ_dsc03160800x600rj9.jpg

ijQ9I_dsc03162800x600tt2.jpg

IaBvJ_dsc03164800x600uw1.jpg

 

Od Dejana saznajem da je put kojim ide u stvari makadamska precica ka Mitrovcu, 17 km, a ja sam kruzio asfaltom citavih 40 km. Krecemo zajedno makadamom i dolazimo do tog "jednog mesta" gde ce da prenoci :) To je ovaj letnjikovac:

3ZUFv_dsc03172800x600dn7.jpg

sqoZ2_dsc03175800x600yq6.jpg

 

Popio sam sa Dejanom jos jedno pivce i zamezio slaninicu i krenuo dalje makadamom ka Mitrovcu. Tu ce inace sledece godine da bude asfalt, radovi na putu uveliko traju, jedan deo od Mecavnika je vec asfaltiran.

 

Vece provodimo uz rostilj i beli spricer, a ujutru nas na stolu ceka:

ij9TO_dsc03183800x600yf6.jpg

 

I na kraju "Pedriceva" vikendica :)

404.jpg

 

Kako je slatko od domacih jagoda krenulo da se gubi iz posude, tako su krenuli da se navlace i oblaci. Ovo ne mirise na dobro, valja krenuti dok se nebo nije srucilo na nas. Na brzinu se spremamo i krecemo nazad, tuzni sto odlazimo, a u isto vreme srecni zbog prelepo provedenih dva dana. U pravu su ljudi kad kazu najbolje stvari se dese neplanirano.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

100 puta sam bio kolima (kad su reliji) i svaki put kad se vozim preko mitrovca i gledam sve one putice koji odlaze negde u sumu mislim o tome kako bih se ja tu slatko naskakao motorom. :)

Bilo bi super kada bi mogli da organizujemo (opet) neku grupnu voznju na Taru, s tim da ima i offroad ugodjaj za one koji to zele ;)

 

Drago mi je da si uzivao! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

"Krecemo zajedno ka Mecavniku koji je jednino mesto koje je bilo ispod mojih ocekivanja na Tari. Sto se mene tice mnogo prasine ni oko cega."

 

Aco brate, sta si ocekivao?

Jagodinski akva park?

 

Pa dobro nemoj tako, ipak je to Drvengrad.  Probaj da provedes dve-tri dana u dobrom drustvu, mozda se predomislis. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Drago mi je da si ti jedan od redjih ljudi koji zna zasto ima enduro motor. Ja ga prvi ne koristim onoliko koliko bi trebalo. Pravi bajkeri ustvari imaju mnogo vise sati na motoru nego na sajtu. Definitivno za putovanje kroz Srbiju je najbolji izbor - enduro!

Svaka cast za putopis! Krenuo si lepo da osvajas planine po Srbiji, samo tako nastavi ! Nije sezona jos gotova!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Cestitke! Moji prijatelji i ja takodje smo planirali put na isto mesto medjutim jos se nismo usaglasili oko termina polaska. Naime, svi smo nesto zauzeti. Nadam se da cemo naci vremena do kraja sezone. Tvoj putopis nam moze biti od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6306 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

"Krecemo zajedno ka Mecavniku koji je jednino mesto koje je bilo ispod mojih ocekivanja na Tari. Sto se mene tice mnogo prasine ni oko cega."

 

Aco brate, sta si ocekivao?

Jagodinski akva park?

 

Pa dobro nemoj tako, ipak je to Drvengrad.  Probaj da provedes dve-tri dana u dobrom drustvu, mozda se predomislis. ;)

 

 

Drvengrad je cista komercijala i zato mi se ne svidja. Zalazio sam po makadamskim putevima duboko u Taru, e tamo ima da se vide pravi "drvengradovi" u svom izvornom obliku. A proveo sam dva dana u savrsenom drustvu, tako da sumnjam da cu promeniti misljenje :)

Aco, Aco, pa ni ja ti nisam bio daleko... mogli smo neki rostilj da upalimo...:-[

Jbg sve je ispalo na brzinu, a raspored zgusnut, pa nisam hteo nikog da zovem i obavezujem nesto. Sledece godine idem ponovo, pa cemo ispraviti tada :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja i ti se dogovarali da odvozimo sve to al nikakao da usaglasimo termine,verovatno cu ja sledeci vikend proci tim krajevima na putu za Sutomore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

"Krecemo zajedno ka Mecavniku koji je jednino mesto koje je bilo ispod mojih ocekivanja na Tari. Sto se mene tice mnogo prasine ni oko cega."

 

Aco brate, sta si ocekivao?

Jagodinski akva park?

 

Pa dobro nemoj tako, ipak je to Drvengrad.  Probaj da provedes dve-tri dana u dobrom drustvu, mozda se predomislis. ;)

 

 

Drvengrad je cista komercijala i zato mi se ne svidja. Zalazio sam po makadamskim putevima duboko u Taru, e tamo ima da se vide pravi "drvengradovi" u svom izvornom obliku. A proveo sam dva dana u savrsenom drustvu, tako da sumnjam da cu promeniti misljenje :)

Aco, Aco, pa ni ja ti nisam bio daleko... mogli smo neki rostilj da upalimo...:-[

Jbg sve je ispalo na brzinu, a raspored zgusnut, pa nisam hteo nikog da zovem i obavezujem nesto. Sledece godine idem ponovo, pa cemo ispraviti tada :)

 

Al za razliku od ostalih, ova je komercijala sa nekim smislom i napravila ju je umetnicka dusa a ne .........

Druze, drago mi je da si ti uzivao u Tari  zbog koje si i otisao tamo, a Drvengrad je samo stvar ukusa koji nisam ni trebao da komentarisem.

Ako se resis za terensku po Divcibarima il ponovis Taru, javi se.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja