Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 768 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

image.png.644a7120234d33854dec5cbd330e9070.png

 

Opusteno preko 300km prelazio, vrlo cesto preko 15l se tocilo. Ali, na mk3 je rezervoar 21 litar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 768 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, zeleni.

Isto, malo sto volim da pratim, malo da me opasulji s vremena na vreme koliko trosim na prevoz, a pomalo i da uhvatim neku nepravilnost.

 

Jutros menjao prednje plocice na kolima i nadjem u ovoj aplikaciji da sam od proslog menjanja presao 81.700km.  Not too bad.

 

 

 

Pre 7-8 godina sam uhvatio da mi se povecala potrosnja na kolima i na osnovu toga provalili da je jedna dizna krenula da piša. Jbg, sprecen fin kvar na taj nacin.

Promenio član grafigo
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2855 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, grafigo said:

Isto, malo sto volim da pratim, malo da me opasulji s vremena na vreme koliko trosim na prevoz, a pomalo i da uhvatim neku nepravilnost.

 

Jutros menjao prednje plocice na kolima i nadjem u ovoj aplikaciji da sam od proslog menjanja presao 81.700km.  Not too bad.

 

 

 

Pre 7-8 godina sam uhvatio da mi se povecala potrosnja na kolima i na osnovu toga provalili da je jedna dizna krenula da piša. Jbg, sprecen fin kvar na taj nacin.

Upravo to. Em pratim troškove, znam kad sam šta menjao, pišem šta sam ugradio, brojeve proizvoda, delova... 

I to, praćenje potrošnje, svašta može da pokaže. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1472 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ranije sam to radio. Cak sam imao i blokcic na koji sam sve upisivao. Onda je to pocelo da me smara.

 

Sada samo upisujem kad idem na more ili kod rodjaka u "D". Generalno, kada napustam zemlju. Da znam koliko me kostalo putovanje. 

 

Ako mi verujete, ja ne znam koliko trosi moj motor. Na otvorenom oko 4-5, ali po gradu veze nemam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2855 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
31 minutes ago, ProMaster said:

Slabo vi to terate.. 😇

Bukvalno. 

Do Pule i nazad, Istra gore dole, skoro 3000km.. Ne znam dal sam par puta prešao preko 100... Nemam više to u sebi. Imao sam dva žuta.. Ne prija mi. 

90-95 i to mi je to.

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

4.4l  sam sipao na 129km predjenih, peta i sesta brzina vecinom puta, do 100kmh brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Meni je neka prosecna oko 4,5 litra, moze i ispod 4 kad se vozi lagano a mislim da mi je najvise oko 5,5 - 5,6 i to full natovaren i na autoput. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Srbobran
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Što bi vozio sa 2-3l benzina u motoru? 🙄🤦🏼‍♂️  A i ako znaš da si već na rezervi, teško da ćeš se zaletati i preticati nekog oštrom vožnjom. 🤭😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1092 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
Pre 15 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Bukvalno. 

Do Pule i nazad, Istra gore dole, skoro 3000km.. Ne znam dal sam par puta prešao preko 100... Nemam više to u sebi. Imao sam dva žuta.. Ne prija mi. 

90-95 i to mi je to.

Ja sam rezervisao smještaj za Pulu, za moto skup? Šta si ti planirao? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 561 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
2 hours ago, mali_zmaj said:

Ja sam rezervisao smještaj za Pulu, za moto skup? Šta si ti planirao? 

Kad je skup?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1092 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
pre 5 minuta, Pirotehnicar je napisao:

Kad je skup?

 

28.08-01.09

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 561 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
13 minutes ago, mali_zmaj said:

28.08-01.09

hvala but, 😡

Promenio član Pirotehnicar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1472 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

20240628_200403.thumb.jpg.858dd95d82e4b3f9293025ddc4a51109.jpg

 

 

Jel ovo "S" i "H"  znaci, soft i hard?

 

 

Kako najlakse da nategnem oprugu? 

 

20240628_200647.thumb.jpg.36c035852ca7de1cb590de62980d91b5.jpg

 

kod mene je skoro najnizi polozaj, onim kljucicem sto sam dobio uz alat ne moze lagano...  Ispada...

 

 

20240628_200818.thumb.jpg.a0da776c91d704c2adeed7c42bad42c3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To "s" i "h" mozes i tako nazvati, "s" = meko, "h" = tvrdo ali u stvari je stelovanje brzine povrata.

Ako kada preko neke izbocine predjes odskocis zadnjicom od sedista treba se pojacati snaga ublazivanja povrata (okreces ka "h" da usporis oprugu).

Nema univerzalnog stelovanja, nisu nam u istom stanju amortizeri pa ni nase kilaze, stil voznje. Neka osnova neka ti bude 3 ili 4 klika u nazad od maksimalno "tvrdog".

 

Ako kljuc iskace podbaci nesto pod obelezeni deo, uz kljuc treba da imas i nastavak, sa duzom polugom sve je lakse...

 

 

20240628_200818.thumb.jpg.a0da776c91d704c2adeed7c42bad42c3.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Moze kljucem samo mora dobar ugao da uhvatis. Vidi malo naprskaj neki wd sprej ili slicno da razradis ovu da kazem maticu koju zatezes, kod mene je tesko isla i malo sam stavio sprej i onda lagano i na najtvrdje podesavanje. Inace mislim da ti je ovo mnogo meko, ja vozim na predzadnje podesavanje a kada sam sa saputnikom i sva tri kofera onda stavim na najtvrdje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1472 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Podbacio sam parce tvrdjeg lima pod kljuc, gde Nesa obelezio,  drug malo "zadigo" zadnji kraj, i navrnuo sam za jos dva stepena. 

 

Na onom tockicu sam okrenuo 3 klika (od trenutnog podesavanja) prema H, i dobio "tvrdji-brzi odziv" Probacu sutra i videcu...

 

Imam isto to i napred. Kao plocastim srafcigerom da se steluje. Malo je (da prostite) premekan napred. Znaci, trebao bih na H malo da zavrnem i napred???

 

 

Stiglo mi od Ali-je ono vazdusasto jastuce za po boolju, i novi deflektor sa drzacima levo i desno. Onaj sa centralnim drzacem mi smetao. Imam viši vizir, i drzac mi na sred pogleda bio... Sad je mnogo bolje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako je 10w ulje napred, jedan krug je dovoljno da taj sraf bude odvijen, znaci zavijes pa vratis za jedan  krug. (gusce ulje trazi vise odvijeno i obratno)

 

17mm srafovi napred su za spanovanje opruga (kao zadnju sto si dotegao) broj krugove ako budes stelovao, da oba budu isto podeseni.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 77 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

@N.F.S. jel i tvoj Versys kod startanja mašine podigne nivo ulja preko max. oznake na kontrolnom oknu. Na većini motora kod startanja mašine taj nivo opada (pumpa povuče dio ulja sa dna, logično) samo na ovoj mašini se dešava obrnuto, podigne nivo. Još evo da upitam oko remapiranja, imaš li kakvo rješenje za to. Volio bih srediti motor da radi kako treba.

Promenio član twintower
dopuna komentara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da, isto sam primetio (sto se ulja tice), magistrala za slivanje je bas iznad korpe kvacila, kada pumpa u cirkulaciju ulje potera ono se sliva desnom stranom u karter, bas tamo gde je prozorcic.

 

Sto se tice remapiranja jesam hteo da unesem neke izmene (samo da iskljucim fuel cut kada se iz obrtaja pusti) a onda sam se vozao i zakljucio da mi nista u mapiranju ovog motocikla ne smeta!

Malo korigovao svoj nacin voznje i ne razmisljam vise na tu stranu, obicno sajli gasa na motorima ostavim 1 mm praznog hoda, ovde mi odgovara oko 3mm...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 77 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Ja bih volio remapirat tako da lijepo radi i do 4Krpm, volio bih da je miran u "kruzingu" jer dosta tako vozim. Nedavno sam začepio na poklopcu dekle ventila dovod svježeg vazduha u izduvne grane i malo je blaži po pitanju motornog kočenja. Nije da ne volim kočenje motorom ali kod mene je to bilo pretjerano i jako gadno se ponašao kad trebam izaći iz krivine pa sam skinuo i leptire od čoka da malo ublažim "fuel cut". Pokušavao sam to malo ublažiti zakretanjem TPS ali izgubi se onaj živahni odziv kad dodaš gas. Za sad je u nekom položaju (TPS) kojim sam našao kompromis mada i dalje to nije to, mislim da mu ne gine remap.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas se i vozim u tim obrtajima (3000-5000rpm) i nije mi nista zasmetalo a bas obracam paznju i volim da sve bude "kako treba".

 

Posle NC750 na svakom se dodavanju gasa nasmejem i volim sto karaktera ima, pa opet definitivno mi se vise svidjaju cetiri ili tri klipa malo vece zapremine.

CBF1000 / Tiger 1050.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja