Jump to content

Moto Zajednica

Epic ride: Great Southern Land

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

cnVLIEGWH55LZuM5zwQolzC8FjlHn2JBjBx51Qkw

 


Nema još ni devet sati izjutra, okrećemo motore na čudno nakošenom i dosta neravnom pakriralištu i polako se udaljavamo po Echo Point Road ... ne budemo se skretali do grada - Katoomba je sve ovo između glavne ceste i vidikovca - nego gledamo da ga najbezbolnije zaobiđemo i sa zapadne strane opet preko Narrow Neck Road izlazimo na A32, odnosno Great Western Highway ... ovdje skoro svaka cesta osim brojčane oznake ima i svoje ime, a neka imena znadu biti doista maštovita.

 

Kako smo izašli na A32 pojavila se potreba za tankanjem ... barem kod mene. Onaj Vaderov Exxon Valdez em izgleda kao jednogrba deva em rijetko traži da ga se napaja. Uglavnom, stanem kraj pumpe, bacim oko na ponudu energenata ... aha, imamo 91, 95 i 98 oktana; hajde budem natočio 95 - i krenem sa sipanjem kad me prekine galama. Šta se događa? Kolega mi daje do znanja da točim gorivo u kojemu ima i 10% alkohola, a to plastični tankovi nikako ne vole. Vidiš, vidiš ... uopće nisam primjetio. A možda zato ovo gorivo i imade zelenu etiketu ... nema veze, utočio sam tek tri litre. Nastavljam s točenjem 91-oktanca koji mi je bio prvi pri ruci.

Čak i da sam natočio puni rezervar ništa se ne bi dogodilo jer bih ga ionako spalio u idućih 2-3 sata i nikome ništa. Tek višestrukim tankanjem dale bi se uočiti promjene na plastici. Eto, odmah sam naučio da na benzinjarama treba otvoriti barem četiri oka prilikom tankiranja: goriva s alkoholom nema na svim pumpama, a tamo gdje ga ima negdje je to vidljivo označeno, a ponegdje bome i prilično sramežljivo ... kao da se na pumpi trude da ga utočiš i da ga se riješe što prije. Bit će da u toj priči s gorivima postoji puno rupa i puno smallprinta.

 

VCWJLEAg02ktt0wcvEGU0swiKLLHZCl-H3nVJL6N

 

08rPLsp_LkW3SPqoIjvnaRLj54I4gHOQi2muLas5

 


Točim sitne oktane i gasiramo dalje. Prolazimo kroz Blackheath , još jedan kaubojski gradić s niskim zgradama uz cestu samo što nigdje ne piše Saloon ali zato na jednoj radnji velikim slovima piše Kebab House, i nakon Blackheatha mi počinje biti jasno da mi cijelo vrijeme lagano grabimo uzbrdo. Cesta je široka i blagih krivina pa se to teže primjeti, no kada smo prošli kroz iduće mjesto - a zove se Mount Victoria - prošli smo uz tablu na kojoj je jasno pisalo da je nadmorska visina preko 1000 metara.

Iza Mount Victorie još desetak km jezdimo po Great Western Hwy a onda prilično naglo skrećemo lijevo na lokalnu cestu koja niti nema broj nego samo ime - Jenolan Caves Road. Ime ceste nije slučajno ... to je cesta kojom se dolazi do Jenolan Caves, odnosno do pećina Jenolan, naše iduće destinacije.

 

HS2yAyY3mb-Iw2L30E99N47NQWhGeina3ZGVSlD_

 

NPcQE4P_391a_3sUT5h-9lIadMrvNBFwjZ-28oYd

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Ajme krasne li ceste ... asfalt odličan, krivine fino zaobljene i fest brze, grehota ovdje vozit ispod 120. Okolo sve neki nježni pejzaži sa zelenom travicom i rijetkim drvećem, kao da su utekli sa Windows desktopa. Topim se gledajući u okruglaste brežuljke i na horizont po kojem se kotrljaju grudasti oblačići. Baš je dobra ova Australija.

 

1KS67Cgw7HLgG8vePJ1ekzT2OKWDAA_lpCnXNsQI

 

kSpmA0tEIAIypyRUH-E3iOFHdcFwoXosm4lB4-WX

 

ruBNa3uizZ7BoO8K4f9Vvi7Ojv7sHL238ofEat9Y

 


Od pedesetak km ove asfaltne divote, posebna priča je zadnjih desetak km ... kada cesta uđe u brda i kada počne nizbrdica. Tada ja to više i ne bih nazivao cesta ... to je lijepo asfaltirana staza. Dva se automobila ovdje mogu mimoići jedino ako su proizvedeni ranih sedamdesetih godina u Kragujevcu, inače ništa. Ovo je demo teren za velike SM motore ... a ja baš tjeram jednoga s takvim genima. Dakako, od onih ranije spominjanih 120 ovdje nema niti govora ... i polovica od toga je na nekim mjestima solidan generator adrenalina.
Ulazak u pećine, a može se reći i "prolazak kroz brdo", pojavi se odjednom ... samo iskoči iz ničega iza jedne od krivina nizbrdo.

 

srLvQaRlKe7u5Vc0Nzjpk6Oo-YWm7ffX4v0S0DTT

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Prolazak kroz brdo ne bih nazvao tunelom, tunel je nešto drugo. Ovo je baš prirodna rupetina koja je na svom dnu asfaltirana i kojom se može proći na drugu stranu brda gdje postoje razne zgrade, od kojih je svakako najvažniji restoran s lijepom terasom. A i WC nije ništa manje važan.

Iz ove rupe u brdu može se ući u nekoliko špilja koje se uređene za turističke obilaske, ali kako to nije na našoj listi primarnih interesa (a nije bome niti na listi sekundarnih interesa) mi smo se zadržali na ranije spomenutoj restoranskoj terasi. U restoranu smo pazarili wrapove sa šunkom i sirom i bili su čisto fini izvor nutrijenata dok se ne dokopamo neke ozbiljnije hrane. Ova kalorijska bomba dopunjena je mlakim Matešićevim šećernim vodicama koje su se od jutros grijale negdje u Vaderovom topcaseu.

 

VLPIVp5p0gGcqZHru4BaoVTRPGEJIBpCrXXusKwW

 

a0C16kmh9-mDqx12aYQQSFkvqpBN5eRLnU_zCHDA

 

6nncTCC-i-Gcz8BR8P2JSqyT2td0biapNnIq2usl

 

75FxrHTN3_8ve0_mvVJwtfrLTIXc0JZ_kci6Yapn

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

I taman kad sam pomislio kako ne može ništa bolje od ovoga, kako je sve savršeno i ničime se ne može dopuniti, ispred terase uparkira se jedan KTM 450 Rally. I još jedan 690 Enduro, i jedan 1190 Adv R i još jedan 1290 Adv R. Na skupinu Morgana koji su se polako prošuljali kroz rupu u brdu skoro da nisam ni trepnuo.

 

qUSK_isz44kq_EBnR7COqbi3W7YR8_rOWZ2VPROH

 

UtzRMtMgemFBDXoMTP_2JF3oMZn9DQTvwFsqlRz8

 

QVyjKROCDGODEolzgiqoEONomJt_Q6a8SZ-3YSmI

 

AWMZJzUls6mV9iRjKS5w_hVtanumi1Kq9pc4f7D-

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

ovaFkyGvcp5HVEP8p29EL1QMELrtf5c_OQTbqlLf

 


Hajdemo dalje ... dosta je bilo luftanja. Osim što smo dvije krivine dalje uzbrdo zastali na parkingu da sekundicu ili dvije osmotrim pošlihtane Morgane - damn, nisam to nikako mogao zaobići - do brane na jezeru Oberon nismo se zaustavljali. A i tu smo skrenuli onako rekreativno, tek da malčice buljimo u vodu ... i da neki od nas promotre potencijalne nove terene za pecanje iz kajaka. Na svašta bome ljudi gube vrijeme.

 

KMNlFJymb5Y5ZXuCYf9ksXT6-PdAqFsxL2bovLJ0

 

mVZexQbPHvN0mxf2hSRQhYIZC3M1N6-JGEz_s_NO

 

4-HuwqjqcC6grazUBeiXe6l1_l2AcHX8gUoQk3hK

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Narednih 50-tak km, od Oberonske brane do benzinjare u Bathurstu, sve po O'Connell Road - da, da, na pola puta je mjestašce O'Connell -  samo živahno i nesputano. A na prilazu Bathurstu dočekala nas kiša. OK, nije baš kiša, više kišica ... onako dosadna s ponekim nervoznim intervalom, dođe ti da se zapitaš ima li smisla navlačiti kišnjak ili ipak nema. Bit će da je preko Bathursta s ove strane upravo prelazio neki tamniji oblak.

I stanemo na benzinjari i natankamo ... e, tu se nisam dao nafukati na benzin s alkoholom. Plava pipa je 98 oktanac, žuta pipa je 95 oktanac, i zelena pipa je 94 oktanac ... i sitnim sitnim slovima ispod piše da sadrži i 10% alkohola. Točim ja od sada samo 98 oktana, barem tamo gdje ih ima. Onaj 91 oktanac od prethodnog tankanja mi nekako slabučak ... kao nemasna juhica.

 

SVAYCUJJ5XfsMqgjpfkDyht8DmZgl7SHtPgWywN6

 

B6mr8LgVVop0uUr-lp_X8vtC-KzH9_t-GAhPalfk

 


Hoćemo li dalje ... nećemo, budemo pričekali da ovo ili stane ili značajnije popusti. I popustilo je to za nekoliko minuta - prošao oblak valda - ali još tu i tamo protrči koja kapljica. Ja bih krenuo ali moj kompić navalio da bi bilo OK uvaliti se u kišnjak. Ajde, radi šta hoćeš ... evo budem i ja iz solidarnosti navukao kišnu jaknicu. Nek izgledamo kao ozbiljni advenčer rajderi. I onda smo te jaknice skidali sa sebe samo 2 kilometra dalje. Od kiše ni traga ni glasa, nema čak ni vlažnog asfalta. Nebitno. Ono što je doista bitno jest mjesto na kojemu smo stali da te jaknice zgulimo sa sebe. Mjesto se zove Mount Panorama Motor Racing Circuit i mi stojimo svega stotinjak metara od ulaska na Pit Straight.

 

KfbHSObmajGRzjaH2NxPzhO0sgtc6Kw-psfazEaa

 

P43cVfzeHAtMI6oOnOB8qhdHaDdkVAS54E_tCMGu

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

KGivws6TMpaaZQArYwCDXP0oV0SQTY6JeLS0NM4p

 

RJgAZE7z1GgjWEgl6nXC6iaTNqaLuNE5Oy5GI3D6

 


Legendarna australska trkaća staza, svašta se tu vozilo u nedalekoj prošlosti a zadnjih godina najpoznatija po utrkama Bathurst 1000 i Bathurst 12 Hour. Kada se ne održavaju nikakve utrke staza je otvorena za promet u oba smjera i ograničenje je na cijeloj trasi mizernih 60 km. Inače je prilično neobičnog oblika - barem po današnjim mjerilima - dugačka je oko 6200 metara, ima dva ultrabrza pravca, nekoliko pravokutnih zavoja, jednu žešću strminu koja pomalo liči na kalifornijski corkscrew, i uz sve to još i visinsku razliku od 174 metra. Naravno da smo je provozali - u CCW smjeru, kako se i utrke voze - i naravno da nismo vozili baš puno brže od ograničenja.

 

JLSm_h2mVK42ymVi5QuDQHxz9UoJQ4OM7H4b0D2j

 

6grjJBf27X-kcWS6ti1Y5GRp69gvyUBwl56QMhay

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Krug smo provozali i vratili se na početnu točku. Zapravo ne baš sasvim na točku s koje smo krenuli već otprilike pedesetak metara bliže, na parking ispred niske i samozatajne zgrade do koje se dolazi prilaznim putem koji počinje ispod onog pješačkog prijelaza s velikom žutom reklamom, vidljivog na nekoj od ranijih fotografija. A na zgradi piše ovako: National Motor Racing Museum. Alzo, muzej u čijoj su postavi motocikli, automobili i razne memorabilije, sve vezano uz povijest utrkivanja u Australiji.

 

Što bi to konkretno značilo? Evo za primjer: Gregg Hansford i njegovi Kawasakiji, Gardnerova NSR 500 iz slavnih vremena i supermotardirana CR 500 iz 1992. s Pariškog Guidon d'Or, nekoliko komada Velocette, Mach IV 750 djed svih superbajkova iz 1972., Henderson Matchless, Scott Doohanov (Mickov brat) 888 Corse, rana verzija RS 250R, RSC (preteča HRC-a) CB1100RS, Gardnerov Moriwaki superbike ... i još goooomila motora i dvije gomile automobila.

 

Sr_QmAzazC38uYTAZB-JJtB9pFREmWN1NWuMuz7-

 

WgRo-EXVfmV5iqI5Ap0VviGmZnxrA1AuFTIpbccR

 

mHNZjX493XWg8FEq2pHlx53oLevx56fZYj5p30LJ

 

5S9Vp89donUCeQsKicnvwzjo3x2vC694dK_u4W0f

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

0S2RfOl2U30kijptJnI2meBhZ1Ks6Aa5WMaGsBHN

 


Od svega toga meni je najinteresantniji bio jedan eksponat odmah desno od ulaznih vrata: dragster motocikl s potpuno nepoznatim agregatom, na prvi pogled malo baca na Ducatijev L2, na drugi pogled sasvim je jasno da je to nečija vlastitia konstrukcija. Ovo zeleno čudo - službeno MW Special 2000 a njegov autor ga zove The Green Bike - djelo je Marka Walkera, osebujnog lika s čijim ćemo se majstorijama susresti već za dan ili dva, ali to ovaj čas još nismo znali.

 

2HmgosxyHFbqGu8u_T4Hhc7MklxQqmj3d66yNYRJ

 

Qt4D-xPc0RsDVnzV37hffCIwBWSMwgJho2AjkSg5

 

YMwGEzPLV04x0ckFaN6kr09J_3Hb5qlFg4lxUoqa

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6
12 hours ago, el classico said:

Baš je odlično pisano, ka da san ja to doživija...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Hvala. Čitaj i uživaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Sat vremena bilo je dosta vremena da se ispregledaju zanimljiviji eksponati, da se pokupi garderoba koju smo ostavili iza ulaznog deska, da se ista garderoba opet navuče i da se krene dalje. A to "dalje" jesu lokalne i još lokalnije ceste prema mjestu Mandurama. Inače, do Mandurame najbrže je doći brzom cestom A41, no cesta znade biti prilično prometna i dosta zatrovana prometnim patrolama.

 

ln1OcUaC7HEtXOcTuD77xM3PBjFxGX8r8LMzEoPf

 

rnUaYck3pElQ9kU_pYwc4CBCzk0GBrEcQtQ7qpl-

 


Zato smo se mi držali lokalno ... Orton Park, Georges Plains, Newbridge ... a u Newbridgeu vođeni Silom parkiramo Falcona i Executora ispred lokalne pošte, stanemo i gledamo preko puta.


Gladstone Hotel, tako piše velikim bijelim slovima na ljubičastoj tabli. Ciglena zgrada s trijemom preko cijele širine, na katu ograda koja liči na bakine šlingane i heklane tabletiće za ispod televizora. Na ploči ispred ulaznih vrata kredom piše OPEN mon-fri 12 noon - sat-sun 10AM. Nije baš Mos Eisley cantina ali nije ni jako daleko.

 

atOs-0MMFBFe3cIzGoeEvbjTjcm2UtHElLl4ZSNP

 

KKdTC8Kit0FWWeyyrHcKFo73uERMP_vV_gG8XdGa

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Ym7aLhCNC26PqAmfbdV9nRAafmQBCf-ucuEb6e0G

 


Ulazimo ... da popijemo kafcu i čajić. A unutra dvoje pijanih starčića i jedna pijana bakica. I konobar za šankom. Ovi prvi troje su u bestežinskom stanju, da ih ne ubije gravitacija drži ih ne znam što. Dok ja poluhipnotizirano blejim okolo, Darth se baca u komunikaciju s konobarom/vlasnikom/tkolivećjeovajizašanka. Kaže da mi vozimo pa ne budemo pifce, ali pasala bi nam kava i čaj s mlijekom. Ovaj iza šanka vrti glavom i objašnjava da je kafeaparat krepao još jučer a plumber nikako da se pojavi. OK, nema veze, budemo obojica po čajić ... idemo sjesti van a on bude začas donio naše čajiće.

 

Odemo van, sjednemo, gledamo okolo ... evo onoga za minutu. Kaže nema šećera ... šta sad? Nema veze, daj čaj bez šećera i stavi malo mlijeka unutra. Eto ga za tri minute, nosi čajeve. Čini se da mu je malčice i neugodno pa kaže da ne bude ništa naplatio ... čaj bez šećera je na račun kuće. Nas dva skoro smo se podavili od smijeha kad se ovaj vratio nazad za šank. Pa gdje ovo ima, u kojem smo mi to dijelu svemira. A dok mi lamentiramo o čaju i svemiru na ledini iza nas crvene papige pasu travu. Nadrealno.

 

2xqccTbX4Fh3u0UlS6-uEY07MWCeQGXxOu40ISso

 

W26_7HmtIQCjBrWZipkBTQucUM35Q_LCroJdyGM_

 

ORtV3SDdDGYJ9DGPv4QKxRiW7HxqNSG932nLoJGM

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Čajeve posrkali, Falcona i Executora ubacili u hiperdrive i nestali iz Newbridgea. Prošli Moorildu i Barry, ispred Mandurame presjekli A41 te se ubacili na Belubula Way, bezobrazno brzu lokalnu cestu koja poznaje uglavnom dva smjera: gore i dolje. Sat vremena kasnije već smo parkirani iza motela Riverview u Canowindri, našoj večerašnjoj bazi.

 

qGG7NO7ojnIPo59d2EBL6hLHgKGRauUs644OUX-P

 

0QuWb_YldkWnDQjYRgUlPYnuRC5-L9A0f8zUxRck

 


Soba nije loša, ima sve što treba uključujući i balkon za luftanje garderobe, sve je čisto i uredno. Još sat vremena kasnije izlazimo u potragu za osvježenjem i zalogajem.
Izlazimo u nešto veći ali ipak potpuno tipični gradić, jedan od onih koji me automatski asociraju na kaubojske filmove. Da nema asfalta, stupova rasvjete i parkiranih automobila ne bi bilo nikakve vidljive razlike. Može li se ovo nazvati tipična australska provincija?

 

7dc9217S6HxnYoxrN_tbNMlkOBkjZ09M9M923YBb

 

nKIbjM6np6b3hKY9jJrXsQ_UIltDqJlQo7r_VE5q

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

-DkR7Tpr1hQKQaEJK0Yo3pv9Lr22vnvIGT23rbGY

 


Osvježenje smo pronašli u prizemlju hotela na suprotnom kraju Canowindre. Ne bih to zvao kafić jer sasvim sigurno to nije, nije niti klasična srednjeeuropska birtija ... nisam siguran kako bih to nazvao To je mjesto koje ima šank i nekoliko stolova - ima i biljarski stol - i gdje se može popiti pivo i štogod prezalogajiti. Pifce smo popili ali smo odlučili da zalogaj budemo ipak potražili na drugom mjestu ... nemam logično objašnjenje o razlogu, jednostavno smo tako osjetili.

 

fyhENSkmdKcyPga_1nX1k3lpNKgBGZKCXL9K2bQC

 

vrvEx4mtZixVGO_wvlKGcx-gNdOmJIL84N0hhwf9

 

o5pBt4sVAWGXpCx5WNwHivbDEmCMfm53lqbFGxvg

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

U potragu za hranom krenuli smo naslijepo, bez orijentira i uopće bez konkretne ideje. Nekoliko mjesta gdje služe hranu smo preskočili, prešli smo na drugu stranu ulice i nakon desetak metara zastali pred neuglednim ulazom pokraj solidno zaprašenog izloga ... vodila nas Sila.

 

GQm2wy7TsKyyxFI6zOY00OzLkdiOIeamjcAbHXuA

 


I ušli smo ... i ostali fest iznenađeni viđenim. Veliki prostor koji se proteže u dubinu, uz izlog prema ulici je restoranski dio, prema sredini je više "birtaški" dio, a u dubinu se proteže "društveni" dio ... vidim da se tu igraju tombole a gotovo sigurno da se tu odvija i dobar dio socijalnog života Canowindre.

Kao što se već dogodilo u nekoliko navrata ranije, a bude nas pratilo u sva tri tjedna Australije, taman smo ušli pred otvaranje restorana. OK, nije problem ... malo smo pričekali, a kad se večerica pojavila smazali smo je u trenu i otprašili u našu današnju bazu. Sutra u šest sati ujutro netko nas treba pokupiti na parkingu iza motela ... netko tko vozi Veliku Toyotu i vuče veliku prikolicu na kojoj se nalaze dva velika paketa.

 

pKpjMCE5iZwrpYOReItDeF6JJ15L8Bxdo_MVHkID

 

UCwJUC8QizApW5YmYoOozHx9odsPiubyUngRSz3L

 

P34TJBVn2CHAWIDs6RoiFI-XG3ZdzFM0lHRIpydf

 

Og17oiebHncV9yeNUIzEi0SpFf2j23PcSgIiLnxv

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Deset do šest, dok smo se stepeništem spuštali u dvorište, Toyota je već brundala na prilaznoj cesti. U pola devet smo bili nazad i pakirali zadnje što je ostalo za spakovati, nešto prije devet bili smo na motorima tražeći izlaz iz Canowindre, a u devet smo prašinjali po Belubula Way na putu prema Mandurami i izlazu na A41, odnosno Mid Western Hwy.

 

Xx9CpFKgWPrEWsrPcUiTEgVLZa5TVYTv_5GplGFe

 


Jučer smo, dolazeći iz Bathursta lokalnim putevima, brzu cestu A41 samo presjekli. Danas, u odlasku, opet trebamo proći kroz Bathurst ali zbog dobitka na vremenu uključujemo sa na A41. Ova je cesta puno direktnija no zbog mogućih susreta s Highway Patrol držimo tempo tek 10-20 iznad ograničenja. Bathurst prolazimo najdirektnijim pravcem - bez zadržavanja i bez ponovnog kruženja po Mount Panorama - i krećemo direktno na sjever cestom koja se zove Sofala Road. Kako i sugerira ime ove ceste, nakon manje od 50 km od Bathursta eto i istoimenog mjesta. Sofalu čine dvije uske ulice s nekoliko kućica zaostalih još iz vremena australske zlatne groznice sredinom 19. stoljeća.

 

U prvoj od te dvije - lijevoj, naravno - ima i kućica s trijemom koja izgleda kao da bi se tu mogli popiti kava ili čaj. Natpis "Coffee shop * take away", žutim slovima na ljubičastoj tabli, i kredom na ploči ispred vrata ispisana dnevna ponuda, čak nas nastoje i uvjeriti u to. Parkiramo leđima nazad, kako se to već radi u Australiji, skinemo se s motora, krenemo prema ulazu i usput se lagano raspakujemo ... Darth prvi, ja lagano kaskam iza njega. A na trijemu dvije gospođe kojima kao da baš i nije pasalo što ih netko prekida dok podižu razinu nikotina u krvi. Pitamo jeli otvoreno ... kažu da jest. Imate li ovo, nemamo ... imate li ono, nemamo. Ali budu napravile kavu i čaj.

 

iiQpqoADWhS2bKBjx0bcJLe85qzhFYVWerqnXQ3E

 


Propustio sam spomenuti scenu oko vrištanja "Skidaj kacigu, skidaj kacigu!" dok je moj kompić privirio unutra dok još kaciga nije bila potpuno skinuta s glave, a nisam spomenuo niti jednu od njih dvije - mislim da je starija gospođa u pitanju - koja pokušava govoriti nešto dok usput prstom iza četvorke gore lijevo iščeprkava ostatke kolača ili sendviča. Ili je možda ipak samo popravljala gebis ... nije ni bitno, ovo je prekrasno i ne doživljava se svaki dan. Nema toga čak ni na filmu. Neprocijenjivo.

 

-jpDG63l8XpZLl7l2fwGa_gWBQOYjghW_V5YHBQq

 


Uglavnom, smjestili smo se na prastare ofucane fotelje na trijemu, stigli su i čaj i kava, a kako smo ih prvi puta srknuli tako smo ih i ostavili. Nije to za konzumaciju ... ne znam čak niti kako uspiju proizvesti takvu bljutu. Hajde da se odmorimo nekoliko minuta - kad smo već tu - pa da gasiramo dalje. Kako rečeno tako i učinjeno.

 

LqpBHS37XwgnhUwktypoD2UxbeiBLgdRpGSSWuGj

 

DxdlpK-SK0GLh1eF1YsnFVcM6G4KKxcG3iS-jHhA

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

Izlazimo nazad na istu cestu koja više nema isto ime ... od Sofale dalje na sjever zove se Ilford Sofala Road, naravno da je mjeto Ilford negdje na putu. I došli smo do Ilforda, i prošli smo ga. Komadićak puta oko Ilforda odvozili smo po B55, cesti očigledno višeg ranga čije je puno ime Castlereagh Highway, i nakon jedva kilometar i pol po tom B55 bacamo se oštro udesno na Bylong Valley Way, cestu koja ispočetka nalikuje na Sofala Road od prije pola sata.

Porastom nadmorske visine - a krećemo se konstantno lagano uzbrdo - u vidokrug ulazi sve više drveća i kamenja. Ništa drastično ali ipak primjetno. Sve ovo lagano penjanje ipak je bilo samo neveliko brdašce koje smo začas pregazili te se kroz dugački drvored približili mjestu Kandos. Njega oštro zobilazimo i - opet kroz drvored uz cestu - preko pitomih zelenih brežuljaka izbijamo pred gradić Rylstone.

 

T1EIhsRHpMWh4X-Xki2HHOEz3i6IecP8KeW0moEO

 

3fGWd_Ktrrsso7vfIlNu1fG28BU0BjubtSP_uMCY

 


Rylstone i nije tako sićušan gradić kako se činilo na prilazima s juga... čak me i čudi da se cesta kojom jezdimo ne zove Rylstone Way a ne Bylong Valley Way. Nebitno uostalom ... tko će razumijeti Australce i njihov sistem imenovanja drumova. Ono što je doista važno jest da je vrijeme za opće tankanje ... kako pilota tako i strojeva. Idemo po prioritetima ... strojevi u hladovinu a piloti u potragu za napitkom i zalogajem.

 

RXmh_F4IZfq5ik9wBOygzvVc0DjsXGNanCV67xmd

 

UGhROFNeCg2j2cMrktqYXP3CaPjqmuNhAlRxbVh6

 

o3Xe4dUT5JV-Ep1xB_9hu6wt0gTb9ZkJE1QUbc2w

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

I napitak i zalogaj pronađeni su unutar pedeset metara od hladovine: netko je smazao pie netko sausage roll, netko Unleaded 91 a netko Premium 98. Ukusi su različiti. Pola sata kasnije - ili se barem meni tako činilo - prolazimo kroz Bylong po kome je cesta dobila ime i ulazimo među konkretnije brežuljke Goulburn River nacionalnog parka.

Oveća crvena tabla s natpisom "REDUCE SPEED" dala je naslutiti da bi se uskoro mogla pojaviti i poneka ozbiljnija krivina, ako već ne i prava serpentina. Jednu krivinu kasnije već ionako relativno uska cesta dodatno se sužava, nestaju i bijele crte - i one po sredini i one sa strane - a niti kvaliteta podloge nije više kakva je do maločas bila. Sve u svemu, odlično ... svi su na domaćem terenu. I Solo i austrijanac, i Vader i njegov bavarac.

 

Vt4f-9dzFLkCCkinOGV1iadxdDa13QthRsKeFvyL

 


Gas uzbrdo, gas preko prijevoja, gas nizbrdo. S lijeve strane pojavljuje se željeznička pruga, minutu kasnije na istoj strani pokazuje se i rijeka Goulburn koja nas - nekada bliže cesti a nekada trunčicu dalje - prati sve do mjesta Sandy Hollow.
Nadomak Sandy Hollowa konačno prelazimo Goulburn koji odlazi na jug, a mi izlazimo na B84 Golden Highway, prolazimo kroz mjesto Denman i odlazimo na sjever cestom koja se zove - ha! - Denman Road. Kako kreće Denman Road, tako kreće i ravnica ... zelena, mekana i pitoma. Lijevo od puta na par stotina metara prati nas niži zid zelenila koji jasno sugerira da je uz njega i nekakva voda - to je rijeka Hunter - a s desne strane tek tu i tamo koje kržljavo drvce. Nekakva brdašca naziru se ispred nas ali nikako da ih konkretnije ugledamo, kamoli da se njima i provezemo.

 

7j1vi1zv3vWQTG8KNwdxfLWw_hVN-XEQCmWRhgNk

 

mPDZq7I4NGrDKvqFicBSbg18FTsEOJGdLe7KCmXq

 

uqTdKiZN45ki2Sc-g31XcUISiaFIv60k6hz34j_f

 

 
Dvadesetak km kasnije prolazimo kroz Muswellbrook, prilično simpatičan gradić u kome bi se - u nekoj prilici - dalo i zadržati dan ili dva i malčice istražiti šta se nudi u lokalnim kuhinjama i podrumima.

 

D3gm8AE1tCN-6CC5JKk7jNtudN3j7JykaMTRGMkC

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

HPdti3Gu4O3c0FFe6Op12mic9n9PoLQ2FuDj2br6

 


U Muswelbrooku se ubacujemo na cestu A15, odnosno New England Hwy, s kojom se budemo družili narednih 150 km, sve do gradića Tamworth kojega smo izabrali za svoje današnje odredište.
Tamworth je dosta veći i ozbiljniji grad od svih ovih koje smo prošli u zadnja 2 dana pa se - nekako sukladno gradu - i mi ubacujemo u veći i ozbiljniji motel. I večeru smo odradili u većem i ozbiljnijem restoranu a nakon toga je usljedio ozbiljni spavanac u ozbiljnijim krevetićima.

 

Lv1Qe1YUCsdOS3c0ACZT9HPFZzKlbmO1ahALRaIJ

 

AGTh0SGfchCnsDeqCHOLF_Jmbo4FC3E_r14CdA7B

 

MF12R2FNVOx84dxnbw3L-axvDEJ9kwXUF0TDErGf

 

AT5UReM3otS6o84A1eBP38ljPF_9mdTEi3Yhyimj

 


...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja