Jump to content

Moto Zajednica

Policija uvodi rigorozne kontrole na drumovima

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kad budu uvedene tackice, samo ce policija da poskupi

 

Pazi, nisu samo tačkice novost. Sve više je laserskih radara sa fotoaparatom i alkometara sa memorijom, tako da bar oko toga neće biti zajebancije. Znači, ako te čika upuca kada si vozio brzo, nema vađenja osim ako nemaš plavu rotaciju. Reče mi burazer iz žandarmerije da je čak njihov radnik u službenom autu koji nije imao M table morao da plati kaznu. Što se alkometra tiče, kažu isto, ako te tera da duvaš i duneš preko mere, nema vađenja, koliko duvanja preko mere, toliko mora da bude i prijava. A alkometar resetuje samo šef koji se nalazi u stanici.

 

Što se tačkica tiče, bar dok ih vozač nema ili ima malo, neće biti pokušaja korupcije, a pred kraj možda i hoće, ali kažem, džabe ako su u pitanju navedeni slučajevi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova

Za alkotest mogu da potvrdim - ako se naduva, ni "crvena" ne pomaze, a sa tim se u potpunosti i slazem! (nisam ja pao na merenju)

A sto se tice mita za izbegavanje ostalih kazni... Zbog posla prelazim oko 4000km mesecno, autom naravno, cesto vozim preko ogranicenja, ali nikad u naseljenom mestu, smatram da nisam rizican vozac... Elem, sigurno sam podelio par stotina eura u "crvendacima" za raznorazne "dogovore" i sl., ali kada to ne bi bilo moguce, onda sigurno ni ja ne bih vozio 95kmh gde je ogranicenje 80...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Stvar je u tome da su me vec zajebavali za kojekakve gluposti, pa se vise i ne nerviram. Ako policajac hoce da mi pise prijavu sto nemam sijalice, neka pise slobodno.Ja cu da izvadim foto-aparat i da malo panujem vozila koja prolaze, da ubijem dosadu dok on pise "sastav". Samo neka me onda manu price da je to "zbog bezbednosti", neka lepo kaze punjenje budzeta je u pitanju i gotova stvar. ;)

Samo ti ebi druga, sve cu ja to lepo da platim pa posle opet.

 

;D Jbg, ondaK nisam znao kako se rukuje sa onom tvojom skalamerijom.

 

  A sada pogledajte duboko u svoju proslost i izvucite sve one slucajeve kada ste policajcu dali ono sto mu ne sleduje da bi on pocepao ono sto vama sleduje. U tom grmu lezi --cika u plavom.  RIBA OD GLAVE SMRDI (a tako se i cisti)  !!!

 

Ne slažem se :(  ;)

 

 

Ja mogu čekati da "oni prvi počnu" da budu kulturni, normalni, pošteni... nazovimo to bilo kako, razumemo se; isto tako mogu i ja biti taj koji će "prvi da popusti", i da vozim propisno, pažljivo, budem kulturan i tako dalje.

 

Ne slazem se.

 

Ovo je tacno, ali kao sto kazes, mozes Ti prvi da pocnes. I koliko ima ljudi u zemlji Srbiji koji su spremni kao ti da "prvi popuste"? Jako malo. Ako na to budemo cekali, neko poboljsanje necemo ni docekati. Ja prvi nisam spreman da "prvi popustim". Dakle, cekam da "oni prvi pocnu", a onda niko nikoga nece ni pitati da li je spreman, nego ispruzi ruke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Nije toliko bitno koliko je visoka kazna u odnosu na to koliko se jednako i čisto zakon sprovodi. Ako je neselektivno i ako se svi prekršaji računaju, kažnjavaju i naplaćuju, onda je itekako nebitna visina kazne, kad će u samo jednom češljanju kroz grad jedna patrola saobraćajne policije da ispiše barem 500 kazni. A kome god uteftere jednu kaznu, taj će imati i još dve barem.

 

Pa ako se uvede pamćenje kazne - npr. ako te uhvate tri puta u 7 dana zbog iste stvari (lupam sad - nedavanje žmigavca prilikom prestrojavanja, prljave tablice, sklopljeni retrovizori, takve "sitnice"), povećati ukupnu kaznu puta 3. A niko, ponavljam niko, ko je zaustavljen npr. zbog nedavanja žmigavca prilikom prestrojavanja neće isti dati ni nakon 300 metara kako odmakne od patrole. A ja bi onda postavio patrole na svakih 2 kilometra... Pa da vidite uhvaćene "ribe u mreži"... Ihaaaajjjj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ovo je tacno, ali kao sto kazes, mozes Ti prvi da pocnes. I koliko ima ljudi u zemlji Srbiji koji su spremni kao ti da "prvi popuste"? Jako malo. Ako na to budemo cekali, neko poboljsanje necemo ni docekati. Ja prvi nisam spreman da "prvi popustim". Dakle, cekam da "oni prvi pocnu", a onda niko nikoga nece ni pitati da li je spreman, nego ispruzi ruke...

 

Čubra, neće oni tebe čekati da popustiš, već će oni tebe da natjeraju da ti prvi popustiš, jer ne možeš ti toliko da platiš koliko oni mogu da ti prišiju... Što redovno, što vanredno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ovo je tacno, ali kao sto kazes, mozes Ti prvi da pocnes. I koliko ima ljudi u zemlji Srbiji koji su spremni kao ti da "prvi popuste"? Jako malo. Ako na to budemo cekali, neko poboljsanje necemo ni docekati. Ja prvi nisam spreman da "prvi popustim". Dakle, cekam da "oni prvi pocnu", a onda niko nikoga nece ni pitati da li je spreman, nego ispruzi ruke...

 

Čubra, neće oni tebe čekati da popustiš, već će oni tebe da natjeraju da ti prvi popustiš, jer ne možeš ti toliko da platiš koliko oni mogu da ti prišiju... Što redovno, što vanredno...

 

Ja to i napisah...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: negde izvan planeta

Vec dva dana se spremam da nesto napisem povodom ovih nemilih dogadjaja i reakcije nadleznih organa koju,evo, najavise danas. Jel znate sta ce od toga da bude?  Bice jedno veliko nista a profitirace saobracajni policajci.

Pre dve veceri vracam se iz Arandjelovca i "upuca" me radar. Prekoracenje od 48km/h od dozvoljene brzine. Let,let dozvolo na 6 meseci !!!  Medjutim,carobna crvena novcanica resava sve probleme i anulira brzinu u granicama dozvoljenog. I to ce tako da funkcionise sve dok u policiji rade najnemoralnije i najpokvarenije osobe. Ne moze se ocekivati od vozaca (posto smo STOKA --ukljucujuci i pisca ovih redova) da imamo vozacku kulturu ---  kada je nikada nismo ni stekli.

Zato, cuvari zakona,reda i mira treba da budu visoko moralne i odgovorne osobe prema sebi i prema tudjim zivotima. Tako je bar u vecini civilizovanih zemalja u svetu. Jedino kod nas je obrnut slucaj, retkost je videti policajca u Srbiji koji drzi do svog obraza.

  Ja jesam za rigorozne kontrole i kazne. Da me je ono vece policajac uhapsio zbog pokusaja davanja mita,oduzeta vozacka na 6 meseci i 6 meseci zatvora zbog mita i korupcije  --- ja bi verovatno bio najpazljiviji vozac u istoriji Srpskog saobracaja. 

  A sada pogledajte duboko u svoju proslost i izvucite sve one slucajeve kada ste policajcu dali ono sto mu ne sleduje da bi on pocepao ono sto vama sleduje. U tom grmu lezi --cika u plavom.  RIBA OD GLAVE SMRDI (a tako se i cisti)  !!!

Pa ja sad nista ne razumem....Jel je potrebno da te neko toliko kazni da bi postao pazljiv? ILi pazljiv treba biti uvek?

Slazem se da su jako podmitljivi, ali obrati paznju na drugo sto sto si rekao...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Licno, ne postujem policiju iako mi je otac policajac u penziji (jedan od ultra-retkih postenih). Za takvu sliku su zasluzni sami. U policiji nizeg ranga radi sljam, a viseg malo prefinjeniji sljam ili mafija... kako god. Sve tako smrdi da je to strasno. Moj otac nije mogao docekati penziju jer mu je bilo muka da sve to gleda.

Fora sa ovim kontrolama je da se pokaze da policija ipak nesto radi, i da su odlucili da poostre mere jer im je stalo. Moj K.

Cisto sumnjam da ce to da potraje, ali bolje ista nego nista.

Sto se tice korupcije u policiji... pored morala koj je najbitniji treba da budu dobro placeni i veoma strogo kanjeni u slucaj primanja mita. O kontrolama protiv korupcije da i ne pricam. Da znaju da postoji neko od kontrole ko ih vreba na drumu i pokusava da ih podmiti sigurno nebi tako olako primali crvene.

Memorisanje prekoracenja alkohola i brzine u sami uredjaj je odlicna stvar. Jos kad bi takav sistem bio povezan sa bazom podataka preko GPRS-a stvar bi bila savrsena. Mislim da ameri imaju neki takav sistem u kolima. Neko ce reci... to kosta.... Pa svojevremeno je policija potrosila brdo para po svakom policajcu opremajuci ih opasacima koji su u to vreme bili daleko skupli od prosecne plate zato sto su namestili posao nasoj firmi (zaboravih kako se zove) koja pravi te opasace. Prodje mesec dana kad novi opasaci. Ma, postoje pare. I moze da se ulozi u bezbednost u saobracaju, ali nikome nije bas stalo. Da se sami promenimo, ni to necemo. Kao sto je melopre neko spomenuo... crvena novcanica resi problem. Neko rece, riba smrdi od glave... Nije daleko od istine. Nece vozaci da se promene sami od sebe, ne smeju nam dati mogucnost da podmitimo.  Ljudi su kvarni, ako mogu da zajebu zajebace. Evo, jedna sveza anegdota vezana za ovo poslednje. Bas smo nedavno instalirali sistem za odrzavanje reda, i javio se problem ciji razlog nismo mogli da pronadjemo u sistemu. Pojavljuje se nekoliko ljudi na salterima sa istim brojem. Sistem intenzivno testiran i nije zakazao ni jedan trenutak. Kad, sta se desava...ljudi dodju... nastampaju gomilu tiketa i dodju sutra. Nismo racunali da su ljudi ipak kvarni, i ako im ostavis rupu, iskoristice je. Ma, treba nama diktator, samo gde naci nekog pravicnog!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam imao juce susret sa belim golfom 2 koje je Cubric spomenuo u jurija gagarina - onaj sto nema suvozacev naslon za glavu i ostadoh za 3 crvene kraci.

poceo vec da mi pise ali od dole ka gore (pa ako se masim za dzep kao sto je i bilo) onda moze da nastavi da je pise sledecem tj da doda njegovo ime vreme i brzinu i nije stao kad sam ponudio crvenu da ne pise za pojas,cekao da dam vise jbg ima i kolegu i zenu i dete..

jbg znam da su tu,vidjam ih svaki dan ali mi se bas zurilo i bolje ovako nego da ode dozvola (bio sam u kolima)

interesuje me da li oni smeju da zaustavljaju iz civilnog auta?

treba mi proverena informacija,ako me uslikaju iz tog belog golfa i napisu kaznu a za to vreme dok mi pisu ja uslikam njih u civilnom autu,nepropsno parkiran,bez sapke na glavi sta onda?

predpostavljam da cu morati da platim na sudu u svakom slucaju ali da li ce oni da najebu ? ili oni to ne smeju da rade pa zato sudija ne moze da me kazni?

jer stalno slusam price kako moraju da su na vidnom mestu a ne klasika krije se iza kontejnera samo mu ruka sa pistoljem viri pa kad te upuca onda iskace na ulicu kao ninja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

interesuje me da li oni smeju da zaustavljaju iz civilnog auta?

treba mi proverena informacija,ako me uslikaju iz tog belog golfa i napisu kaznu a za to vreme dok mi pisu ja uslikam njih u civilnom autu,nepropsno parkiran,bez sapke na glavi sta onda?

predpostavljam da cu morati da platim na sudu u svakom slucaju ali da li ce oni da najebu ? ili oni to ne smeju da rade pa zato sudija ne moze da me kazni?

Ne mogu reci da imam bog zna kako proverenu informaciju, ali sam placao kazne kad sam bio snimljen iz parkiranih civilnih kola, bez ikakvih problema, a znam i da u inostranstvu to praktikuju, tako da mislim da apsolutno imaju pravo to da rade i da im nista ne mozes. A, ruku na srce, to je jedan od efikasnih nacina da se smire nasi vozaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Treba zabraniti registraciju postojecih motora preko 17 KW i dozvoliti uvoz samo navedenih i problem sa prekoracenjem brzine bice resen sam od sebe.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

treba mi proverena informacija,ako me uslikaju iz tog belog golfa i napisu kaznu a za to vreme dok mi pisu ja uslikam njih u civilnom autu,nepropsno parkiran,bez sapke na glavi sta onda?

predpostavljam da cu morati da platim na sudu u svakom slucaju ali da li ce oni da najebu ?

Dobro smekeru, cujes li ti sebe sta pricas?  Pitas, da bi znao za sledeci put? ...znaci, s predumisljajem! Jednom recju, boli te kita i ne zanima te da menjas svoje lose navike.  >:( I o cemu se onda u ovoj temi radi? Kako krsiti propise i nebiti kaznjen? Kako zajebati pandure? Kako si samo mudar. Shvatio si da je informacija naj bitnija pa si odlucio da se malo upoznas sa propisima kako bi lakse mogao da izadjes na kraj sa istim?

Ma ne, ti si OK... policija je korumpirana.

Sto bi Homer Simpson rekao: "It`s not me, It`s society" Ali imamo mi Srbi lepih izreka, kao ona: "Prvo pocisti ispred svojih vrata..."

E, stvarno si jadan. Nemam reci. :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

treba mi proverena informacija,ako me uslikaju iz tog belog golfa i napisu kaznu a za to vreme dok mi pisu ja uslikam njih u civilnom autu,nepropsno parkiran,bez sapke na glavi sta onda?

predpostavljam da cu morati da platim na sudu u svakom slucaju ali da li ce oni da najebu ?

Dobro smekeru, cujes li ti sebe sta pricas?  Pitas, da bi znao za sledeci put? ...znaci, s predumisljajem! Jednom recju, boli te kita i ne zanima te da menjas svoje lose navike.  >:( I o cemu se onda u ovoj temi radi? Kako krsiti propise i nebiti kaznjen? Kako zajebati pandure? Kako si samo mudar. Shvatio si da je informacija naj bitnija pa si odlucio da se malo upoznas sa propisima kako bi lakse mogao da izadjes na kraj sa istim?

Ma ne, ti si OK... policija je korumpirana.

Sto bi Homer Simpson rekao: "It`s not me, It`s society" Ali imamo mi Srbi lepih izreka, kao ona: "Prvo pocisti ispred svojih vrata..."

E, stvarno si jadan. Nemam reci. :-\

 

De malo o'ladi ako nije problem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Koliko je meni poznato vredjanje drugih clanova foruma je zabranjeno tako da... Ako imas nesto njemu licno da kazes nadjite se negde u gradu, pa mu lepo tamo "ocitaj bukvicu", ali ne moras u ovoj temi da potpaljujes vatru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Vec dva dana se spremam da nesto napisem povodom ovih nemilih dogadjaja i reakcije nadleznih organa koju,evo, najavise danas. Jel znate sta ce od toga da bude?  Bice jedno veliko nista a profitirace saobracajni policajci.

Pre dve veceri vracam se iz Arandjelovca i "upuca" me radar. Prekoracenje od 48km/h od dozvoljene brzine. Let,let dozvolo na 6 meseci !!!  Medjutim,carobna crvena novcanica resava sve probleme i anulira brzinu u granicama dozvoljenog. I to ce tako da funkcionise sve dok u policiji rade najnemoralnije i najpokvarenije osobe. Ne moze se ocekivati od vozaca (posto smo STOKA --ukljucujuci i pisca ovih redova) da imamo vozacku kulturu ---  kada je nikada nismo ni stekli.

Zato, cuvari zakona,reda i mira treba da budu visoko moralne i odgovorne osobe prema sebi i prema tudjim zivotima. Tako je bar u vecini civilizovanih zemalja u svetu. Jedino kod nas je obrnut slucaj, retkost je videti policajca u Srbiji koji drzi do svog obraza.

  Ja jesam za rigorozne kontrole i kazne. Da me je ono vece policajac uhapsio zbog pokusaja davanja mita,oduzeta vozacka na 6 meseci i 6 meseci zatvora zbog mita i korupcije  --- ja bi verovatno bio najpazljiviji vozac u istoriji Srpskog saobracaja. 

  A sada pogledajte duboko u svoju proslost i izvucite sve one slucajeve kada ste policajcu dali ono sto mu ne sleduje da bi on pocepao ono sto vama sleduje. U tom grmu lezi --cika u plavom.  RIBA OD GLAVE SMRDI (a tako se i cisti)  !!!

Pa ja sad nista ne razumem....Jel je potrebno da te neko toliko kazni da bi postao pazljiv? ILi pazljiv treba biti uvek?

Slazem se da su jako podmitljivi, ali obrati paznju na drugo sto sto si rekao...

 

 

Kada porastes shvatices,ima vremena !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Koliko je meni poznato vredjanje drugih clanova foruma je zabranjeno tako da... Ako imas nesto njemu licno da kazes nadjite se negde u gradu, pa mu lepo tamo "ocitaj bukvicu", ali ne moras u ovoj temi da potpaljujes vatru.

Ja ovo ne kapiram kao vredjanje vec kao kritiku neispravnog stava koji je tako opusteno plasirao ovde. Coveka niti poznajem niti imam ista protiv njega, ali veoma imam protiv stvari koje je ovde napisao. Mislim da im nije mesto ovde pogotovo posto vec nekoliko puta pominjemo moral. Nije mi cilj da nekome citam bukvicu, a pogotovo mi nije stalo da to licno cinim, ali isto tako nikad ne cutim na stvari za koje muislim da nisu ispravne. E sad, ako se moderator slaze sa tobom da sam ja taj koji ovde radi nesto zabranjeno, kako kazes vredjam, onda mi nije ni mesto ovde i rado cu da napustim forum. Meni je savest, a i obraz cist.

 

peace & out

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

    Ljudi sto nekupite detektor radara ja sam uzeo jedan na sajmu za nekih 17.000dinara radi super spasao me do sada bar 20 puta iz sigurnih sitvacija (radi cak i u rumuniji sto prodavac i nije garantovao posto je istocno trziste) ;D ;D ;D ;D . Doduse koristim ga u gradu samo gde znam da stoje sa radarima . I ima jos jedan problem kod nas zbog novih laserskih radara moram brzo da skoro zaustavim vozilo kad zapisti. Neznam zasto ali za 13 godina koliko vozim radar me hvatao samo tri puta od toga u srbiji samo jednom u ovcar banji ali sam se izvuko sa jabukama koje sam vukao iz sela. doduse to sam otkrio davno kad primetim radar brzo na kocnicu do kraja i dok auto skoro nestane ( 10 km/h ) , uvek policajac odustane od snimanja vidim ga da me samo gleda i spusti radar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1690 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

    Ljudi sto nekupite detektor radara ja sam uzeo jedan na sajmu za nekih 17.000dinara radi super spasao me do sada bar 20 puta iz sigurnih sitvacija (radi cak i u rumuniji sto prodavac i nije garantovao posto je istocno trziste) ;D ;D ;D ;D . Doduse koristim ga u gradu samo gde znam da stoje sa radarima . I ima jos jedan problem kod nas zbog novih laserskih radara moram brzo da skoro zaustavim vozilo kad zapisti. Neznam zasto ali za 13 godina koliko vozim radar me hvatao samo tri puta od toga u srbiji samo jednom u ovcar banji ali sam se izvuko sa jabukama koje sam vukao iz sela. doduse to sam otkrio davno kad primetim radar brzo na kocnicu do kraja i dok auto skoro nestane ( 10 km/h ) , uvek policajac odustane od snimanja vidim ga da me samo gleda i spusti radar.

Cekaj samo kad te uhvate sa ovim najnovijim koji te lepo snimi u koloru pa nema vrdanja jer se snimak ne brise pa ce morati slatko da te opale po usima  ;D

Da kako vidim i vlada ce biti formirana, najzad ce taj novi zakon da izglasaju a onda zbogom anti radari pa cemo svi lepo da vozimo ko ljudi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

E zato KAWA ima na svojoj makini radar blokator  ;D Radi na sve tipove radara. Isprobano i dokazano. Tako da mogu samo da me isprate pogledom. Pa i da nemam tu spravu, kad bih primetio da sam usao u radar sa vecom brzinom, naravo da ne bih stao, jer je novcana kazna i oduzimanje dozvole neminovno. A oni ako su brzi od mene, neka krenu zamnom  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja