Jump to content

Moto Zajednica

CF MOTO MT 800

Recommended Posts

  • Drug član, 1736 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ovaj motor od juče, ne bih uzimao u razmatranje, jer mi je onaj sa sa plavo sivom nijansom i zlatnim felnama nešto što želim i to bi platio do 10 000 ali kompletno opremljen, da nema šta da se doda na njega. Uostalom toliko ga plaća ceo svet, a da ga plaćam 2000e skuplje od toga, neka hvala.

Meni se motor svidja, svidja mi se sve ovo što su Mick i Saxi napisali, tj. uliva mi poverenje da je dobar izbor, ali nažalost, cenovno (10-12k €) ulazi u "ring" gde je osuđen da bude nokautiran u prvoj rundi..

Ako pretpostavimo da će cene ići kao što smo planirali 8- 10k€, tu već nije sve izgubljeno i treba ga probati, pa onda donositi sud.
@TAZZ

Valjda jeste, bar za sad, fala Bogu. :)

Neka je srećno..


Sent from my SM-N975F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

B_cf-moto-mt-800-2021-1.jpg CRO-MOTO.NET
Kina osvaja svijet na svim poljima a izgleda da dolazi red i na motocikle. Dobro, možda smo još daleko od toga, ali kinezi su barem krenuli u tom smjeru. Ovih
Pise cena od 6.500-9.000 € u Cro
Da ali na kraju teksta su dodali da na tu cenu treba uključiti teoškove transporta i td...tako da nema ništa tu za ispod 9k u najboljem slučaju.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure

Mislim da ovi kinezi nikad ne mogu ugroziti premium prozivodjace,jer ko ima para uvek ce uzimati bmw,ktm ,ducati.. Mislim da ce se neznatan broj ljudi odluciti za ovako nesto ne bi li ustedeo pare ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1736 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Mislim da ovi kinezi nikad ne mogu ugroziti premium prozivodjace,jer ko ima para uvek ce uzimati bmw,ktm ,ducati.. Mislim da ce se neznatan broj ljudi odluciti za ovako nesto ne bi li ustedeo pare ... 
Ti brendovi se kupuju zbog viška para, a manjka ega, u više od 50% slučajeva.

Ovakvi proizvodi gadjaju potpuno drugi segment, segment motora koji se kupuju radi vožnje, ne slikanja.
Imaš ljude koji kupe novu Afriku, pa predju za godinu dana 800km, zašto, pa zato što je to Afrika, ovo ono, isto je i sa Dukcem i BMW. Ovi motori treba da prelaze minimum 20 000km godišnje, da se kaže da su kupljeni u pravu svrhu.

Naša je nesreća to što živimo tu gde je sve više od 10 000e povezano sa premium.

Ne razumem ni ove novinare, šta ti znači da napiše cenu motora prema dileru, jer je to cena pre dovoza i ostalih stvari, još samo da su napisali maržu dilera i to je to.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure

Au prijatelju ne bih se slozio uopste s tobom... Naravno da postoje i bolidi koji kupuju da bi pozirali,ali mislim da su oni bas u manjini ... Pa ne mozes me ubediti da cf moto neki moze da konkurise gs koji se pravi 40 godina vec... To ti je ona prica xiaomi-apple..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Žaomi je odličan, vrhunski odnos cene i kvaliteta, SPOT ON štaviše tuče u premijum, ali niti je Samsung, niti je Apple...
Pritom koristim Žaomi Pokemon F1...

Jedna lasta ne čini proleće...

Vazda bilo i biće za naveka...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 754 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
pre 10 minuta, halfman je napisao:

 ... Pa ne mozes me ubediti da cf moto neki moze da konkurise gs koji se pravi 40 godina vec... 

Može ako ga koristiš za vikend vožnje od 200-300 km, po lijepom vremenu, asvalt i makadam i prelaziš manje od 10.000 km godišnje, vjeruj mi. 

A 90% nas smo takvi konzumenti motora.

 

Moji drugari iz svijeta kvadova koji su u fazonu Can-am ili Polaris su se, do skora, podsmjehivali CF kvadovima a sad vidim da

ih polako prihvataju kao ozbiljne kvadove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ja na ovu najavu cene gledam iz ugla trgovca, da su odmah rekli da će cena biti izmedju 7 i 8.000€ svi bi kukali da je mnogo. Ovako najave 10.000€ pa kada krene prodaja izadju sa cenom od 8-8500€ i mi još budemo srećni, a pitanje je dal vredi i toliko.
Čista politika, kada su penzionerima skinuli 10% penzije, penzioneri još bili srećni jer je bila najava da hoće da im skinu 30%.

Послато са Poco F3 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure
19 minutes ago, Guliver said:

Može ako ga koristiš za vikend vožnje od 200-300 km, po lijepom vremenu, asvalt i makadam i prelaziš manje od 10.000 km godišnje, vjeruj mi. 

A 90% nas smo takvi konzumenti motora.

 

Moji drugari iz svijeta kvadova koji su u fazonu Can-am ili Polaris su se, do skora, podsmjehivali CF kvadovima a sad vidim da

ih polako prihvataju kao ozbiljne kvadove.

Ja nisam rekao da ce se cfmoto pokvariti ili da ces imati mehanickih problema s njim,samo jednostavno nece biti kompletan utisak isti ... Ja sam prvi mislio da Beneli trk nudi dobar kvalitet za te pare sve dok nisam seo i provozao ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 1 sat, halfman je napisao:

 ... Pa ne mozes me ubediti da cf moto neki moze da konkurise gs koji se pravi 40 godina vec... To ti je ona prica xiaomi-apple..

Videcemo da li ce moci da konkurise...

 

Kad vec pominjes to poredje je xiaomi - apple, sve je ok dok ozbiljno ne krenes da shurish po nekom trzistu, onda bude ovo:

 

https://www.rts.rs//page/stories/ci/story/2/svet/4531915/xiaomi-saomi-telefoni-kontrola-nemacka.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
56 minutes ago, cikamike said:

Videcemo da li ce moci da konkurise...

 

Kad vec pominjes to poredje je xiaomi - apple, sve je ok dok ozbiljno ne krenes da shurish po nekom trzistu, onda bude ovo:

 

https://www.rts.rs//page/stories/ci/story/2/svet/4531915/xiaomi-saomi-telefoni-kontrola-nemacka.html

Pisem ti u drugoj temi, ovo je tema o CF moto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

@Markone88 samo sto ja ne mogu da odgovorim u toj i slicnim temama. (verovatno zbog broja postova).

 

Svejedno, slazem se konstatacijom koju si izneo, ali da ne idemo u off, kao sto kazes, tema je CF moto...

 

Hteo sam reci sta se moze desiti na polju motocikala, sa osvrtom na desavanja na polju pametnih telefona. Jednog dana FC moto moze da pomrsi konce velikim igracima na slican nacin (koliko god to sad zvucalo smesno, i meni bi bilo smesno 2016. kada sam nabavio prvo xiaomi sokocalo - nije bio apple nikako :) ).

 

Ali zato mora da se krene sa konkurentnim cenama, kao sto je pomenuti kineski (danas)gigant to ucinio...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


tu filozofiju pa nudi top B komponente i cenu ispod svoga Austrijskog partnera. Slično kao Škoda u  VW kocernu.


Možda može da se poredi sa Škodom ali sa Škodom od pre 15 i više godina, pa neka se vremenom dokazuju. Nemem ništa protiv.

Inače, nejasno je kako se CF izdvaja i gura ovde više nego brojni drugi kineski proizvođači. Zašto nema u ponudi električnih motora i automobila koje masovno proizvode već godinama itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Najveći problem je sledeći:

uzmeš 12.000e u džep i kreneš da kupiš motor. 

Jedan ti nudi CFmoto 800 a drugi Vstrom 1050.... 

Kome daješ pare u ruke?

5 godina kasnije, Aj da prodam da kupim nešto drugo, koji koliko vredi?

 

A da pričamo da u glavi vrtiš film i rizikuješ sve potencijalne dečije bolesti novog kineskog modela. 

Vstrom je dosadan, stari model mi je najgori traktor koji sam ikad vozio, ali sine 20 godina otklanjanja svih problema...  Magnum da ga gađa bi preživeo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Andrej_Hotstepper je napisao:

Najveći problem je sledeći:

uzmeš 12.000e u džep i kreneš da kupiš motor. 

Jedan ti nudi CFmoto 800 a drugi Vstrom 1050.... 

Kome daješ pare u ruke?

5 godina kasnije, Aj da prodam da kupim nešto drugo, koji koliko vredi?

Realno ko ima u kešu 12k neće nikad pogledati MT800 jer ima opcije za druge ''zvučnije'' brendove...ali onaj koji ima 4-6k u kešu a ostatak na kredu taj će itekako gledati MT. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće
7 minutes ago, mick said:

Realno ko ima u kešu 12k neće nikad pogledati MT800 jer ima opcije za druge ''zvučnije'' brendove...ali onaj koji ima 4-6k u kešu a ostatak na kredu taj će itekako gledati MT. 

Ja bih sa tih 4-6к u kešu i ostatkom na kredu gledao i druge motore iz te, nazovimo je "srednje" klase. Imalo bi tu svašta da se probere...Tenera 700 obična i Rally, Guzzi V85 TT, Tracer 700 običan i GT i 900 običan, a takođe i polovnih u cenovnom rangu od 9000-12.000 starih koju godinu...Boga mi bilo bi "prpavo":).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Pratim temu od pocetka motor je stvarno lep ali kao neko ko se izgoreo sa kinezom i njegovim bolestima ipak bi za te pare gledao tenere 700 na primer. Ne kazem da je cf los motor ali @mick ko ima 4-6 moze da uzme tracer i ostalo na kredu to je po meni isto. Ako imam kes kupicu za kes ako nemam dovoljno doplatice banka u ovom slucaju nisam osudjen na 800mt jer nemam 12. Moje misljenje ne mora da znaci da sam upravu

Promenio član Vampa
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
38 minutes ago, mick said:

Realno ko ima u kešu 12k neće nikad pogledati MT800 jer ima opcije za druge ''zvučnije'' brendove...ali onaj koji ima 4-6k u kešu a ostatak na kredu taj će itekako gledati MT. 

Jok. Ko kupuje na kredit tek taj neće otići da uzme nešto s čim se kocka. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1974 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Andrej_Hotstepper je napisao:

Jok. Ko kupuje na kredit tek taj neće otići da uzme nešto s čim se kocka. ;)

Misliš? Svakako ćemo videti...do duše pričekaćemo ali biće prilike i na tu temu da se priča. U ovom trenutku priča se završava sa tom cenom od 10k za osnovnu verziju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Definitivno...

Buuuaaaaahahahhaah
A hteeeeoooo sam da budeeeem prviiii koji će kupitiiiii plavi sa zlatnim točkovimaaaaaaaaa



Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Pa i mali strom i versys su i ako slabiji pozeljniji od ovog. Moje skromno misljenje je da ovaj motor da bi se prodavao ne treba da bude skuplji od 6.000 €. Ali ko pita mene a i vas sta mi mislimo.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Svaka roba ima svog kupca tako ce i ovaj motor o tome nema diskusije. Samo moje misljenje iznosim na osnovu mog iskustva. Vidim i drago mi je da drugima nije tako i divim se coveku koji je posao na put oko sveta sa trk ja ga gledam i zao mi je sto se tako zavrsilo zavoleo sam taj motor ali jos vise mi je vise zao sto nisam tada odlucio za neku hondu,yamahu,kawasaki ili suzuki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja