Jump to content

Moto Zajednica

Mitas Sport Force +

Recommended Posts

  • Drug član, 1988 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 36 minuta, N.F.S. je napisao:

Ispravnost se podrazumeva valjda....

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
 

E moj Nešo,potupih zube sa ovim mladuncima oko mene.Svi generalizuju održavanje motora sa autom,samo što su tamo 4 točka a ovde dva,i svaka manja anomalija ili neispravnost je drastično nepovoljnija za motor.Kada sam menjao ležajeve vrata volana,bilo je.....što diraš to....šta da ja objašnjavam,kad ti negde gde nije poželjno zategne.Poprilično se površno prilazi tome.Da ne pominjem čaure diska,održavanje kočionih klešta,a to je po meni funkcinalno na motorciklu najvažnije,ležajeve točka da ne pominjem.Mogu u nedogled da nabrajam...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Ista situacija i kod mene.

Za novi motor tada na akciji dao 5800 eura.

Kupio YSS ketridže i zadnji amortizer za oko 1000 eura. Auspuh i ostalo je nebitno, a imam i to.

Svi mi rekli da sam budala. Bacio pare, dao skoro za pola motora, itd.

Nakon dosta gledanja Dave Mosa i njegove savjete o podešavanju našao sam kombinaciju koja mi odgovara.

Sada se svi čude kako se to lako i dobro po zavojima vozi. O samom ponašanju u vožnji i kočenju neću ni pisati.

 

IMG-20220716-171408.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8990 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kad" bi samo znali koliko se motora po putu kotrlja "tako kako je"... Pa onda ne drze gume, nije udoban, lose koci, lose se vozi :D 

 

Cesto probam motore drugara (ne poznanika, oni se "naljute" kada im kazem sta sam osetio! Da ne poverujes...) pa korekcije unosimo, neko je posveceniji, neko prihvata i kompromis ali za dan rada namestimo osetno i primetno bolje.

Obicno posle stelovanja se radi geometrija (manipulacijom visine pomeramo centar mase napred/nazad).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8990 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 7 sati, sale600 je napisao:

Dave Mosa i njegove savjete

Njega sam svojevremeno licno kontaktirao (mailom), pojma vise ni nemam u vezi kog motora, zatekao sam izmenjene ketridze napred, fabricke ventile neko je prepakovao, izmenjao podloske (raznih debljina) a meni to nije odgovaralo... Poslao mu slike, zamolio za savet kako, kojim redosledom da to odradim kako bih dobio "prednjicu", koje ulje, kog viskoziteta...

 

Stigao odgovor u smislu, "Sve znam i sve cu ti reci kada mi uplatis iznos..." :D 

A i ja, sta li sam ocekivao.... 🫡

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
Pre 19 sati, N.F.S. je napisao:

Kad" bi samo znali koliko se motora po putu kotrlja "tako kako je"... Pa onda ne drze gume, nije udoban, lose koci, lose se vozi :D 

 

Cesto probam motore drugara (ne poznanika, oni se "naljute" kada im kazem sta sam osetio! Da ne poverujes...

Da baš tako.

Nas u ekipi ima 15-20.

Nitko osim mene nije ni pokušao nešto podestiti mada ima i pravih motora sa mogućnošću podešavanja svega i svačega.

Uglavnom kažu sve je to tvornički podešeno i ne smije se ništa dirati, te sve tako mora biti.

Promjena ulja u prednjim vilicama to je tek bauk teški. Nitko nikada promijenio nije niti hoće. Antifriz i ulje za kočnice ista situacija.

Ne vrijedi i ne može se ljudima objasniti.

Ja odustao odavno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja