Jump to content

Moto Zajednica

Probna dozvola za A kategoriju

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: GPZ 500S 1998
istekla je i probna za A ktegoriju nakon dve godine :jee1:
Kakva je procedura za upis A kategorije (imam redovnu B)
Ako dobro vidim traže lekarsko ?
Pratim

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
On 6.7.2022. at 15:08, drmilan_ je napisao:

Drugar imao probnu za auto, upisao danas za A, i rekli mu u autoskoli da ce imati probnu za B. Poludeo zove me da pitam na forumu, reko koliko sam ja shvatio da ko je IMAO probnu NE dobija opet, a ko NIKAD nije imao probnu mora da ima. I zove instruktora i ovaj mu kaze jebi ga, koga zapatis u supu i kako odreaguju tako ce ti biti. Ja sam mu rekao da ni slucajno ne dozvoli da mu

 

 

 Ako ima probnu vozacku sa B kategorijom i polozi za A dok mu traje probna za B onda ce mu i za A dati probnu koja ce vaziti dokle i ova prva.

 Ako je za B istekla probna onda za A dobija upis kategorije u "pravu" dozvolu bez probnog perioda

 Ako mu B nije probna ne mogu mu je oduzeti i dati probnu. Probna dozvola je posebna kartica a ne upis napomene da je dozvola probna

 

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2436 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, salem said:

 

 

 Ako ima probnu vozacku sa B kategorijom i polozi za A dok mu traje probna za B onda ce mu i za A dati probnu koja ce vaziti dokle i ova prva.

 Ako je za B istekla probna onda za A dobija upis kategorije u "pravu" dozvolu bez probnog perioda

 Ako mu B nije probna ne mogu mu je oduzeti i dati probnu. Probna dozvola je posebna kartica a ne upis napomene da je dozvola probna

 

Sve znam, citao sam temu jos od kad je otvorena. Samo kazem sta su mu rekli. probnu za B je imao jos pre 7god. Znaci ne ide probna za A, znamo mi to sve, al moze i druga prica da se desi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4654 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

Sve znam, citao sam temu jos od kad je otvorena. Samo kazem sta su mu rekli. probnu za B je imao jos pre 7god. Znaci ne ide probna za A, znamo mi to sve, al moze i druga prica da se desi

Probna vozačka dozvola

Probna vozačka dozvola izdaje se licu koje prvi put položi vozački ispit za upravljanje motornim vozilima kategorija A1, A2, A, V1 i V sa rokom važenja:

1) dve godine – licima koja su položila vozački ispit sa navršenih 19 godina života,

2) do navršene 21. godine života – licima koja su položila vozački ispit pre navršene 19. godine života.

Učenicima srednjih stručnih škola, koji se obrazuju za obrazovni profil vozač motornih vozila i koji su položili vozački ispit za upravljanje vozilima C i CE kategorije, probna vozačka dozvola za upravljanje vozilom kategorije B izdaje se sa rokom važenja od jedne godine.

Ako lice nakon isteka roka važenja probne vozačke dozvole položi ispit za vozača vozila jedne od ostalih kategorija, izdaće mu se vozačka dozvola.

 

Zakon kaže. Znači položiš jednom i dobiješ probnu, sledeći put kad se položi za bilo koju drugu kategoriju, nema vozačke.

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4654 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ako vam neko prodaje priču u auto školi, samo mu kažete da otvori ZOBS i pogleda paragraf o probnim vozačkim dozvolama. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2436 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Jovan Ristic said:

Ako vam neko prodaje priču u auto školi, samo mu kažete da otvori ZOBS i pogleda paragraf o probnim vozačkim dozvolama. 

Znam na to sve, al i ovi u supu su sve slepci, nemaju pojma. Al resicemo ovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4654 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 43 minuta, drmilan_ je napisao:

Znam na to sve, al i ovi u supu su sve slepci, nemaju pojma. Al resicemo ovo

Jedino ostaje da probate da se pozovete na zakon. Znam da svaki sup drugačije tumači. Tačno mi nisu jasni po kojim pravilima i zakonima rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2066 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 4 sati, Jovan Ristic je napisao:

kategorija A1, A2, A, V1 i V

Koja je to "V" kategorija ?

Mora da je radio gugl translate...:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4654 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 48 minuta, Blaza je napisao:

Koja je to "V" kategorija ?

Mora da je radio gugl translate...:)

Evo i ja se pitam. Stoji na sajtu AMSS-a :D 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 4 sati, Jovan Ristic je napisao:

Jedino ostaje da probate da se pozovete na zakon. Znam da svaki sup drugačije tumači. Tačno mi nisu jasni po kojim pravilima i zakonima rade.

 Ne verujem da u ovom slucaju ima mesta za bilo kakva razlicita tumacenja. Stvar je vrlo jasna. Jedino ako je taj drug nejasno pitao ili nije jasno razumeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
On 8.7.2022. at 9:49, nik 72 je napisao:

Pratim

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
 

Otišao sam juče do Ljermontove, sve mi završila žena na šalteru. 

Odštampala uplatinicu, platio preko e-benkinga.

lekarko nije potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 1 sat, Bokinjo je napisao:

lekarko nije potrebno.

A kad sam ja vadio, insistirali su na lekarskom (pre 2 meseca), doduše ne u Ljermontovoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: GPZ 500S 1998
Otišao sam juče do Ljermontove, sve mi završila žena na šalteru. 
Odštampala uplatinicu, platio preko e-benkinga.
lekarko nije potrebno.
Koliko para je sve ukupno?

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 788 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
On 9.7.2022. at 14:47, Jovan Ristic je napisao:

Jedino ostaje da probate da se pozovete na zakon. Znam da svaki sup drugačije tumači. Tačno mi nisu jasni po kojim pravilima i zakonima rade.

Najbolji zakon koji su doneli jeste da meni i velikoj većini, koji smo položili za B davnih '90, daju sada probnu za A kategoriju. Jel pobogu nisam imao probnu nikada. Ko sada položi za B, posle dve godine probne, može da polaže za A regularno bez probne. 

To je takva budalaština i punjenje budžeta. 

Sreća, pa mi brzo prođoše 2 god. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova

Pa naravno, nista logicno nisu doneli na snagu mnogo godina unazad. Ali tako nam i treba kad vecina vapi za evropskim zakonima, sturo prepisanim. Spomeni bilo kome da je to glupost, cuces "ali preko...."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX
On 9.7.2022. at 15:19, Blaza je napisao:

Koja je to "V" kategorija ?

Mora da je radio gugl translate...:)

Onaj koji je pisao, prepisivao, prevodio izgleda da nema vozacku dozvolu i ne poznaje koje sve kategorije postoje. Zeznuo se prilikom prebacivanja sa cirilice na latinicu i otud B=V :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova

Vise nije ni AM, jos gore. Smes da vozis auto od 500konja(kad istekne probna naravno) a ne smes skutercic od 50cc koji ide koliko i bicikl kad ga vozi covek u malo boljoj formi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Sprint explorer 150

Može li neko da mi kaže koliko časova teorije slušam ako polažem za A kategoriju a imam probnu B? Pričaju da se mora opet slušati 40 časova ako imam probnu B dozvolu. Znači onda bolje sačekati da prođe probna da uzmem redovnu dozvolu pa onda polagati za A da li ću onda slušati samo 7 casova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Nisam siguran, ali trebalo bi da je tako. Probna B dozvola se ne računa kao stalna dozvola, tačnije, kao da uopšte nemaš nijednu dozvolu (u slučaju olakšica pri polaganju za A kategoriju), barem je tako, čini mi se, pisano par strana unazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Juce sam zvao auto skolu da pitam, posto imam B,C,D,E opet dobijam A probnu na 2 godine bez obzira. Na moje pitanje kako probnu ako imam profi kategorije, kazu dobije se jos jedna dozvola sa A kat. koja je probna...ostao sam bez komentara, cirkus...

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 732 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Da da, imam iste kat. kao ti sem za bus i probnu A. Ko nikad u životu nije imao probnu, sad mora. 

Ne uzimaju u obzir kamione, avione...

Debilizam! 

Ne smeš motor preko 80kw, nema vožnje izmedju 23h i 5h. Mora da voziš 10% ispod svih ograničenja brzine. Na autoputu ne smeš preko 110kmh. Mora nosiš P na motoru na vidljivom mestu.

 

 

Važiiiiiii na plaži eeee!!!!! :rolleyes:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ustvari smeš motor preko 80kw. Iako je to jedino ograničenje koje bi moglo da ima smisla za iskusnog vozača koji polaže novu kategoriju - ono se primenjuje samo za kola.

 

ZOBS Čl. 182 Stav 5:

upravlja vozilom kategorije B čija snaga motora prelazi 80 kW, osim ako je pod nadzorom člana porodice, koji se nalazi u tom vozilu i koji ima važeću vozačku dozvolu za upravljanje vozilom kategorije B u trajanju od najmanje pet godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja