Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Eto ti na, ja nisam znao da stop nema vecu tezinu od trougla, nauci covek nesto novo svaki dan.
 
Nagradno pitanje je - zasto onda postoje i stop i trougao? Sto ne postoji samo trougao ili samo stop?
Upravo tako, kako objasniti policiji zasto si prosao kroz stop? Onaj sa trouglom nije morao stati, a ti jesi i zasto nisi stao. Ja sam vec rekao da ne bih prosao ako nista bar iz tog razloga.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

na stop se staje na trougao moras usporiti pogledati i ako nikoga ne ugrozavas proci. a to za instruktora :) moj instruktor je ucio pocetnike da se zaustave u kruznom toku da propuste one koji ulaze. to je bilo kada su napravili prvi kruzni tok u gradu

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Mislim da je ovde sve razjašnjeno - sa više strana (Jasminko, tekst koji sam linkovao itd) je došla informacija da je po trenutnim pravilima saobraćaja ispravno B C A, tako da ne vidim poentu dalje diskusije. A kako je u praksi to je druga priča.
Kao što reče Bigor - ne verujem da bi se usudio da prođem prvi ako imam stop znak - iako recimo znam da u datoj situaciji imam prvenstvo.

 

A pomenuo sam instruktora samo zbog dodatne informacije da je ovo pravilo relativno skoro uvedeno. U suštini ništa ne menja da li je to tačno ili ne. I naravno slažem se da ima svakakvih instruktora :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 675 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ako iz ne znanja staneš na STOP znak, nikom ništa, ali ako iz ne znanja ne staneš na obrnuti trougao, onda njesra u najavi. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Vampa je napisao:

na stop se staje na trougao moras usporiti pogledati i ako nikoga ne ugrozavas proci. a to za instruktora :) moj instruktor je ucio pocetnike da se zaustave u kruznom toku da propuste one koji ulaze. to je bilo kada su napravili prvi kruzni tok u gradu

Tako voze u Albaniji, prednost ima onaj ko se ukljucuje u krzni tok..... umalo da naucim na tezi nacin.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@Satelisovde je uslovna strelica na semaforu slobodan prolaz obrnuto nego kod nas(uslovna). tako da sam cuo mnoge koji su odavde u Beogradu hteli isto da naprave karambol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
35 minutes ago, Satelis said:

Tako voze u Albaniji, prednost ima onaj ko se ukljucuje u krzni tok..... umalo da naucim na tezi nacin.

 

I u Francuskoj. Pominjem za slučaj da kreneš tamo da ne moraš da učiš na teži način. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Svugdje je prvensto desne strane osim ako znakom nije drugacije regulisano, pa i u kruznom toku

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Kružni tok je jedini izuzetak pravila desne strane! Kada bi se tu vodilo računa o desnoj strani, obesmislilo bi samu ideju. A to za Albaniju i Francusku sam i ja čuo a video i po Nemačkoj da i dalje ima onih koji daju desni migavac kada se uključuju u isti, levi kada krenu da kruže oko ostrva a onda opet desni kada se isključuju! Ali su to izuzeci koji potvrđuju pravila saobraćaja koja važe svuda u svetu! E sad, kako se gde primenjuju, boga pitaj. Mada, čitajući ovu temu poslednjih par dana, shvatam da je problem i neznanje samih učesnika u saobraćaju. Nažalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Loše ili dobro postavljen, nije bitno. Par kružnih tokova u mojoj okolini me smaraju za sve pare, i? Tu je gde je i važe pravila. Nisam inženjer saobraćaja niti sam vodio studije izvodljivosti ali sam pravila tri puta polagao i tu nema hoću, neću, valja, ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

po Nemačkoj da i dalje ima onih koji daju desni migavac kada se uključuju u isti, levi kada krenu da kruže oko ostrva a onda opet desni kada se isključuju! Ali su to izuzeci koji potvrđuju pravila saobraćaja koja važe svuda u svetu

To i jeste ispravno kretanje po kruznom, i sam sam se smijao takvima do skoro, a onda su i kod nas uveli to pravilo

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo ti za pravilo desne strane, ne mogu da nadjem Okanovica kako objasnjava to sa zmigavcima. cim nadjem ubacujem, sto bih zajebavao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jbg, ne mogu sada da ga nadjem. Primjetio sam da gradski autobusi izbacuju lijevi zmigavac dok se krecu kroz kruzni i bas rekoh vidi sta rade. Posle vidjeh na tv Okanovica kako prica da je to ispravno, najvjerovatnije da su "unaprijedili"  taj manevar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Pa to sa migavcima je glupo, osim kada se onaj ko je u kružnom toku isključuje. Ko dolazi do kružnog toka, mora desno, čemu migavac? A ko je u krugu i vozi ga, pa što daje levi migavac? Kuda bi drugo, miša mu njegovog? Migavac se daje samo kada se isključuje jer tada dolazi do promene pravca kretanja i moraju se obavestiti ostali učesnici. Bio sam iznenađen@Bigor nisam pomislio da me zaista iskreno zezaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
39 minutes ago, lomitelj said:

Pa to sa migavcima je glupo

U Srb u zakonu kruzni tok se tretira kao normalan put sa dve saobracajne trake,tako da se oko ovog potpuno slazem

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@lomitelj ja mislim da je glupost jedino davati desni žmigavac kad se uključuješ u kružni tok, jer stvarno nema potrebe. Sve ostalo je korisno jer ostalim vozilima koja čekaju da se uključe omogućava da brže to urade, ako unapred vide gde ti planiraš da skreneš.

Ja recimo dajem žmigavce, tako sam naučen, sigurnije se osećam i ne pada mi teško. Jednostavno - posmatraš kružni tok kao običnu raskrsnicu sa dve trake - i onda ima smisla.
Dakle - dajem desni jedino kada se isključujem na prvoj mogućnosti desno. Tako onaj koji čeka da se uključi sa te desne strane može ranije da pođe, ne mora da čeka da vidi gde ću.

Kada idem pravo (druga mogućnost isključenja) - ne dajem nijedan žmigavac.

Kada idem levo ili polukružno, prestrojim se u levoj traci, dajem levi žmigavac, dajem desni žmigavac kad izlazim i isto izlazim u levu traku. To opet omogućava onome ko inicijalno meni dolazi sa desne strane i ide pravo - da ne čeka, nego može paralelno sa mnom da krene svojom desnom trakom - i da paralelno izađemo iz kružnog toka.

 

My two cents.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
5 minutes ago, antir3ality said:

kad izlazim i isto izlazim u levu traku

Ovde nastaje problem, ako ja idem desnom trakom i nastavljam pravo, u slucaju saobracajne nezgode vozac koji se krece levom trakom i iskljucuje se preko moje trake je kriv.I to je po meni jedan od glavnih uzroka i problema u nasim kruznim tokovima,polovina vozaca drzi desnu traku do iskljucenja, druga polovina je ubedjena da ako se iskljucujes na bilo koji izlaz sem na prvi moras da ides levom trakom i da se iskljucujes u levu traku

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1179 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six
3 hours ago, Satelis said:

Tako voze u Albaniji, prednost ima onaj ko se ukljucuje u krzni tok..... umalo da naucim na tezi nacin.

Ostrvo Kefalonija u Grckoj takodje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
30 minutes ago, Partiota said:

Ovde nastaje problem, ako ja idem desnom trakom i nastavljam pravo, u slucaju saobracajne nezgode vozac koji se krece levom trakom i iskljucuje se preko moje trake je kriv.I to je po meni jedan od glavnih uzroka i problema u nasim kruznim tokovima,polovina vozaca drzi desnu traku do iskljucenja, druga polovina je ubedjena da ako se iskljucujes na bilo koji izlaz sem na prvi moras da ides levom trakom i da se iskljucujes u levu traku

Nisam siguran da li sam te skroz razumeo - jel smatraš da pogrešno postupam ?
Ja mislim da je glavni problem kod nas što se ljudi ne prestrojavaju kako treba, tj ne poštuju horizontalnu signalizaciju, koje barem u Nišu ima na svim kružnim tokovima(uglavnom su sa dve trake).

 

Ako ideš desno ili pravo - koristiš desnu traku, i izlaziš u desnu traku.
Ako ideš levo ili polukružno - koristiš levu traku i izlaziš u levu traku.

Na ovaj način se izbegava većina problema u kružnom toku - jer se minimalizuje broj situacija da neko nekog seče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
6 hours ago, antir3ality said:

Ako ideš levo ili polukružno - koristiš levu traku i izlaz u levu traku.

Logicno, ali na zalost ne tacno. Kruzni tok(voznja u kruznom toku) ne ulazak, ponasas se isto kao na putu sa dve saobracajne trake. Takva pravila se i primenjuju. Tako da kad hoces da ti neko popravi limariju, sednes u auto, jedno dva kruga spoljnom trakom i eto ga :jee:

Promenio član Partiota
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
1_Kru%C5%BEni_tok.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kako se vozi u kružnom toku? Ko ima prednost u kružnom toku? Šta ako ulazni put ima jednu traku, kružni tok tri, a izlazni put dve trake? Da li onaj u unutrašnjoj traci kružnog toka ima...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja