Jump to content

Moto Zajednica

CF MOTO 800 MT

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 418 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

800MT mi se opasno svidja,ali mislim da su preterali sa tim dodatnim opcijama,sto se mene tice ako dohvatim za prvi model,to je to 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1642 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Meni se te dodatne opcije svidjaju, samo je pitanje koliko pouzdano rade i sta ako pocne da se kvari.

Inace rekose mi u salonu da je garancija 5 godina i redovan servis na 15000km. Da nije to malo velika kilometraza za servis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT
On 3/14/2023 at 6:10 PM, Skittles said:

Privuklo me u salonu kad sam video kako je načičkan svime, i deluje dosta kvalitetno urađeno. Kvalitetnije od V-Stroma koji sam gledao istog dana.

 

Onda je došao dan za probu i potpišem ja sve papire, uzmem ključ, upalim motor i...

Zvuči ko da je nešto polupano i da klepeće. Već sam opisivao negde, i komentar je bio da svi ti KTM agregati klepeću tako, svaki svoju pesmu različitu.

 

Ali ajde, nije drama. Krenem da vozim, (opet, ovo je verovatno do mene i neiskustva sa sistemom - javiću se za koji mesec kad se uhodam sa hondom) ali ovaj throttle by wire mi je mnogo nervozan bio. Hajd, preskočimo i to.

 

Izađem na autoput, snage ima!

Trepneš i ideš dobro preko ograničenja.

 (mada sigurno laže za 15-20 na sat rekao bih).

 

Ali me ostavio ravnodušnim tom snagom.

Obrnuo sam krug po avali, ok se vozi, nije strašno, ali ima i upravljivijih motora.

Za neke jednostavne stvari tipa grejači ako se dobro sećam, moraš kroz neki meni da prolaziš da bi uključio, umesto da je samo lepo fizički dugme negde.

 

I tako, nema ništa specijalno, ali sam ja očekivao da me obori sa nogu, jer za te pare možeš da gledaš polovne afrike.

 

Kao neka dobra riba koju sam doveo gajbi a ona samo legla ko leš.


Izvinjavam se na nedostatku boljeg objašnjenja, ali ne mogu prstom da uperim u nešto konkretno i kažem e zbog toga i toga, nego od svega po malo.

 

I do brenda je, sutra ovu hondu mogu da prodam za 3 dana skuplje nego što sam je platio, a cfmoto.... ne znam baš.

 

Zato sam i kupio šta sam kupio, bolje nova klot honda nego nabudžen cfmoto, ili isto šta sam gledao, polovne nabudžene honde.

 

Ne razmišljaju tako svi, i ne treba, zato svaki motor ima svog kupca, ja samo objašnjavam zašto ga ja nisam kupio, i to je istina za mene, za nekog nije. I to je okej.

Neko će se pronaći u ovome šta sam napisao, i nadam se da sam im pomogao, kome zvučim ko debil nek ide sam da proba i odluči za sebe.

 

edit: momci iz cfmotoa su bili skroz ok za probu, zakazao danas za sutra, ne košta ništa, potpiše se da plaćaš bilo kakvu štetu (ovo sam očekivao da će neki kasko pokriti, al aj) i možeš da ga teraš 2h, sasvim dovoljno.

 

ja sam im nasuo 500 din benzina, mislim da sam potrošio manje, ne znam ni dal bi me cimali al hajd, da budem fer.

 

 

Da dopunim sebe - nema veze sa throttle by wire, mnogo je bolji na Hondi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Meni se najmanje svidja sam agregat na cf moto mt 800. Toliko dobrih japanskih agregata, rednih i v twinova, oni iskopirali ktm.

 

Neka hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4748 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

V-twinovi su dosta skuplji za proizvodnju, zato polako izumiru !

Sad će Honda da gura agregat od Horneta/Transalpa 750 svuda godinama... čekamo još kruzer, qvad, R... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2062 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 7 sati, milomir22 je napisao:

Meni se najmanje svidja sam agregat na cf moto mt 800. Toliko dobrih japanskih agregata, rednih i v twinova, oni iskopirali ktm.

 

Neka hvala. 

Zašto uzimati nešto što je skuplje u odnosu na nešto što u velikoj meri sam proizvodiš? Mislim da je sasvim solidan taj agregat...da li si imao prilike da voziš taj agregat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Nekako svi hvale taj agregat lc8, neki lc4 svi neuništivi, a svi ktm-ovi koje ja znam su slučaj da se vlasnici sa istima nikako nisu usrećili.

 

Sad, činjenica je da su to stare mašine, ali opet znam milion matorih Japanaca koji se kotrljaju.

 

Ktm je sinonim za snagu, adrenalin, a CF moto mislim da treba da igra na kartu pouzdanosti i dugovečnosti.

 

@micknisam, od ktm-a sam terao neki full cross 250 2t i neki 125ccm. Ovaj 250 je zaista išao jako dobro, sad je kod majstora, tačnije, uglavnom je kod majstora...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2062 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

hehehh paaa teško da u Srbiji može da se kaže da ima redovnog održavanja motocikala (moožda je u poslednjih nekoliko godina malo popravljen trend ali opet nedovoljno)...to mu dođe ubistvo za svaki KTM, Ducati, Aprillia i td...to su mašine koje vole negu i brigu ali i daju posebnu čar kad funkcionišu kako treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1748 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
On 12.4.2023. at 0:15, milomir22 je napisao:

Meni se najmanje svidja sam agregat na cf moto mt 800. Toliko dobrih japanskih agregata, rednih i v twinova, oni iskopirali ktm.

 

Neka hvala. 

Nisu kopirali, već koriste njihov agregat.
CF sklapa KTM za azijsko tržište, ove 390 ili šta su već, usko saradjuju i sasvim je normalno da će uzimati agregate od njih. 
Nameran sam da odem u probnu vožnju posle praznika,  brine me taj zvuk, tj. da vidim da li je nešto sa čim može da se živi..

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
V-twinovi su dosta skuplji za proizvodnju, zato polako izumiru !
Sad će Honda da gura agregat od Horneta/Transalpa 750 svuda godinama... čekamo još kruzer, qvad, R... 
Pos**em im se na onih zadnjih 5ccm. Inače meni se mnogo dopada njihov 750 u NC i X-adv što guraju, brutalan, što bi rekli mladi, u startu i sasvim dovoljno svega za lepo uživanje u vožnji. A potrošnja mala. I koliko kapiram lako održavanje. Nadao sam da će više taj agregat koristiti. A da, i baaaš dobar zvuk sa odgovarajućim izduvom. Jbg.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@ProMaster

 

Obzirom da ćeš uzimati nov motor, mislim da, ako ti legne kao celina, nije greška kupiti ga, pa kako god da se čuje. 

 

Uz normalno održavanje i upotrebu, 5-10 godina mora da izgura, a za posle te baš briga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1748 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Vidi, ja sam izludeo od Tracera  od zvukova, jedino što me još drži na njemu je što je zabavan i što sam uložio izvesni novac da bude, sada odmah, ključ u bravu, prst u uvo i na kraj sveta (ako me žena pisti) :jee:

 

Obzirom da do 10 000 ne mogu da nadjem motor koji će da ga nasledi u tom smislu, onda je resenje nov, uz malo manje zabave.. ali Bože moj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
pre 4 minuta, ProMaster je napisao:

Vidi, ja sam izludeo od Tracera  od zvukova, jedino što me još drži na njemu je što je zabavan i što sam uložio izvesni novac da bude, sada odmah, ključ u bravu, prst u uvo i na kraj sveta (ako me žena pisti) :jee:

 

Obzirom da do 10 000 ne mogu da nadjem motor koji će da ga nasledi u tom smislu, onda je resenje nov, uz malo manje zabave.. ali Bože moj...

Ako ne izvadis prst iz uveta uzmi slobodno XRa !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Probao par km xr 1000 2015g iznenadjen kako se vozi lako kao 400 da je ,a snage baš previše.kočnice odlične,precizan miran u krivini baš baš.e sad pouzdanost ne znam.definitivno ga treba probati ko ima priliku.

Sent from my RMX2202 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: CFMOTO 800MT

Kupljen nov u TMC Novi Sad, juce registrovan, za sad sve sto ste ovde pricali tako je - pregrst opreme, cudan zvuk agregata, rupa na cca 5500 obrtaja... Osmeh izmami svakim sedanjem na njega s'tim da je nov i moj pa ga i ne pustam u velike obrtaje do prvog servisa. Nadam se da cu ga voziti dugo bez vecih problema. Javljam se uskoro kada bude imao par hiljada na satu ali prvi utisci su da je fenomenalan.

 

PS - obavio registraciju i krecem kuci sretnem vaseg kolegu BJ Bikers testira Moto Morini X-Cape 650 sa kojim sam popricao na semaforu i rece mi da je i on testirao CF-a pita kako sam zadovoljan, uz osmeh mu kazem vreme ce pokazati.

  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1748 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
On 14.4.2023. at 0:27, Zika2009 je napisao:

Ako ne izvadis prst iz uveta uzmi slobodno XRa !

XR nije moj par opanaka nažalost, ili na sreću...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ja imam pitanje za letnjikovac, kako se ponaša na vetru?

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4643 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 5. 5. 2023. at 11:56, bratislavr je napisao:

Kupljen nov u TMC Novi Sad, juce registrovan, za sad sve sto ste ovde pricali tako je - pregrst opreme, cudan zvuk agregata, rupa na cca 5500 obrtaja... Osmeh izmami svakim sedanjem na njega s'tim da je nov i moj pa ga i ne pustam u velike obrtaje do prvog servisa. Nadam se da cu ga voziti dugo bez vecih problema. Javljam se uskoro kada bude imao par hiljada na satu ali prvi utisci su da je fenomenalan.

 

PS - obavio registraciju i krecem kuci sretnem vaseg kolegu BJ Bikers testira Moto Morini X-Cape 650 sa kojim sam popricao na semaforu i rece mi da je i on testirao CF-a pita kako sam zadovoljan, uz osmeh mu kazem vreme ce pokazati.

Sreli smo se beže u Žablju? Spazio te ranije pa reko da vidim kako se ponaša, pošto još nisam radio "follow up" 800MT sa nekom izvesnom kilometražom. Zato sam bio ponovo uzeo X Cape da vidim kakav je posle određene kilometraže. 

 

Za rupu oko 5.500 O/Min mislim da bi trebalo da je stigla nova mapa koja treba da se učita, ali nisam 100% siguran. Proverim ovih dana pa ti javim. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
8 minutes ago, Jovan Ristic said:

Za rupu oko 5.500 O/Min mislim da bi trebalo da je stigla nova mapa koja treba da se učita, ali nisam 100% siguran. Proverim ovih dana pa ti javim. 

Stigla je, učitali drugaru i kaže da je mnogo bolje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja