Jump to content

Moto Zajednica

Luxembourg-BGD u jednom danu + FOTOGRAFIJE

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Narucio sam novi motor.....kakva radost!

 

BMW R1200GS - Adventure - full options + menjac enduro.

 

Idem na vrlo kratak godisnji odmor iz Gabona (Afrika, tacno na ekvatoru) za Srbiju, ne mogu da dobijem duzi odmor od 10 dana ukupno. Kazem ukupno sto znaci 2 dana avionom od Libreville-a preko Pariza do Beograda, i isto tako prilikom povratka.

Znaci ostaje mi ukupno 6 dana da preuzmem motor u gradu Saarbrucken na granici Nemacke i Luxembourg-a, stignem u Beograd motorom, ocarinim motor, registrujem motor, da se provozam malo po Srbiji i nazad na "arbajt" u Afriku.

 

Krenuo sam iz Libreville-a avionom 29.04.2008. u 22:00, stigao u Pariz ujutru u 06:00

Sutradan 30.04.2008., cekao na aerodromu i uzleteo iz Pariza za BGD oko 09:45.............stigao u BGD oko 12:00, porodica me sacekala kako i dolici pravom "gastosu", sledi dobra srpska trpeza (supruga mi je odlicna kuvarica - to je razlog sto imam 112 kg).

 

Sutradan 01.05.2008. - obecao sam momcima iz BJBikers-a da cu doci ispred muzeja "25 maj" da se upoznamo, "Crna Mrlja", Lalajko, Pablo i da vidim drage prijatelje Davora i Jozefa iz okoline Novog Sada. Kako obecao, tako i uradio.

Pozajmio motor od druga (Boki - caffe pizzeria "Slonce" Zemun) Yamaha XJR 1300 i dosao.

 

Sutradan 02.05.2008. imam avion u 06:00 ujutru za Luxembourg preko Frankfurta.

 

Na aerodromu u Luxembourg-u me ceka moj stari prijatelj Michel Turk (predsednik komisije za turizam i ekologiju UEM-a). Krecemo njegovim kolima za Saarbrucken da preuzmem motor, spavacu kod njegove prijateljice i sutradan krecem na put.

 

Michel me odvezao do grada (sela) Shengen, gde mi je vrlo ponosam pokazao gde je zaceta Shengenska zajednica (njemu izgleda dosta bitno, meni totalno nebitno) - slika sledi

C:\Documents and Settings\Zoran\Desktop\Moto prica\036 - Shengen_resize.jpg

 

Shengen……….jaka stvar (Srbija je lepsa).

 

 

Motor je preuzet, kljuc je dobijen, ima li ko sretniji od mene ?

C:\Documents and Settings\Zoran\Desktop\Moto prica\042 - preuzet kljuc - najzad_resize.jpg

 

Verujte…….najsrecniji covek  - sam ja.

 

 

 

 

Sutradan 03.05.2008. - krenuo sam u 05:50 iz Luxembourg-a, ceka me put od 1.511 km (toliko je pokazao cajger kada sam stigao u Beograd).

 

Jos pre puta sam sam sebi postavio jedan mali izazov, mogu li ja sada sa 51 godinom starosti da odvozam ovu razdaljinu u komadu........???

 

Rekao sam sebi - probaj i videces, ako ne budem mogao, spavacu negde usput u Austriji, Sloveniji ili gde me vec bude uhvatio umor.

 

C:\Documents and Settings\Zoran\Desktop\Moto prica\045 - Moja navigacija spremna.jpg

Moja Navigacija (gradovi i km ……dovoljno)

 

Navigaciju sam spremio sinoc na jednom papiru (kao sto vidite na slici, to je stari nacin, ali i ja sam star - zar ne?)

 

Znao sam da je motor dobar i dogovorio sam se sa BMW dilerom da mi ga razrade i urade prvi servis kako bi ja mogao da ga vozim brzinom koja mi odgovara. Gospodin Matthias Gerber je uradio sve po dogovoru (nemac je to), pripremio je i svu vozacku opremu koju sam trazio.

 

Krenuo sam i odusevljen vozio ..........vozio ..........pomalo stajao kako bi popio kafu i cigaretu (losa navika) i onda vozio .........uzivao.......vozio ....

 

C:\Documents and Settings\Zoran\Desktop\Moto prica\050 - prvi odmor posle 1 sat i 15 min. voznje_resize.jpg

Prvi odmor posle 1 sat i 15 min. voznje (sat u foto aparatu pokazuje Africko vreme, tacno vreme na fotografiji je 07:05)

 

 

 

C:\Documents and Settings\Zoran\Desktop\Moto prica\054 - Na putu Luxembourg - Beograd_resize.jpg

Odmor uz kaficu i cigaretu………

 

 

Ljudi ovaj motor je fotelja na dva tocka, kakav zamor - nigde me nista ne boli, odusevljen sam.

 

 

 

Kroz Austriju, normalno - malo kise, glupo bi bilo bez nje u Austriji........kisa pada ....ali ne po meni. Ovo je super kako dobro stiti ovaj vetrobran.

 

C:\Documents and Settings\Zoran\Desktop\Moto prica\061 - susret bikera u Austriji_resize.jpg

U Austriji posle rucka susret sa nemackim BMW bikerima …

 

Brzina kojom vozim je 160 - 180 km/h, u koferima i top-case-u nalepili nemci nalepnicu "sa koferima ne brze od 180 km/h" i ja se toga pridrzavam.

 

C:\Documents and Settings\Zoran\Desktop\Moto prica\064 - Na putu Luxembourg - Beograd_resize.jpg

Pred Slovenacku granicu na oko 30-40 km.

 

 

Mozda sam dosadan, ali motor je super konforan - odusevljava me kako koci i kako lezi - primera radi, na autoputu (nizbrdo) pre Slovenacke granice sustignem jedan plavi auto "Punto" (verovatno Abarth") i momak krene po krivinama nizbrdo da pegla 170 -180 km/h, ja za njim.....i tako smo se vozili jedno desetak minuta, motor miran ....lezi kao pegla. Momak u kolima (Austrijanac) na kraju nizbrdice uspori i pozdravi smo se, ja nastavih ka Sloveniji, on kuci (verovatno).

 

Pauze se redjaju........kafa, koka-kola, cigarete, gorivo........a, da - da ne zaboravim informaciju. Motor ovakvom voznjom trosi (po bord kompjuteru 8,3 lit. na 100 km) znaci mogu da predjem do rezerve oko 350 km. Daleko je to od onih skoro 700 km na reklami za Adventure-a (istina kada se vozi 90 km/h).

 

Uglavnom krajem dana oko 20:00 stizem na Hrvatsko - Srpsku granicu...........i normalno pocinju problemcici........treba napraviti carinsku propratnicu. Policajac mi kaze "nemas zeleni karton, idi izvadi !" , ja mu objasnjavam da imam privremenu registraciju na 15 dana i ..........odem i platim 80 evra zeleni karton na mesec dana, zatim spediter napravi potrebnu dokumentaciju i preda carinicima i .......pocne cekanje da gospoda carinici izadju i vide motor, tojest da procitaju broj rama. Posle nebrojeno cigareta.........izadje carinik i za 5 sekundi pogleda motor i pita " A koliko kosta?", ja mu kazem da ima fakturu prilozenu u dokumentaciji.........i on mi preda papire i vrati pasos.

 

C:\Documents and Settings\Zoran\Desktop\Moto prica\066 - granica Hrvatska - Srbija cekanje_resize.jpg

Cekanje na granici, ne znam sta da radim – slikam motor.

 

C:\Documents and Settings\Zoran\Desktop\Moto prica\067 - Na putu Luxembourg - Beograd_resize.jpg

Ma, lep je i nocu, i sa bubicama……..mnogo ga volim.

 

 

22:50 - krecem sa granice...........noc.........far dobro obasjava, mada mislim da su dodatni farovi neophodni za brzu voznju.

 

Stizem u Zemun ispred kafica "Slonce" u 11:30...................NISAM UMORAN...........super.

 

Presao sam 1.511 km za ukupno 17 sati i 40 minuta, od toga efektivne voznje negde oko 10 sati, ostalo je bilo stajanje, odmaranje, granice ………..nije lose za matorog biker-a kao sto sam ja.

 

Malo price sa drugarima u kaficu i oko 02:00 parkiram ispred kuce. Zena me ceka, radosna.........kaze "Bravo majstore, ipak nisi toliko mator, vidis uspeo si ono sto si naumio", ja ponosan, radostan..........najsrecniji covek na svetu.

 

Odvozao sam ono sto nisam bio siguran da cu moci............zahvaljujuci pre svega - odlicnom motociklu  BMW R1200GS - Adventure (model 2008.)

 

Molim manje iskusne motocikliste da se ne ugledaju na mene..........ovo je bilo moje neko ludilo..........dobro je proslo - tim bolje.

 

 

Marokanac

 

IZVINJAVAM SE STO NIJE BILO FOTOGRAFIJA U PRVOM IZDANJU PRICE, SADA JE VALJDA OK.

 

NASTAVAK PRICE SLEDI POD NASLOVOM "KRATAK GODISNJI ODMOR - PUNO KILOMETARA"

 

 

 

post-3404-12878997547873_thumb.jpg

post-3404-12878997548189_thumb.jpg

post-3404-12878997548499_thumb.jpg

post-3404-12878997548767_thumb.jpg

post-3404-12878997549075_thumb.jpg

post-3404-12878997549392_thumb.jpg

post-3404-12878997549705_thumb.jpg

post-3404-12878997550869_thumb.jpg

post-3404-12878997551166_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Bravooo !!! Cestitam na izboru i da se dugo druzite ! Taj motor ne dozvoljava da ti se skine osmeh cak i kad spavas !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Svima koji su vec procitali ovu moju malu pricu, se izvinjavam sto u prvom pokusaju nisam uspeo da ubacim fotografije. Dobio sam tacnu informaciju kako se ubacuju fotke od naseg prijatelja "Crna Mrlja" - ovim putem mu se zahvaljujem.

Nadam se da sa ovim fotografijama i ako pogledate vreme, videcete da je sve odvozano u jednom danu ( da, da,.....Djuro ide to, samo treba terati.....i moze se).

 

Svima veliki pozdrav iz Afrike.......Marokanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

...Djuro ide to, samo treba terati.....i moze se).

 

 

Ma naravno da ide, salio sam se! Ja sam pre dve godine ubio 1200km u komadu (polovina po pljusku) sa V-Stromom.

 

Odlicne slike....ako bude voznji po Africi, nemoj da budes sebican - samo salji!

 

Pozdrav iz Beograda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evo da cestitam iz drugog puta. I za motor, a pogotovo za ovu endurance turu. 1511 kilometrica, opako.

 

P.S. Sorry za off, Djuro koliko je prevalio u komadu onaj lik sa Stromom, nesto ga zena iznervirala, cini mi se da je Englez?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

far dobro obasjava, mada mislim da su dodatni farovi neophodni za brzu voznju.

 

 

Kolega  dovoljan je jedan turatekov ksenon (350 eura bez ugradnje) i  samo pun gas.Ja sam ove godine uzeo GSA magma red i mota mi se po glavi da one crvene plastike presvucem u crno ::).Svaka cast na voznji i izboru motora .  Vidis  sto  je  firma, razrade ti motor, obuku od glave do pete i jos samo da naprave firmirane sendvice i teraaaaj ;D.Veliki pozdrav iz Beograda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

P.S. Sorry za off, Djuro koliko je prevalio u komadu onaj lik sa Stromom, nesto ga zena iznervirala, cini mi se da je Englez?

 

2500km...ali taj bas nije normalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Godine i godine iskustva...  ;D

 

Titula IronButt ne vazi ako se vozi ovo cudo od motora!  ::)  :D

 

E, tu "sitnicu" nisi ni napomenuo da si kupio i Rallye Pro 2 odelce...

 

Sve u svemu, ostvaren san nema cenu. Iz srca ti cestitam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Svaka čast, kad dodješ na godišnji obavezno se javi da se provozamo. A mi ćemo do tada da skupljamo kondiciju. jbg nevozim bmw. :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Ajd` i ja jos jednom da cestitam ! :)  Drago mi je sto postujes ta ogranicenja sa kofera.  :D;)  Ziv bio i ne stedi aparat po Africi !

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Odgovor BUCKU:

Znam za dodatne farove Touratech, narucio sam ih..........ali necete verovati nisu bili raspolozivi u Nemackoj, diler mi je objasnio da kada sam narucio motor nisam narucio farove, i naknadno nije ih bilo na stanju. Nema veze, narucio sam ih u Bgd kod Radulovica i ugradice ih moj drug Boki koji se stara o motoru u mom odsustvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

Ovo o cemu ti ja pricam nije u standardnoj BMW opremi (regularno nisu ksenoni) nego se prekidac postavi obicno na sredinu volana,trafo pod masku i sa samo jednim imas DAN,tako mi je rekao Aleksa sa adv.ride.rs a on je prosao Nepal,Kinu .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Joj matori prijatelju, svaka cast, moj si idol. Takav cu i ja da budem kada porastem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja