Jump to content

Moto Zajednica

CFMOTO CL-X 700 ADVENTURE

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Verovatno zato što sam mator, ali ja lepši motor odavno nisam video.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

CFMOTO CL-X 700 ADVENTURE ABS, 2023. godište, Enduro / Cross, Voždovac. Cena 7.590 € - Motori - Polovni Automobili

 

E, sad, to se kosi sa svim mojim znanjem, verovanjem, ubeđenjem itd.....KINEZ, beži od toga kao od crnog đavla.

A sad mi se svideo.

Koje su šanse da ovo bude pouzdan i kvalitetan motocikl ?????

Ima li ko nekog iskustva sa ovim motorima ?

Koliko to može biti dugotrajno ?

Itd....

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma nisi mator, i meni je lep. :D

 

CFMOTO je već neko vreme prisutan kod nas. Mislim da su izgradili solidnu reputaciju, a i čini se da imaju istu takvu distributivnu i servisnu mrežu.

 

Ima na forumu par tema o njihovim drugim modelima, tu je onaj naked model 650NK, isti u nekoj turing varijanti 650MT, od skoro 800MT o kom ima BJB članak. Interesantan je i 400GT koji isto ima i u 650cc varijanti.

 

Rekao bih da ljudi koji su vozili CFMOTO imaju dobro iskustvo. Sećam se da je ranije bilo priče sa lošom distributivnom mrežom rezervnih delova, ali rekao bih da je sada situacija mnogo bolja.

 

Kako god, samo sam hteo da konstatujem da nisi mator! :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 13 minuta, jasminko VIR je napisao:

Verovatno zato što sam mator, ali ja lepši motor odavno nisam video.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

CFMOTO CL-X 700 ADVENTURE ABS, 2023. godište, Enduro / Cross, Voždovac. Cena 7.590 € - Motori - Polovni Automobili

 

E, sad, to se kosi sa svim mojim znanjem, verovanjem, ubeđenjem itd.....KINEZ, beži od toga kao od crnog đavla.

A sad mi se svideo.

Koje su šanse da ovo bude pouzdan i kvalitetan motocikl ?????

Ima li ko nekog iskustva sa ovim motorima ?

Koliko to može biti dugotrajno ?

Itd....

Da je Gevara maalo bila ozbiljnija u poslovanju verovatno bih nastavio da vozim CF...sasvim solidne mašine imaju. Ne znam da li su nešto promenili od otvaranja novog salona ali činjenica da nisu imali adekvatan lager delova i da si za svaki deo morao da čekaš na fabriku u Kini mi je malo bezvezna ako znamo da jedan Zontes ima sve što je potrebno u skladištima u Grčkoj, Beneli u Italiji i td.

 

Svakako CF zaslužuje bolji tretman jer zaista imaju dobre proizvode na dva točka. Moje iskustvo sa 650NK je baš pozitivno...ne bih se libio opet da ga kupim.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Uzivo stvarno brutalno izgleda. Imao sam prilike da ga vidim parkiranog na nekoj cf moto prezentaciji (bejah u prolazu, pa ih video).

 

Sto se tice kvaliteta, pouzdanosti i slicno, mislim da Jovan iz bjb redakcije moze stogod reci, s obzirom da je vozio dosta cf moto-a.

 

Mene licno zanimaju 800mt i 700mt i moracu u nekom trenutku da ih probam na test voznji.

Promenio član maxx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kada sam isao da kupim moj 800MT isao prijatelj samnom, on je do sada vozio samo skuter od 50ccm, kada je video clx700 zalepio se za njega jedva sam ga izveo iz radnje. Nema kategoriju i zezaju ga kukovi ali ovaj motor ga je pogurao da ubrza operaciju kukova a posle toga i auto skola i idemo opet u cf

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

CF Moto radi motore za KTM. To unutra je KTM masina, njih koriste i nedavno vraceni KTM 790.
Trenutno su jedan od najozbiljnijih proizvodjaca iz kine.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mislim da je ktm agregat za sada samo u 800mt i 800nk tj onaj ktm-ov 790ccm

Ali mislim da ni sa ovim agregatom nema greske s obzirom da cf pravi i za ktm.

Ja sam se odlucio za cf-a zato sto je daleko od “kineza” na koje smo navikli

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova

I ja mislim da je tako. Secam se dobro 2007/2008 i onog upliva famoznog Princa 125/250... Ne secam se vise ni cene tog motocikla, nesto je bilo oko 900-1000e? Ne vidjam ih vise, ili su se raspali ili nema rezervnih delova za isti.

Onda Keeway Speed 150 pa Quinj... nesto 125 ili 150...  

 

Ovaj CF moto je sasvim nesto drugo, kao i Benelli a pretpostavljam i ove marke QJ, Voge i slicno. CF moto po meni deluje najbolje, sto estetski sto po kvalitetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, jasminko VIR je napisao:

Ne znam koji ( i čiji) je tu agregat.

Nešto se ne sećam KTM od 693 ccm ali sa dva cilindra, mada možda nisam nešto ispratio.

To bi možda mogao znati @Jovan Ristic.

 

Samo u 700MT je KTM LC agregat. Sve ostalo je CF made ali u saradnji sa KTM timovima.

 

Ti agregati su ja mislim i u Moriniju samo pod drugim nazivom. Mislim…nisam siguran jer ono sto sam video po specifikacijama je isto kao i 650ica kod CF-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jako čudan motor, u jednom trenutku mi je sklepana nakaza, drugi put kad ga pogledam mnogo je lep. U svakom slučaju neobičan, mada je ova koncepcija daleko od adventure segmenta upitne upotrebne vrednosti na terenu. Iz testova mi izgleda dosta mali. Cena mu je svakako primamljiva. I da, velika šteta što je paljenje 180 stepeni, pa nema tako dobar zvuk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 26. 8. 2023. at 15:45, jasminko VIR je napisao:

Ne znam koji ( i čiji) je tu agregat.

Nešto se ne sećam KTM od 693 ccm ali sa dva cilindra, mada možda nisam nešto ispratio.

To bi možda mogao znati @Jovan Ristic.

 

650 serija (650MT i 650NK) je nosila agregat rađen po licenci Kawasaki Veresys 650 (to što trenutno koristi Moto Morini u X Cape 650). Ovaj novi agregat je iteracija tog agregata iz CFMOTO razvoja. 

 

800MT koristi agregat iz KTM 790, s tim što je CFMOTO smanjio snagu na 94 KS zbog drugačije isporuke mape prilagođene 800MT i 800NK modelima. Druga stvar je što kada bilo koji proizvođač koristi agregat po nečijoj licenci, nikad snaga ne sme da bude ista ili veća nego što je to u odnosu na originalni. Bar je tako uglavnom dogovor, ali ima i izuzetaga (Mondila Piega 1000). 

 

Uglavnom, bez problema bih preporučio bilo koji CF, naročito iz ovih poslednjih generacija. Trebao sam sad 31. avgusta da idem u Kinu da im vidim CF fabriku pravljenu u saradnji sa KTM-om, ali sam teška srca morao da odbijem zbog drugih obaveza.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Jovan Ristic je napisao:

 

800MT koristi agregat iz KTM 790, s tim što je CFMOTO smanjio snagu na 94 KS zbog drugačije isporuke mape prilagođene 800MT i 800NK modelima. Druga stvar je što kada bilo koji proizvođač koristi agregat po nečijoj licenci, nikad snaga ne sme da bude ista ili veća nego što je to u odnosu na originalni. Bar je tako uglavnom dogovor, ali ima i izuzetaga (Mondila Piega 1000). 

Znači prostim mapiranjem 800MT modela dobija se čistokrvni KTM po ceni od 11k eura :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, mick je napisao:

Znači prostim mapiranjem 800MT modela dobija se čistokrvni KTM po ceni od 11k eura :D 

Ne mogu da garantujem da može samo mapiranjem. Mislim da je i airbox drugačiji i usisnici vazduha, tako da mislim  da bi i tu trebalo izvršiti promene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Ne mogu da garantujem da može samo mapiranjem. Mislim da je i airbox drugačiji i usisnici vazduha, tako da mislim  da bi i tu trebalo izvršiti promene.

Za onog ko zna to da odradi opet cenovno prihvatljivije u odnosu na KTM...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Inače, @jasminko VIR u nekom momentu treba da testiram i CL-X 70 Adventure, ako postignem do kraja godine. Ako i kad ga uzmem na test, javim ti se da probaš. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, mick je napisao:

Za onog ko zna to da odradi opet cenovno prihvatljivije u odnosu na KTM...

Vidi, i ovako je sasvim dovoljno snažan. Ukoliko bih nešto radio to je drugačiji izduv i druga mapa da bolje radi na nižim obrtajima. Bolja svih motora sa EURO5 normama. Jedino je Yamaha na MT-07 i Tenere 700 uspela da dobije da motori ne rade siromašno dole, a da lepo idu i to na ovoj poslednjoj generaciji. Skroz su izmenili mesto gde je lambda sonda i mapa je totalno drugačija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Jovan Ristic je napisao:

Vidi, i ovako je sasvim dovoljno snažan. Ukoliko bih nešto radio to je drugačiji izduv i druga mapa da bolje radi na nižim obrtajima. Bolja svih motora sa EURO5 normama. Jedino je Yamaha na MT-07 i Tenere 700 uspela da dobije da motori ne rade siromašno dole, a da lepo idu i to na ovoj poslednjoj generaciji. Skroz su izmenili mesto gde je lambda sonda i mapa je totalno drugačija. 

U pravu si...gotovo svaki je uštinut i brljavi na manjim obrtajima. Tek kad se uradi eventualno dekatalizacija sa dobrom mapom oseti se pristojna razlika.

Probao sam QJ700X i on ima tu boljku...baš se oseti.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja