Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1633 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 14 sati, kimi94 je napisao:

Sasvim običan dan. Nije bitno da li je trougao ili prvenstvo uspori na raskrsnicama. Muka mi je od izletanja ljudi,kao muva bez glave. Gde se toliko žuri?

 

Mislim da to više uopšte nije stvar žurbe već se odomaćilo da je sasvim normalno da se izađe iz sporedne ulice/sa parkinga ako procene da onaj ko je na glavnom putu ima vremena da prikoči.

 

Ako obratite pažnju (ako imate prilike), videćete da se 90% ljudi tako uključuje - ja živim uz Ibarsku i to gledam svakodnevno.

Bukvalno, ljudima je sasvim normalno da izlaze na Ibarsku tako što teraju one koji su već na njoj da uspore - ono, ne baš da bude izletanje, već "samo" da onaj ko ima prednost mora da uspori.

To je praktično opšteprihvaćeno ponašanje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Maglenke na motoru definitivno mnogo znace, dosta manje iskakaca iz sporednih ulica ima kad ih upalim.

Izgleda da imaju dobar uticaj na psihu, nije sve jedno kad vide 3 svetla u odnosu na jedno

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC
pre 33 minuta, zaludan je napisao:

Mislim da to više uopšte nije stvar žurbe već se odomaćilo da je sasvim normalno da se izađe iz sporedne ulice/sa parkinga ako procene da onaj ko je na glavnom putu ima vremena da prikoči.

Upravo tako. Juče mi u Bulevaru Milutina Milankovića tako iskoči Pasat karavan. 

 

Potpuno bez razloga. Ispred mene nikog, iza mene nikog. Na izlazu iz bloka (ima trougao) je samo zastao na trenutak, pa krenuo dijagonalno preko dve trake. Kao mačka kad čeka da auto naiđe, pa pretrči baš ispred njega... s tim što ovaj nije pretrčao, nego se vukao 20 kmh (jer nije startan). 

 

Nije isključeno da me nije video (problem sa vidom), mada ne verujem. Već je bio sumrak, a motor sa maglenkama na praznom bulevaru je prilično uočljiv ... ali kaš što kažeš, deluje da je čiča procenio da ide nešto malo što mora da stane. 

 

Sreća je što sam to očekivao. Iz edukativnih razloga sam mu svirao i ablendovao u nadi da će sledeći put možda i razmisliti, mada ne verujem da to ima ikakvog uticaja.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kranjska Gora
  • Motocikl: MZ 175/2

Возио ауто за викенд по Београду, и сад има нека фора кад се праве улице да се две траке споје у једну, прилично дебилно, онда су обесмишљене те две траке, ал ајд сад. И сад по правилу у ту једну би требало да се убацује наизменично, али јоооок важи правило безобразног.

Исто тако ако треба да се преусмерим у траку за десно или лево стишћу гас да не дозволе, у фазону нећеш ти ни лево ни десно, не дам ти ја. Питах неку београђанку, био отворен прозор, шта сад, браниш ми да изађем на аутопут?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Generalno smo se svi izbezobrazili, pokvarili, ppstali netolerantni, samoživi...
Zapravo ne SVI, ali je sve više paćenika koji ne uključuju mozak da razmisle o posledicama svog ponašanja.

Jutros na magistrali, negde oko Lazare ca, putujem ka BG, krwće auto ispred mene da pretiče na dugačkom pravcu, nastavlja da obilazi autobus i sa kraja pravca iz kontra smera se pojavljuje šleper, i sam dobro gazi. Ni jednog momenta nije pokušao da se malo pomeri, ukoči, ama ulagano bar... Nekao da ga nije briga... Projuri pored mene kao furija...

Pa ako je čovek ppgrešio u proceni treba li sad da ga ubijemo, pregazimo kao ništa...

Ne razumem i ne želim da razumem.
Ja bre mačku ili psa kad vidim na putu kočim i propuštam.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Čist bezobrazluk, tj. odsustvo obzira prema drugima. 

 

Ne u saobraćaju, nego svuda. U saobraćaju se to samo bolje vidi, jer je tako očigledno.

Možda bezobraznih i nema toliko mnogo, ali je tih npr. 5-10% toliko uočljivo, jer ostale koji su OK normalno i ne primećuješ. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
2 minutes ago, MrD said:

Možda bezobraznih i nema toliko mnogo, ali je tih npr. 5-10% toliko uočljivo, jer ostale koji su OK normalno i ne primećuješ. 

Isto to sam skoro ja razmišljao a vezano za đubre i divlje deponije. Isti taj procenat od 5 ili 10% baca đubre gde stigne - ali nam zato celi gradovi, sela i putevi izgledaju kao cigan male. A mi smo se toliko navikli na to da i ne primećujemo više...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1711 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, MrD je napisao:

Sreća je što sam to očekivao

Uvek to ocekujem,al imam neki utisak da sto god vise ocekujem vise se i desava,a opet plasim se da ako se opustim da me neko ne pokupi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1633 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

I, ne znam kako i zašto, ali ja imam utisak da je to stvarno samo kod nas tako, da nije čak ni stvar "regiona".

U Bosnu i CG idem redovno, i tamo nije tako.

U Hrvatskoj sam samo ove godine bio, i to samo jednom, većim delom autoputem, i možda 200km lokalno, nisam video ništa slično, što bi kod nas bilo više nego dovoljno da se vidi. Doduše, idem redovno kroz Hrvatsku od Batrovaca do Gunje/Brčkog, ali tamo generalno ima malo saobraćaja, i nikad ništa slično ne videh.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1262 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 3 sati, Bokes je napisao:

iz kontra smera se pojavljuje šleper, i sam dobro gazi. Ni jednog momenta nije pokušao da se malo pomeri, ukoči

Vrzino kolo, igranka bez kraja i primera bezbroj.

 

Viline vode prepune magacina po sporednim ulicama, sta mislis koliko vremena treba sleperu da krene iz mesta i iz poprecne ulice skrene u levo i izvuce  i makne prikolicu u svoju traku. 

 

Mnogo ....

 

A niko neca NE da stane nego samo da digne nogu sa gasa i uspori i njemu da fore za izlaz.

 

Ne branim kamiondziju nego eto jedan od razloga za njegovo ponasanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
Pre 3 sati, zaludan je napisao:

CG idem redovno, i tamo nije tako.

U Hrvatskoj sam samo ove godine bio,

U CG ne idem, a svidja mi se zemlja, jer mi nije dobro kad pocnu da se bahate po krivinama, preticanjem i kome je veci.

U HR, sticajem okolnosti, idem cesce i tamo je alkohol pa noga na gasu bas veliki problem. Pokusali su kamerama, ali nije uspelo. Lokalci najvise divljaju pa koga zadesi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1633 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 19 minuta, zec je napisao:

U CG ne idem, a svidja mi se zemlja, jer mi nije dobro kad pocnu da se bahate po krivinama, preticanjem i kome je veci.

 

Verovatno si poslednji put bio tamo pre 20 god ili sl.

Ima barem 10, verovatno i 15 godina da su zaveli red.

Mene su dva puta nahvatali radarom, i to oba puta van naselja, na nekim mestima gde u sličnim uslovima kod nas ama baš nikad nema policije.

 

Za Hrvatsku svakako navedoh da mi je iskustvo vrlo ograničeno, ali ne videh problematične.

Inače, već sam jednom napisao - za 1,000+ km autoputa kroz Hrvatsku, samo na jednom mestu mi se jedan magarac "zalepio u gepek" - Sharan sa Inđija tablicama.

Promenio član zaludan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

"U Bosnu i CG idem redovno, i tamo nije tako".

 

Letos sam vozio kroz Albaniju, možda je slučajnost, ali nijednom se za sedam dana nisam našao u situaciji da oštro kočim jer me je neko sasekao, a na SH20 deo pre Skadra se prilično oštro vozi, ili zato što mi je neko izleteo sa sporednog puta ili sa pumpe. Na izlasku iz Ulcinja sam doživeo da me magarac vidi, upaljene maglenke i svetla, ali šta to ima s njim. Šta se njega tiče što sam i legao na sirenu, procenivši na vreme šta će da uradi, 'ladno je izašao sa sporednog puta i polukružno se okrenuo. Uz to mi je pokazao rukom da nisam normalan. E sad ne znam zbog čega, da li zato što sam išao u skladu sa ograničenjem pa sam imao dovoljno vremena da reagujem ili da li zato što sam se uopšte našao na putu kada je mamlaz rešio da se uključi.  

Promenio član Arso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Врло је тешко да се укључиш на неки главни пут,који је фреквентан,ако ниси безобразан и ако не ризикујеш..то ми је свакодневни проблем..и ако возе у колони брзином максимално 20/30,тешко је да сачекају пар секунди да се укључиш на пут.Постајемо џунгла или смо већ одавно тамо,само нам фали да почнемо сем сударима да се убијамо калашњиковима..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 445 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Malopre, most na Adi, umalo me ne zakaci neko govno sa belom kacigom na glavi.

Ličilo mi je na KTM.

Ako uspe da pročita ovu poruku, na stranu sto je dupeglavac nek zna da "nikoga ne boli k..... sto on ima motor niti mu se divi sto ume da odvrne gas."

Toliko o impresioniranju drugih, koga zabole sta i kako vozis.

Promenio član SQTR
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1633 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 12 sati, kumche je napisao:

Врло је тешко да се укључиш на неки главни пут,који је фреквентан,ако ниси безобразан и ако не ризикујеш.

 

Ovo jednostavno nije istina.

Svakodnevno se uključujem na Ibarsku "na levo", 25km od Sajma teško da postoji frekventniji put u Srbiji a da nije regulisan semaforima) radnim danom minimalno 4 puta dnevno, često i više.

"Vrlo teško" je uključiti se ODMAH, ali, uz samo malo strpljenja, naići će trenutak kad nema nikog ni sa jedne strane, i kad možeš sasvim bezbedno da se uključiš - obično za kraće vreme nego što treba da se ponovo promeni semafor kad recimo sa sporedne ulice "zakasniš" na zeleno u Kneza Miloša.

Nikad, ali ama baš nikad se ne uključujem tako da na bilo koji način utičem na vožnju onih koji su na magistrali.

 

A ovo gore boldovano iskreno prezirem i smatram jednim od osnovnih problema u saobraćaju kod nas

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Nema nista gore kad nekog pustis da se ukljuci i on vozi 20 i onda te svi redom iza psuju i sam hoces da se pojedes a hteo si samo da ispadnes dobar i kulturan :D

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1711 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, zaludan je napisao:

obično za kraće vreme 

Pa ne duze od 1 minuta (nije svima u glavi isto kad pricamo o vremenu) ,da budemo malo odredjeniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1102 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
Pre 23 sati, Mornar85 je napisao:

Возио ауто за викенд по Београду, и сад има нека фора кад се праве улице да се две траке споје у једну, прилично дебилно, онда су обесмишљене те две траке, ал ајд сад. И сад по правилу у ту једну би требало да се убацује наизменично, али јоооок важи правило безобразног.

Исто тако ако треба да се преусмерим у траку за десно или лево стишћу гас да не дозволе, у фазону нећеш ти ни лево ни десно, не дам ти ја.

Ovo je baš, baš izraženo u NS i prosto mi je nvrvtn da se ljudi ovde tako ponašaju... Nekada opušteni i mirni su danas poblesavili, pogotovo u saobraćaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 248 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

To je borba kad se trake spajaju :), vecina zna da ima spajanje i pre znaka, pa se spreme u tu traku i onda im je tesko da puste nekog ko je dosao posle njih, to je logika.
Ali sto mnogi ne daje zmigavce, to mi najvise smeta. Menjanje traka, zaustavljanje, skretanje, ma jok. Taksisti pogotovo, prvo zakoci i stane i onda ukljuci sva 4. Mozga nigde.

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Svakodnevno se uključujem na Ibarsku "na levo", 25km od Sajma teško da postoji frekventniji put u Srbiji a da nije regulisan semaforima)

Барич-Обреновац,деоница од неких шест,седам километара.На тој деоници и укључење за аутопут,два кружна тока..колоне скоро стално километарске,без чукања успутних јер кружни токови су баз бау..тако да некада мораш да будеш безобразан или да чекаш по десетак минута да се неко смилује да те пусти..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3141 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 7 sati, RankoBg87 je napisao:

Nema nista gore kad nekog pustis da se ukljuci i on vozi 20 i onda te svi redom iza psuju i sam hoces da se pojedes a hteo si samo da ispadnes dobar i kulturan :D

Još gore, izleti ispred tebe, brzo, žuri... I nastavi 20

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja