Jump to content

Moto Zajednica

Tezak udes Danila Ikodinovica

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

U potpunosti se SLAZEM sa konstatacijom "lancia88"...........

Bravo za elokventnost i vrlo jasan i kriticki stav. Zelim ti puno uspeha u radu (sa predstavnicima saobracajne policije) na nacrtu novog zakona o bezbednosti u saobracaju................

Kao sto se tehnologija i tehnika menjaju svakim danom tako trebaju i zakoni da prate taj razvoj i da budu sto tacniji i pravicniji.

Imas moju skromnu podrsku u potpunosti ............"Lancia88"

 

Pozdrav iz Afrike...........

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

ljudi previse opravdanja dajete za nekoga ko je vec priznao da je kriv, odgovarace sigurno ali ne onako kako bi odgovarao bilo ko od nas da je na njegovom mestu, sve sto preostaje jeste da vidimo jeste sta ce se desiti na sudu, a verujem da cemo sigurno znati jer ce to novine ispratiti koliko toliko

 

covek (daca) je priznao krivicu,i sta ima dalje da komentarisemo krivicu.

da je daca smatrao da ima krivice vozaca juga ,budite sigurni da to ne bi precutao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Zmajcek udarac nije bio otpozadi nego u bok sto bitno mijenja stvar jer je vozac juga krenuo u preticanje dok je ovaj iza njega vec bio u preticanju pa nebitno kojom brzinom. Naravno apsolutno se slazem sa lanciom oko krivice vozaca juga, pijanost vozaca motocikla ne cini vozaca juga apsolutno nevinim. Ja njega ne krivim licno jer apsolutno ne vjerujem da je to namjerno uradio ali mora i on da snosi odgovornost.

 

I sta ste navalili na Ikodinovica koji moj ja se nisam odusevljavao njegovom popularnoscu ni prije a ni sada ali ako je rekao da priznaje da je kriv i da ce odgovorati po zakonu i jos je ponudio ostalim ucesnicima udesa da plati svu odstetu sta hocete koji q vise od njega?!

 

On bi sigurno vratio film i ne bi se pjanio sa "drugovima" koji su ga tako pijanog pustili da sjedne na motor i ne bi to sigurno uradio ali kad imas 2 promila nisi svjestan svojih akcija i sto s tim, nek odgovara po zakonu i pustite ga vise na miru.

 

Ajde na ovom forumu jos i ima ljudi koji realno gledaju stvari ali kad pogledam ostale nemotoraske forume smuci mi se ispade on jedini problem u ovoj drzavi (naravno iz svake rijeci mora da izbija zavist, nasa boljka).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Mislim da me niste bas najbolje razumeli. Nisam ja ni rekao da nema podeljene odgovornosti, rekao sam samo da je po zakonu nema. Po zakonu je uvek kriv onaj koji udari od pozadi bez obzira na okolnosti. To sto nas zakon nije revidiran od pre 30 godina je vec neka druga stvar.

NIsam mislio nista lose, i o njemu ne mislim nista lose. Zelim mu sve najbolje i da sto pre ozdrav,i ali me ni neintersuje ko je on. On sam zna koliku je stetu sam sebi naneo tako da niko vise ne mora da mu staje na muku. Samo sam pricao o njemu kao o obocnom ucesniku u saobracaju i nista vise, a ne kao o sportisti koji nas je zaduzio u svetu. Za te uspehe svaka mu cast, ali to je vecim delom radio zbog sebe a ne zbog nas.

Ovo je bio dobar slucaj da se prokomentarise sta u stvari ne bi trebalo da se radi u saobracaju, a ne ko je kriv a ko ne. To sto je medijska zvezda u pitanju ne olaksava nista ovu situaciju.

Opet cu ponoviti da je realnost to da je on samo jos jedan ucesnik u saobracaju kao i taj vozac juga, i nista vise sto se mene tice. I mi se ponasamo bahato u saobracaju, pa se sa tim cak i hvalimo a kad sednemo u kola pa neko projuri motorom pored nas drugi neko nam je kriv. Koliko prua se vama desilo da ste bili u kolima, pogledate u ogledalo da vidite da li ima nekog iza vas. Vidite da nema i krenete u obilazak kad ono medjutim odjednom se pored vas stvorio motor, a DAO sam zmigavac. Kako? Zasto? Sad je samo pitanje refleksa kako ce neko odreagovati. Meni se to desilo par puta(gde sam ja bio taj vozac kola), ali srecom sam izbegao takve stvari. Treba da ubijem klinca zato sto zuji kao muva bez glave i ne gleda.

U ovom slucaju mozemo samo da se ucimo na tudjim greskama i da se trudimo da sami sebe ne dovedemo u slicnu situaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

U potpunosti se SLAZEM sa konstatacijom "lancia88"...........

Bravo za elokventnost i vrlo jasan i kriticki stav. Zelim ti puno uspeha u radu (sa predstavnicima saobracajne policije) na nacrtu novog zakona o bezbednosti u saobracaju................

Kao sto se tehnologija i tehnika menjaju svakim danom tako trebaju i zakoni da prate taj razvoj i da budu sto tacniji i pravicniji.

Imas moju skromnu podrsku u potpunosti ............"Lancia88"

 

Pozdrav iz Afrike...........

 

 

zahvaljujem na podrsci, puno znaci tako nesto, a narocito na ovako obimnim i veoma neizvesnim zadacima. Srecom, ima nas podosta sa istim idejama, motivima i energijom, a jezgro je upravo konsolidovano ovde, na forumu. Kako sam cuo, prvi preliminarni sastanak je danas prosao solidno (ja sam bio na putu pa sam mogao samo saslusati utiske) i relativno se otvara put ka onoj poziciji nase moto-zajednice, kakvoj smatramo da treba da tezimo u prici oko bezbednosti u saobracaju ispricanoj sa obe strane.

 

Iako naizgled pomalo nezahvalno, koristim namerno ovu temu koliko da pruzim jos jedan aspekt sa koga se preventivno moze posmatrati problematika koja je neretko uzrok udesima, pa koliko mi uspe da doprem do forumasa, uspe.

Jos jednom zahvaljujem na podrsci koja nam dosta znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Mislim da me niste bas najbolje razumeli. Nisam ja ni rekao da nema podeljene odgovornosti, rekao sam samo da je po zakonu nema. Po zakonu je uvek kriv onaj koji udari od pozadi bez obzira na okolnosti.

 

Jesi li procitao moj post?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Jesam, i mislim da je o ovom slucaju i previse pisano tako da sto se mene tice ova tema je zatvorena.

Slazem se u potpunosti uz jednu opasku, na sve tekstove, a to je da svako od ucesnika u saobracaju treba da odgovara i snosi posljedice za svoje radnje ucinjene u trenutku udesa. Samo ne mogu, a da ne kazem da jednostavno motocikliste na putu niko ne registruje i ne postuje. Vozim 33 godine i da nije bilo stalnog razmiusljanja, sta bi drugi ucesnik u saobracaju mogao uciniti, do sada bih sigurno imao 100 i vise udesa koji bi prouzrokovali drugi ucesnici u saobracaju, a ne ja. Generalno nije djaba skoro bila akcije policije u Beogradu sa plakatama na bilbordima na kojima se apeluje na vozace automobila i drugih motornih vozila da obrate paznju na motocikliste, a na plakati je upravo bila slika retrovizora automobila u kojem se vidi motociklista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Pre svega, Daci i ostalim ucesnicaima u nesreci zelim sve najbolje.

Zatim, zna se, neka svako odgovara, po zakonu, kako je ko skrivio. najvise mrzim prepotentne-poznate likove koji jednim potezom kupuju policiju, pravosudje i td. nista manje animoznosti ne osecam prema anonimusima koji onjuse pare kod druge stranke, pa pokusavaju da ih legalno otmu.

eh, kada ce jednom zakon sve njih da potkaci...

 

 

P.S.

uh,... jedva sve procitah! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

SPT-VATERPOLO-SRBIJA

Ikodinovich: Sada sam fenomenalno

 

BEOGRAD, 20. decembra 2008. (Beta) - Bivssi reprezentativac Srbije u

vaterpolu Danilo Ikodinovich izjavio je danas da che se truditi da

svoje zdravlje dovede u ssto bolje stanje, kao i da che sigurno ostati

u vaterpolu koji je njegova jedina ljubav.

 

Ikodinovich se prvi put danas pojavio u javnosti posle oporavka od

saobrachajne nesreche 27. juna i to na dodeli priznanja vaterpolo

reprezentaciji Srbije za najbolju ekipu u 2008, u izboru Olimpijskog

komiteta.

 

"U kakvom stanju sam bio i ssta sam napravio sada sam fenomenalno.

Jako sam zadovoljan i nadam se najboljem. Naravno da se nechu

predavati i da chu pokussati da svoje zdravlje dovedem u ssto bolje

stanje, ali videchemo", rekao je Ikodinovich novinarima na sveccanosti

u Domu narodne skupsstine.

 

Prema njegovim reccima, plan za "sledechu sezonu" je oporavak.

 

"Nechu zaigrati sledeche sezone", rekao je Ikodinovich kroz osmeh i

dodao: "ZZelim da se potpuno oporavim i da prosto znam na ccemu sam.

Ja i sada priliccno zzivim normalan zzivot. Idemo dalje, da vidim

ccime chu se baviti... O tome trenutno i ne razmissljam, ali volim da

se ssalim na taj raccun".

 

Poznati vaterpolista je dodao da je "srcem i dussom uz vaterpolo", jer

je 20 i nessto godina bio u vodi i jedva cceka da ponovo udje u bazen.

 

"Ostachu sigurno u vaterpolu, jer je vaterpolo moja prva i da tako

kazzem jedina ljubav", rekao je Ikodinovich.

 

Na pitanje ssta misli o mladim vaterpolistima pred kojima su velika

iskussenja, possto je reprezentaciju napustilo ssest iskusnih

reprezentativaca on je rekao: "Toliko ima talentovanih vaterpolista i

vech sada se naziru neki vrhunski igracci. Po meni su neki i postali,

ali da ne spominjemo imena da ne odu previsse u oblake. U svakom

sluccaju, mislim da srpskom vaterpolu predstoji lep period".

 

Na kraju, jedan od najpoznatijih vaterpolist zahvalio se javno svima

koji su bili uz njega dok se borio za zzivot.

 

"Iskoristio bih priliku da se zahvalim svim ljudima. Znam da je cela

zemlja, da ne kazzem i van nje, bila uz mene. ZZelim da se zahvalim

Vaterpolo savezu Srbije koji me nijednog momenta nije ostavio,

pogotovo dvojici ljudi, predsedniku i generalnom sekretaru - Veliboru

Sovrovichu i Draganu Solomunu", rekao je Ikodinovich.

 

Na pitanje ssta bi pozzeleo za 2009. godinu, poznati vaterpoista je

rekao: "Ako bude zdrvlja biche i svega ostalog. To priccam iz liccnog

iskustva".

 

Ikodinovich je u saobrachajnoj nesrechi tessko povredjena desna ruka,

a za vreme oporavka bio je podvgnut nizu operacija kako bi ruka bila

saccuvana i kako bi joj bile vrachene osnovne funkcije.

 

(Kraj) vmi/mar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Cenim i postujem sve nase sportiste, ali i oni su samo ljudi,

ako pisete o njima hajde napisite i neku rec o ostalim subjektima udesa koji se desio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja