Jump to content

Moto Zajednica

Policija uvodi rigorozne kontrole na drumovima

Recommended Posts

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

fibra aj idi prvo kupi auto vozi nekih 15ak godina pa se onda javi ovde da kenjas drugima ako budes postovao ogranicenja kao sto su radovi na putu -stavljen znak 40kmh,radovi prosli,znak ostao a pored njih se stvorio parkiran beli golf II sa dva privatnika u plavim uniformama

 

Da se pravdam i pricam kako su tri trake bile prazne i koji su mi razlozi zurbe bili ne nameravam,meni se isplatilo dao sam njemu 3 crvene a dobio vise jer sam svestan svojih dela i mogucih posledica i ne krivim nikog drugog ako se desi sranje.

Pao sam sa motora kad me lik isekao nepropisnim predstojavanje i ko je kriv? on? NE ja sto sam isao brzo jer bi uspeo da ukocim da nisam.i nema frke popravim motor i ko me jebe ako mislim da mi je to pametno.

 

Pitanje je bilo da li oni to smeju ili ne.Bio sam u slovackoj i madjarskoj i tamo idu iza tebe na auto putu sa civilnim autom i snimaju te kamerom pa te zaustave tek kad naides na na neku benzinsku pumpu da ne naruse bezbednost a ne u zaistavnu traku kao kod nas gde te lepo interventna isece,prepreci se ispred tebe,izvuce te napolje i tkreljise ti po gepeku i kolima dok svi ostali ucesnici u sabracaju stoje gledaju i cute (mogli su da te zaustave i da ti kazu da se parkiras pored put ali onda ne bi bili kauboji kakvi jesu),ali posto nasi zakoni nisu kao u ostalim delovima evrope zato sam i pitao.

A pitanje ocigledno nije bilo namenjeno tebi zato bolje cuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

...Da se pravdam i pricam kako su tri trake bile prazne i koji su mi razlozi zurbe bili ne nameravam,meni se isplatilo dao sam njemu 3 crvene a dobio vise jer sam svestan svojih dela i mogucih posledica i ne krivim nikog drugog ako se desi sranje.

Pao sam sa motora kad me lik isekao nepropisnim predstojavanje i ko je kriv? on? NE ja sto sam isao brzo jer bi uspeo da ukocim da nisam.i nema frke popravim motor i ko me jebe ako mislim da mi je to pametno.

Vidi druze, ne postavlja se pitanje da li si ti platio za svoju prebrzu voznju niti koji su tvoji razlozi bili. Ali moras da se sloziz da se takvim stvarima ugrozava i bezbednost ostalih ucesnika u saobracaju i pesaka. Cesto neko nastrada jer se nekome zurilo, pa to nikad nisam mogao da progutam kao odgovor.

 

Pitanje je bilo da li oni to smeju ili ne.Bio sam u slovackoj i madjarskoj i tamo idu iza tebe na auto putu sa civilnim autom i snimaju te kamerom pa te zaustave tek kad naides na na neku benzinsku pumpu da ne naruse bezbednost a ne u zaistavnu traku kao kod nas gde te lepo interventna isece,prepreci se ispred tebe,izvuce te napolje i tkreljise ti po gepeku i kolima dok svi ostali ucesnici u sabracaju stoje gledaju i cute (mogli su da te zaustave i da ti kazu da se parkiras pored put ali onda ne bi bili kauboji kakvi jesu),ali posto nasi zakoni nisu kao u ostalim delovima evrope zato sam i pitao.

Svi znamo kakva je nasa policija. Ja sam i prilicno isprozivao o jednom od proteklih postova. Naravno da treba uciniti sve da se i oni dovedu u rad. Ako mozes i ti njih da snimis i time nacepis, bice mi drago. Moj komentar se odnosio na to kako da se ponasas sledeci put kad budes u istoj situaciji.

A pitanje ocigledno nije bilo namenjeno tebi zato bolje cuti

Nisam ni pokusao da ti dam odgovor, ali to ne znaci da mi je zabranjeno da postujem u temi koja se bavi kontrolama na drumovima kao ni da komentarisem tudje postove. Ovde smo svi jednaki. Ili mozda nismo..?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Mene su zaustavili zbog 72km/h kod Zvezdinog stadiona (kolima sam bio) 1. maja u 01h, znači 2 trake u 1 pravcu, nigde nikog nema, ograničenje 40km/h, pritom i blagi uspon. Ne verujem da se tu ikad i desila neka saobraćajna nesreća pa da kažu kako je taj pravac crna tačka već je to jednostavno otimanja para od naroda gde je to najlakše uraditi. Oni samo stoje tamo gde su uslovi za vožnju takvi da bi samo debil mogao da vozi 40 km/h a tamo gde ljudi ginu tu ih nema nigde. E to mene iritira. Sa motorom im na takvim mestima nikad ne stajem, osim ako je pandur na motoru.

A što se tiče njihovih bezbednih izlazaka na put da bi zaustavili nekog zbog brzine u skroz levoj traci, to se najbolje vidi na Brankovom mostu, gde kao ludaci izlaze pred kola ne bi li nekog zaustavili. Tako je nadrljao onaj policajac na obrenovačkom putu, izleteo ispred njega hrabro, ovaj ga pokupio sa 150km/h i više ga nema. Ne razumem da ljudi pošto poto izlažu svoje živote da bi nekom naplatili kaznu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

... Sa motorom im na takvim mestima nikad ne stajem, osim ako je pandur na motoru.

Cekaj, pa kakva je razlika? Ne mora da te juri ako ti vidi tablice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Nogekako!

 

Za prvih 7 dana, koliko cenim da bi prošlo pre nego što me neko rokne, bih uveo takav red da bi se sve sijalo :D :D :D :D

 

Mnogo je sedam dana kume...  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ovde smo svi jednaki. Ili mozda nismo..?

 

Јеси ти нови овде?

...relativno novi. Dal` zbog toga mozda memam manje prava? Ne vidim razliku u bilo cemu  na drugim forumima izmedju sebe, sa 1500 postova i nekog novajlije sa 5. Brojevi ne znace ama bas nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Pođem ja jednom sa SpejsDirektorom na more, i taman prije nego ćemo poći ja mu kažem: ček malo, nisam uzeo pare za kaznu. On me čudno pogledao, ništa mu nije bilo jasno, ali navik'o čovjek na budalu, pa me samo pogledao. I samo što smo pošli, bap, na radar. Veliki pravac, uzbrdica, nigdje nikoga, ograničenje 60, a ja vozio 77km/h. Što je najgore znao sam da tu često bude radar, čak sam minut prije toga rekao: e vidiš ovo mjesto ispred, tu vole da postave radar.

 

I kaže policajac meni, dobar si ti momak, evo vidim i sunce ti je išlo u oči, pa vjerovatno nisi vidio tablu. Ja se ponadao, sažaliće se čovjek na turistu, i složim nevinu facu pa dodam: ma tako nekako, a i malo smo se zapričali... A on fino doda: Javite se kolegi. I napiše kolega  kaznu, ja je platim i produžimo SpejsDirektor i ja put mora. Da mi je bilo žao, jeste, a da je u pravu čovjek i to jeste. Od tada ne nosim pare za kaznu već samo za piće i klopu... i da kucnem u drvo.

 

;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ovde smo svi jednaki. Ili mozda nismo..?

 

Јеси ти нови овде?

...relativno novi. Dal` zbog toga mozda memam manje prava? Ne vidim razliku u bilo cemu  na drugim forumima izmedju sebe, sa 1500 postova i nekog novajlije sa 5. Brojevi ne znace ama bas nista.

 

Pa kada se normalnim tonom razgovara, nema ama bas nikakve veze. Bas zato i treba da se obrati paznja kako se obracas nekome koga ne poznajes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ovde smo svi jednaki. Ili mozda nismo..?

 

Јеси ти нови овде?

...relativno novi. Dal` zbog toga mozda memam manje prava? Ne vidim razliku u bilo cemu  na drugim forumima izmedju sebe, sa 1500 postova i nekog novajlije sa 5. Brojevi ne znace ama bas nista.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nije u pitanju da li imas manje prava ili ne nego da li mozes nekog da vredjas ili  ne bez obzira ko je u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio. uff sorry. Apsolutno mi nije bila namera da vredjam. Ton ipak nije bio bas prikladan sa moje strane, ali sam u afektu tako odreagovao na stvari koje su mi jako lose zvucale. Bez obzira, i dalje stojim iza svega sto sam rekao i veoma se protivim takvom razmisljanju. Ali dobro, svako po svome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio. uff sorry. Apsolutno mi nije bila namera da vredjam. Ton ipak nije bio bas prikladan sa moje strane, ali sam u afektu tako odreagovao na stvari koje su mi jako lose zvucale. Bez obzira, i dalje stojim iza svega sto sam rekao i veoma se protivim takvom razmisljanju. Ali dobro, svako po svome.

 

 

dok si na forumu nisi na duznosti, skini sapku i uzivaj. Na ovom forumu se svadjamo samo oko BMW-a, za sve manje od toga ne bacamo varnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio. uff sorry. Apsolutno mi nije bila namera da vredjam. Ton ipak nije bio bas prikladan sa moje strane, ali sam u afektu tako odreagovao na stvari koje su mi jako lose zvucale. Bez obzira, i dalje stojim iza svega sto sam rekao i veoma se protivim takvom razmisljanju. Ali dobro, svako po svome.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fibra da ti nisi policajac jbt? Ako jesi stvari su mi malo jasnije sada. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Eto sad kad sam u ovoj temi da i ja napishem nesto  ::)

 

 

Sinoc drugari iz kluba krenuli na Usce iz centra preko Brankovog mosta ... skrecu desno i policija ih zaustavlja .... naravno u opremi su bili , kacige na glavi i svi regularni .... Bg table , dozvole , saobracajna sve na mestu .... i krece provera broja motora .... i neka pricha bla bla bla .... ne poklapaju se navodno neki brojevi ... sipali neku kiselinu na brojeve , kao sumnjivo im je to nesto i jednog drugara puste a dvojici oduzmu motore .... ni krivi ni duzni ....  :o

 

Eto ... pa samo da budete upuceni .... toliko od mene ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Da se ne zezamo, rigorozna kontrola se odnosi na motorcikliste i samo na njih, ovih sa automobilima ima previše. Pa oni da mogu ukinuli bi divlje taksiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Esipali neku kiselinu na brojeve , kao sumnjivo im je to nesto i jednog drugara puste a dvojici oduzmu motore .... ni krivi ni duzni ....  :o

i kakav je dalji razvoj situacije ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

sad se vrsi provera jedno 3 meseca i motori im bleje u 29.om .... i umesto uveliko da se voze momci ce da kuliraju ....  :-\

pa to je citava vecnost,jest da su zakoni i propisi puni nelogicnosti ali ovo je stvarno previse ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

dok si na forumu nisi na duznosti, skini sapku i uzivaj. Na ovom forumu se svadjamo samo oko BMW-a, za sve manje od toga ne bacamo varnicu.

 

Fibra da ti nisi policajac jbt? Ako jesi stvari su mi malo jasnije sada. ;)

Moracu vas obojicu razocarati... nisam policajac. Da jesam, verovatno bih bio malo tisi da ne budem provaljen.  ;D

Jebi ga, imam neke svoje principe. Ne volim ni ja pravila i ogranicenja, ali ako vec postoje, tu su s razlogom i veoma ih postujem. Pogotovo kad je ugrozavanje bezbednosti drugih ljudi u pitanju bez obzira dali je rec o saobracaju ili necem drugom. Uzasno sam ogorcen zbog dogadjaja u poslednje vreme da postajem veoma netolerantan kad su neki vozaci u pitanju. Mngima od nas je odavno trebala biti oduzeta dozvola, a mnogi su je kupili. Poznajem licno dvojicu bajkera koji su dozvole kupili. Zna se i tarifa 300 do 350 EUR. Ali dobro, doci ce sve jednom na svoje. Srbija je malo troma.

 

Esipali neku kiselinu na brojeve , kao sumnjivo im je to nesto i jednog drugara puste a dvojici oduzmu motore .... ni krivi ni duzni ....  :o

i kakav je dalji razvoj situacije ::)

 

U ovakvim situacijama najvise najebe kupac kradenog motora jer mu se motor, za koji se ustanovi da je kraden, oduzima pa ostaje i bez para i bez motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

sad se vrsi provera jedno 3 meseca i motori im bleje u 29.om .... i umesto uveliko da se voze momci ce da kuliraju ....  :-\

 

I pre su pocinjali rigorozne,letnje kontrole oduzimanjem kao satro sumnjivih motora. Idu na proveru koja traje tacno koliko i sezona. A nemas kome da se obratis i izalis. 

Ako neko dozivi takvu situaciju neka odmah uzme nekog advokata ili u suprotnom neka se oprosti od sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

sad se vrsi provera jedno 3 meseca i motori im bleje u 29.om .... i umesto uveliko da se voze momci ce da kuliraju ....  :-\

E kada i ako im vrate motore, dobiće nikakvu nadoknadu od države, a iko im ogrebu ili ukradu neki deo (recimo komutator) ili izgube kod ključ, nikom ništa. Ako se buniš oduzmu ti vozilo još na tri meseca, pa ti se opet buni. Apsurdista, kakva tri meseca, pa ja ću da im kažem za svaki motor dali je kucan ili ne. Nisam još u životu video besprekorno otkucan divlji broj na ramu , a blok je i onako rezrvni deo svuda u svetu, osim u ovoj šugavoj kvazidemokratskoj komunističkoj paradržavi.

To može da se desi svakom od vas, ni kriv ni dužan ode motor na proveru. A jel on vredi na početki i kraju sezone isto ???Naravno mi ćutimo i smrdimo dok nam oni dele kvazi pravdu. Gde je sada akcija AMSJa gde je akcija MASA , moto klubova. Nije bitno dali su motori regularni ili ne, u pitanju su tri meseca EEEEEEJ, drai monat, three months.

Evo šanse za sve koji misle da su bitni za motorciklizam da podignu glas. Nek urednici zovu SAT i nek traže da ih puste na TV, nek sada prave peticije, jer i to su prava motorciklista. Za koju godinu će da zabrane motorcikl kao prevozno sredstvo, a mi ćemo i dalje da ćutimo.

 

OVO NEMOŽE DA SE ISTERA BEZ MASOVNIH PROTESTA, LJUDI KOJIMA SU ODUZELI JESU POJEDINCI, ALI OVO SE TIČE LJUDSKIH PRAVA, A BOGAMI I IMOVINSKIH.

 

Ajde da su im uzeli podatke i naložili da dovezu tog i tog dana motorcikl u 29 na proveru, ali provera od tri meseca......eeeejjjeeeeejj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

... a mnogi su je kupili. Poznajem licno dvojicu bajkera koji su dozvole kupili. Zna se i tarifa 300 do 350 EUR.

 

Jeste malo off topic, ali nikako mi nije jasna poenta kupovine dozvole. Ako recimo kosta koliko fibra rece, polaganje ne kosta vise od 200. Da je nesto jako tesko poloziti test i voznju pa da kazes ajd...ali to moze i moja baba da polozi. Jedino sto meni pada na pamet da je nekom 'ispod casti' da ga vide u autoskoli ili sa L tablom, jer je on, boze moj, velika faca, ili je neko ozbiljan biznismen i veoma zauzet covek pa ne moze da izdvoji tih par sati kiliko bi sve ukupno trajalo kad se sabere....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Upravo sam prisustvovao sceni kad pandur kaznjava klinca jer nema kacigu na glavi. Tranzitom iz partizanske prema Novom naselju, na raskrsnici kod Tempa ima semafor, stajem na crveno, klinja na nasem skuteru i sa okacenim radnickim slemom na laktu prolazi uslovno desno, kad tap iza njega panduri, lepo ga zaustave, izadje jedan sredovecni cikica, vidno namrgodjen. Mali pocne nesto da mu objasnjava, nije ga nesto preterano slusao... Iskreno, bilo mi je drago sto mu je naplatio kaznu jer nije imao kacigu, mozda se opameti i to mu spasi glavu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja