Jump to content

Moto Zajednica

JEDNOCILINDRAS ZA PUT?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Ja sam jedan od onih koji obozava akciju u vidu raftinga, padobranstva i naravno motora, samim tim obozavam i da putujem. Do sada sam svuda isao biciklom, prosle godine sam sa bajkom isao do manastira Hilandar sto je potrajalo skoro 3 nedelje sa boravkom u Grckoj od 7 dana. Prosle godine sam takodje kupio prvi motor keeway exceed i sa njim stekao desetak hiljada km iskustva i pre par meseci kupim ja TDM-a. Nije proslo 10 dana udarime auto na bajsu i ja zaglavim u krevetu 3 meseca....poludeo sam...taman sam planirao krenem prvo sa Srbijom a kad dodje vreme i sa inostranim putovanjima. Ali ovih proteklih meseci je stvarno bilo kobno po motocikliste tako da sam pod tim utiskom resio da zamenim TDM-a za ipak nesto slabije i lakse jer ipak imam 18 god. tako da ima situacija, nerado ovo priznajem, kad me ponese brzina.

Mene sada interesuje kakva vi imate iskustva sa Apriliom pegaso i BMW f650, s obzirom da imaju jedan cilindar da li sa njima moze komotno da se putuje do Crne Gore, Makedonije....?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Iz licnog iskustva, nije ni blizu udobro kao TDM, ali nikakav problem, nesto vise vibracija, nesto manja putna brzina, ali stigne svuda.

Ja licno nisam isao nigde preko 600km u jednom danu sa mojim sokocalom, i nisam imao nikakvih problema, ni sa saputnikom, osim nesto vise vibracija, samim tim i nesto cescim pauzama za kafu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6339 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Iz licnog iskustva, nije ni blizu udobro kao TDM, ali nikakav problem, nesto vise vibracija, nesto manja putna brzina, ali stigne svuda.

Ja licno nisam isao nigde preko 600km u jednom danu sa mojim sokocalom, i nisam imao nikakvih problema, ni sa saputnikom, osim nesto vise vibracija, samim tim i nesto cescim pauzama za kafu :)

Uhh kad ovo vidi Pauk ;D ;D ;D

 

Moze da se putuje i jednocilindrasem, ali ne komotno :) Kad vec mozes da biras bolje izaberi nesto sa vise cilindra... KLE, Transalp, Africa, Super Tenera.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Proputovasmo sve zivo svojevremeno sa MZ-om, do duse tada sam imao 18god,isto kao i ti sada.  Bilo je:  samo da uzjasem i krenem . Kisne smo pravili od plasticnog dzaka koga smo spajali masinom za varenje kesa za zamrzivac. I meni je smesno sa ove distance. 

  Danas, uz svu logistiku i tehnicki  napredak motora (pa makar bili i jednocilindrasi) mozes stici  gde pozelis. I budi siguran da te masina nece izdati.

Sa 18 god. trebalo bi da uzjases i metlu pa da stignes bilo gde !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Vidi, trend je a i praksa da ljudi koji su presli dosta kilometara pogotovu po bespucu, dalekih

destinacija , se vracaju na jedan cilindar kao laksi i upotrebljiviji motor.

Tako da ako zanemarimo auto puteve i konacne brzine jedan cilindar je zakon u svojih cirka

600 ccm3.Naravno u zadatoj kombinaciji prednost je ici solo ali i putnik pride nije problem

ako nikuda ne zurimo. ;)

Sa svojih 18 nemoj zuriti vec spoznaj jedan,dva i ako ti se vremenom ukaze potreba i vise

cilindara !

Pozz ! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

opushteno MOZZE  ;D ;D ;D sve ima svojih prednosti i mana ali ja sa f 650 predjoh 15000km i zaadovoljan...bijo da praga sa devojkom maximalno natovaren 2000km znachi givi maxia 52l,najvece givi bisage 2x37l,ja 95k ona malo manje :o ;D :o znachi max. opterecen motor 110-120km/h mozze da potegne 140km/h ali to je ogromna potroshnja i obrtaji do crvenog...tako isto sada za vikend do Tare max. opterecenje i opushtena vozznja...kada si sam na putu  mozzesh i do afrike kao STEVA ;D ;D ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Skapairao sam da i sa trotinetom mogu na put oko svete ako imam jaku zelju  :) :) :) ali posto sam cuo da jedan cilindar zna da te protrese, interesovalo me je vase misljenje....naveo sam apriliu i bmw zato sto sam naleteo na dobre cene....Ali kad bi kupovao dvocilindrase te zapremine to bi bili sigurno KLE ili Transalp u zavisnosti odnosa cene i godista....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

ja sam se naputovao sa skuterom od 125cm i sem tockova od 12 cola(koji su mi protresli svo kamnje u bubrezima ali samo na neravnom putu) nista me drugo noje treslo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Skapairao sam da i sa trotinetom mogu na put oko svete ako imam jaku zelju  :) :) :) ali posto sam cuo da jedan cilindar zna da te protrese, interesovalo me je vase misljenje....naveo sam apriliu i bmw zato sto sam naleteo na dobre cene....Ali kad bi kupovao dvocilindrase te zapremine to bi bili sigurno KLE ili Transalp u zavisnosti odnosa cene i godista....

 

 

 

 

 

 

 

 

Oces da sidjes sa rasnog konja na tovarno magare ali to je tvoj izbor mada mislim da ces da se pokajes vrlo brzo ako to uradis.Mislim da bi sa malo samokontrole sve resio ali kako hoces.Voznja jednocilindrasem bez suvozaca i nekako ali sa dvoje pravo mucenje,znaci preticanje slepera ce ti biti avantura dok je to sa TDM mali okretaj rucice za dva mm bez obzira u kojoj si brzini ,a o udobnosti suvisno je bilo sta pricati i uporeedjivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ko nema želju da jurca, 1 cilindar je dovoljan za sve. Ja kada kolima idem autoputem obično vozim oko 120 kmh, a to ni za bmw f650 nije problem. Motor sa 1 cilindrom prašta greške  početnika, a lepše je putovati sporednim putevima, pa ako ti se ne žuri. ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@ pit

Voznja jednocilindrasem bez suvozaca i nekako ali sa dvoje pravo mucenje,znaci preticanje slepera ce ti biti avantura dok je to sa TDM mali okretaj rucice za dva mm bez obzira u kojoj si brzini

 

E jebiga druze sag ga i ti malo pretera. A i bezbednije je sa slabijom masinom jer gledas da se ne precenis pa ostavis malo vise mesta, mada je i to donekle pitanje karaktera.

 

Izmedju ostalog zavisi da li ti je cilj da sto pre stignes na odrediste, autoputem sa nekom 160+ brzinom ili ti je dovoljno da krstaris oko 100-120  i kuliras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Pegaso ili F650 + ti sam + prtljag = Crna Gora, Makedonija, Grcka, itd... moze komotno

 

PS.

TDM je za tu svrhu bolji, ali ti imas svoje razloge sto menjas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

ja spreman da doteram svoj f 650 pa probaj...sa svojih 18. god. ako ti odgovara ok. ako ne trazzi dalje pa da zavrshimo raspravu...potrebno je samo da imash dozvolu i na njoj upisano "A"  za ostalo cemo lako... ;D ::) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

mozda nije lose da parkiras jedan do drugog motore koje pominjes kao zamenu za ovu lepoticu pa te lupi fleš prosvetljenja  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Ja sam sa svojim jednocilindrasem zadovoljan. Vibracija ima samo kada odvrnes gas do kraja na niskim obrtiajima. Kad se vozim konstantnom brzinom, bilo sam ili sa saputnikom, bilo 60 ili 120km/h, nema skoro nikakvih vibracija.

Mada, ja da sam na tvojem mestu, nista ne bih menjao, ako ti registracija nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

Malo mi fali da me ubede da ga zadrzim....mislim, svestan sam ja i sam da je TDM odlican motor za moje potrebe ali sam pomislio da mi je mozda to previse.....kolika je uopste razlika u registraciji izmedju 850 i 650?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Malo mi fali da me ubede da ga zadrzim....mislim, svestan sam ja i sam da je TDM odlican motor za moje potrebe ali sam pomislio da mi je mozda to previse.....kolika je uopste razlika u registraciji izmedju 850 i 650?

 

Oko 100 evrica  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja