Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJR 1300 vlasnici

Recommended Posts

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On 8.8.2021. at 23:30, Drago je napisao:

Momci..imam viska komplet  prednje vile..felnu( sa celjustima) i blatobran  od Yamaha YZF 750..bile su na mom motoru ali sam ja vratio standardne vile.Ukoliko nekom treba odlicne su i servisirane kod Irca u Mototek-u.Imam i izduvnu granu.Slike u prilogu.Prednji deo bih komplet prodao

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koji je razlog vracanja originalnih vila i kočnica umesto ovih usd? Prednost rwu je da su deblje 41/43,da su original izgledom, a ove su opet namunjene,nesvakidašnje, jače kočnice... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kontam da su te vile sa YZF-a malo pretvrde za XJR, sigurno nije tako udobna vožnja kao sa fabričkim vilama koje peglaju neravnine samo tako, doduše nauštrb preciznosti, al jbg nemož i jare i pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
Quote

Dakle, u petak, 09. septembra u večernjim satima je nestao Andrej Kerin iz Slovenije (Trbovlje). Neslužbeno imam informaciju da se sa svojim motociklom uputio prema Bosni i Hercegovini, ali moguće da je u Sloveniji ili Hrvatskoj, navodi ona. Motocikl je marke “Yamaha XJR 1300” a registarska oznaka je “GO-G6-80*, crne boje a nestali Andrej je obučen u crno bijeli kombinezon. Ukoliko ste ga vidjeli ili znate gdje je, svaka i informacija je dobro došla i javite policiji ili na broj mobitela +38670708551. | Preuzeto sa: https://tuzlanski.ba/oko-nas/region/trazi-se-andrej-kerin-krenuo-s-motociklom-u-bih-i-nestao-porodica-trazi-pomoc-kako-bi-ga-pronasli/

 

TUZLANSKI.BA

Portalu Gpmaljevac.com se javila kćerka nestale osobe tražeći pomoć kako bi ga pronašla oca. Dakle, u petak, 09. septembra u večernjim satima je nestao Andrej Kerin iz Slovenije (Trbovlje)...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Mozda je bezazleno, ali treba videti gde je presao granicu i gde se otprilike uputio. Moguce je da je kolega sleteo sa puta na nekoj krivini u neku dolju ili rastinje gde nije lako uočljiv sa asfalta. Treba videti preko mobilnog telefona kojim putem se kretao i tako suziti teren za potragu. Takođe, kamere na pumpama i slicno mogu ubrzati potragu. 

Želim im sreću u potrazi i nadam se lepom ishodu... 

Ps: sad citam na fb da je imao udes kod Velike Kladuse, ali da je dobro... :takoje:

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Потражи точкић који се налази са десне стране испод резервоара а ближе седишту. Ту се налази код мене на ФЈР-у, верујем да је слично и на ХЈР-у?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 30.10.2022. at 20:03, Dragan79 je napisao:

Gde se šteluje ler gas na XJR radi mi na 900 obrtaja kada se zagreje pa bih povećao bar na 1100. Poz!

https://www.manualslib.com/manual/611357/Yamaha-Xjr1300.html?page=55#manual

 

XJR.png

Promenio član MOTOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
On 10/30/2022 at 8:03 PM, Dragan79 said:

Gde se šteluje ler gas na XJR radi mi na 900 obrtaja kada se zagreje pa bih povećao bar na 1100. Poz!

To je onda neko nesto cackao a nije pozeljno  kod njih koji nemaju karburator cackati,  jer kod EFI motora  ler gas kontrolise sam ECU, i radi  na 1k obrtaja. 

 

Kolika ti je potrosnja goriva pri umerenoj voznji? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: Yamaha xjr 1300 '11
pre 18 minuta, Pingvin37 je napisao:

To je onda neko nesto cackao a nije pozeljno  kod njih koji nemaju karburator cackati,  jer kod EFI motora  ler gas kontrolise sam ECU, i radi  na 1k obrtaja. 

 

Kolika ti je potrosnja goriva pri umerenoj voznji? 

Oko 6,5 litra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
Just now, Dragan79 said:

Oko 6,5 litra.

Pa to je i potrosnja za taj model 2011. 


Najbolje kolega na servis da zamenis onaj dihtung sto curi, pogledas ventile, pogleda ti ubrizgavanje, ler gas i sve. Jedan veliki servis. Cini mi se da je taj motor kupljen u Kragujevcu i da je iz uvoza? Pre ili kasnije polovni motori su spremni za veliki servis :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: Yamaha xjr 1300 '11
pre 1 minut, Pingvin37 je napisao:

Pa to je i potrosnja za taj model 2011. 


Najbolje kolega na servis da zamenis onaj dihtung sto curi, pogledas ventile, pogleda ti ubrizgavanje, ler gas i sve. Jedan veliki servis. Cini mi se da je taj motor kupljen u Kragujevcu i da je iz uvoza? Pre ili kasnije polovni motori su spremni za veliki servis :D

 

Dihtung promenjen i čaure na poklopcu ventila, ventili preštelovani. Ubrizgavanje nije ništa dirano. Motor jeste iz KG uvežen iz CH. Polovno je mačka u džaku. Gde ima dobar ali dobar majstor za njih? Poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
1 minute ago, Dragan79 said:

Dihtung promenjen i čaure na poklopcu ventila, ventili preštelovani. Ubrizgavanje nije ništa dirano. Motor jeste iz KG uvežen iz CH. Polovno je mačka u džaku. Gde ima dobar ali dobar majstor za njih? Poz!

Svaki majstor koji je dobar, dobar je i za njih. Svaki koji zna da radi.  To je motor je vrlo jednostavan, nema tu mnogo stosta da crkava niti je to prekomplikovan motor. Ne boj se nista, to je zver od motora.  

Motor ti je bas lep, i za te pare sto si ga kupio (secam se koliko je bio na oglasima) 2012 tj 2011 godiste, isplati se.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: Yamaha xjr 1300 '11
pre 3 minuta, Pingvin37 je napisao:

Svaki majstor koji je dobar, dobar je i za njih. Svaki koji zna da radi.  To je motor je vrlo jednostavan, nema tu mnogo stosta da crkava niti je to prekomplikovan motor. Ne boj se nista, to je zver od motora.  

Motor ti je bas lep, i za te pare sto si ga kupio (secam se koliko je bio na oglasima) 2012 tj 2011 godiste, isplati se.

Motor 2011 a u našoj saobraćajnoj se vodi 2013 pošto je tada bila prva registracija u CH. Na oglasima je bio 5900, za 5700 kupljen. Hvala i pozdrav!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XJR 1300, 2003. godište, Naked, vozilo prešlo 60000 km, Beograd. Cena 3.450 € - Motori - Polovni Automobili

 

Registracija istice u februaru. Od ulaganja - servis pred sezonu. Cena 3450e i nije apsolutno fiksna. Moguca manja korekcija. 

 

Na motoru je od 2020. godine uradjeno sledece: 

 

- Redovno menjano ulje i filter (ipone 15.5, miewa i hiflo)
- Novi filter vazduha (champion)
- Nove kocione plocice i kompletno ciscenje kocnica (ebc)
- Nove svecice (nkg)
- Zamenjene ulje u vilama (ipone)
- Zamenjeno ulje u kvacilu (ipone)
- Zamenjeno ulje u kocnicama (ipone)
- Novi lanac i lancanici (DID)
- Nova zadnja guma (Mitas touring force)
- Nove lamele i opruge (TRW Lucas)
- Kompletan servis anlasera
- Novi akumulator (Unibat)
- Novi podesavajuci zadnji amortizeri iz Louisa, dajem i stare orignal uz motor
- Sinhronizacija karburatora

- Kupljen deo seta za naredni veliki servis koji ide uz motor
(dihtung ventil dekle, set za reparaciju slavine, gume za karburator 4 komada)

Rezervoar bez grama rdje, kao nov, motor nema cudne zvukove,
nema vidljive potrosnje ulja, nema dima ni plavog ni crnog.
Na motociklu je uglavnom sve osim armotizera i kocionih diskova original tj fabricki (dajem i original uz motor).

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Dodje mi da prodam horneta 600 dodam i uzmem mušku zver sa okruglim farom prelep je ogroman moćan gvozdenjak.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hornet je kao neki privezak u odnosu na xjr, neces se zeznuti nikako!

 

Njoj dodavati gas u cetvrtoj npr, vrhuuuuuunski osecaj! :ljubav:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Jos jedan realan oglas za XJR-a na PA pored mog bivseg je ostao. Ovo ostalo bolje da ne komentarisem. 

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/20401334/yamaha-xjr-1300

 

Kome treba dobar motor po normalnoj ceni (NE ZABORAVITE CENA NIJE FIKSNA), eto motora u Trsteniku sa sve opremom za put. 

 

Srecno! 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Pocela prica na Bandit 1250 temi, pa da ne zagadjujemo tamo: Da li postoji XJR1300 sa ABS?

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
36 minutes ago, wragg said:

Pocela prica na Bandit 1250 temi, pa da ne zagadjujemo tamo: Da li postoji XJR1300 sa ABS?

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
 

Nije me mrzelo da pretrazim specifikacije na netu za te nove modele. Nema ABS. 

Sta im znaci ono ABS po oglasima, pojma nemam. 

 

Al uzmi ga neces se pokajati nemoj to da te odvlaci,  odlicno koci za svoju tezinu. I preporucujem model do 2014 godine. Ovaj cafe je kao skroz drugi motor. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja