Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki GPZ 1100 1995

Recommended Posts

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 13.1.2020. at 18:06, grof je napisao:

Vidi ... u servisnom manualu ili na netu piše na koliko obrtaja se krece kojom brzinom u kom stepenu prenosa.... i eto ti kako bez dinamometra da skontaš (otprilike) da li je blokiran ili "otvoren"... naravno i finalni prenos može da utiče da to......

Grofe, on ce se kretati istom brzom na istom broju obrtaja, imao blokade ili ne... Razlika brzine i broja obrtaja moze da bude samo zbog prenosa (dal lancanici dal menjac) 

Ali ako je prenosni odnos isti, dal imao 20kw ili 200 kw, 3. Stepenom prenosa na 3000 obrtaja ide isto. 

Kako mozes da uhvatis da li je ustrojen? 

Nadjes podatak koliko mu sekundi treba od 80 do 120 km/h u 5. Ili 6.

Postoje podaci negde sigurno.

Izmeris na svom motoru. 

Ako se masi za mnogo (tipa 30% ilo vise) onda je ustrojen sigurno. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mala je verovatnoća da je blokiran. Taj koji ga je kupio novog nije slučajno birao 1100. Nemoj da gledaš konje, ovde je obrtni moment gazda. 

 

Ja sam imao i vozio 6 godina ER5 na 25kw. Nije mogao više od 130. Kolega je imao standardan ER5, raketa u odnosu na moj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Mala je verovatnoća da je blokiran. Taj koji ga je kupio novog nije slučajno birao 1100. Nemoj da gledaš konje, ovde je obrtni moment gazda. 
 
Ja sam imao i vozio 6 godina ER5 na 25kw. Nije mogao više od 130. Kolega je imao standardan ER5, raketa u odnosu na moj.
 
Za obrtni moment znam, imao sam Bandita 1200cc sa 98ks

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@abarth_maniacvidi iamo sam iste dileme i onda sam iazašao na auto put i kada je zzr1100 napunio sat bio sam manje više siguran da nije uštrojen. No pošto sam generalno skeptik prema svemu pozovem jednog drugara i sve mu potnko opišem , na šta dobijem ogovor da ako znam magiju da motor sa 44kw ide 300km/h i ubrzava da hoćeš da spadneš sa njega i nje,u začaram njegov trkački motor jer će biti šampion 100%....

Tako da ako 1100 vuče ko pomahnitao i ide 250+ manje vieš sam ovako preko tastature siguran da ima više od 44kw..... 

Ko motora koji imaju standardno 60kw pa su spušteni na 44 ta ralika logično nije tako ostena ali da ga jebem moras osetiti razliku izmedju 44 i 105kw... nema tog prenosa koji će toliko da opegla i ubrzanje i finalnu brzinu da porije razliku od više od dva puta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To je drugi par carapa i slazem se 100% sa navedenim! 

Samo sam se nadovezao na relaciju broj obrtaja/prenosni odnos/brzina. 

To je de facto fizicki odnos koji se ne moze promeniti razlikom u snazi agregata.

Ako je finalni odnos 1:1, dal imao 10000000ks ili 10 ks, na istom broju obrtaja ce se istom brzinom kretati. Samo sam to hteo da naglasim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
@abarth_maniacvidi iamo sam iste dileme i onda sam iazašao na auto put i kada je zzr1100 napunio sat bio sam manje više siguran da nije uštrojen. No pošto sam generalno skeptik prema svemu pozovem jednog drugara i sve mu potnko opišem , na šta dobijem ogovor da ako znam magiju da motor sa 44kw ide 300km/h i ubrzava da hoćeš da spadneš sa njega i nje,u začaram njegov trkački motor jer će biti šampion 100%....
Tako da ako 1100 vuče ko pomahnitao i ide 250+ manje vieš sam ovako preko tastature siguran da ima više od 44kw..... 
Ko motora koji imaju standardno 60kw pa su spušteni na 44 ta ralika logično nije tako ostena ali da ga jebem moras osetiti razliku izmedju 44 i 105kw... nema tog prenosa koji će toliko da opegla i ubrzanje i finalnu brzinu da porije razliku od više od dva puta. 
Čekam prvu vremensku priliku i uradiću isto..., pa ću onda znati. Kad sam ga pazario nisam imao prilike da ga poteram kako treba, sad da li zbog toga što je sa fabričkim izduvima pa nisam imao osećaj da obiluje sa snagom...

Bube, bubice, boles parkiranog motora

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Cekaj da otopli, razumem ja PMS ali... hladan je i ljigav asvalt to su idelani uslovi za pad pri isprobavanju performansi motora;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Cekaj da otopli, razumem ja PMS ali... hladan je i ljigav asvalt to su idelani uslovi za pad pri isprobavanju performansi motora
Čekam, čekam da se lepo ugreje

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije samo Kawasaki to radio, i ostali su pribegavali tim šemama da bi uštedeli u proizvodnji, pogotovo kad je u pitanju plastika tipa zadnji far, retrovizori... 

Recimo, FZR1000 i Super Tenere 750 imaju isti zadnji far, 

Isto tako moj Thundercat i Dragstar 650 imaju isti zadnji far, a satove deli sa YZF 750R, zato je graviran 300kmh, tek posle je dobila brzinomer sa max 280kmh, 

Takodje Suzuki GS500E i DR 650RS imaju isti zadnji far. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Ja sam par godina vozio GPZ1100 95 god, trula visnja, bio na jednom auspuhu, isao ko sam djavo, vozio ga na Bataji pk pisti 280 lagano, ubrzanje brutalno, ne kao R hiljadarke mladje generacije ali skroz pristojno, nisu mi bezali puno, obrtni moment kao na fapu, krece drugom,trecom...nije bitno, po gradu ga presltam u 6 i ne menjam. Lepo sam se navozao dve tri godine bez ijednog problema. Svi kao nesto pljuju kawasaki , moje iskustvo govori drugacuje. Sad sam presao na BMW, ali to je prica za neki drugi topic. Pozdrav i nek te sluzi , verujem da ces biti zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja