Jump to content

Moto Zajednica

Epic ride: Great Southern Land

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Gdjećemo i štaćemo ... sporazumno se vraćamo na Oxley, prođemo i Wauchope i negdje prije Port Macquariea izlazimo na Pacific Hwy. Narednih sto-i-nešto km budemo vozili sto-i-nešto km na sat ... na australskim je autobanima ograničenje brzine nevjerojatnih 110 km. A kontrole su im konstantne i rigorozne, kazne drakonske. A ništa, hajdemo lagano 110-120, da ne vučemo vraga za rep previše.
Meni je ova pacifička autobanska epizoda čak i pasala ... već sam od ranije umoran, znojim se i mijenjam majice, malo sam promukao a počinjem i kašljuckati. Baš mi sad treba zabava s virusima. Kontramjere sam već smislio ... poštena kalorična večera kad se dohvatimo civilizacije, vrući tuš, dva aspirina i malo C vitamina i budem kao novi.

 

Sat i pol kasnije skidamo se s Pacific Hwy i još tridesetak km do Forstera vozimo lokalnom cestom ... prelazimo most preko rijeke Colongolook i eto nas taman ispred tražene lokacije, motela Golden Sands. Uparkiravanje, raspakiravanje, preoblačenje, odlazak na večericu. Znamo kuda idemo ... Hog's je tu odmah iza, nema niti sto metara, vidjeli smo ga u dolasku. Ništa ribice, ništa školjkice, ništa muzgavci i ostala morska fauna ... ja trebam masti i šećera.

 

t_xvxGRvaLTkz4t-z-hBjU1-Ole34WoRi9psDBbJ

 

W4rj6gx_23SZCX2tkEZmzjOkc2sQBmaCn1EnvR7h

 

JvWfoBJlR_Hjit7SQ7n6N82kKnAHaKKQ6qAyoUkc

 

JVWnTxLOCVRS6YEPVHVGqIDgzqWVJLNlFQGP_B_Q

 


Nakrcani mastima, šećerima, bjelančevinama i ugljikohidratima vraćamo se nazad u motel. Vrijeme je od kako smo došli bilo prilično oblačno, no prognoza je da će noćas biti ozbiljnije kiše i vjetrušine. Neka po noći bude kako god hoće ... od jutra lijepo molim suhu cestu i vedro nebo.
Alzo, natrpao sam se kalorijama u Hogsu, samo još da se natrpam medicinom iz vlastite prtljage i mogu u krpe. Imam Aspirina, imam i C vitamina, pobacam sve to u sebe i zalijem s pola litre vode. Na krevet nabacim još dvije deke - sva sreća pa ih je bilo u ormaru - i odoh u slumberland. Probudio sam se negdje oko 2 ujutro, kišurina je padala kao da više i ne misli stati a to pljuštanje mi je valda pomoglo da zaspem još dva sata. Nakon jutarnjeg vrućeg tuša bio sam skoro kao novi.


...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

SfJ1Qpgtxb2GY6xtqNMONp3OrmDsmsLwpvABdaHl

 


U motelima nema doručka što je značilo da taj jutarnji obrokić moramo potražiti na drugom mjestu. Drug Vader se već ranije informirao o ovom problemu i našao je rješenje ... dvije stotine metara dalje, na sjevernoj obali kod glavne plaže nalazi se Beach Bums Cafe. Prilično frekventno i popularno mjesto ... jutarnji šetači i jutarnji plivači, slučajni prolaznici i organizirane skupine. Egg & Bacon Roll i pogled na južni Pacifik nakon olujne noći ... 100% Australija.

 

_zaTQVOSzLqOwDAJcPk23hmebvjkE4y__c9Magx2

 

VsDPwqmRhnfHJxX8MSFYPQoVLQaurTPe5GqZ59ud

 

i8XbhYlX5-j7nkx8morHWh-ta4W0hR1zrYd78u5s

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

A A A A, jedva cekam petak (sledece nedelje) da dodjem u Zagreb da cujem sve iz prve ruke. Ti uz caj, a ja uz neko Ozujsko :)  Pa valja se, Advent je ;)  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6
23 hours ago, K_A_W_A said:

A A A A, jedva cekam petak (sledece nedelje) da dodjem u Zagreb da cujem sve iz prve ruke. Ti uz caj, a ja uz neko Ozujsko :)  Pa valja se, Advent je ;)  :jee1:

 

Pakuj se i kreći.

:)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

hrcaq8LzTPtftaiJXhTJ_99TLcoOU71xReDe5NgG

 


Spomenuo sam jutarnje šetače i jutarnje plivače. Ovi prvospomenuti su (valda, tko će ih znati) oni koji ili ne mogu spavati pa lutaju okolo po gradu, ili im se jako sviđa jutarnji pogled na valove. Ovi drugi, jutarnji plivači, oni su mi potpuno nejasna vrsta ... njih 5-6, sve 60+ ekipa a među njima i dvije gospođe, u kupaćim su gaćama prošljapkali ispred stolova na terasi s koje smo buljili u ocean i žvakali Egg & Bacon Roll, onda su skakutali preko cca 100 metara mokrog pijeska i ubacili se među valove.

Samo da spomenem da ulazak u valoviti ocean nije isti manevar kao i ušetavanje u plićak na selačkoj plaži ispred Slavena. Ovdje - na oceanu, jeli - stvori se pojas od nekoliko metara jačih valova kroz koje se treba probiti prije ulaska u mirniji dio mora u kome se može plivati.

 

eWtjRliGPy2PeREmUiK_eAY_MMu3c-C055JIAF0_

 


Nisam baš stalno gledao šta rade jutarnji plivači - nekako mi hrana više privlačila pažnju - ali najednom su nestali. OK ... nestali su, nema ih, Sve čekam kad netko bude udario u dreku i galamu, gdje su spasioci, daj čamac brzo ... ali ništa. A dobro, šta sad, bude sutra u novinama ... i srknem malo juicea. Tri-četiri minute kasnije slučajno ugledam glave kako vire iz vode dosta daleko od obale ... plivuckaju oni kao delfini ... hop dole, hop gore.

Zajednički smo potegnuli važno pitanje: jesu li veći bolesnici ovi jutarnji oceanski plivači koji smrzavaju guzice među hladnim valovima, ili oni čudaci koji dođu u Australiju i tamo motorom letaju po brdima i dolinama pogrešnom stranom ceste. Ostat će vječita dilema.

 

xeM7kzuKixC1QTukDF-AeTpVeslu6B0OyUn-ahU5

 

YZ0J6cfX2QSXlAiD9epoN1Lb2mEWepTwAF9wSZUI

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

OWOjXYtVCYvE59oeu65loSGcUF8OEPt7L7bXoIhF

 

rtXMLJSFPOdI9itX4_B_9LWVOj4verxDtlC-oV9o

 


Zalogaj i napitak su potrošeni, jutarnji plivači su izašli iz oceana ... hajdemo nazad u motel, skupimo bebe i krpice i gibajmo dalje. Zapravo i ne baš jako daleko, tek dvadeset i koji kilometar na sjeverozapad. Istim mostom i istim putem kojim smo došli vraćamo se dio puta nazad, skrećemo se na benzinjaru da napojimo Falcona i Executora, i za nepunih dvadeset minuta eto nas kako se vrtimo po lagano blatnjikavom parkingu ispred livade na kojoj se raširio niski ali površinom poveći hangar.
Mi smo u mjestu Nabiac, zabačenoj vukoyebini ispod pacifičkog autobana, a na hangaru ispred nas stoji tabla iznad ulaznih vrata na kojoj malim slovima piše "The National" i onda velikim slovima "Motorcycle Museum".

 

yT9B-yAYqlVirlgUovHseX3tJ78xe3cjjeEZHCHy

 

XaZUiB-awNurjnRSPCw45dEXFCOOweHRcliiAq9_

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Najprije da riješim jednu bitnu stvar: muzej je - unatoč The National u imenu - potpuno privatni. Nema nikakve pomoći od države. Sve je to sam prikupio, organizirao i isfinancirao jedan simpa stariji gospodin kojega smo imali priliku i zadovoljstvo upoznati. A muzej mu je dobro nakrcan ... kao ogromno skladište u koje netko stalno dovlači nove količine starih motocikala i nehajno ih slaže jedan do drugoga. Motocikle, stare kacige i kombinezone, postere i zastavice i svu moguću i nemoguću moto memorabiliju ... svakakvih čudesa tamo ima.

 

0F0xlLJ1DBQQbuqCzZtbyRwjPkL8Y2tlbBvUw1w7

 

4-cUhXkSMoh15VN3jS4XLOvKnd9EERrvVA2QQZkX

 


Da bi se ušlo u taj skladišni prostor muzeja, najprije valja proći kroz dućanski dio. Odmah nakon ulaznih vrata, da nema Gilere Nordwest - pradjede svih supermoto motora - i Ducatija 996, ne bih točno znao gdje sam ušao. Kape, majice, posteri, šalice za kavu, magnetići za frižider ... slike i zastave po zidovima, knjige na policama ... i mali milijun malih motorića u malim kutijicama. Nešto je za prodaju, nešto su eksponati. Dva sata bi mi trebalo samo da ispregledam ovih prvih shopping stotinjak kvadrata.

 

g--tM7Bw6ZigBYbm-fwVWVe7HHXDko3L79A2gTV4

 

C-F5uwhWNZCra-Oz7ShHviaH5tqPdwYKhZU4Wo4W

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Prvi dojam po ulasku u centralni muzejski hangar je konfuzan ... kako ću se snaći u ovim gomilama nabacanih motocikala? Ima li ovdje ikakvog reda i smisla? Iako na prvi pogled može izgledati kaotično i neorganizirano, uopće nije tako ... silna količina motora odjednom udari u glavu i potrebno je neko vrijeme da se vidi gdje je šta. Interna organizacija postoji i brzo se pohvataju i prepoznaju tematske skupine ... stari britanci, rejseri, Honde, Ducatiji, spidvejaši, trajalci, motokroseri ... plus memorabilija po zidovima, vitrinama i stolovima. Ogroman i drugačiji muzej u ogromnoj i drugačijoj zemlji ... tko je spomenuo Australiju?

 

ixzJLUuU5-ExYWB4wNVX3vXK6iJAYU_HYAWWZk3S

 

jYw1gyMGjPfEz1jwXz1TxTbNwvBZxe8e5euql-RT

 

jjSvnsFabustZuCc_3fPay2ICL8zEjHjjb082R2y

 

RfqBEYv--deYFk7yZHU7hGcbjc5172Jy3i5efV9U

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

QYQs_uM0G0jeq4OGOciplHSdBIy5NCkUU9F_X4h4

 

YPYWJmbzHoNpi-4LVBkwZjGW60YK7JVB_Ac-xAu4

 


Dalo bi se ovdje u muzeju potrošiti i dva dana, no mi krećemo dalje nakon dva sata. No ipak sam prije odlaska kupio magnetić i još ostavio pet dolara priloga za nabavku novih eksponata ... uz napomenu vlasniku da bih idući put u njegovom muzeju volio vidjeti još nekoliko austrijskih motocikala. Naš idući cilj, ili bolje rečeno "cesta od interesa", zove se Putty Road. Kako se od Nabiaca dođe do spomenute ceste ne znam, no znam tko znade ... i budem ga pratio u stopu. OK, ne baš bukvalno u stopu, no budem se držao unutar stotinjak metara iza njega.

 

Dyers Crossing, Gloucester, Stratford, Weismantels ... sve lokalne i još lokalnije ceste. Sve odlične ceste, ne znam koja je bolja. Napredujemo živahnim tempom i uglavnom smo sami na cesti. Sat i pol kasnije ulazimo u Dungog i tražimo parking. Cesta, red niskih zgrada uz cestu, bandere i oblačno nebo ... i Chillbillies cafe.
Croissant je obično punjen finim pekmezom ili slasnom čokoladom, može biti i bez ičega ... a može biti i sa šunkom, sirom i paradajzom i još lagano zapečen u tosteru ... Australian way. Fini topli sendvič i fini hladni orange juice. Pravi juice, ne onaj plastični drek koji na Jadranu serviraju za doručak u hotelima s četiri zvjezdice. Hladni sokić možda i ne bi najbolje pasao na moje kašljucanje pa sam zamolio konobaricu da ga nakratko stavi pod mlaz vruće vode iz pipe, što je mlada curka odradila bez ikakvih pitanja. Ljubazno sam joj zahvalio i ponudio sam joj da i ja njoj štogod ugrijem zauzvrat.

 

eXodRhx6jefugJINpgBEq24pCJwWArk7mDtvMpoD

 

a7ngS12Ta55gD2GDlDF4M0dN_KTPABjYUqPd1-wT

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Trebalo je još sat vremena jurnjave laganije vožnje uglavnom po ravničarskim predjelima dok se preko Glendon Brooka i Singletona nismo zaustavili negdje na cesti uz tablu na kojoj je pisalo Putty Road. Iza toga još dvadesetak km do benzinjare iza bijelog mosta preko potoka Wollombi gdje odrađujemo tankanje i eto nas čarobna cesto ... Putty Road je samo naš.

 

lyIiHsqHFCoGx3MGe3mDKYNoPvyZexvGTxxo-_vE

 

49LO6hp2z9zXy6oaYwI7pJ2bwgrZ3EQnjeqXsc8j

 

XlwCAmmA3Y81M2A9pMkoCnTfyre2LOLcbsIog795

 

fIEwQwm7y6fCh7m_MIAUKMhgq-y492vNuVxwHIDt

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja