Jump to content

Moto Zajednica

Epic ride: Great Southern Land

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Ovo da je Putty Road samo naš i nije daleko od potpune istine ... noć prije padala je kiša, vrijeme je i dalje dosta oblačno i - iako je nedjelja - lokalnim motociklistima očito nije dovoljno dobro. Nedugo nakon benzinjare prolazimo uz lokalnu policijsku postaju a prolazimo i pokraj serije plakata i znakova kojima se malo apelira a malo više prijeti ... mrkva & batina na australski način.

 

45Z0KdPy--dpEdaDS5hoek0nk6t8_DONon29VEx0

 

ntIavfK2CiAz6045OpoLdrAUqqiVr4ZukpdBsDGi

 

cbGvDpctu9dwFDQt5fAKn--GwriLSfCRF4Sv4ynx

 

oEbgX68encpAxxjumpzDrUzTM5WNjRwl9G9i62Vk

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

7XPKToBRZhEreY8frB43YY1UGutDQ9pK9IUacqIW

 


Narednih 70-tak km same gaaaas ... kad cesta ubrzo uroni u brda sve skupa postane još bolje. Kad bi se stara riječka od Karlovca do Grobnika kompletno presvukla novim asfaltom kao na Grobniku, i kad bi se korigirali nagibi mnogih zavoja i kada bi se držala čistom, e to bi onda izgledalo kao dvanaesta kopija ove brdske ljepote. Cesta je doista fantastična ... stopa smrtnosti je jedan tjedno.

 

Kratko smo skrenuli do izletišta uz cestu koje se zove The Grey Gum International Cafe, inače popularnog svratišta svih auto i moto entuzijasta. Nije ništa neobično tamo na parkingu vidjeti organizirane skupine ljubitelja iste marke motocikala ili automobila kada izađu u kolektivno prošetavanje svojih pokretnih investicija. Kao i cijeli Putty Road, i Grey Gum Cafe je bio avetinjski prazan. Da smo došli dva ili tri tjedna kasnije, kada proljeće malo uznapreduje a sunčeko prifuri, ne bismo ovako lagano došli do centralnog parkinga ... zadnjih barem 50-tak metara bilo bi šetnjica a ne vožnjica.

 

INA17jvOwTzXdWoIxYx2tUm2Yxz1mb6vUNAUK2Ov

 

VpUZsRCX1C3CayWo8CqmFuAJPSc-umR4L5sBbtW8

 

Lnn-PT_rqxX1vbwvwrVE81zCRhA8Ly5tL7s0UH7X

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Kk2L906Onfu5AGoMZA-WQGDRjogSAQrgsZhs7B1j

 


Ne, ne ... nije ovo sve od Putty Roada. Ovo je samo prvih 70 km. Idućih još 50 km do birtije i benzinjare u Colo Heights nisu ništa manje zanimljivi. Colo Heights je također okupljalište, uglavnom motociklista, i nema onaj promotivni status kakav ima Grey Gum. Ovdje se ekipa nađe, natanka, i odleti kamo već imaju plan odletjeti.

 

Ostaje još 40 km Putty Roada do Windsora, a od tamo nema daleko do Parramatte ... treba se samo uvaliti na A2 i još malo po Old Windsor Road i eto kućice. Super, to je točno ono što ne mislimo napraviti. Znade šef tamne strane kako do kuće i okolnim cestama ... a te ceste uključuju i prelazak rijeke Hawkesbury motornom skelom. To se traži, i skelu upisujem na listu transportnih sredstava.

 

B23H8psW0AWGKM405HBzoBK86kygp8KcJIkR6RNA

 

6W9LlQOgNu_RG1krgeqtQRH0n8-hJRMo7cSIdE6y

 

FVtLqOdHRC5GxCKefMCKnXIpkJFY0xQcN5AMZt-G

 


Doma smo, živi smo i gladni smo. Raspakiravanje, večerica, sređivanje utisaka o odveženih 1750 km i lamentacija o tome kamo bi mogli sutra i prekosutra. Ne, ne budemo motorima. Naredna dva dana lagani rekreativni sadržaji na četiri kotača ... klima, krov nad glavom, i sve to. U srijedu ujutro - a sada je nedjelja popodne - krećemo na novu ekspediciju u nepoznato.

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6
16 hours ago, doktor said:

Sve bolje od boljeg! :takoje:

Kojim se mehanizmom sluzis da bi zapamtio/napisao imena svih mesta, puteva, barova...?

 

Hvala!

Nemam nikakav "poseban" mehanizam. Tu i tamo štogod zapišem na telefon.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

cpnJvBVQ8e2pIU7_sPp6TkcaPs4Zu8KL5O2MU49S

 


Pravo da kažem, očekivao sam da ću biti umorniji nakon 1750 km u četiri dana vozeći nepoznatim krajevima pogrešnom stranom ceste. Ponedjeljak je ujutro i treba misliti na dvije stvari: šta jesti za doručak i kamo otperjati nakon istoga. Prvi problem rješavam tamaneći domaći Big Breaky, a pitanje kamo danas? budemo rješavali u nekoliko koraka.


Prvi korak je odlazak u jedan od Sydneyskih KTM dućana. Naime, od doma si nisam ponio svoj KTM kidney belt (trbušnjak, jeli) a nekako se bolje osjećam kad ga imam. Vozio sam ovu četverodnevnu turu bez njega, imao sam windstopper i jaknu, i bilo je trenutaka kad bi to sve malčice lepršalo oko mene i taman bi pasao trbušnjak. Ovaj KTM-ov iz Power Wear kataloga je neoprenski - materijal kao za ronilačka odijela - elastičan je i odličan kada se nosi preko majice i gornjeg dijela hlača. Jedini je problem što ga u KTM dućanu u Hornsbyju nemaju.

 

kZIOsUnEHYdRuqWqvdmh8kwYuwqXJqGKceRSONG9

 

MXR3FSXqUJCDGQ2ZdlCqmtjRRtMLPICXaanpeb0L

 

MQOBFbsudggB4xd64iVFSTpaTwaz1BJZZv2cEsdl

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Hornsby se nalazi u sjevernom dijelu grada neposredno uz cestu B83 koju također nazivaju Old Pacific Highway, što je značajno pripomoglo da se drugi korak vrlo bezbolno nadoveže na prvi ... hajdemo skoknuti na Pitu u oblacima. Pita u oblacima, odnosno Pie in the Sky, prilično je klasični - da ne kažem staromodni - restoran čije su najveće vrijednosti dobre pite i dobra lokacija ... možda ne baš tim redosljedom ali nije bitno.


Na brdu je s pogledom na Old Pacific Hwy, dvadesetak metara uvučen od ceste pa ima i solidan parking i dvije terase, jednu pod drvetom na stranu prema cesti i jednu na suprotnoj strani s koje se preko šume dade baciti oko na ušće Hawkesburyja u ocean. Često, gotovo svakodnevno, na parkingu ispred restorana dade se vidjeti kojekakvog fancy voznog parka, i na dva i na četiri kotača.

 

pH_Yh4JGXyhNyCocdSVCDnmLtSDZlWqREkV6ogE_

 

_OzTidD8tO57jn5gJX0yYvNhuevQoTx2VJWnnEef

 

1Ey6xoKipgBo0I7LOYvbEOmZfLMOv7fpZhhxziuc

 

jjvjUPI6UVK0nHYSJGej--OKqvZUlImSl3hFUEcz

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Pite su njihova specijalnost, izbor je veliki i vidim da se masovno troše, no to nisu pite kakve su poznate nama u Europi. Ovo je američki tip pite ... ono što je Betty stalno pekla za komandanta Marka, a koju bi Blaf i Žalosna Sova maznuli s prozora dok se hladi. Alzo, tankim slojem tijesta se obloži manja plitka posuda, unutra se stavi neko punjenje i preko svega još jedan tanki sloj tijesta kojim se posuda zatvori ... i sve to u rernu na pečenje.

 

Ovo što prodaju u Pie in the Sky ja ne bih uopće nazivao pite ... to su pituljice, patuljaste verzije pite. Uzeo sam pitu s piletinom i šparogama i nisam baš nešto oduševljen ... osim što je malecka, dugo vremena je vrela u sredini i nikako da se ohladi. Sadržaj je nekako želatinozan i pogubile su se teksture i piletine i šparoga. Nije da ja to nisam pojeo, no to mi je bila i prva i zadnja pita u Australiji. Dopuštam mogućnost da bi mi voćne pite mogle bolje pasati ali nisam se bacio u testiranje.

 

xspOxATl-NjLiIctT8L_3awBI48JEVdOcudtvW1Y

 


Kad smo već potegnuli ovoliko na sjever, hajdemo još dalje. Izvrsna je ovo prilika da se provozamo po Old Pacific Hwy, nekadašnjoj omiljenoj cesti Sydneyske sveopće moto populacije ... sve dok brižna vlast nije na cijeloj cesti nametnula ograničenje na 60 km plus još pripadajuće prometne patrole na nekoliko zgodnih punktova. Cesta je doista zanimljiva i drago mi je da sam ju prošao makar i ovako ... Lexusom i ne baš puno preko ograničenja. Usput smo prešli most preko Hawkesbury estuarija, prošli uz Mooney Mooney Bay i Sunshine Bay, i na kraju zaronili u šumetinu tražeći skretanje za jednu tipičnu turističku destinaciju - Australian Reptile Park.

 

Nrb8wK7YQj0mMZpDRUtoJ0qa_1OvSFEk9mhi7LYR

 

6pq8rLvDieILFc_uLWkcdnnVA_RnqaiUqPWYfHAa

 

d7d0Ji9aEbCD6YtTuOX6rdjUPpoVLmdn9j85cp7j

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

9DsAomjzbq19JmAVAknCqhzWkCAcbr7shCbyZVr0

 

vJgZU3WTR_LmYPu4T3g_u4iQA8A5bYsk3tUs_Rcw

 


Hladnokrvna živina koja gmiže i puže, bijeli kakadui, sva sila šarenih i još šarenijih papiga, velike crne kokoši i velike sive guske, čitava močvara nakrcana krokodilima, kornjače starije od države Australije, kenguri koji se izležavaju po travi ili žicaju hranu od posjetitelja ... sve to gmiže ili skakuće s one ili s ove strane ograde. Od čitave australske faune meni su jedino koale uspjele duže zadržati pažnju ... nema to nikakve veze s onim mlađahnim australkama koje su ih držale u naručju i slikavale se sa zainteresiranima.

 

Budući sam u nekoliko navrata čuo da su koale simpatični mali medvjedići ali potpuno nesimpatičnog mirisa - što će reći da smrduckaju - nije mi bio problem priupitati jednu od tih australki s koalom na prsima da li bih ja mogao primirisati njezinu krznenu lopticu. Nije imala ništa protiv - bilo joj čak zabavno što to nekoga zanima - pa sam ja fino omirisao njezino krznašce. Rezultat ... jeli smrducka ili ne smrducka? Ne, definitivno ne smrducka. Ima specifičan miris koji je rezultat prehrane isključivo lišćem eukaliptusa - koale ne jedu ništa drugo - ali to definitivno nije neugodan miris.

 

UsXwpRN1Kn2NpLZ2GP1h4o6UctjOLQXkioYqLInr

 

78n0xTyHPz4Jt5vZG-NICyNFrSPGSMgultmDLTbc

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

1IEFy8jRa8T3OJYgkkOYn_cvLM7a9zHCap3_usQ2

 


Za povratak doma odabrali smo sličnu rutu ali drugom cestom ... izašli smo na M1 - Pacific Motorway - koji najvećim dijelom prati B83 ali je ravniji i direktniji jer je usječen u stijene. M1 imade i svoj vlastiti most preko Hawkesbury estuarija, paralelan s mostom na B83. Ovaj novi jest širi i brži ali onaj stari puno bolje izgleda. Cijeli ovaj dio oko Hawkesbury estuarija jako mi privlačno izgleda i kad se sljedeći put dokopam Australije budem ga detaljnije obišao.

 

TquXwMYnfED6GgvFFqeYWDwB-6FJuhdXjqIhLERa

 

rXfivrSXEkbfSd3PwM11QaDZprLCimEE5z7In8AT

 

X3MMpj8OqG372TR-d7f6fYG_5ESi09OtpMtb_M5r

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Utorak je ujutro, dan je lijep i sunčan, nabacujemo na sebe faktor 50, uzimamo si svaki po bočicu vode i ubacujemo se u Lexusa ... pravac Penrith, zapadni dio grada. Razlozi odlaska na zapad nisu nikakvi specijalni, dapače isti su kao i oni od jučer ujutro. U Penrithu postoji još jedan KTM dućan pa možda tamo budem imao više sreće oko pronalaska neoprenskog trbušnjaka.

 

Dućan je lijep i velik, hrpica narančastih motorića proteže se cijelom dužinom ... mali Duke, veliki Duke, EXC na sto načina. Dio s opremom je skroz na drugom kraju dućana, iza gomile Polarisovih quadova i hrpetine kotača po specijalnoj cijeni od samo 1600 AUD za set. Izbor KTM Power Wear opreme je slab, da ne kažem baš jadan ... ili su korisnici u ovom gradu prilično nezahtjevni, ili se oprema kupuje na drugim mjestima. A tih mjesta ima puno i dobro su opremljeni, vidio sam to već prvi dan. OK, ništa od tražene robe, budem se i dalje vozio kao i do sada.

 

IDl98KUep8UlxTD282Yv928DajRuJgCLCSKvPV-u

 

CodLkwOwCLRKxnilaWl1OnS0nlaC6F6rnsZMCtcn

 

RJ2vQEo_4Qfdy0UV1RRPmrEX6hmzrAoVd4u4yJfs

 

cmksuerDli7PI2iq3-3BAW6myoLOjeo1xH1b00k4

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Iz Penritha se prebacujemo na čaj i cheesecake u Glenmore Park, krasan i miran dio grada južno od M4. Obiteljske kuće s duplim garažama, pokošeni travnjaci i vlastita prilazna cesta ... još da je palma ispred kuće bilo bi skoro idealno. Pokret, idemo dalje ... a idemo na vrlo poznato mjesto u vrlo poznatom dijelu grada.


Dio grada se zove Eastern Creek a poznatom mjestu puno ime je Sydney Motorsport Park ... ovako ili onako, ovo poznato trkalište svi nazivaju Eastern Creek. Svašta se ovdje vozilo u nedalekoj prošlosti, no u zadnje vrijeme situacija i nije najsjajnija ... načuo sam da ga muče neki grobnički problemi. Da ne bude zabune, sa svim popratnim sadržajima sve je u najboljem redu ... jedino nije sasvim jasno tko mu je vlasnik.

 

OWVn1os9W_xsVwrYHkxwInk4QeIACD4AIqJ12WFU

 

MsFZM7Z_OUz-o6RH4454k5VSLVnQoz2DbOM7B284

 

ua6bmFQY1Bo3_EL6Ifgndkgq3TUm6qmuPLEzY_PO

 

F_UEiebebE5bmlTH1iElKExPI0HoumbIMO-Ym8JP

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Na Eastern Creek bi valjalo navratiti vikendom, kada je ovdje ili puno rekreativaca ili kada je organiziran neki od klubskih susreta kao na RB Ringu ili Grobniku ... idealno bi bilo za kakav Classic Race vikend. Classic Race scena je u Australiji jaka, motocikala ima kakvih se rijetko viđa, financiranje nije problem ... što znači da su zadovoljeni svi uvjeti za dobru zabavu.

 

356JrLr0-1vHjSC-qUKBOTmJnIgQGt0SW3tvC3wj

 

luuuh-X01A_7jjEZs0nTP8RvVFxSgQam8TZkdwBN

 

nRCYB34akQZrTblX6p5dU3_mSXP0O9Nns3BsBJKk

 

KlNZGTjReL01GuodYL3ORGf-dlxvu48-QT2Z699Q

 


Tempetura je dosegla 32 i postaje prevruće za šetanje oko staze. Pravo je vrijeme da se pokupimo doma na ručak, pa onda nešto kasnije kad vrućina popusti budemo smislili gdje otići na popodnevno pićence. Osim toga, sutra krećemo na novu turneju i treba nam nekoliko sati na miru da se popakujemo i priredimo flotu. Sada nas je trojica - pridružuje nam se mladi Skywalker - i bit će lagana gužvica u garaži dok se to sve bude slagalo i kombiniralo.

 

...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Dok smo ručali isplivala je ideja kamo budemo otišli na popodnevno pićence. Idemo do centra Parramatte, budemo se ušaltali u jedan kafić na uglu gdje možemo srkati pićence i gledati na ulicu. Coco Cubano, tako se zove kafić ... je, sve je u stilu Kube i Havane. Kasnije možemo i prošetati okolo, turiti nos još u neke kafiće ... i vratiti se doma na večericu i spavanac prije sutrašnjeg ranojutarnjeg starta.

 

ygp8RTb0JmA3cb-fh6wuuu6CJqkoAj0jga1VTMCV

 

RTBaqRuMx0O27gkHk_T2dGJ7eYy_8-9aK_hO_m_S

 

7fjhuAuHY6lagrDja8iQLM5YKz3NVXmlHHG3892x

 

hK5moIJn5Hl4Dmnrxi0OgT0tRUWXJgU5ABMwPFCv

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

SoZa8OlrtS6EdntioC-bsPCO7jtp_Lmi5_fVbIcA

 


Sedam je sati ujuto i već smo u punom pogonu. Probijamo se kroz jutarnju prometnu gužvu u nastajanju a cilj nam je Macca's - tako Australci zovu McDonalds - na McGrath Hills. Na parkingu već stoji nekoliko motora i jasno nam je da je ekipa već stigla. Mladi Skywalker i ja upoznajemo se s prisutnima, riječ o ovom i riječ o onom i već je vrijeme za pokret. Saznajem da nismo kompletni, nedostaju nam još 2 motora iz grupe, no oni se već budu prikopčali negdje po putu ... znaju rutu i neće im biti problem da nas stignu.

 

BSNuA2PvcPtXTO7YxJDFIMiNF9-R7ZvETJLCFNH1

 


Ubrzo izlazimo na cestu B59 - Bells Line of Road - i odmah mi postaje jasno da ekipa prakticira izuzetno živahan tempo koji meni nije baš najdraži i da će njihov stil i način savladavanja puta biti otprilike dijametralno suprotan mojem stilu. A dobro ... šta sad. Ja sam ovdje u gostima i budem se prilagodio ... When in Rome, do as Romans do.

 

Lokomotiva čitave skupine je Steve na triple black Tie Fighteru a ostatak ide kako tko uhvati priključak. Meni je najvažnije da ispred sebe vidim nekoga od ekipe, a za to imam dva jako dobra razloga ... štaviše, jedan od njih je i životno važan: prvi je da lakše pratim konfiguraciju ceste i da lakše ocijenim jeli prolazim ili ne prolazim; a drugi razlog - onaj važniji - jest da ne zaboravim da se ovdje vozi pogrešnom stranom ceste ... ne smijem dopustiti intuiciji i autopilotu da preuzmu upravljanje jerbo sam u tom slučaju dead.


Alzo, gazi Steve, ali gazimo i mi ostali ... ostaju iza nas i brežuljici Kurrajong i planine Bowen. Prolazimo kroz Bilpin, poznat kao "Land of the Mountain Apple" i kroz Mount Tomah, otprilike do mjesta Bell gdje se prebacujemo na Darling Causeway sve do Mount Victorie ... iste one gdje smo Vader i ja prošli nekoliko dana ranije. Jedina je razlika što sada ulazimo sa sjevera a nas dva smo uplovili po A32 nakon vizite triju sestara u Katoombi.

 

Nastavljamo malčice po A32 i onda se prebacujemo na Jenolan Caves Road, također mi poznat otprije ... ali samo do skretanja na Duckmaloi Road kojim - zaobilazeći Jenolan Caves ali ništa miroljubivijim tempom - stižemo u Oberon. Kraće zadržavanje - netko čaj, netko kavu, netko tankanje - i gas dalje. Ovdje nam se pridružio jedan od zaostalih ... stari momak Harley koji vozi žutog Ducatija.

 

gSzIokdjvIKp3Slz4hcq5VO_NQVRx37xHTdkZhie

 

lyxXTnyOkvBND338sXeQgKqogZ8-xE6_O7Vqizcf

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

bgDYNaK9ZuuybNYcwVFLecXq4EHGiQQQCcjZTzR3

 

YPRtbd5qT_FSU86RyEfECte2zdiQMJfW-4wdN7OX

 


Od Oberona okrećemo na jug, uskom cestom preko Shooters Hillsa stižemo do Taralge - sve skupa nekih stotinjak km - i onda još pedesetak do Crookwella gdje je pauza za ručak. Ostatak dana na cesti bilo je spajanje Boorowa - Harden - Gundagai - Tumut, sve najrazličitijim lokalnim cestama.

 

sanH294zCi2vfe03UOaQnNS9zut0Ls-71qFrJ32m

 

YXudLLAQTwKr2Akr4sT24IzaVTVyvPYDESRrXkXk

 


Najbolji dio puta bio mi je negdje prije mjesta Gundagai ... asfaltirani singletrack preko zlatnih i zelenih brežuljaka okićenih rijetkim drvećem i kravicama koje pasu na farmama s malim vjetrenjačama za pumpanje vode. I s ograničenjem brzine na 100 km. Ovo ima samo u Australiji.

 

ers41LX9f-rrSt8w6P9eD31czqkhVqWnfY9mWVTH

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

cgrb43v2-fWsrSTBiIneH4hIVcZheIYuP_l81ycU

 


Tumut, naša baza za večeru i spavanje, gradić je na sjevernim vratima planinskog područja Snowy Mountains. Stari je to gradić, još iz ranog 19. stoljeća ... a najbolji dokaz tome je naš hotel. Zove se Oriental, izvana i ne izgleda loše, hrana je sasvim OK - jeli smo pastrve iz obližnje rijeke Tumut - a koliko vidim iz šanka imaju i vrlo šaroliki izbor piva.


Soba za nas trojicu, e to je priča iz devetnaestog stoljeća s namještajem iz sredine dvadesetog stoljeća. Ne znam jesu li sve hotelske sobe ovog kalibra no ova je svakako zalutala iz nekih staaarih vremena. Kako smo u njoj ionako samo prespavali, a tuš je nakon kraćeg nagovaranja ipak priznao da ima tople vode, okrenuli smo sve na zabavnu stranu. Međutim, cijena od 50 AUD za noć, po osobi naravno, nije uopće zabavna. Spavali smo u Australiji u puno boljim sobama za puno manje novaca. Negdje prije večere skužio sam da se pojavio i drugi zaostali ... Giovani, stigao je sa svojom "rođakinjom" na starom crvenom Ducatiju.

 

OVNKGB_X9ITxNvHLps0Yi-Oit9cZ_suFJGiqElys

 

PKgSOjK4LrldP7cfDU5KBtfl3xYBbhwWiA7S45Ai

 

AfL42UwDhLcOHrKsaZylxb0IkgPcnuZLzDyVwI3u

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

YfSxvDFvWi_NPIGdtTI77zEg26vNPjnYaq8hlf1_

 


Prije večere kratko sam prošetao, hotel se nalazi u ulici Wynyard koja je ujedno i glavna gradska ulica, i gradić mi se učinio simpatičnim. Mogao bih ovdje ostati dan ili dva i vozikati se lokalnim cestama po Snowy Mountains. Jedino ne bih taj dan ili dva ostao u hotelu Oriental.

 

hxsqqYKlyeaDVDgvqffR4bvZWyIlPzstgNdh91C1

 

c6wN5qXBWbyYQimRhbxCGanYyCUqRQ3BMI3d-oqR

 

ARcOWEfR1OXSOw-txpIPaP27b-dGHiaDaS_aBRDM

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

-qvQYOcKiF2b1G0rUffDrdPtbvdx5qR4lJ5gQHk7

 


Četvrtak, drugi dan našeg kolektivnog juriša na Phillip Island, počeo je tankanjem na nedalekoj pumpi. Kad smo konačno shvatili da je Giovani sa svojom rođakinjom već otprašio, prestali smo ga čekati i krenuli smo ... pravac u Snowy Mountain, idiličnom cestom B72 a.k.a. Snowy Mountain Highway. Još uvijek nisam siguran jeli mi bila atraktivnija vožnja uz rijeku i jezero Tumut, ili vožnja planinskim dijelom ceste ... što preko dva prijevoja, a što spustom do mjesta Adaminaby.


Planinski dio ceste jako me asocirao na rumunjski 67C - Transalpinu, jeli - samo što je ovdje cesta puno otvorenija i brža. Drastično brža. Zapravo, ima još jedna bitna razlika između ove dvije planinske ceste: po Transalpini ima ovčijeg dreka, a po Snowy Mountain Hwy puno je konjskog dreka ... od divljih konja, brumbies, kojih se nakotilo toliko da već počinju lagano smetati.

 

IkdmH8kYqmDnD3w5WiPFW46rBHh9pQuQucRZz1CX

 

fxn9YWXWUsv8WwKkI1HorM1GCXDDIMB4wNkCU4hw

 

rGMze7HKucSLTJ43bWqCjx4NQWDd9bzh8AUipoI5

 


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja