Jump to content

Moto Zajednica

Tezak udes Danila Ikodinovica

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ljudi ja ne kapiram kako možete da tupite da je Yugo kriv kada je Danilo preticao dva vozila, tj. kolonu, pošto se svako preticanje više od jednog vozila smatra preticanjem kolone, što ti je jedan od težih prekršaja u saobraćaju. Malo knjigu u ruke, pa se potsetite pravila saobraćaja pa onda pametovanje po forumu, u protivnom ne lupetajte...

 

 

 

 

 

 

A ti si verovatno bio tamo pa si video da je Daca preticao kolonu,ocigledno je da je Jugo krenuo u preticanje kad je Daca vec bio u preticanju traktora cim ga je udario u bok i ocigledno da je isao dosta brze ,eto samo to moze da se vidi i nista drugo,bar ja ne vidim nista vise a ko je pametniji a ima ih pun k.....f ovde oni iznose svoje teorije.Ponavljam samo je sud merodavan da nekog proglasi krivim ili ne,sve ostalo je naklapanje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Da ima malo protekcije Daci ima  ;) bilo kome od nas da se to desilo vec odavno bi amputirali ruku ko zna dal bi bili i zivi,a za to ako je stvarno vizio 225km/h za 1.7 promila alkohola to bi trebali da kazu otvoreno a ne da kriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Bilo bi lepo kad bi Administratori zatvorili temu... ovo vishe nichemu ne vodi... samo dolazi do rasprave....

 

Rasprava je i poenta postojanja foruma. Sve je ok, dok sagovornici ne pocnu sa vredjanjem. Tada zna se - katanac.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

Ljudi ja ne kapiram kako možete da tupite da je Yugo kriv kada je Danilo preticao dva vozila, tj. kolonu, pošto se svako preticanje više od jednog vozila smatra preticanjem kolone, što ti je jedan od težih prekršaja u saobraćaju. Malo knjigu u ruke, pa se potsetite pravila saobraćaja pa onda pametovanje po forumu, u protivnom ne lupetajte...

A ti si verovatno bio tamo pa si video da je Daca preticao kolonu,ocigledno je da je Jugo krenuo u preticanje kad je Daca vec bio u preticanju traktora cim ga je udario u bok i ocigledno da je isao dosta brze ,eto samo to moze da se vidi i nista drugo,bar ja ne vidim nista vise a ko je pametniji a ima ih pun k.....f ovde oni iznose svoje teorije.Ponavljam samo je sud merodavan da nekog proglasi krivim ili ne,sve ostalo je naklapanje .

Opet nisi u pravu ali dobro, vidi ako se ja nalazim iza juga koji se kreće iza traktora, najnormalnija stvar je da ablendujem jugu da pretekne traktor ili da krenem u preticanje juga uz sirenu pošto očekujem da on krene u preticanje sporijeg vozila ispred sebe. E sada ako se ja krećem 200 km na sat jedino što mi preostaje je da kočim ko manijak ili da krenem u preticanje oba vozila tj. kolone, što je moj sopstveni rizik i ja tu ne vidim krivicu vozača juga, kada se Dača kretao dvesta km na sat, na putu prvog reda između dva naseljena mesta gde je ograničenje 80 km na sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

ako je tacno da je isao toliko,kriv je,ako je tacno da je bio toliko pijan,jos je vise kriv - zar ima tu jos nesto nejasno?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ljudi ja ne kapiram kako možete da tupite da je Yugo kriv kada je Danilo preticao dva vozila, tj. kolonu, pošto se svako preticanje više od jednog vozila smatra preticanjem kolone, što ti je jedan od težih prekršaja u saobraćaju. Malo knjigu u ruke, pa se potsetite pravila saobraćaja pa onda pametovanje po forumu, u protivnom ne lupetajte...

 

Evo ga malo iz "knjige"

 

ZOBS Član 10 tačka 55.

kolona je niz vozila koja su zaustavljena na putu ili se kreću istom

saobraćajnom trakom u istom smeru, pri čemu su brzina kretanja vozila i

postupanja vozača međusobno uslovljeni i između kojih ne može bez

ometanja ući drugo vozilo;

 

ZOBS Član 63.

Posle preticanja ili obilaženja jednog ili više vozila, vozač je dužan, čim bude

moguće da to učini bez ometanja ili ugrožavanja ostalih učesnika u saobraćaju, da

vozilom ponovo zauzme položaj na saobraćajnoj traci kojom se kretao pre

preticanja, odnosno obilaženja. - Zašto bi se pominjalo ako je zabranjeno?

 

 

Da li sam ja lud ili iz ovog proizilazi da se dva vozila pri čemu ono drugo ne poštuje propisano rastojanje ne sme obići, ali ako drugo vozilo poštuje propisano odstojanje smeju obići u cugu?

 

Da ponovim, zastupam stav da se radi o klasičnom primeru podeljene odgovornosti. Po ko zna koji put ista scena - jedan je divljao motorom, drugi nije dovoljno pazio i eto problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ako je tacno da je isao toliko,kriv je,ako je tacno da je bio toliko pijan,jos je vise kriv - zar ima tu jos nesto nejasno?

 

 

Sve je svima jasno - kriv je.

 

Ono što ljudi ovde ne žele da shvate:

 

Vozač yuga je izvršio neku radnju vozilom (obilaženje) a da se prethodno nije uverio da to

može da učini bez opasnosti za druge učesnike u saobraćaju,vodeći pri tom računa o

položaju vozila i o pravcu i brzini kretanja ostalih učesnika.

 

Dakle i on je kriv.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ljudi, a da ostavimo krivicu sudu? Ja sam samo poslao poruku sa vešću da se čovek oporavlja i onda je započeo flame da li je kriv Dača ili ovaj dečko. Manite se toga, neka obojici bude dobro, a sud neka radi svoje, a ako je sud i korumpiran, mi opet ne možemo ništa, već samo da glasamo na izborima. Niti ove podatke o alkoholisanosti ili brzini možemo da uzmemo zdravo za gotovo, niti imamo ostale podatke koje će imati saobraćajni veštaci. Zašto mi Srbi sve znamo da radimo? Aj da se batalimo ovoga i pratimo oporavak i eventualno kasnije suđenje, ako bude otvoreno za javnost.

 

A to što možda Daču bolje leče od nekog drugog opet nije naš problem. Prvo, čovek ima zasluge za ovu državu kao višegodišnji uspešni reprezentativac, trebalo je i na VMA besplatno da ga leče ako treba, a drugo, ima i pare da plati te doktore van njihove plate. Pa svaki bogataš u ovoj ili nekog drugoj zemlji to radi, osim što kod nas doktori zarađuju i državnu platu i dobijaju pare u kovertama, ali to mi opet ne možemo da promenimo, već samo možemo da glasamo. Znači, hajde da budemo fini i poželimo oporavak našem kolegi bajkeru, a i drugom učesniku u ovoj nesreći i manemo se zlobe i zavisti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Bilo bi lepo kad bi Administratori zatvorili temu... ovo vishe nichemu ne vodi... samo dolazi do rasprave....

 

Slazem se,sve citam a ne mogu da verujem koliko gluposti sam ovde procitao i koliko ima proseravanja.

Danilu sve najbolje,da se brzo oporavi,a i onom jadniku u Yugu,citam u novinama da ima teske traume od posledica sudara.

Dakle,stavljajte katanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

A u čemu je vaš problem u vezi rasprave oko krivice u jednoj saobraćajnoj nezgodi? Da li se krše neka pravila postovanja na ovom forumu? Da li se neko eksplicitno (ja čak ni implicitno nisam primetio) izjasnio protiv života i zdravlja bilo Ikodinovića, bilo ovog drugog momka?

 

Lično smatram da je rasprava na ovu temu krajnje dobrodošla jer je moguće da će neko baš iz nje izvući neku pouku i sačuvati glavu sutra na putu baš ne činjeći to što su uradili akteri ove nezgode.

 

Što se tiče tretmana prema Danilu Ikodinoviću, uopšte nije akcenat na povređenom. Kritika koja postoji upućena je celom društvu u celini i pogrešnom sistemu vrednosti gde ovaj primer prilično jasno pokazuje da ne vredi svaki život isto. Ja sam poprilično uveren da bi neki anonimni nesrećnik u takvoj situaciji odavno ostao bez ruke. Nema tu nista loše o Danilu.

 

A voleo bih da Aćim citira zlobu i zavist, makar u postovima od zadnjih par dana. (ne računam međusobna prepucavanja članova) To su jako ružne kvalifikacije, i ne treba ih ishitreno iznositi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Ljudi, a da ostavimo krivicu sudu? Ja sam samo poslao poruku sa vešću da se čovek oporavlja i onda je započeo flame da li je kriv Dača ili ovaj dečko. Manite se toga, neka obojici bude dobro, a sud neka radi svoje, a ako je sud i korumpiran, mi opet ne možemo ništa, već samo da glasamo na izborima. Niti ove podatke o alkoholisanosti ili brzini možemo da uzmemo zdravo za gotovo, niti imamo ostale podatke koje će imati saobraćajni veštaci. Zašto mi Srbi sve znamo da radimo? Aj da se batalimo ovoga i pratimo oporavak i eventualno kasnije suđenje, ako bude otvoreno za javnost.

 

A to što možda Daču bolje leče od nekog drugog opet nije naš problem. Prvo, čovek ima zasluge za ovu državu kao višegodišnji uspešni reprezentativac, trebalo je i na VMA besplatno da ga leče ako treba, a drugo, ima i pare da plati te doktore van njihove plate. Pa svaki bogataš u ovoj ili nekog drugoj zemlji to radi, osim što kod nas doktori zarađuju i državnu platu i dobijaju pare u kovertama, ali to mi opet ne možemo da promenimo, već samo možemo da glasamo. Znači, hajde da budemo fini i poželimo oporavak našem kolegi bajkeru, a i drugom učesniku u ovoj nesreći i manemo se zlobe i zavisti.

 

Cuj sad ovo! Pa covek radi svoj posao za sebe. Sto je njegovo zanimanje vaznije od bilo kog drugog. Svasta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

A u čemu je vaš problem u vezi rasprave oko krivice u jednoj saobraćajnoj nezgodi? Da li se krše neka pravila postovanja na ovom forumu? Da li se neko eksplicitno (ja čak ni implicitno nisam primetio) izjasnio protiv života i zdravlja bilo Ikodinovića, bilo ovog drugog momka?

 

Lično smatram da je rasprava na ovu temu krajnje dobrodošla jer je moguće da će neko baš iz nje izvući neku pouku i sačuvati glavu sutra na putu baš ne činjeći to što su uradili akteri ove nezgode.

 

Što se tiče tretmana prema Danilu Ikodinoviću, uopšte nije akcenat na povređenom. Kritika koja postoji upućena je celom društvu u celini i pogrešnom sistemu vrednosti gde ovaj primer prilično jasno pokazuje da ne vredi svaki život isto. Ja sam poprilično uveren da bi neki anonimni nesrećnik u takvoj situaciji odavno ostao bez ruke. Nema tu nista loše o Danilu.

A voleo bih da Aćim citira zlobu i zavist, makar u postovima od zadnjih par dana. (ne računam međusobna prepucavanja članova) To su jako ružne kvalifikacije, i ne treba ih ishitreno iznositi.

 

Sve si jepo rekao. Svaka cast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Ako je imao 1,7 promila alkohola u krvi-kriv je onaj koji je bio u alkoholisanom stanju bez obzira na situaciju.E jedino da je i vozac automobila bio pijan,onda bi doslo opet do deljenja krivice itd a po zakonu je krivac prvenstveno onaj koji je pijan pa i da je brzina bilo koga bila ogranicena itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

Ako je imao 1,7 promila alkohola u krvi-kriv je onaj koji je bio u alkoholisanom stanju bez obzira na situaciju.E jedino da je i vozac automobila bio pijan,onda bi doslo opet do deljenja krivice itd a po zakonu je krivac prvenstveno onaj koji je pijan pa i da je brzina bilo koga bila ogranicena itd.

 

Ovo nema veze sa zakonom.Ako je pijan a nije skrivio udes svojom radnjom (voznjom-manevrom) odgovarace samo za ono sto je skrivio (voznja u alkoholisanom stanju),dok onaj koji je skrivio udes odgovara za svoje radnje i ako je bio trezan.

 

A Daci zelim sto bolji oporavak,kao i ovom drugom momku koji je ucestvovao u sudaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

A u čemu je vaš problem u vezi rasprave oko krivice u jednoj saobraćajnoj nezgodi?

 

U tome što niti imamo sve parametre, niti smo nadležni da to radimo, niti nas iko pita. Znači, ako hoćemo ovde da pričamo priče "trla baba lan da joj prođe dan", onda može.

 

Ko kaže da je imao 1.7 promila i da je vozio 225km/h? Neka devojka sa foruma? Da li su ovo egzaktni podaci i koje je poreklo podataka? Da li ima podatke i o svim odstojanjima i svemu ostalom što se koristi u veštačenju? Da li smo mi, osim što smo vozači, stručni da procenjujemo uzroke saobraćajnih nesreća? Da li smo mi saobraćajni veštaci ili forenzičari?

 

Aj da pustimo ljude da se oporavljaju, Dača više fizički, a ovaj dečko verovatno više psihički i da pustimo da svako radi svoj posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ko kaže da je imao 1.7 promila i da je vozio 225km/h? Neka devojka sa foruma?

To nije neka devojka sa foruma nego Mina ;)

 

Da li su ovo egzaktni podaci i koje je poreklo podataka? Da li ima podatke i o svim odstojanjima i svemu ostalom što se koristi u veštačenju? Da li smo mi, osim što smo vozači, stručni da procenjujemo uzroke saobraćajnih nesreća? Da li smo mi saobraćajni veštaci ili forenzičari?

 

U kojoj ti zemlji zivis?? Pa jel ti stvarno mislis da ce murija i istrazni da objave zvanicno da je Daca vozio 225 km/h i da je bio pijan???? A jel su objavili koliko je isao bivsi ministar policije u trenutku sudara???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

... A jel su objavili koliko je isao bivsi ministar policije u trenutku sudara???

 

Да, и да је његов пас возио ауто  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

 

Da li su ovo egzaktni podaci i koje je poreklo podataka? Da li ima podatke i o svim odstojanjima i svemu ostalom što se koristi u veštačenju? Da li smo mi, osim što smo vozači, stručni da procenjujemo uzroke saobraćajnih nesreća? Da li smo mi saobraćajni veštaci ili forenzičari?

 

U kojoj ti zemlji zivis?? Pa jel ti stvarno mislis da ce murija i istrazni da objave zvanicno da je Daca vozio 225 km/h i da je bio pijan???? A jel su objavili koliko je isao bivsi ministar policije u trenutku sudara???

 

Druže, ovaj navod je napisao Aćim, ne ja.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

 

Da li su ovo egzaktni podaci i koje je poreklo podataka? Da li ima podatke i o svim odstojanjima i svemu ostalom što se koristi u veštačenju? Da li smo mi, osim što smo vozači, stručni da procenjujemo uzroke saobraćajnih nesreća? Da li smo mi saobraćajni veštaci ili forenzičari?

 

U kojoj ti zemlji zivis?? Pa jel ti stvarno mislis da ce murija i istrazni da objave zvanicno da je Daca vozio 225 km/h i da je bio pijan???? A jel su objavili koliko je isao bivsi ministar policije u trenutku sudara???

 

Druže, ovaj navod je napisao Aćim, ne ja.  ???

 

Izvini greska ;) Sad cu popravim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Ljudi ja sam gledao sto rece neko kako ljudi "voze" kola sa 1,3 promila i ne vjerujem da bi sa 1,7 promila uopste prosao prvu raskrsnicu na motoru. Sa tom kolicinom alkohola ljudi jedva idu a ne da voze motor. I u auto kad sjednu sevrdaju tamo vamo a ne na motoru da dodju do 225 km/h...i da je isao tom brzinom bez opreme i udario u juga koji je isao 30 km/h pa od njega bi samo ruka i ostala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: Honda CB600F Hornet PC36

Izvinite za off.

Yubilly - na komentare iskompleksiranih ljudi kao sto si ti ni ne treba obracati paznju, a iz kakvog si ti to konteksta izvukao kako sam je "burzujski sin" nije mi jasno (procitao sam ponovo moj komentar i ne vidim po cemu si ti to zakljucio?) ali ako vec zelis da znas ne zivim od postelje svojih roditelja. A ti ako imas neki problem u glavi (kao sto vidim da imas) pa vidis stvari o kojima ja ne pisem onda lepo odi u posetu kod cika Dr.

 

Da se vratim na temu, kao sto sam vec napisao moje misljenje je da i jedan i drugi ucesnik imaju krivice i glupo mi je kad citam da osudjujete samo Ikodinivica. On jeste jurio ali udario je u auto koji ga je ISEKAO!

A sto sam napisao da mi ne smeta sto ima protekciju i u bolnici i kod policije, pa zasto bi mi smetalo?

Ako covek moze sebi da pruzi sto bolju negu i da prodje sa sto manjim posledicama zasto bi to meni smetalo.

 

 

ha ha ha

smesan si.

 

 

I ja na ovo sve dosad napisano imam samo jedan komentar :

" DRZI SE DACO!!!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja