Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 423 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
4 hours ago, wragg said:

Ovo je unutra bio doslovno katran i cisto sumnjam da bas ovako izgleda nakon jedne voznje. Ovo su naslage spreja za lanac koje su se godinama unutra talozile.

Tako su pedantni Japanci predvideli fabricki,kad se masina ugreje,katran se pretvori u mast o onda ga lanac lepo razvuce.Podmazivac pre podmazivaca :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Био данас у госте код @N.F.S. ко о чему ми о моторима:)  Неша момак са огромним искуством, тако да има итекако човек шта да научи. По његовој сугестији, кад је сео на Версиса одмах је приметио да сајла квалила мало запиње,и ја тако дођем кући и пошто сам купио нову код Цулета извадим из кофера и заменим. Резултат, доста боље, нема више оног сецкања приликом стискања. Стара у кофер, за сваки случај:jee3:

IMG_9207.jpeg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Verovatno je većina već videla u drugoj temi ali, za svaki slučaj, da se i ovde pohvalim novom "šajbnom":

 

IMG-20230518-212108.jpg

 

IMG-20230518-212050.jpg

 

Juče sam je malo isprobao po Fruškoj gori i lepo radi posao, iako sam je stavio na najnižu poziciju. Možda samo malo više turbulencije oko podlaktica ali to mi ni malo ne smeta.  

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 7. 4. 2023. at 22:51, DraganNS je napisao:

Nedavno sam odradio zamenu ulja i filtera, ali bez zamene filtera vazduha - kaže majstor da niko nema na stanju i da probam da se snađem pa ćemo naknadno zameniti. Gledao sam na KP ali nisam našao. Ima kod LOUIS -a ali je poštarina skuplja od filtera tj. preko 20 evra, pa filter izađe 45 evra. Ima i na Aliju za 15-tak evra (najpovoljnije) ali ne znam kakvog su kvaliteta? 

Da li neko ima neku ideju?

Problem nabavke novog filtera rešio sam preko našeg kolege @Baniša još pre mesec dana, tako da bi isti trebalo zameniti. Pošto se moj serviser kani, mislim da je ovo pravi trenutak da te sitne intervencije počnem da radim sam. Posavetujte me: skinu se bočne plastike, podigne rezervoar, skine poklopac filtera, zameni filter....i to je - to? Da li je potrebno da se istoči gorivo (ima  goriva  oko 2/3 rezervoara)? Da li se neko crevo mora otkačiti itd.?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 3 minuta, DraganNS je napisao:

Problem nabavke novog filtera rešio sam preko našeg kolege @Baniša još pre mesec dana, tako da bi isti trebalo zameniti. Pošto se moj serviser kani, mislim da je ovo pravi trenutak da te sitne intervencije počnem da radim sam. Posavetujte me: skinu se bočne plastike, podigne rezervoar, skine poklopac filtera, zameni filter....i to je - to? Da li je potrebno da se istoči gorivo (ima  goriva  oko 2/3 rezervoara)? Da li se neko crevo mora otkačiti itd.?

Колега, просто к’о пасуљ али да те посаветујем да избегнеш лагано нарвирање. Скини горње бочне пластике , скини седиште, тад крени да одвијаш доње црне бочне пластике, руком захвати у доњој зони, скроз до мотора и благо вуци ка себи, ту има део који иде у гуму, мени је пукла па сам онда варио, тако о друга страна. Резервоар ти држи два шрафа испод гувернале и то кад све одрадиш онда пази, са леве стране резервоара има једно мало валум црно цревце, то скини, доста је крто, и само пукне ако кренеш да дижеш резервоар. Такође, испод самог резервоара имаш одушак и ако га пратиш он ти пролази поред предњег зупчаника, њега такође скини, достаје крт пошто се нон стоп греје и хлади. Делује комликована а у суштини није. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

E to mi treba, ti sitni skriveni zajebi..;). Crne bočne plastike imaju  muške "žabice" koje idu u rupe, pretpostavljam? Da li creva drže neke šelnice ili se samo navlače? Šrafići na plastikama su imbus ili torx, ne mogu da se setim? Šta sa gorivom, da li će curiti kada uspravim rezervoar? Smaram, ali ko pita - ne skita... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 21 minuta, DraganNS je napisao:

E to mi treba, ti sitni skriveni zajebi..;). Crne bočne plastike imaju  muške "žabice" koje idu u rupe, pretpostavljam? Da li creva drže neke šelnice ili se samo navlače? Šrafići na plastikama su imbus ili torx, ne mogu da se setim? Šta sa gorivom, da li će curiti kada uspravim rezervoar? Smaram, ali ko pita - ne skita... :)

не би требало да цури. Имбус 5м мислим. Жабице имају селне али се лако скидају. Само су ти критичне пластике и та цревца за остало не брини. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Заборавио сам да ти кажем, најбитније од свега ти је једна фрвена штафна једно 40цм, само че ти се казати где иде:takoje:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1773 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 6 minuta, DraganNS je napisao:

A ja mislio da izvadim lastiš iz babinih gaća pa da zakačim za kofer... :lol:

Rekao si da imaš više od 10L goriva, plus težina tanka, premašuje nosivost kofera.. :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Напокон дочека и тај дан, стигао чунак, намонтиран и тестиран. Звук пријатан, не дере се…;)

IMG_9349.jpeg

IMG_9346.jpeg

IMG_9348.jpeg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Видех пар лепих примерака сад на скупу у Требињу. Нисам возио, само сео да упоредим висину, положај и могу рећи да је то то.
Седох на један 2021. и благо речено, одушевљен сам.
Мислим да сам и поред @Немања Каве био паркиран код Грачанице.
Изгледа ће Фреза на прање па на огласе...:stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 15 minuta, Marko05 je napisao:

Видех пар лепих примерака сад на скупу у Требињу. Нисам возио, само сео да упоредим висину, положај и могу рећи да је то то.
Седох на један 2021. и благо речено, одушевљен сам.
Мислим да сам и поред @Немања Каве био паркиран код Грачанице.
Изгледа ће Фреза на прање па на огласе...:stabre:

Ако си био у суботу горе код манастира врло вероватно да је мој. Мотор је лаћа, пут и неосетиш….

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 3 minuta, Немања je napisao:

Ако си био у суботу горе код манастира врло вероватно да је мој. Мотор је лаћа, пут и неосетиш….

У суботу типа око подне некад.
Баш сам паркирао фрезу поред тебе.
Вртео се у круг, загледао, поредио... :jee:
Иначе твој мотор је перфекција.:takoje:
Видех и један бели 650, урађен му "нос" напред.
Доста лепо делује, убије ону "ружноћу" фара.
Тотално другачији мотор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 2 minuta, Marko05 je napisao:

У суботу типа око подне некад.
Баш сам паркирао фрезу поред тебе.
Вртео се у круг, загледао, поредио... :jee:
Иначе твој мотор је перфекција.:takoje:
Видех и један бели 650, урађен му "нос" напред.
Доста лепо делује, убије ону "ружноћу" фара.
Тотално другачији мотор.

Видео сам и ја тај, у старом граду. Лепо делује, мада што се ружноће тиче све је то у оку посматрача:P

Јутрос су ме сачекали неки делови које сам наручио, тако да после прања иде на улепшавање, козметички третман.  Јесте, око 12х сам био горе, и још сретнем школског друга из Шведске, па кад се не виђамо по Плани бар ајде ивде да пијемо кафу:lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1323 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 4 minuta, Немања je napisao:

Лепо делује, мада што се ружноће тиче све је то у оку посматрача:P

Апсолутно, на сликама ми је ружан, уживо не.
Тј. није ми ни ружан, колико је некако напред "скраћен".
Онај нос је право освежење, други мотор.
Ајде, сређуј, чекамо фотке.:takoje:

Promenio član Marko05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 26 minuta, Marko05 je napisao:

Апсолутно, на сликама ми је ружан, уживо не.
Тј. није ми ни ружан, колико је некако напред "скраћен".
Онај нос је право освежење, други мотор.
Ајде, сређуј, чекамо фотке.:takoje:

Наравно. Шаљем слике. Ево за почетак један део који сам врло повољно нашао преко, а који је наводно “мана” код мотора. Скинут је са мотора који је прешао 8500км, па да га имам за недај Боже…

IMG_9454.jpeg

IMG_9453.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Pametno taj deo me kostao 120€ pre mesec dana i to sam ga jedva nasao. 

 

Drzite ulje na maksimumu jer je kod njih namotaj potopljen u ulju, meni su izgorela 3 namotaja (najvisa) jer je agregat gubio ulje na smeringu kod menjača koji je ostecen pri zameni prednjeg lancanika. E sad da stvar bude ludja on je to pustao samo dok se vozi jer u garazi nigde kap nije bila, kako nemam centralni kad ispravim motor pogledam odozgo iz ptičije perspektive uvek imalo vise od pola dok jednog dana na leru nije ugaiso lampicu za ulje (dok je na copavoj) cim ga ispravim on ugasi. Tu shvatim da nešto nije kako treba ugasim ga sacekam da se prohladi kad vidim ulje na minimum... :tras2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1603 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Već neko vreme sam bio u potrazi za "izabranim doktorom" za moj motor, pošto je lik koji mi je radio mali servis i tekuće održavanje prve dve godine (tj. otkad imam ovaj motor) počeo da pokazuje nezainteresovanost za dalju saradnju (okrenuo čovek se uvozu polovnih motora - ne zameram). Ranije, dok sam vozio gsx650f par puta sam svraćao kod Ranka aka @abarth_maniac dok je bio u mom komšiluku u NS, ali smo više ćaskali nego što je bilo nekog konkretnog povoda za rad. Suzanu sam prodao, Ranko se vratio u ZR, a došlo je vreme da se novi motor temeljno pretrese. I tako, dogovoreno - učinjeno, Versys se obreo u jednoj lepoj, Italian-style radionici u Zrenjaninu na sistematskom pregledu. Po servisnom intervalu prvo na redu je zamena filtera vazduha koja nije odrađena kada je menjano ulje jer ga nije bilo "na stanju". Sledeće što je trebalo da se uradi, ovom prilikom, je bila kontrola ventila, provera kočnica (žalio sam se na nedostatak progresije prilikom doziranja - "drven" osećaj na poluzi) i , generalno da se pogleda stanje motora. 

I tako, krenuli majstori redom:

IMG-f4f034c765b8df182929fe4a97f16d29-V.j

 

Filter, ne da je zreo za zamenu nego...

 

 IMG-2c840dfe037858796fb71a31fa8733d6-V.j

 

IMG-442ad4e9411493cdca5a3e350e391cc4-V.j

 

Od osam ventila, četiri izduvna i dva usisna su bili van "mere". Ranko tvrdi da ventil dekla nije nikada skidana, što implicite znači da je ovo bilo prvo štelovanje ventila na ovom motoru (+-67.000 km)

 

 IMG-937464ea4a12926517234f1e366472c4-V.j

 

I rashladnu tečnost je bilo potrebno zameniti, kao i kočionu tečnost jer je povukla prilično vlage (4 %), pločice su ok.

Za sledeći put dogovoreno je da se uradi servis prednje viljuške.

Rezultat: motor lepše radi kada je hladan i na leru, bolje prima gas, kočnica se lepše dozira, ređe se pali ventilator hladnjaka tj. duži su intervali i, što je najvažnije, u glavi sam miran. :aha: Veliki pozdrav ekipi RPM moto-servisa! :jee1:

Moj buraz Darko je, takođe, ovom prilikom uradio mali servis kod Ranka pošto mu je mali Strom, nedavno, izašao iz garancije.

Eee, sada mogu lepo na vožnju sa burazom po Jadranu, sutra krećemo, motori su pod konac samo još da se vreme smiluje. :goodluck:

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 10 minuta, DraganNS je napisao:

Već neko vreme sam bio u potrazi za "izabranim doktorom" za moj motor, pošto je lik koji mi je radio mali servis i tekuće održavanje prve dve godine (tj. otkad imam ovaj motor) počeo da pokazuje nezainteresovanost za dalju saradnju (okrenuo čovek se uvozu polovnih motora - ne zameram). Ranije, dok sam vozio gsx650f par puta sam svraćao kod Ranka aka @abarth_maniac dok je bio u mom komšiluku u NS, ali smo više ćaskali nego što je bilo nekog konkretnog povoda za rad. Suzanu sam prodao, Ranko se vratio u ZR, a došlo je vreme da se novi motor temeljno pretrese. I tako, dogovoreno - učinjeno, Versys se obreo u jednoj lepoj, Italian-style radionici u Zrenjaninu na sistematskom pregledu. Po servisnom intervalu prvo na redu je zamena filtera vazduha koja nije odrađena kada je menjano ulje jer ga nije bilo "na stanju". Sledeće što je trebalo da se uradi, ovom prilikom, je bila kontrola ventila, provera kočnica (žalio sam se na nedostatak progresije prilikom doziranja - "drven" osećaj na poluzi) i , generalno da se pogleda stanje motora. 

I tako, krenuli majstori redom:

IMG-f4f034c765b8df182929fe4a97f16d29-V.j

 

Filter, ne da je zreo za zamenu nego...

 

 IMG-2c840dfe037858796fb71a31fa8733d6-V.j

 

IMG-442ad4e9411493cdca5a3e350e391cc4-V.j

 

Od osam ventila, četiri izduvna i dva usisna su bili van "mere". Ranko tvrdi da ventil dekla nije nikada skidana, što implicite znači da je ovo bilo prvo štelovanje ventila na ovom motoru (+-67.000 km)

 

 IMG-937464ea4a12926517234f1e366472c4-V.j

 

I rashladnu tečnost je bilo potrebno zameniti, kao i kočionu tečnost jer je povukla prilično vlage (4 %), pločice su ok.

Za sledeći put dogovoreno je da se uradi servis prednje viljuške.

Rezultat: motor lepše radi kada je hladan i na leru, bolje prima gas, kočnica se lepše dozira, ređe se pali ventilator hladnjaka tj. duži su intervali i, što je najvažnije, u glavi sam miran. :aha: Veliki pozdrav ekipi RPM moto-servisa! :jee1:

Moj buraz Darko je, takođe, ovom prilikom uradio mali servis kod Ranka pošto mu je mali Strom, nedavno, izašao iz garancije.

Eee, sada mogu lepo na vožnju sa burazom po Jadranu, sutra krećemo, motori su pod konac samo još da se vreme smiluje. :goodluck:

 

Срећан пут колега, да време послужи и гуме држе…:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2748 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 1 sat, DraganNS je napisao:

Već neko vreme sam bio u potrazi za "izabranim doktorom" za moj motor, pošto je lik koji mi je radio mali servis i tekuće održavanje prve dve godine (tj. otkad imam ovaj motor) počeo da pokazuje nezainteresovanost za dalju saradnju (okrenuo čovek se uvozu polovnih motora - ne zameram). Ranije, dok sam vozio gsx650f par puta sam svraćao kod Ranka aka @abarth_maniac dok je bio u mom komšiluku u NS, ali smo više ćaskali nego što je bilo nekog konkretnog povoda za rad. Suzanu sam prodao, Ranko se vratio u ZR, a došlo je vreme da se novi motor temeljno pretrese. I tako, dogovoreno - učinjeno, Versys se obreo u jednoj lepoj, Italian-style radionici u Zrenjaninu na sistematskom pregledu. Po servisnom intervalu prvo na redu je zamena filtera vazduha koja nije odrađena kada je menjano ulje jer ga nije bilo "na stanju". Sledeće što je trebalo da se uradi, ovom prilikom, je bila kontrola ventila, provera kočnica (žalio sam se na nedostatak progresije prilikom doziranja - "drven" osećaj na poluzi) i , generalno da se pogleda stanje motora. 

I tako, krenuli majstori redom:

IMG-f4f034c765b8df182929fe4a97f16d29-V.j

 

Filter, ne da je zreo za zamenu nego...

 

 IMG-2c840dfe037858796fb71a31fa8733d6-V.j

 

IMG-442ad4e9411493cdca5a3e350e391cc4-V.j

 

Od osam ventila, četiri izduvna i dva usisna su bili van "mere". Ranko tvrdi da ventil dekla nije nikada skidana, što implicite znači da je ovo bilo prvo štelovanje ventila na ovom motoru (+-67.000 km)

 

 IMG-937464ea4a12926517234f1e366472c4-V.j

 

I rashladnu tečnost je bilo potrebno zameniti, kao i kočionu tečnost jer je povukla prilično vlage (4 %), pločice su ok.

Za sledeći put dogovoreno je da se uradi servis prednje viljuške.

Rezultat: motor lepše radi kada je hladan i na leru, bolje prima gas, kočnica se lepše dozira, ređe se pali ventilator hladnjaka tj. duži su intervali i, što je najvažnije, u glavi sam miran. :aha: Veliki pozdrav ekipi RPM moto-servisa! :jee1:

Moj buraz Darko je, takođe, ovom prilikom uradio mali servis kod Ranka pošto mu je mali Strom, nedavno, izašao iz garancije.

Eee, sada mogu lepo na vožnju sa burazom po Jadranu, sutra krećemo, motori su pod konac samo još da se vreme smiluje. :goodluck:

 

Prvo, veliko hvala na ukazanom poverenju!

Drugo, motor je generalno bombonica.

Odradilo se ono potrebno i sad gas u lepe avanture.

(E da, od 8 izduvnih, svih 8 je bilo ispod tolerancije, +2 usisa :))

 

Srecne kilometre zele dvojca entuzijasta iz RPM moto! :jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 2 sati, abarth_maniac je napisao:

Prvo, veliko hvala na ukazanom poverenju!

Drugo, motor je generalno bombonica.

Odradilo se ono potrebno i sad gas u lepe avanture.

(E da, od 8 izduvnih, svih 8 je bilo ispod tolerancije, +2 usisa :))

 

Srecne kilometre zele dvojca entuzijasta iz RPM moto! :jee1:

Темељ поуздане машине је редовно и квалитетно оджавање, касније је много мање муке, што психичке што финансијске. Овако је исто и на мом Версису било 8, + 2 усисних.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja