Jump to content

Moto Zajednica

Tezak udes Danila Ikodinovica

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Deki, nije lepo javno nazvati nekoga ubicom, pogotovo ako nije nikoga ubio.

 

Vozio je prebrzo, bio je pijan, mnogo pijan, i kriv je, treba da bude osudjen i propisno kažnjen.Nema diskusije.Mada, i to što mu se desilo je dovoljno velika kazna za njega i njigovu porodicu.

 

Kada sam pročitao da je zvanično potvrdjeno da je imao 2 promila mnogo je pao u mojim očima.Naravno, veoma mi je drago da se oporavio.Gledao sam ih pre neki dan u "TV lica kao normalan svet" i stvarno sam bio prijatno iznenedjen.Najbitnije je da su se svi izvukli živi i manje-više zdravi i da on nikad više neće tako voziti motor, ako ga ikad više i bude vozio (nažalost).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Desna ruka je u pitanju i valjda ce moci samo kruto pomjerati ruku zato sto je sve moguce zivce pokidao u ruci!!!!!!!!!!A uostalom nedjeluje svako na alkohol isto ali sto je neko vec napisao na forumu i meni je pao mnogo u ocima jer on treba nama mladima biti uzor za zdrav zivota a desi se tako nesto koje je skrivio upravo on!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

 

Vozio je prebrzo, bio je pijan, mnogo pijan, i kriv je, treba da bude osudjen i propisno kažnjen.Nema diskusije.Mada, i to što mu se desilo je dovoljno velika kazna za njega i njigovu porodicu.

 

Kada sam pročitao da je zvanično potvrdjeno da je imao 2 promila mnogo je pao u mojim očima.Naravno, veoma mi je drago da se oporavio....Najbitnije je da su se svi izvukli živi i manje-više zdravi i da on nikad više neće tako voziti motor, ako ga ikad više i bude vozio (nažalost).

apsolutno!

...jer on treba nama mladima biti uzor za zdrav zivota a desi se...

mali off: a to na slicici je persun ili list celera? ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Ne mogu da vjerujem koliko ODVRATNIH komentara!!!

Bio je pijan, mnogo pijan, i takav je vozio mnogo brzo, i napravio je sranje, i moglo je da bude gore i po njega i po ostale...... Ali ljudi jel vi vidite sta pisete, kakav bre ubica???? I zasto nekome smeta mediska paznja koja mu je posvecena ili poseta predsednika ili medicinska nega???

Covek je javna licnost i postigao je nesto za ovu zemlju ciji je predsednik dosao da ga obidje u bolnici, i treba da ga obidje kad ge je mogao primiti u svoju rezidenciju i licno mu cestitati na medaljama koje je donosio pa zasto sad kad mu je najteze da mu ne stegne ruku (a i privatno se poznaju ako neki nisu znali).

Zasto nekome smeta medicinska nega koju je dobio, svi smo svesni kakva je situacija i da lekari u dosta slucajeva ne odrade svoj posao kako treba ali ako je neko vec imao srece (ili zasluge zbog necega) da dobije bolje uslove, zbog cega bi to meni smetalo? Da JA slucajno necu nesto promeniti u zdravstvu sa tim svojim stavom, ili bi nekima bilo lakse na srcu da su mu mozda jednostavno odstranili ruku pa da mogu jos vise da ga pljuju.

Kome to smeta "mediska paznja" coveka koji je postigao jako jako puno i javna je licnost a mediji prenose pozitivne vesti o njegovom oporavku iz teskog stanja, pa meni je to lijepa vesti i bas me oraspolozi kad procitam da sve ide na bolje. Za te kojima smeta postoji lek ako nisu znali a zove se daljinski a ako ne znaju da ga koriste neka pitaju nekoga da umesto njih promeni kanal ili jednostavo okrenu stranicu novina, pa kako bi to bilo kada bi me bas ve zanimalo i sve mi bilo interesantnos to mi mediji plasiraju.

A to da li je pao u necijim ocima.... da se razumemo da je velika vecina  nas radila velike gluposti u saobracaju samo sto se te gluposti ne zavrsavaju uvek ovako tragicno.

I da ponovim, ne opravdavam ga i tacne su sve optuzbe na njegov racun ali ljudi smuci mi se kad procitam ovakve bljuvotine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ne mogu da vjerujem koliko ODVRATNIH komentara!!!

Bio je pijan, mnogo pijan, i takav je vozio mnogo brzo, i napravio je sranje, i moglo je da bude gore i po njega i po ostale...... Ali ljudi jel vi vidite sta pisete, kakav bre ubica???? I zasto nekome smeta mediska paznja koja mu je posvecena ili poseta predsednika ili medicinska nega???

Covek je javna licnost i postigao je nesto za ovu zemlju ciji je predsednik dosao da ga obidje u bolnici, i treba da ga obidje kad ge je mogao primiti u svoju rezidenciju i licno mu cestitati na medaljama koje je donosio pa zasto sad kad mu je najteze da mu ne stegne ruku (a i privatno se poznaju ako neki nisu znali).

Zasto nekome smeta medicinska nega koju je dobio, svi smo svesni kakva je situacija i da lekari u dosta slucajeva ne odrade svoj posao kako treba ali ako je neko vec imao srece (ili zasluge zbog necega) da dobije bolje uslove, zbog cega bi to meni smetalo? Da JA slucajno necu nesto promeniti u zdravstvu sa tim svojim stavom, ili bi nekima bilo lakse na srcu da su mu mozda jednostavno odstranili ruku pa da mogu jos vise da ga pljuju.

Kome to smeta "mediska paznja" coveka koji je postigao jako jako puno i javna je licnost a mediji prenose pozitivne vesti o njegovom oporavku iz teskog stanja, pa meni je to lijepa vesti i bas me oraspolozi kad procitam da sve ide na bolje. Za te kojima smeta postoji lek ako nisu znali a zove se daljinski a ako ne znaju da ga koriste neka pitaju nekoga da umesto njih promeni kanal ili jednostavo okrenu stranicu novina, pa kako bi to bilo kada bi me bas ve zanimalo i sve mi bilo interesantnos to mi mediji plasiraju.

A to da li je pao u necijim ocima.... da se razumemo da je velika vecina  nas radila velike gluposti u saobracaju samo sto se te gluposti ne zavrsavaju uvek ovako tragicno.

I da ponovim, ne opravdavam ga i tacne su sve optuzbe na njegov racun ali ljudi smuci mi se kad procitam ovakve bljuvotine!

 

 

 

 

 

 

 

 

Podrzavam sve sto posto sto si napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja sad nesto ne razumem - jel' treba da se pravimo blesavi na cinjenicu da neko pijan, i to u tolikoj meri, seda na motor?

Nije nikog ubio, pa to je cista sudbina u pitanju, jer on je sve ucinio da nekoga ipak ubije. Srecom, ali samo srecom a ne svojom "vestinom" ili preduzetim merama, niko nije mrtav.

 

Mene kad sednem na mtor sad neko treba da gleda kroz prizmu tih pijanih koji luduju jer misle da im je sve dozvoljeno i da ama bas sve na putu zavisi iskljucivo od njihove voznje?

Ne hvala.

 

Ja vozim i svoje dete na motoru, suprugu na drugom motoru pored sebe, i zaista mi ne treba takvo poistovecivanje koje je neminovno posle ovakvih situacija. Svi koji podrzavate voznje u pijanom stanju, odnosno zalazete se protiv javnog osudjivanja tih voznji, najverovatnije i sami sebe nalazite u takvoj voznji, pa kroz pravdanje nekog drugog pokusavate i sebe da unapred amnestirate od takvih stvari ako se, ne-daj-Boze, dese.

 

Ja ne pijem vec debeo niz godina uopste niti cu kada vise piti. Mogu da osudim bez rezerve bilo koga ko pije, sedne na motor pa u onakvim uslovima napravi to sto je napravio. Mogu, jer znam da ja tako necu uraditi, ali tri decenije na tockovima je malo teze docekati ako se stalno oslanjas na srecu, tako da ima neceg u tome sto tvrdim da ja necu piti, sesti na motor i takvim brzinama napraviti to sto je napravljeno. Zato i osudjujem bezuslovno sve sto je Ikodinovic uradio u ovom slucaju, bez obzira sto jeste veliko i znacajno ime za nasu drzavu.

 

Podrzavam i medijsku paznju koja mu je posvecena i pruzenu priliku da se javno izjasni o svemu, podrzavam i najvise posete jer neko ko svojim pozitivnim radom doprinese toliko afirmaciji jedne drzave, i time znacajno otvori vrata u svet nekim novijim narastajima na slicne teme, definitivno zasluzuje priznanje za taj deo svog ucinka i kroz najvise posete dok je u bolnici. To je moralni cin.

 

Po meni ne bi smeo da ostane mimo udara zakona ni vozac jugica koji je pokusao da pretice bez gledanja u retrovizor ili bar pogresne procene posle tog gledanja u retrovizor jer i on snosi svoj deo krivice u toj prici. Ovo sam detaljno na jednom drugom mestu elaborirao pa nebih sad vise o tome.

 

I, naravno, podrzavam realan i pravican vid sankcionisanja u zakonskom smislu za sedanje na motor u pijanom stanju i sve sto se potom desilo.

 

Ja nemam nikakav problem sa time, objasnio sam i zasto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

Lancia totalno se slazem sa tobom.

 

@PrestigeHD1200 izvini druze ali MENI smeta medijska paznja njemu posvecena iz razloga sto je KRIVOM coveku posveceno VISE medijske i lekarske paznje nego nekom NEDUZNOM, ili NEDUZNIMA koji su povredjeni ili poginuli. Pod neduznima mislim da ih je udario drugi auto, da nisu LOKALI sa 2.0 prolima i ostalo...tako da je bilo koja dalja diskusija neosnovana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

.Najbitnije je da su se svi izvukli živi i manje-više zdravi

 

Da najvaznije je ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

.Najbitnije je da su se svi izvukli živi i manje-više zdravi

 

Da najvaznije je ovo.

 

Da, Deki - ovo je ipak najvaznije. Ali ipak, Dacha bi sada trebao da se suochi sa zakonom, posledicama i odgovornoscu za ono sto je uradio.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni
link=topic=20900.msg363590#msg363590 date=1227093137]

Lancia totalno se slazem sa tobom.

 

@PrestigeHD1200 izvini druze ali MENI smeta medijska paznja njemu posvecena iz razloga sto je KRIVOM coveku posveceno VISE medijske i lekarske paznje nego nekom NEDUZNOM, ili NEDUZNIMA koji su povredjeni ili poginuli. Pod neduznima mislim da ih je udario drugi auto, da nisu LOKALI sa 2.0 prolima i ostalo...tako da je bilo koja dalja diskusija neosnovana.

Slazem se sa vama u potpunosti!Previse mu je posveceno paznje,i njemu i njegovoj supruzi!Dobijamo utisak kad sve ovo citamo da su neki obicni smrtnici a neki Bogom dani!Ali ipak i Dača bi verovatno vise voleo da mu nije posveceno toliko medijske paznje i napisano toliko tekstova o njemu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

.Najbitnije je da su se svi izvukli živi i manje-više zdravi

 

Da najvaznije je ovo.

 

Da, Deki - ovo je ipak najvaznije. Ali ipak, Dacha bi sada trebao da se suochi sa zakonom, posledicama i odgovornoscu za ono sto je uradio.

 

 

 

Ja napisah u postu dole, da je Nikodinovic vozeci tom brzinom i u stanju  alkoholisanosti u kojoj je bio-bio ubica.

Neki se naljutise na moj post, ali moje je pravo da mislim sta hocu. Kao u nekoj emisiji (za koju su se, bre, debelo pripremali) prikazali su se kao dobri ljudi. U mojem poslu sam se u vise navrata upoznavao i bio u kontaktu sa ljudima koji su bili okrivljeni za najteze krvne delikte, a i sa njihovim porodicama. Niko od njih nije imao rogove, svi su to bili prosecni ljudi, koji su u izvesnom momentu i pod datim spletom okolnosti reagovali ucinivsi ta krivicna dela.

 

Uporedjenje sa ovim krivicnim delomi: Dobar covek sedeci pored puske AK 47 smaze gajbu piva, i u tom stanju zazeli da se igra "kauboja" raspali rafal i slucajno rani (ili ubije) vise lica u svojoj okolini. Sta je on ??? Pa ubica :o

 

Ovde je stvarno sreca sto nije bilo dece (ili drugih neduznih ljudi-pesaka) na putu i da je sve proslo mnogo dobro,kako je moglo da bude.

 

Imajuci u vidu ko je ucinio ovo delo, pod kojim okolnostima-kazna bezuslovnog zatvora mu ne gine.

 

Ali izacice taj tip iz zatvora(u kojem ce samo formalno da bude) samo ostaje nada da nece opet da "brlja".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Drago mi je da se covek oporavlja , i da niko nije smrtno stradao ...

Ali nemam opravdanje za njegov postupak .

Procitao sam da neko kritikuje i vozaca Yugo automobila , nije gledao u retrovizor ili je ali nije procenio i sl.

Ja vozim Yuga , i znam da je za propisno preticanje potrebno npr traktora bar 10 sec (s'obzirom da Yugo slajfuje u trecoj brzini  ;) )

173km\h(sto ne znaci da nije isao i brze ali tako zakon kaze) = oko 50 m u sekundi , e to sada pomnozis sa 10 ....  :-\

Za tren oka se zalepio u auto .....

 

Mlad sam , znam i ja da se zapijem ... ali motor je tada u garazi !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

zanimljive te sekunde, samo si zaboravio da oduzmes i brzinu Juga (oduzimanje vektora istog pravca/smera a razlicitog intenziteta), pa da vidis kako se brzina priblizavanja prepolovi. Tome dodas i udaljenost sa koje sa far sa R1 MORA videti, i onda vidis kako je povecano vreme neophodno za reakciju. Reakcije nije bilo, a to znaci da vozac Juga ili jeste video far ali mu je lose procenio brzinu priblizavanja i sistemo ma-mogu-ja-to posao u preticanje bez obzira na sve, ili, sto je najcesca opcija, nije ni pogledao u retrovizor kada je krenuo u preticanje.

 

Ja sam kritikovao vozaca Juga, bez obzira sto sam sve ostalo napisao o motociklisti. Kritikovao sam ga zato sto se ne sme ignorisati njegov deo krivice, jer tako unapred aboliramo sve one vozace koji nikad i ne pogledaju u retrovizore, a to ce reci da smo ugrozeni na dva tocka i bez tih brzina ili alkohola u krvi...jer, ako ga ne kaznis, ode onaj sledeci u preticanje kako mu se hoce, nije ga briga. Posle je kasno za kuknjavu.

 

E zato trazim i odgovornost, odnosno deo odgovornosti, i za vozaca Juga u toj situaciji.

To sto Jugo slabo reaguje na komande samo znaci da vozac mora da bude svesniji tog ogranicenja i da ne radi sa njim zahteve koji po performansama pripadaju daleko boljim vozilima.

 

Svakome prema onome sto je zasluzio u toj prici, pa ce biti vremenom bezbednije, verujem. Cisto da se ne zaboravi, ali tog dana je, ako se dobro secam, u Srbiji registrovano 200 udesa a samo u jednom od njih je ucestvovao motocikl. Ima i tu necega, zar ne? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Da , bas su zanimljive te sekunde .... Sa tim sam hteo da docaram nekima (koji to ne znaju o kakvim je brzinama rec pa cak i za postarski skuter) 60km/h=17 m/s ... Da , ova tema je veoma diskutabilna ...

Slazem se u potpunosti za vektore , kao i za far R1 ... ali se ne slazem sa ocima vozaca te R1 , kao ni sa njegovom reakcijom ...

i zbog toga te sekunde ... Koliko je on propustio vremena (metara) za reakciju , ja toliko krvi u alkoholu da imam , pa ja mislim da bi umro !!??

A ne .... baja ce da vozi 200 na sat ...

 

A da vozaci automobila nisu savesni (ne svi ali njih dosta) u potpunosti se slazem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Ljudi, jedno je teorija a praksa je nesto sasvim drugo. U udaru od pozadi nema price o deljenju krivice po nasem zakonu. Mozete pisati i pricati sta god hocete, ali u ovom slucaju se zna ko je kriv. Okolnosti po Dacu su jos gore kad se zna da je vozio debelo preko ogranicenja i to u piajnom stanju. Neinteresuje me to sto je sporista, medijaska licnost i tome slicno. On je za mene samo jos jedan ucesnik u saobracaju, a vi restegli ovu temu ko da je ne znam ko.

Koliko ljudi je ove godine stradalo!? Jako mnogo, i s'obzirom da motora ima sve vise verovatno ce se cesce i desavati. Tako da me Ikodinovic sa te strane u opste neinteresuje. Kako coveku mu zelim brz oporavak, ali i da odgovara za ono sto je uradio kad za to dodje vreme. Ne moze da se protiv njega ne vodi postupak, pa cak i da ovaj odustane od gradjanske parnice jer po zakonu prema njemu mora da ide krivicna prijava.

Sto se tice klinca u kolima i njemu zelim brz oporavak, a to sa vektorima mozes da zaboravis. Ako ti se neko neko priblizava brzinmom vecom od 100+ km/h nema sanse da odreagujes na pravi nacin. Cak i ako ga vidis u jednom trenutku kad je zapoceto preticanje, kazem mozda, mozak ce to registrovari ali refleksi nema sanse da odeaguju osim ako je uslovljena radnja( sto znaci da je ista ponovljena barem 100 puta). To verovatno nije slucaj, jer niko od nas nema takve reflekse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

zanimljive te sekunde, samo si zaboravio da oduzmes i brzinu Juga (oduzimanje vektora istog pravca/smera a razlicitog intenziteta), pa da vidis kako se brzina priblizavanja prepolovi. Tome dodas i udaljenost sa koje sa far sa R1 MORA videti, i onda vidis kako je povecano vreme neophodno za reakciju. Reakcije nije bilo, a to znaci da vozac Juga ili jeste video far ali mu je lose procenio brzinu priblizavanja i sistemo ma-mogu-ja-to posao u preticanje bez obzira na sve, ili, sto je najcesca opcija, nije ni pogledao u retrovizor kada je krenuo u preticanje.

 

To sto mi koji vozimo motore znamo kojom brzinom oni mogu da se krecu,to sto mi znamo da motoristi krecuci se mnogo vecom brzinom od ostalih ucesnika u saobracaju cesto obilaze celu kolonu,pa kad vidimo malecnu svetlecu tackicu u retrovizoru znamo da ne mrdamo ni milimetar levo jer ce za sekund-dva-tri da nesto opako brzo proleti pored nas, to je nas "profesionalni deformitet", ali to se ne moze ocekivati od drugih ucesnika u saobracaju.To da li je vozac Juga pogledao u retrovizor ili nije su samo spekulacije.

Necu da opravdavam, niti krivim ikoga,ali brzina kojom se Ikodinovic kretao je definitivno,i ocigledno, prevelika za taj put, i te uslove saobracaja.Odmah da se razumemo, nisam zagovarac postovanja ogranicenja, ali kad god vozim brzo, svestan sam da rizikujem, i da nesto moze da mi se desi. A o alkoholu je suvisno trositi reci. Daci zelim puno srece u oporavku, on je veliki covek i sportista!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Samo jednu stvar imam da napisem .

Daca moze da se zahvali Bogu i svom uspehu, jer da je neko od nas(obicne boranije  :'( ) , ne daj Boze,  bio u

slicnoj situaciji, tesko da bi uopste preziveo (imajuci u vidu nase lekare) . Kad vidite da mu je i predsednik isao u posetu, mozete da zamislite pod kakvim su pritiskom bili ti lekari koji su ga lecili . Drago mi je sto je preziveo, ali sada treba lepo ko covek da se suoci sa onim sto je uradio i da prihvati svoj deo krivice i odgovornosti . Kad obican covek u ovoj zemlji dobije isti tretman i paznju lekara kao i Daca, znacu da su stvari krenule na bolje !!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

kao sto rekoh hvala bogu svi su zivi, preozbiljno ste svatili tu odgovornost, pa u zemlji srbiji ne postoji odgovornost,postoje samo izuzeci.

posle sve medijske paznje i posete predsednika, sta mislite na koliko ce sudija da ga osudi,pa minimalno ali onda ce da se zali i kad vec svi zaboravimo

na taj slucaj ,drugostepeni sud ce mu jos dodatno umanjiti kaznu. i po meni to je u redu, njemu veca kazna od povrede ne treba, sto znaci nema vise vaterpolo,a i motor ne verujem da ce voziti nesto vece od 50ccm,sta gore moze da mu uradi sud: da ide u zatvor----da mu uzmu dozvolu-----da plati kaznu,mislim da bi i sam danilo prihvatio sve troje samo da mu vrate staru ruku........

 

p.s.sto se tice odgovornosti natase, e to bi voleo licno da utvrdim......ali mi se zena ne slaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Ljudi, jedno je teorija a praksa je nesto sasvim drugo. U udaru od pozadi nema price o deljenju krivice po nasem zakonu. Mozete pisati i pricati sta god hocete, ali u ovom slucaju se zna ko je kriv. .........

 

Sto se tice klinca u kolima i njemu zelim brz oporavak, a to sa vektorima mozes da zaboravis. Ako ti se neko neko priblizava brzinmom vecom od 100+ km/h nema sanse da odreagujes na pravi nacin. Cak i ako ga vidis u jednom trenutku kad je zapoceto preticanje, kazem mozda, mozak ce to registrovari ali refleksi nema sanse da odeaguju osim ako je uslovljena radnja( sto znaci da je ista ponovljena barem 100 puta). To verovatno nije slucaj, jer niko od nas nema takve reflekse.

 

cekaj sad, u istom postu malo zakon, a malo nema zakon nego uslovni refleksi i slicno?

Pa ne ide to pod ruku, jedan arsin za sve valjda.

 

Ko god ne moze da reaguje u saobracaju, tamo mu i nije mesto. Sad pricamo o brzini od 170+ km/h, a sta je sa jos 199 registrovanih udesa istog dana u kojima nisu ucestvovali ovi "piloti" na motorima?

Ko tu i zbog kojih brzina nije mogao da odreaguje zato sto nije tu radnju ponovio bar 100 puta?

I tako pricamo o 150-200 saobracajki dnevno (i to samo onih registrovanih od strane policije) u drzavi, ali samo u slucaju motocikliste kao ucesnika je bitna uslovljena i 100 puta ponovljena radnja.

 

Ni to ne ide. U svim ostalim udesima je neko krivac, i to bi valjda trebalo da bude ipak onaj neko, ko nije bio sposoban da odreaguje kako treba ako je usao u neku radnju u kojoj nije cista stvar da li je smeo ulaziti u nju ili ne.

 

U pomenutom slucaju, Jugo NIJE SMEO ulaziti u preticanje ukoliko je vec neko preticao, a vidimo da jeste iako znamo pod kojim uslovima, ali ovde sada pricamo o odgovornosti vozaca Juga. Dakle, ovde imamo nesto sasvim drugacije od pukog udarca odpozadi. Na slikama se lepo vidi da je udarac u Juga dosao blago pozadi (pod izvesnim uglom) ali u sredinu kola, u dalji kraj vozacevih vrata. To ce reci da je Jugo bio svojom levom stranom izlozen udaru samo zato sto je izasao iz svog pravca kretanja da bi presao u paralelan pravac kojim bi obisao traktor.

 

Udarac.

To ce reci da je motocikl vec bio u tom paralelnom pravcu kretanja dosta pre nego sto je Jugo pokusao da predje u taj pravac kretanja, i ma koliko motociklista realno bio potpuno kriv (brzina, alkohol, obilazenje skupa vozila/kolone), to nikako ne bi smelo da amnestira vozaca Juga od odgovornosti sto nije ili pogledao ili dobro procenio udaljenost fara iza sebe, ili odreagovao ako ga je uopste video.

 

I da se razumemo, ko god da je video fotografije Jugica posle udesa, zna da vozac nije ni pokusao da odreaguje upravo usled ugla pod kojim je udaren. Da je pokusao da se vrati u traku, ugao udara bi bio daleko manji, motocikl bi prakticno do izvesne mere rikosetirao i udes bi poprimio sasvim drugaciji tok, ali i tragove. On nije odreagovao jer nije ni znao da treba da odreaguje, najverovatnije nije ni pogledao u retrovizor jer mi je daleko teze prihvatiti da jeste pogledao, pa ipak pokusao da brzinom od 60-70 km/h nastavi obilazenje i nikoga ne ugrozi.

 

Ima li u sadasnjem zakonu mogucnosti da se iz ovakve analize i slicnih dogadjaja stigne do proprocionalnog kazanjavanja?

Ne, ili makar mozda ali uz mnogo, mnogo dobre volje i tumacenja, ali trenutno se priprema novi zakon i danas bi se trebao odigrati susret nase moto zajednice sa jednim od kreatora najverovatnijeg predloga tog novog ZOBS-a radi iskazivanja stavova i pronalaska eventualnog zajednickog okvira za delovanje u pravcu bezbednosti u saobracaju, i ja smatram da je to dobra prilika da se ukaze na ovakav zakonodavni propust, jer po aktuelnoj zakonskoj logici, komotno se moze svaki put krivica pripisati vozacu motocikla i ako on samo vozi brze od dozvoljenog, dok je u tom slucaju dozvoljeno sve vozacu automobila, da mu oduzima prednost prolaska u saobracaju jer ga, Bozemoj, nije mogao videti usled prevelike brzine ili nije te radnje ponovio 100 puta, ili nije vozac motocikla pa se ne ocekuje od njega da reaguje tako dobro ili sta je vec sve navedeno ovde u temi.

 

Pobogu, pa nisam ni ja dete pa mogu da predvidim uglavnom reakciju deteta na ulici, ili treba da ga zgazim pa da se pravdam kako ne shvatam ja deciju logiku razmisljanja u saobracaju jer nisam dete!!??

 

Eto, zato i vektori imaju smisla, bas da bismo se oslobodili te unapred osigurane amnestije koja neretko dvotockase kosta skupo, pa i preskupo, jer proizvodi izvesnu lezernost kod vozaca cetvorotockasa. Slazem se da svega ima i na svim stranama, ali mislim da na sve to pojedinacno treba ukazivati. Redom sam se izjasnio o apsolutno neprihvatljivom ponasanju motocikliste i potrebi za adekvatnim kaznjavanjem, zatim o potrebi da se na sasvim drugi nacin iskaze da se zbog toga ne zaboravlja njegov doprinos drzavi ali nikako stime sto se on stavlja iznad zakona, i na kraju o potrebi da se ne propusti tacno naglasiti i deo krivice vozaca Juga, jer na kraju krajeva, da on konkretno nije posao u obilazenje, do udesa ne bi ni doslo bez obzira na brzinu motocikla, jednako kao sto do tog udesa ne bi doslo da je motociklista ostao iza te kolone ne preticuci je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

ljudi previse opravdanja dajete za nekoga ko je vec priznao da je kriv, odgovarace sigurno ali ne onako kako bi odgovarao bilo ko od nas da je na njegovom mestu, sve sto preostaje jeste da vidimo jeste sta ce se desiti na sudu, a verujem da cemo sigurno znati jer ce to novine ispratiti koliko toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja