Jump to content

Moto Zajednica

Tezak udes Danila Ikodinovica

Recommended Posts

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

100% proverena i sigurna informacija , brzina kretanja mu je bila 225km/h , a alkohol u krvi 1,7 promila.

 

Eto, utom još gore.

 

a sada on je medijska licnost u on je u pravu a mi obicni smrtnici ko nas ..............

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad

auuu bato,

mene je u po bela dana odnazad udario tip sa 1,3 promila i nabacio na kamion ispred mene,

a bio sam u zelenom autu i stajao u koloni  :o

rekao je da me nije video  :o, a verovatno ni kamion ispred mene  ???

Nisu ga trebali pustiti na motor, pa sve da je i Mihael Shumaher licno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Eto, hvala Mina. Ja sam za to da pravda bude za sve ista. Zato sam i prvi pomenuo Dacinu krivicu i prvi pomenuo alkohol. Bilo bi lepo da se sada neko javi od onih sto su krivili vozaca juga i koji nisu kritikovali Danilov ruski rulet. Stvar je sada potpuno jasna. A jel se pitao neko sta je sa momkom iz juga? Ko je njega obisao? Pa decko je mogao poginuti zbog pijanog vozaca motora, koji je leteo na toj masini. Eto ti kakav smo mi narod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Daca nije neiskusni vozac, svi mi zavrcemo gas, polako...jeste popio, ali kao sto kolega rece vozac Yuga JESTE kriv...

 

...Uzeću neku sredinu i reći ću da se kretao oko 170 km/h. To je prijatelji moji preko 47 metara u sekundi. U koliko uračunamo da je vozač jugića i pogledao u retrovizor, za šta mu je potrebno barem jedna sekunda. Da spusti pogled, proceni razdaljinu od traktora i verovatno prešalta u niži stepen prenosa još barem dve sekunde. (Za sve to realno mu je potrebno i više vremena) Znači da je od trenutka kad je pogledao u retrovizor do trenutka  kad je napustio svoju uobičajnu liniju kretanja u desnoj traci bilo potrebno barem 5 do 6 sekundi. Znači da je on mogao da vidi (ukoliko je uopšte nešto i video tipa krivina ili ko zna šta već) vozilo iza sebe na nekih 300 metara.

 

Da je na retrovizoru zadržao pogled tu pomenutu sekundu, uvideo bi promenu sa 300 metara na 253 (ako uzmeno da je brzina 47 m/s).

 

Daleko od toga da opravdavam alkohol ili ovoliko prekoračenje brzine - ali ovde se radi o klasičnom primeru podeljene odgovornosti (krivi su obojica) a u prethodnom postu sam citirao samo neke članove ZOBS-a o koje su se ogrešili - sigurno se obojici može prikačiti još ponešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

... A jel se pitao neko sta je sa momkom iz juga? Ko je njega obisao? Pa decko je mogao poginuti zbog pijanog vozaca motora, koji je leteo na toj masini. Eto ti kakav smo mi narod.

 

Dok se lekari bore da spasu ruku Danila Ikodinovića, meštani sela Đurđevo jedino pričaju o Pajici Dejanoviću (25), mladiću koji je učestvovao u saobraćajnoj nesreći u kojoj je teško povređen vaterpolista. Ovu nametnutu popularnost Dejanović teško doživljava. Ne napušta kuću i ne želi ni sa kim da komunicira, jer ga pojedini meštani, i pored suprotnih nalaza istrage, smatraju krivim za nesreću. Mladići koje smo sreli u seoskom kafiću kažu da Pajicu nisu videli od nesreće. Od zada se, kažu, zatvorio u sobu i ne izlazi.

- Čuo sam da se sad potpuno povukao u sebe i da ne želi ni sa kim da priča. Čuo sam da u Novom Sadu pričaju da ne sme da izađe jer ga kao svi u selu optužuju da je kriv. Međutim, niko ne misli tako i svakom normalnom je jasno šta se desilo - priča jedan od momaka.

Pajica radi u Novom Sadu, u jednom od gradskih muzeja, a u porodičnoj kući živi sa roditeljima i bratom. Za „jugo“ koji je nedavno kupio, a na koji je Ikodinović naleteo motorem, štedeo je godinama. Komšje kažu da ovaj momak ne zaslužuje pakao kroz koji prolazi bez razloga. Iako nije kriv, ne može da prihvati situaciju u kojoj se našao. Za ove skoro tri nedelje prve komšije su ga samo jednom videle.

- Videla sam ga pre dva-tri dana. Izašao je do kraja ulice, malo postajao i vratio se kući. Jako mi ga je žao jer je on zaista jedan fin i kulturan momak, a mora kroz sve ovo da prolazi. Još mu je zamotana ruka i izgleda jako iscrpljeno i gotovo slomljeno - priča jedna od prvih komšinica porodice Dejanović.

 

Ne izlazi iz kuće

Mir male kuće Dejanovića, sakrivene od pogleda visokom crvenom kapijom i uređenim zelenilom u Vidovdanskoj ulici, narušava samo pas čuvar. Juče oko podneva, za razliku od svih ostalih na koje smo pokucali, kapija ove kuće bila je zaključana. Na poziv reportera „Blica“ izašla je žena pedesetih godina, došla do kapije, uzela ključ privezan kanapom, stidljivo otvorila i ljubazno rekla: „Izvolite“. Na predstavljanje novinara, samo je kratko odgovorila: „Nemamo komentara, molim vas idite.“ Potom se laganim korakom vratila u kuću.

 

 

Извор: Блиц

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad

I na kraju, zna li se tacna rekonstrukcija dogadjaja,

da li je traktor bio propisno osvetljen, je li on kocio, stajao ili isao?

Kojom je brzinom jugo prolazio, da li je stao iza pa krenuo, da li je izbegavao traktor, ili jednostavno obilazio svojom brzinom,...

mislim da je bez, minimum, ovih podataka svaka rasprava bezpredmetna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

auuu bato,

mene je u po bela dana odnazad udario tip sa 1,3 promila i nabacio na kamion ispred mene,

a bio sam u zelenom autu i stajao u koloni  :o

rekao je da me nije video  :o, a verovatno ni kamion ispred mene  ???

Nisu ga trebali pustiti na motor, pa sve da je i Mihael Shumaher licno.

Mislis Valentino Rossi  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Ovde se vidi u koji deo auta je motor udario.A auto ne ide bocno po putu. ;)

Koliko mu treba da se ispravi ? Koliko metara je motor bio iza auta ?Kada je auto zapoceo...... Prosto nemoguce da nije mogao da ga vidi.A spominje se da je auto isao oko 70-80 km/h.

Ne kazem da Daca nije kriv.Ali i vozac yuga ,nije bas nevinasce. ;)

Necu vise da komentarisem.Imam svoje misljenje. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Ikodinovic je kriv zato sto je vozio tolikom brzinom, sto nije imao adekvatnu opremu (samo kaciga) i zato sto je preticao gde to verovatno nije trebao.

Vozac juga je kriv sto nije dobro pogledao i samim tim je presekao put Ikodinovicu.

 

Dve strane, oboje pogresili i eto sta se desilo.

Nema tu price ko je kriv a ko nije zato sto imaju krivice i jedan i drugi (mada meni licno vise bode oci greska vozaca juga).

 

A to sto Danilo ima protekcije i bolji tretman u bolnici i sto ce mu se gledati kroz prste zbog prekrsaja, e to mi ni malo ne smeta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

A to sto Danilo ima protekcije i bolji tretman u bolnici i sto ce mu se gledati kroz prste zbog prekrsaja, e to mi ni malo ne smeta...

 

 

 

 

 

Kako mozesh da kazesh tako neshto?? Ajmo opet redom...jel vozio brzo?? JESTE. Jel bio pod dejstvom alkohola?? JESTE. Jel preticao gde ne treba?? JESTE. Jel poshtovao ogranichenja?? NIJE. I na osnovu chega mozesh da kazesh da ti ne smeta  njegovo neposhtovanje pravila???Slazem se da treba da ima dobar tretman u bolnici,svaki chovek(chitaj smrtnik) treba da ga ima...ali...  Pogledaj realno...KRIV JE... to shto je poznat,ne daje mu za pravo da divlja na putu... mogao si i ti da budesh u toj nesreci,onda bi ga kleo i na njega bacao drvlje i kamenje...zapitaj se josh jednom... da li stvarno mislish da je tvoje razmishljanje na mestu...??!! Budimo samo malo realniiji... NE BRZE OD ZIVOTA...!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Za  Nenadg-ta rekonstrukcija je i meni danas pala na pamet ali me bas mrzelo da to sve pisem,slazem se sa tobom 100 %

 

Za Guda- pa ne treba valjda u trenutcima preticanja samo da gleda u retrovizor i razmislja o  tome da li mu se neko priblizava vrtoglavom brzinom,treba da gleda da li mu neko dolazi u susret. Licno sebe hvatam da kad se vracam kuci sa posla, uvek kod mene skrecem ulevo, dam redovno zmigavac, stanem, cekam da prodju iz suprotnog smera i skrenem a da pri tome u makar 50 % slucajeva ne gledam u retrovizor jer ni po kom osnovu ne ocekujem da ce me u datom trenutku neko obilaziti. Isto tako ,ako je doticni lik sa jugom preticao sa 70,80 (na putu gde je maksimum 80km/h) ne treba da mu je osnovna preokupacija u tom trenutku da li neko jurca okolo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Kako mozesh da kazesh tako neshto?? Ajmo opet redom...jel vozio brzo?? JESTE. Jel bio pod dejstvom alkohola?? JESTE. Jel preticao gde ne treba?? JESTE. Jel poshtovao ogranichenja?? NIJE. I na osnovu chega mozesh da kazesh da ti ne smeta  njegovo neposhtovanje pravila???Slazem se da treba da ima dobar tretman u bolnici,svaki chovek(chitaj smrtnik) treba da ga ima...ali...  Pogledaj realno...KRIV JE... to shto je poznat,ne daje mu za pravo da divlja na putu... mogao si i ti da budesh u toj nesreci,onda bi ga kleo i na njega bacao drvlje i kamenje...zapitaj se josh jednom... da li stvarno mislish da je tvoje razmishljanje na mestu...??!! Budimo samo malo realniiji... NE BRZE OD ZIVOTA...!

 

Pozdravljam ovo, realno je pitanje koje se ovih dana postavlja a to je da li bi se toliko trudili i oko ruke Pere Perica ili bi mu odfikarili desnicu dok si rekao keks.

Shvatite ljudi, potpuno je iluzorno postavljati pitanje o krivici bilo koga drugog ukoliko je ovaj isao, kako nam Mina (hvala Mina  ;)) kaze 225 km/h plus nitro bust u vidu 1,7 promila. Bre kriv je od neba do zemlje. I samo je on kriv. Ljudi, 225 na zrenjanincu...  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

Hvala ti Nenade... ali veruj mi... ovo nece svi podrzati...prelistaj celu temu...Danila 80% ljudi odavde  brani... nebitno...mishljenja su razlichita,mada u ovakvim sluchajevima,ne treba da su podeljena..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Hvala ti Nenade... ali veruj mi... ovo nece svi podrzati...prelistaj celu temu...Danila 80% ljudi odavde  brani... nebitno...mishljenja su razlichita,mada u ovakvim sluchajevima,ne treba da su podeljena.. slozicesh se i sa ovim verovatno...

 

Pratim celu temu i da, slazem se. Ali iako generalno pozeljne, emocije su nekad kontraproduktivne u odnosu na racionalnost. Shvatam da ljudi brane kolegu motorisu i da se vecina (priznali to ili ne) uglavnom nasla u situaciji i kad je vozila prebrzo i kad je vozila pijano.

Podsvesno se brani nesto tako i ja to razumem. Ali cinjenica stoji... Da je postovao propise, ne bi ni dosao u takvu situaciju, a i verovatno bi bio vidjen.

 

Ljudi, vas zivot vasa stvar, stoji. Ali ako stavite metak u revolver, prislonite ga na glavu i on opali, ne krivite zlu srecu zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Hvala ti Nenade... ali veruj mi... ovo nece svi podrzati...prelistaj celu temu...Danila 80% ljudi odavde  brani... nebitno...mishljenja su razlichita,mada u ovakvim sluchajevima,ne treba da su podeljena.. slozicesh se i sa ovim verovatno...

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja sam samo apelovao da se saceka sa pljuvanjem po Daci i ne utvrdi koje kriv jer je stvarno bilo ruzno diskotovati o tome dok je covek u komi i bori se za zivot.Nadam se da je sada ven zivotne opasnosti tako da sada mozete slobodno da nastavite sa pljuvanjem po njemu i licitiranjem u kojoj meri je kriv.Napominjem da ce sud da presudi koje kriv i tu je kraj price sto se krivice tice.Vidim da nekima asmeta tretman koji je Daca dobio u bolnici.Aman ljudi kontrolisite se malo,sto rece Prestige 1200 meni licno uopste ne smeta sto je jedan bajker dobio pun tretman kakav treba da dobije svako covek u njegovoj situaciji.Druga je  stvar  sto ne postoji takav tretman za sve bajker i uopste povredjene ali tu je najmanje kriv Daca za to i mislim da je neukusno dovoditi ga u vezu sa tim.I DA MI JE ZNATI KOJ STRUCNJAK I NA OSNOVU CEGA JE UTCVRDIO 225 KM NA SAT.Mozda mu je brzinomer blokirao na toj cifri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: Honda CB600F Hornet PC36

Ikodinovic je kriv zato sto je vozio tolikom brzinom, sto nije imao adekvatnu opremu (samo kaciga) i zato sto je preticao gde to verovatno nije trebao.

Vozac juga je kriv sto nije dobro pogledao i samim tim je presekao put Ikodinovicu.

 

Dve strane, oboje pogresili i eto sta se desilo.

Nema tu price ko je kriv a ko nije zato sto imaju krivice i jedan i drugi (mada meni licno vise bode oci greska vozaca juga).

 

A to sto Danilo ima protekcije i bolji tretman u bolnici i sto ce mu se gledati kroz prste zbog prekrsaja, e to mi ni malo ne smeta...

 

Taman si poceo dobro da zboris, jeste Daca kriv, deo krivice snosi i yugo (vozac) ali brate poslednjom recenicom usra sve.

Decko bre pa nismo svi burzujski sinovi (kao ti) ili proslavljeni sportisti, valjda bi bar u takvim situacijama trebali da budemo bar slicni ako ne jednaki (mislim na bolnice, lecenje i "kazne). Ako ti je tata obezbedio (ne zanima me kako) lep zivot ne moras nama da solis pamet koje, koliko vidim, vecina ima vise od tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ne bih voleo da neko pomisli da mu ne zelim sve najbolje i da se izvuce sa sto manje posledica, kao sto zelim svakom coveku na ovom svetu, pa i onom ludom zecu sto ga je lupio vvdanijel  ;) (da si ga makar pojeo 8))

Ali zdravo polemisanje o krivici ucesnika u saobracajnoj nesreci ni jednog trenutka ne shvatam kao pljuvanje. I mislim da nije bitna tacna cifra koliko se Danilo kretao, kretao se izuzetno brzo. U to nema nkakve sumnje.

Sto se tice tretmana koji je dobio, potpuno ga podrzavam i nadam se da ce ga dobiti svaki covek u nevolji, nebitno o kome se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

Vec sam u ranijem nekom postu Danilu pozelela opravak... zar to i nije cilj...??? Da se povredjeni oporavi?? Naravno...ali onda sledi...

posle opravka kazna za sva krshenja pravila... ni veca ni manja od propisane... a kako nash narod nauchiti da poshtuje ono shto se kaze??? Pa,udri po dzepu...(mada to njemu nece predstaviti neki problem...)  Ponavljam...poznatima niko ne daje za pravo da rade shta im se hoce... da budem iskrena... ja nemam pojma da je on vozio motor... nikad nisam chula za to... i josh mislim da njega nije mnogo briga za to shto mi ovde pishemo... ima chovek svoje brige...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Izvinite za off.

Yubilly - na komentare iskompleksiranih ljudi kao sto si ti ni ne treba obracati paznju, a iz kakvog si ti to konteksta izvukao kako sam je "burzujski sin" nije mi jasno (procitao sam ponovo moj komentar i ne vidim po cemu si ti to zakljucio?) ali ako vec zelis da znas ne zivim od postelje svojih roditelja. A ti ako imas neki problem u glavi (kao sto vidim da imas) pa vidis stvari o kojima ja ne pisem onda lepo odi u posetu kod cika Dr.

 

Da se vratim na temu, kao sto sam vec napisao moje misljenje je da i jedan i drugi ucesnik imaju krivice i glupo mi je kad citam da osudjujete samo Ikodinivica. On jeste jurio ali udario je u auto koji ga je ISEKAO!

A sto sam napisao da mi ne smeta sto ima protekciju i u bolnici i kod policije, pa zasto bi mi smetalo?

Ako covek moze sebi da pruzi sto bolju negu i da prodje sa sto manjim posledicama zasto bi to meni smetalo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

Pazii Prestige... mi ne mozemo da chitamo misli...jedno je shta si rekao,a drugo shta si mislio... sad bi smo tako do prekosutra mogli da tupimo...da je Dacha ovo,a da je onaj iz juga ono... prazne priche...batali svadju,izneo si svoje mishljenje,kao i vecina nas....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Daca nije neiskusni vozac, svi mi zavrcemo gas, polako...jeste popio, ali kao sto kolega rece vozac Yuga JESTE kriv...

 

Voleo bih da čujem odakle ti info da vozač yuga JESTE kriv? Član si ekipe veštaka u toj istrazi?

 

Hajmo da odradimo jednu okvirnu računicu...

 

Vozač Yuga je krenuo da obilazi traktor. Ne znam koliko se traktor prosečno kreće, ali sam siguran da Yugo pri započinjanju preticanja nije mogao da ide brže od 30 km/h. Svi znamo performanse Jugića tako da je njemu trebalo barem dve sekunde (ako ne i više) da izađe iz uobičajne putanje vozila u koloni.

 

Yamaha R1 se prema pričama koje kolaju kretala između 150 i 200 km/h. Uzeću neku sredinu i reći ću da se kretao oko 170 km/h. To je prijatelji moji preko 47 metara u sekundi. U koliko uračunamo da je vozač jugića i pogledao u retrovizor, za šta mu je potrebno barem jedna sekunda. Da spusti pogled, proceni razdaljinu od traktora i verovatno prešalta u niži stepen prenosa još barem dve sekunde. (Za sve to realno mu je potrebno i više vremena) Znači da je od trenutka kad je pogledao u retrovizor do trenutka  kad je napustio svoju uobičajnu liniju kretanja u desnoj traci bilo potrebno barem 5 do 6 sekundi. Znači da je on mogao da vidi (ukoliko je uopšte nešto i video tipa krivina ili ko zna šta već) vozilo iza sebe na nekih 300 metara.

 

Ja bih lično na magistralnom putu gde je maksimalno ograničenje 80 km/h, sa uočenim vozilom iza sebe na više od 300 metara i to noću,opušteno krenuo u obilazak traktora. To što on ide 200 na sat je samo njegov problem.

 

Ovo cu samo da potpisem.

Sasvim realno gledanje na zadatu sitaciju. Ma i da se vozac automobila kretao 80km/h, udar sa bar 70 ili 120 ( sto bi iznosilo ogranicenje brzine ili cak njegovo prekoracenje cak i pri udaru ) ne bi promenilo mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Ljudi ja ne kapiram kako možete da tupite da je Yugo kriv kada je Danilo preticao dva vozila, tj. kolonu, pošto se svako preticanje više od jednog vozila smatra preticanjem kolone, što ti je jedan od težih prekršaja u saobraćaju. Malo knjigu u ruke, pa se potsetite pravila saobraćaja pa onda pametovanje po forumu, u protivnom ne lupetajte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja