Jump to content

Moto Zajednica

CF MOTO 800 MT

Recommended Posts

  • Drug član, 1711 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@reunior imas stari softver, idi da ti apdejtuju.

Sto se verglanja tice, das kontakt kljucem, odmah se pale svetla, ako tako drzis duze (par minuta) i ne palis ga hoce duze da zavergla.

Inace i kad je hladan hoce da zavergla duze (pricamo o pola sekunde - sekundu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Mt800Explore

Ja sam instalirao one finger clutch,lagano se povlaci rucica.Tako da bilo kakve trzaje neutralisem kvacilom,a i kad se naviknes,bukvalno i neprimecujes da ista trzne na malim obrtajima.U rain modu se i ne oseti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1711 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sto rece bily, naviknes se vremenom i ide lepo i tecno, s vremena na vreme kad sam u prilici odvrnem gas do kraja na par sekundi, posle toga kao da ide tecnije, valjda skonta gde mu je max i li odradi kalibraciju.

 

Danas mi se desilo nesto cudno, ispekao sam list potkolenice leve noge, vozio se po gradu po najvecoj vrucini, bio sam u pantalonama koje obicno nosim na motoru, toliko je zracila toplota od agregata i izduvne grane da me je lepo opeklo, kao da sam ceo dan drzao nogu na suncu, bas je crvena. U jednom trenutku sam izasao i na zaobilaznicu i odvrnuo malo jaci gas i imao sam osecaj da pece jos vise.

Vozio sam i na onih 40+ stepeni i celo leto se vozikam po gradu uglavnom poslom, osecalo se da bije toplo ali u granicama normale, ne znam sta se danas desilo

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1038 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ne vozim ova motor, ali vozim sličan, KTM 790 Adventure koji ima isti agegat. Manje više sve što je opisano gore se dešava i na KTM. Jako ga je nezgodno voziti malom brzinom po gradu, cima, rita se, trza sitno dok ne dože do 4,000 obrtaja... verovatno taj ride by wire sistem tako radi, sajla je mama. Što se tiče grejanja, KTM po gradu nema teorije da se vozi u nekom šorcu, čak i u tanjim pantalonama prži nogu, posebno desnu.

 

Tako da manje više to je to izgleda, nema savršenog

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure
47 minutes ago, lemy said:

Ne vozim ova motor, ali vozim sličan, KTM 790 Adventure koji ima isti agegat. Manje više sve što je opisano gore se dešava i na KTM. Jako ga je nezgodno voziti malom brzinom po gradu, cima, rita se, trza sitno dok ne dože do 4,000 obrtaja... verovatno taj ride by wire sistem tako radi, sajla je mama. Što se tiče grejanja, KTM po gradu nema teorije da se vozi u nekom šorcu, čak i u tanjim pantalonama prži nogu, posebno desnu.

 

Tako da manje više to je to izgleda, nema savršenog

Ja sam na KTMu resio to trzanje sa Fuel Dongle i više nema.

Što se tiče grejanja, mnogo je bolje kada se izvadi katalizator.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1056 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
Pre 3 sati, lemy je napisao:

Ne vozim ova motor, ali vozim sličan, KTM 790 Adventure koji ima isti agegat. Manje više sve što je opisano gore se dešava i na KTM. Jako ga je nezgodno voziti malom brzinom po gradu, cima, rita se, trza sitno dok ne dože do 4,000 obrtaja... verovatno taj ride by wire sistem tako radi, sajla je mama. Što se tiče grejanja, KTM po gradu nema teorije da se vozi u nekom šorcu, čak i u tanjim pantalonama prži nogu, posebno desnu.

 

Tako da manje više to je to izgleda, nema savršenog

Ako je euro 5 ili 5+ norma,moguće da je i zbog toga! Prvo sam mislio da je samo do mog Žabaro-Kineza.., ali kad mi kolega koji je kupio novi Teneru u Norveškoj kaže isto.., rekoh satraše nas sa tim eko normama!! Kaže Tenera do 21-ve nije imala taj problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: --Loading 50%--

Nesto sam citao da je u Australiji apdejtom softvera resen problem traznja gasa. To kod nas u Srb nema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 376 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Mislim da nije riješen u potpunosti, samo umanjen. Problem su eko norme i izuzetno siromašna smjesa goriva.

Negdje sam čitao da je jedino potpuno rješenje skidanje katalizatora i potpuno custom mapa, što onda povlači pitanje garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1056 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Da ima i to riješenje, vade se i katalizatori i PM nema šta se ne radi ali ti riješe problem, dobiješ više snage.. ja to neću raditi dok je motocikl u garanciji, ali možda naprave neki remap koji ne zahtjeva ekstremne mjere, već samo preštekaš ECU i to je to.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: --Loading 50%--

Bio danas da provozam 800mt explore. Sta znam, ja nisam impresioniran. 

Motor je bas udoban, kvalitet zavrsne obrade izgleda jako dobro, medjutim... 

Osecaj na gasu mi je bio ni tamo ni vamo... Kao pokvaren dzojstik. U par navrata mi je stopalo bilo blizu uz polugu menjaca i ritnuo se tako da me je skoro zbacio sa sebe. Quickshifter definitivno bas osetljiv. 

Polazaj komande zmigavaca je bas bas nezgodan kao i sam "klik" koji je gotovo neosetan. 

Snage do 6000rpm nema nesto u izobilju, od 6000 vuce kao pobesneo. 

E sad sve to i nekako, neke od ovih stvari su stvar navike ali najveci problem mi je bio neko pištanje koje dolazi iz izduva, na oko 4200rpm i 5800rpm, toliko je glasno da probija usi, jako visoka frekvencija, neizdrziva. Prvo sam mislio da su gume ali cuje se i mestu kad se pogode obrtaji. Vizir podesiv ali klasika kao i na ostalim motorima sluzi za ukras jer vetar tuce direkt u glavu.

Tako da eto sta znam, kratak rezime... Motor ima potencijala, steta sto su neke stvari takve kakve jesu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: --Loading 50%--

Da bas cudno, sigurno da kod tebe to nije prisutno jer bi primetio odmah. Ja sam prvo mislio da su gume, jer explore model nosi Anakee adventure. Probah u leru sa dodavanjem gasa, isto se javi.  Citao sam jos na nekom stranom forumu da se par ljudi zalilo na isto... 

Na sve sto sam pisao bih se navikao ali na to pistanje nikako jer bas na autoputu na 125-130km/h se cuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 376 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Da se nije otpustio decibel killer?

Sjećam se drugarovih muka dok je tražio nešto slično na autu. Ispostavilo se da je otpustila šelna koja drži srednji lonac i da tuda duva na tačno određenom režimu vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1853 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

U vezi cimanja možete probati reset ecu-a.

Da se kontakt, bez gasa upali i ostavi 15 minuta da radi na leru bez pipanja gasa. Ugasi se na kontakt.

To je procedura za ktm. Možda pomogne, a možda i ne.

Drugo, što je meni na 390 napravilo veliku razliku je vađenje katalizatora (samo to, bez mapiranja).

 

Treće, a pre svega prvo proverite zategnutost lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4073 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Ja bih provjerio kako su stegnute ispušne grane, tu zna, ako je labavo, visokotonski pištati.


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 13. 8. 2024. at 8:47, Rider000 je napisao:

Da bas cudno, sigurno da kod tebe to nije prisutno jer bi primetio odmah. Ja sam prvo mislio da su gume, jer explore model nosi Anakee adventure. Probah u leru sa dodavanjem gasa, isto se javi.  Citao sam jos na nekom stranom forumu da se par ljudi zalilo na isto... 

Na sve sto sam pisao bih se navikao ali na to pistanje nikako jer bas na autoputu na 125-130km/h se cuje.

Zdravo svima,

Sto se tice tog "fijukanja" meni se to desavalo bas tu oko 130kmh pritom vizir na max "gore".

Nakon toga sam malo spustio tima 2cm i "fijukanje" se skroz izgubilo, ali zato glava otpada :). Mislim da je problem u viziru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: --Loading 50%--

Nije problem u viziru, probao sam bio sva podesavanja. Nije ni do guma(michelin anakee).

Cuje se i u leru kad se pogode odredjeni obrtaji. Nije bilo fujakanje nego pistanje visoke frekvencije... Iz masine/izduva dolazi zvuk. Posle sam citao zalilo se jos par ljudi na to. Nesnosna je buka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1853 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
6 hours ago, Rider000 said:

Posle sam citao zalilo se jos par ljudi na to. Nesnosna je buka.

Gugl kaže čuje se katalizator.

Rešenje je na slici.

Screenshot_20240826_173009_Chrome.thumb.jpg.fbcdfd8e0e27714e7d7afce8ded2900d.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 376 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, mradomir je napisao:

Gugl kaže čuje se katalizator.

Rešenje je na slici.

Screenshot_20240826_173009_Chrome.thumb.jpg.fbcdfd8e0e27714e7d7afce8ded2900d.jpg

 

 

Čekaj, to ispade da katalizator toliko vibrira da pišti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja