Jump to content

Moto Zajednica

DR 800 S-RAD MOTORA?

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

E ovako, imam jedan možda glup problem. Posedujem, od zimus, Suzuki DR 800 S, 96-to, u odličnom stanju  i u principu sam prilično zadovoljan, ali sad- da li sam umislio ili ne, ali mi se čini da mi  u motoru nešto "previše lupka"!? Neznam ni kako da vam objasnim, a nisam do sada imao prilike da čujem neki drugi DR 800 pa da uporedim. Tako radi od kad sam ga kupio, odlično ide i u principu nemam problema, ali eto, sad mi djavo neda mira pi mi se čini da prilikom rada mašine nešto previše kucka, štekće, lupka i slično u pozadini. Onako, čije se sasvim solidno. Popričao sam sa prijateljima i oni pomisliše na kvačilo. Mada ja nemam problema pri menjanju brzina i prilikom stiskanja kvačila nema promene toga zvuka. Sve znam-jedan cilindar, DR-e je to, ali bih voleo da čujem od nekog ko je imao DR 800 S da li je to normalno za ovakav enduro? Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1339 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

E ovako, imam jedan možda glup problem. Posedujem, od zimus, Suzuki DR 800 S, 96-to, u odličnom stanju  i u principu sam prilično zadovoljan, ali sad- da li sam umislio ili ne, ali mi se čini da mi  u motoru nešto "previše lupka"!? Neznam ni kako da vam objasnim, a nisam do sada imao prilike da čujem neki drugi DR 800 pa da uporedim. Tako radi od kad sam ga kupio, odlično ide i u principu nemam problema, ali eto, sad mi djavo neda mira pi mi se čini da prilikom rada mašine nešto previše kucka, štekće, lupka i slično u pozadini. Onako, čije se sasvim solidno. Popričao sam sa prijateljima i oni pomisliše na kvačilo. Mada ja nemam problema pri menjanju brzina i prilikom stiskanja kvačila nema promene toga zvuka. Sve znam-jedan cilindar, DR-e je to, ali bih voleo da čujem od nekog ko je imao DR 800 S da li je to normalno za ovakav enduro? Pozdrav.

 

Da li lupka kad iz lera daš naglo gas?

Ili lupka samo u određenim okretajima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ma "lupka" kad radi na leru, tada bar mogu da ga čujem. Deluje kao da se to čuje sa desne strane mašine (u odnosu na položaj vozača). Negde otprilike gde se nalazi kvačilo.  Kada dam naglo gas, ne pojačava se buka, bar koliko čujem. Ko zna, možda je takav način rada kod ovog DR-a!? Možda sam samo utripovao, neznam. U vožnji nemogu da čujem, pogotovo kad imam  kacigu. Nije prešao mnogo - 26.000. Najbolje bih to čuo od nekoga koje već imao ovakav bajk u rukama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Nadji moj tekst "Bolji DR za 20min", sve ti je objasnjeno, to lupkanje svi imamo ;D

 

P.S.- ceo sistem je isti na 600, 650, 750 i 800 DR-ovima. Opruga spanera ume da bude slaba, tako da ti preporucujem da malo dotegnes i rukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

ZAHVALJUJEM PRIJATELJU!! Pročitao sam tvoj tekst o kojem kažeš još zimus,odličan je, ali tada nisam još imao DR. A Sada nisam znao da su svi na istom principu. Pokušaću.

Ako je potrebno, može li se ta opruga španera zamenuti novom? Imaš li predstave koliko bi otprilike koštala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

"Posto su magnet i lanac zbog kog je ceo tekst napisan potopljeni u ulju, potrebno je pored naravno dobrog dihtunga, staviti i umerenu kolicinu silikona za dihtunge da nebi doslo do curenja."

Da li ovo znači da pre nego otvorim treba da obavezno spremim NOV dihtung, ili je to potrebno samo ako je stari u takvom stanju da nije za vraćanje nazad??

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

zavisi kakav ti je dihtung ako je od klingerita postoji velika mogucnost da se pocepa ali to nije problem kupis klingerit i napravis nov ako na dekliju dihtung u obliku gumice onda vracas sve i bez silikona sa dihtovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Dihtung mozes napraviti i od kartona, samo ga dobro namazi. Naravno, najlakse je kupiti nov pa nista ne brines. Sto se tice spanera, nisam siguran za cenu, al sigurno moze da se naruci. Meni opruga bas i ne valja, te mi javi kakvi su rezultati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

Hvala obojici! Neznam da li cu se usuditi sam da to dotegnem, videću, možda odradim sa prijateljem koji je dosta iskusniji, kada budemo obojica stigli. U svakom slučaju, "kvarisa" u pravu si, u uputstvu za njega zaista piše da se to radi na svakih 6000, barem koliko sam uspeo shvatiti švapski! Javiću vam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Gledao sam tu oprugu na bikebandit.com  to kosta 2$. Lanac je malo skuplji, ali mislim da to nece bas

tako da ode. Ako ne nadjes nikog da ti to uradi, javi, dogovoricemo se nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

a ja se pitao sta bi moglo da bude kod mene kad ono u stvari ovako nesto.

 

Moramo se dogovoriti da sredimo ovo i kod mene jer se ne usudjujem bas sam da ceprkam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

uljarica svaka ima dosta sumova zato sto joj je zazor mnogo veci na klipu i cilindru pa proizvodi razne sumove ali to je sasvim ok , jer sta mu se moglo desiti na 26 000km ma daj... samo teraj sve je ok da cujes samo freewinda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

EVO ME!! Brate, ala smo ojačali, pa ima nas "milion", jedva sam našao ove moje poruke da vam se javim!!

Elem, pre oko 2 nedelje sam napokon stigao i usudio se da otvorim svoj DR 800 S, onako kako nam  je to naš prijatelj "majstor kvariša" uslikao i objasnio! Rekoh sebi- ili će biti kako treba ili ću ga izgaziti i upaliti,ma nije to božije slovo i VEOMA me je nervirao ranije opisani zvuk i bio sam siguran da tako ne treba!

I? "kvariša" je car! Sve je onako kako je napisao! 100%!!  Otvorio sam, uradio i motor 50% mirnije radi u pogledu buke, lupkanja i vibracija, ostalo je, baš kako je napisao,još malo kuckanja u pozadini, jer ima još 1 lanac koji nije tako baš dostupan za nas amatere. A da ima "priučenih" majstora-brate,IMA!

Tako da,"kvariši" još jednom hvala, ostali-ako imate ovakav problem-samo napred!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

To sto je uljara, ne znaci da je mali zuti budala pa kada upali prvi put motor da kaze: "neka lupa, ko ga j**e, uljara  je mora da se cuje". Znaci ne sme da se cuje nista!!! Tacka. Nismo jos do tog nivoa dosli, ali doskocicu mu ja!!

 

Drago mi je da se DR oseca bolje, samo vozi, ne mozes mu nista, ja svoj vec dve godine ubijam a on nece da rikne ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja