Jump to content

Moto Zajednica

kako napraviti neplanirani djir kroz tri drzave u jednom danu...

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Brojka koja pokazuje predjenu kilometrazu na mom ,,kepestu'' prelazi brojku 11.900. Vrjeme je da se zakaze servis. Zovem servis i zakazujem u Petak. Taman poslije tri dana ,,Live Festa'', st ce reci i nepavanja moram da vozim do Dubrovnika... ma, nije problem. Taman da pobjegnem iz nevjerovatne guzve koja je u Budvi. Petak ujtro, budim se poslije punih 4 (cetri) sata sna.

Krenuh prema granici, na putu ogromne guzve. Na cataru ne cekam puno, vec zaobilazim kilometarsku kolonu, na granici ipak ne mogu da obidjem cijelu kolonu. Pola sata ostavih na cekanju oko granicnih formalnosti. Konacno, stigoh ispred servisa, motocikl pokazuje pravu kilometrazu za servis

 

P1020069.jpg

 

Vidim da ima guzve i po Dubrovniku, dugacke kolone automobila i autobusa koje vise stoje nego -sto mile po cesti. A ja pobjegao iz Budve, iz guzve...

 

P1020071.jpg

 

Ipak sledeca scena koju sam ugledao natjerala me je da pomislim kako u Budvi nema guzve (trenutna brojka je 18.000 stanovnika i 50.000 turista)

 

P1020073.jpg

 

Probam da udjem, ne ide... pitam za neku mjenjacnicu van starog grada... odgovor je, ima na Stradunu. Moram da udjem, odlucujem se za laksu varijantu, i ulazim na neki drugu ulaz sa manje guzve. Unutar starog grada haos, promjenih eure i onda sto dalje od guzve...

 

P1020074.jpg

 

Na izlazu cekam medu onu gomilu, dosta starijih ljudi se gura, iz gomile vire table sa brojevima. Kasnije dolazi policija da regulise saobracaj. Odlucio sam da sjednem, pojedem i popijem nestou lokalu gdje budem vidio najmanje ljudi. Naidjoh na fin (prazan) lokal, tu se odmorih, pa onda u servis...

 

Motocikl spreman za daljnu voznju (promjenjeno ulje, filter za ulje, filter za vazduh, svjecice i zadnje plocice). Podjoh do Babinog kuka (da vidim ima li sta od opreme povoljno) i tamo upoznah Litvanku koja se djira na Triumph Daytoni 675

 

P1020075.jpg

 

P1020076.jpg

 

Izvinjavam se sto nemam fotografiju vozaca ovog Suzukija pored iako je isto iz Litvanije, iako je plav, iako je muskog roda...  ::)

 

Napustam Dubrovnik, i logicno ovako neispavanom i umornom najbolje je da odem natrag u Budvu. Ipak, krenuh jadranskom magistralom na zapad. Kada sam presao most mislim da sam vidio i jedan od razloga zasto je tolika guzva u Dubrovniku.

 

P1020077.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Poslije mosta nastavljam na zapad. Uskoro stizem Poljake na cruserima ispred kojih idu dva motocikla ZG tablica dobro natrpanih (mislim da su u povratku kuci)

 

P1020081.jpg

 

Razmisljam gdje bih mogao, do Slanog... medjutim put me zove, odlicne krivine i ocas posla eto me na raskrsnici na kojoj skrecem lijevo.

 

Culi ste za kineski zid koji je ujedno i najveci fortifikacijski objekat na svjetu. No, poslije prvog uvjek ima drugi. Drugi je Ston. Velicanstvene zidine, jos uvjek u fazi rekonstrukcije. Kada se zavrse Ston ce vjerovatno biti prenapucen turistima. Ko zeli da ih vidi ja bi mu preporucio da to uradi dok jos nije zavrsena rekonstrukcija. Ako sam dobro zapamtio duzina zidina je preko 5 km. Na ovoj fotki se vidi dio zidina, kao i dio koji je trenutno u fazi rekonstrukcije.

 

P1020082.jpg

 

Vrjeme je da se popije neka tecnost pa gledam tablu i vidim mjesto koje mi svjedelo po nazivu (Luka). Idem tamo. Lijep mjestasce, nema ni kafane... Zapravo odusevilo me, mirno, tiho, a na moru... takvu scenu nisam mislio da cu vidjet u toku ljeta. Da, tamo sav vidio i jednog  ,,Srbina'' ,,obucenog'' u hrvatske nacionalne boje

 

P1020083.jpg

 

Odlazim iz Luke i usput stajem u Malo Selo (ako sam dobro zapamtio naziv), ni tamo nema kafane, ima samo jedna zgrada sa apartmanima, i ima turista. Vracam se u Ston i tamo unosim tecnost u moj organizam. Kuda dalje? Vracam se na onu raskrsnicu i odlucujem da vidim kakvo je more u Bosni i Hercegovini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Neum, pa, opet guzve, jedino sto ovdje u manjoj mjeri mogu cuti neki od ,,nerazumljivih'' jezika. Uglavnom se prica nekim jezikom koji je razumljiv na prostorima bivse SFRJ. Napravih fotku mog motorcica ispod palme koja raste u BiH.

 

P1020084.jpg

 

Kada smo vec u BiH, ajmo malo da se vozimo. Upitah za misljenje najnoviju verziju GPS koji sam ugradio na ,,klepesto''

 

P1020089.jpg

 

P1020091.jpg

 

naravno, da imam i dodatak zvani ,,kartu citaj, a seljaka pitaj''.

,,GPS'' me vodi kroz brtske putice. Puno krivina, saobracaja skoro nimalo. Susta suprotnost nego na Jadranskoj magistrali. Cilj mi je Ravno. Usput zastanem da bi bacio pogled na meni nepoznate predjele

 

P1020086.jpg

 

P1020087.jpg

 

Ispred Ravnog zuta traka sa natpisima  ,pazi mine''. Ostatak nedavne ne bas slavne proslosti. Poslije Ravnog ukljucujem se na magistralni put od Mostara prema Trebinju. Tada shvatam da nisam usuo goriva u Neumu (iako sam planirao). Zadnje tankovanje je bilo u Herceg Novom. Bezinske pumpe nigdje. Uh, tu me stize umor, i razmisljanje sta da radim ako ostanem na putu... Stucanje i masina se gasi. Okrecem na rezervu i smanjenim tempom idem prema Trebinju. Valjda ce biti goriva. Konacno, Trebinje, pravac benzinska pumpa. Stigao me je umor, tri noci nespavanja, onda ova briga hocu li u sred Popovog polja ostat bez goriva. Mrtav umoran ipak bivam prepoznat od strane jedne osobe koja me zna sa foruma.

Mixa pokusava de izbori sa vitaminima  ;D

 

P1020088.jpg

 

Mislim da nisam bio neko narocito drustvo onako umoran. Najkraci put bi bio i najdosadniji. Idem preko Grahova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Od Trebinja, vozim ka Zupi, tamo skrecem sa magistrale i putem sirene 3m stizem na granicu. na granici, naravno, nema guzve. Na crnogorskoj strani ceka me uspon. KLE voli serpentine

 

P1020092.jpg

 

Stizem u Grahovo, tu se put grana na vise smjerova. Pratim putokaze koji me navode na put prema Kotoru. I dalje nastavljam putem sirine puna 3m. A onda, gore na planini, usred nicega pocinje ovako nesto...

 

P1020094.jpg

 

Raj za ljubitelje brzih i predglednih krivina, uz to, sa vrlo malo saobracaja i u spicu sezone. Treba paziti na tunele (tri komada) jer na ulazu/izlazu iz pojedinih zna biti raskrsnica, a na ulazu u jedan je i kafana sa naravno parkingom. No, samo treba paziti na saobracajne znakove i sve je u redu. Narocito treba ispostovati saobracajni znak postavljenim u sred savrsene krivine sa tri trake koji ogranicava brzinu na 30km/h. Naime tu se put brutalno zavrsava. Inace to je dionica buduceg puta od Boke Kotorske (Lipci) do Niksica. Put je u izgradnji, a ovo je zavrsena dionica. Dobar put vodi ka Crkvinama (mjesto sa najvise padavina po metru kvadratnom u Evropi)

 

P1020096.jpg

 

no, ja skrecem lijevo prema Risnu

 

P1020097.jpg

 

Jos neki su stali da uzivaju u pogledu (madjarske registracije)

 

P1020102.jpg

 

Silazim u Risan i pravac Kotor. Ponovo dolazim u guzve, kroz Kotor kolone vozila koje vise stoje nego se krecu (poceo Refresh festival). Dolazim do Budve i vidim da sam napravio neplanirani djir koji je bio duzine od 420 km. 420 km je dovoljno da se provoza kroz tri drzave. No, da sam taj isti djir napravaio prije dvadeset godina onda ne bi vidio inostranstva. Ovako imam jos po koji pecat u pasosu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Wow, jel ovo Dubrovnik sa ovim mostom i ona dva turistička ultra broda? Nikada nisam bio tamo, bio sam u Splitu i Puli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Bravo wulfy ! Prosto da covek pozeli da ode na servis motora.Spontano i bez velikog plana prosao si

za sebe novu deonicu i nama preneo utiske sa puno lepih detalja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Fino, fino, slatka tura. Šteta što si bio previše umoran i što si izgubio malo na servisu. Na tvom mjestu okrenuo bih put Bileće, Gacka sve do Srbinja pa nazad u CG preko Šćepan Polja i Nikšića. Jeste duže, al' bi bocnuo samo takvu prirodu, 3-4 jezera, par rijeka, dva kanjona, a mislim da bi ti i klima prijala. Mada, sam si rekao da je đir neplaniran, a tri države su ipak tri države :)

 

Ako je ovaj zgođašni KLE bio u Budvi prije 7-8 dana bez tablice, onda smo se sreli. Mislim ne ti i ja, već tvoj motor.  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

kako napraviti neplanirani djir kroz tri drzave u jednom danu...

 

Lako, sad nije više problem, kad su nam države kao Nokiini modeli.  :D  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

      kako napraviti neplanirani djir kroz tri drzave u jednom danu...

 

  Sad mozes da prodjes i vise od tri drzave u jednom danu i to sa jednim rezervoarom ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd

Ispred Ravnog zuta traka sa natpisima  ,pazi mine''. Ostatak nedavne ne bas slavne proslosti.

 

Bez takve proslosti, ne bi ti prosao ovaj naslov. Mislim, bila bi jedna drzava.

 

Sve je to grozna jedna prica, ali ova tvoja voznja je odlicna! Samo, sledeci put, da krenes odmoran!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja