Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Hvala @ProMaster, Ziku sam vec kontaktirao, on covek ne radi namotaje vec reglere ali je pruzio vredne informacije i uputio ka ljudima koji bi mozda mogli da urade. Ako ne uspem da resim u Nisu kontaktiracu i drugog kolegu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Свим колегама од срца сретно причешће, Христос Воскресе. Да проведете Васкрс у љубави, миру и радости☦️

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Cisto da javim epilog price oko namotaja.
Nakon celodnevnog okretarnja xy brojeva telefona nasao sam polovne namotaje, kao nove po, ceni koliko bi kostalo premotavanje.
Takodje sam nasao 2 lika koji imaju polovne delove za Versys-a pa ukoliko nekome ne daj boze zatreba nesto neka pise prosledicu brojeve telefona, jedan je iz Subotice jedan iz Pazove, imena im ne znam ali odazivaju se na "Druze" :jee:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Јуче изађем на кафу без намере да возим било где, зове ме друг и каже ајмо до манастира Заова, има отварање мото сезоне (убеђивао ме целих 45 стотинки, добољно ми је било пто сам видео да ме зове) и тамо наравно видим моју тиху жељу. Што пева чорба Србин је луд, Србин је проклет:na_glavi:

D28CF708-A9D4-46DC-B264-6CA3C64CC6D8.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 421 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Nemam puno iskustva sa Versysom pa da pitam iskusnije,naime kocnica mi je nekako sundjerasta,ima tu sile kocenja ali nema tog *ujeda* kad se stisne prednja kocnica,model je sa ABS om 650cc,menjane su prednje plocice i ulje u kocnicama,klesta su skidana i ciscena....Creva mi se cini da su pancirna (ispod gume su pa se ne vidi najbolje).Zna li ko da li taj model ima fabricki pancirna creva i da l neko ima neku sugestiju kako da poboljsam tu ostrinu kocenja da se tako izrazim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 421 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 minute ago, Andrej_Hotstepper said:

Ko je radio? Super izgleda.

Poslao sam ti PP,da ne reklamiram ovde,ne znam jel u skladu sa pravilima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Drugari ako je neko zainteresovan za centralni stender za Versysa 650 nek mi se javi. Narucio sam sa motea.com i namestio juce i skinuo, ne svidja mi se vizuelno i ne dize se tako lako motor na stender. Mene je izaso 180 eura pa je i cena tu negde, dogovoricemo se. 

BA0390DA-9DC1-4B5A-AD03-FA55D5F8EF83.jpeg

1EADC815-6FA5-4F3A-8B47-34200A3A336B.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2871 postova
On 30. 4. 2023. at 19:51, Patriota je napisao:

Nemam puno iskustva sa Versysom pa da pitam iskusnije,naime kocnica mi je nekako sundjerasta,ima tu sile kocenja ali nema tog *ujeda* kad se stisne prednja kocnica,model je sa ABS om 650cc,menjane su prednje plocice i ulje u kocnicama,klesta su skidana i ciscena....Creva mi se cini da su pancirna (ispod gume su pa se ne vidi najbolje).Zna li ko da li taj model ima fabricki pancirna creva i da l neko ima neku sugestiju kako da poboljsam tu ostrinu kocenja da se tako izrazim

što se tiče ujeda tu razne vrste pločica imaju različite vrednosti.Ako ti je to bitno nađi kataloge proizvođača pa prouči.Mislim da to ni nije bitno osim možda placebo efekta da bolje koči.

Znam da su na merenjima kad se 650 pojavio versis imao najbolje rezultate u zaustavljanju po metraži od svih motora u kategoriji oko 80 konja i to zahvaljujući dobrom ramu i ogibljenju .

Oni koji su testirali imaju utisak da ne koči najbolje ali metar pokazuje drugačije.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Zdravo društvo, od pre  neki dan sam vlasnik Versysa 650 '12.god. Imam zabrinjavajuci problem sa menjačem odnosno jako teškim menjanjem brzina. Menjac je precizan, ne ispada iz brzina, ne pravi neku nenormalnu buku. Problem je što je sila kojom pritiskam saltalicu nekoliko puta veća nego kod drugih motora. Price da je to normalno i da Kawa ima malo grublji menjac ne piju vodu, ovo ovako iz fabrike nije izaslo.  Ulje sam promenio ali i dalje je sve isto, kvacilo radi normalno i lepo odvaja. Na netu ne nailazim na probleme vezane za menjac i ovaj motor, ali jedan klip mi je skrenuo pažnju na moguć problem.

Ko ima vremena neka pogleda, kratko je. Uradicu ovo sam kod kuće ali čisto da vidim da li je neko imao slična iskustva:takoje:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Стигла данас заштита хладњака, није да нисам је имао али пошто сам мало криво баждарен хоћу да то све буде и лепо, пријатно за око…:na_glavi:

IMG_9181.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8718 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gde si odradio drug? Baas je lepa.

Daj sliku te stare, ako odgovara dimenzija kupio bih da za sebe prepravim, bas lete kamencici pravo u hladnjak, malo/malo pa ispravljam perca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Gde si odradio drug? Baas je lepa.

Daj sliku te stare, ako odgovara dimenzija kupio bih da za sebe prepravim, bas lete kamencici pravo u hladnjak, malo/malo pa ispravljam perca.

Ову нову су радили браћа кинези. Стара није имала само овај оквир, него покривала комлет перца, и одлично је вршила посао, једино што сам ја баш хтео да буде црна. Стару ћу да измерим и јављам, па ако ти одговара и свиђа, поклањам ти. Ову нову када сам наручвао, искрено коцкао сам се, пошто је габаритна и гледао сам слике какве су људима све издефирмисане стизале, нинашта нису личиле, али сва срча мени је био искривљен само носач и мало увијен, тако да сам све руком исправио. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Пошто сам жени рекао да нећу више да трошим паре на мотор, бар вама могу да покажем:jee1:, добиће Версис нов чунак:jee:

IMG_9196.jpeg

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 684 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Pih, da je makar za malog Versysa pa da te ocinkarim kod zene. Ovako, neka te obraduje svaki put na zavrtanje gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 11 minuta, grafigo je napisao:

Pih, da je makar za malog Versysa pa da te ocinkarim kod zene. Ovako, neka te obraduje svaki put na zavrtanje gasa.

У бре, па нисмо ваљда дотле дошли, па треба ваљда да се ми мушкарци солодаришемо и покривамо:P  

Знаш онај виц која је разлика између мушког и женског пријатељства. Жена кад не преспава код куће и дође кући и муж је пита где је била и она каже код другарице, муж окрене 10 њених другарица и ни једна не потврди да је преспавала код ње. Е а кад муж не преспава и жена га пита где је био, он каже код друга, она окрене 10 његових другара, деветорица потврде да је преспавао а десери каже да још увек спава код њега:lol3:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Cestitam na auspuhu, ali cu te morati malo razocarati: kod modela mladjih od 2015-te se samo tim zadnjim loncem ne dobije puno na zvuku. Moj Hurric i bez db killera nije puno glasniji od originala. Sve mu katalizator "pojede"

Edit: sad se sjetih da je kod tebe MK1. Ima da grmi k´ o nevrijeme!

Promenio član wragg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 12 minuta, wragg je napisao:

Cestitam na auspuhu, ali cu te morati malo razocarati: kod modela mladjih od 2015-te se samo tim zadnjim loncem ne dobije puno na zvuku. Moj Hurric i bez db killera nije puno glasniji od originala. Sve mu katalizator "pojede"

Edit: sad se sjetih da je kod tebe MK1. Ima da grmi k´ o nevrijeme!

Мора да грми, дб килер немам, није стигао уз ауспух, њега ћу додатно да појурим. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Пошто ускоро стиже ауспух, ред је да се и гране среде, пошто ћемо нас двојица ускоро преко, па да оставимо утисак:lol3:Полир паста стиже у среду код мене, тако да јављам резултате. 

IMG_9201.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Pade mi na pamet da pogledam na Versysu kakvo je stanje oko prednjeg lancanika. Vec je vise od pola godine kod mene, presao sa njim vec 4000km, a nisam niti jednom otvorio poklopac prednjeg lancanika da vidim stanje.
Hmdaaa... izgleda da nije ni prethodni vlasnik. Nikad.
Evo ovako to izgleda na 4 godine i 10000km starom motoru i kako izgleda par minuta kasnije nakon tretmana sarafcigerom, petrolejom i krpom:

20230512_153124.jpg

20230512_154314.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2343 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Ne vidim problem:)

Moj izgleda 10x gore posle jedne vožnjice od 5km bukvalno, pa mu ne fali ništa. 

Istina, al šalim se malo, bolje da je čisto svakako:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Ovo je unutra bio doslovno katran i cisto sumnjam da bas ovako izgleda nakon jedne voznje. Ovo su naslage spreja za lanac koje su se godinama unutra talozile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja