Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 793 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Gledam na you tube, QJ 550 srt x. Proizvodjac isti kao i Beneli. Ista firma, ali za sad nesto jeftiniji model. Kakva su iskustva sa tim motorom? Da li je to jeftiniji TRK 502 ili neka druga prica? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

Ja iskreno ne bih uzeo QJ model, jeste ista masina i ram i jos dosta toga, ali je 550 kubika sto odmah znaci skuplja registracija.. Drugo beneli je vec dugo na trzistu, i glasi kao dobar motor, a QJ je takoreci nov na nasem trzistu i ljudi su skepticni da ga kupe.. Sigurno ces za nekih 5/10 godina lakse prodati polovnog benelija, nego QJ... Takodje izgled borda na QJ mi izgleda jako jeftino, na benelliju je to dosta bolje odradjeno.. Moje misljenje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Ne bih bežao od QJ, dobra garancija, pristojna cena... Ali zbog registracije bih pre benelli ako pričamo o A2 kategoriji, tih 50 kubika više prave lepu razliku u registraciji. Kada bih se odlučio za QJ onda bi to bio srt 700x, kao naredni korak posle A2 kategorije...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Bio sam u prolazu pa sam svratio do salona, pa rekoh da ostavim ovde par informacija, možda će nekom značiti.

QJ zajedno sa Zontas motorima su izloženi u istom salonu gde već dugo prodaju Opel automobile samo su u ćošku pa nisu toliko uočljivi na prvu ruku.

 

Trenutno na stanju i prikazanog imaju samo jedan 800x model i po 2 Zontasova veća skutera i nejkeda . Kako prodavac kaže uspeli su jedva da nabave par modela da bi imali šta da izlože na sajmu jer je jako velika potražnja za Beneli i Qj motorima pa su već razgrabljene zalihe kod proizvođača. 550x koji je isto nabavljen je već prodan i nema ga u salonu.

 

Očekuju da za mesec i po dana stigne isporuka motora ali u ograničenim količinama. Meni je prevashodno interesantan 700x pa sam pitao samo za njih i njih treba da stigne 3 komada, ali verujem da dobijaju i ostale ali ne znam u kojim količinama.

 

E sad izložen 800x - motor je očekivano dosta glomazan i visok. Ja sa mojih 192cm gazim punim stopalom ali sa jedva blago povijenim kolenima. Sve deluje jako pristojno urađeno i motor ima za moje pojmove jako lep zvuk (upale motor ako želite). Ništa ne škripi, plastika deluje i više nego zadovoljavajuće, sve je na svom mestu. Kontrole/prekidači ne izgledaju kao iz premijum segmenta, ali nisu ni blizu kineskim skuterima, recimo kao srednji segment. Generalno sve deluje kao da je izašlo iz neke poznatije fabrike i generalno kao jakooo dobra kupovina.

Ovde bih napomenuo da nisam imao previše iskustva sa različitim motorima (vozio sam samo moje) i da generalno nisam neki poznavalac motora, mehanike i posebno plastika na istim (uglavnom sam vozio limene tenkiće ) pa sve što sam rekao uzmite sa znom sumnje.

 

Što se tiče samog 700x, po rečima prodavca gabaritima bi trebao da bude sličan izloženom 800x sa tim da ima užu siluetu jer nema plastične maske oko rezervoara. Imaće više dodatne opreme od 800x kao npr grejače sedišta i ručica, osvetljenje prekidača itd ali i manji i lošiji tft za cajgere. Takođe bi trebalo da bude lakši 20kg. Generalno sve što je navedeno u KP oglasu koji je već kačen u temi je tačno od opreme do cene. Po meni 700x je svakako bolja kupovina ako ništa zbog ona 4ccm koja ga prebacuju u veću registraciju.

 

Ako je mene prodavac nešto slagao, lažem i ja vas pa ne zamerite. Imam i par slika ako nekom znači zbog gabarita, ali budući da sam i sam prilično gabaritan ne znam koliko je upotrebljivo prosečnom vozaču. 

Promenio član Rolle2010
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@cika miloje Imao sam KLEa, doduše sad već pre dosta godina, i koliko ga se sećam ovde je položaj dosta bolji. Čini mi se da su mi na KLEu noge bile više povijene u kolenima.

 

Opet napominjem visok sam 192cm i svuda sam krupan/mečkast pa nisam siguran koliko su slike reper.

1684184406744.jpg

1684184406756.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
On 15. 5. 2023. at 16:28, Rolle2010 je napisao:

Imaće više dodatne opreme od 800x kao npr grejače sedišta i ručica, osvetljenje prekidača itd ali i manji i lošiji tft za cajgere. Takođe bi trebalo da bude lakši 20kg. Generalno sve što je navedeno u KP oglasu koji je već kačen u temi je tačno od opreme do cene. Po meni 700x je svakako bolja kupovina ako ništa zbog ona 4ccm koja ga prebacuju u veću registraciju.

Nije mi jasna ta njihova logika da na jeftiniji stave više opreme nego na njihov flagship model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: QJ SVT 650X

Da su na SRT800 "nakačili" opreme kao na SRT700 onda cjena  ne bi bila 8800 već preko 9000. Ovako kupiš "golaća" za 8800, pa dodaješ opremu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
pre 29 minuta, cika miloje je napisao:

Da su na SRT800 "nakačili" opreme kao na SRT700 onda cjena  ne bi bila 8800 već preko 9000. Ovako kupiš "golaća" za 8800, pa dodaješ opremu...

Da, ima logike. Hvala na odgovoru.

 

Vidjeh kasnije na ovaj review SRT750(800X)

RIDERMAGAZINE.COM

Mark Tuttle reviews a preproduction version of the QJ Motor SRT750, an adventure bike based on the TRK502...

 

da valjda moze da se doplati za heated grips.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da moći će sigurno da se uzimaju kao dodatna oprema, ali su prilično novi u uvozu ovih motora pa nisu ni oni baš načisto šta će sve biti i po kojim cenam. Ja sam ih konkretno pitao za skidplate.

 

Iskreno osim boljeg i većeg ekrana ja ne vidim nijednu prednost 800x, možda je eventualno lepši ali i to je diskutabilno. 700x je lakši 20kg, ima istu snagu, više opreme i manju registraciju. Praktično su jedan drugom najveća konkurencija što nema mnogo smisla. Kao da zapravo uopšte nisu predviđeni da se nađu na istom tržištu zajedno.

 

P.S: Ako neko ko se bolje razume u kontrolu kvaliteta prolazi blizu salona značilo bi još potkovanijih mišljenja. Ja stvarno nisam nikad obraćao pažnju na to, ali sam uglavnom imao pouzdane mašine do sad... mada me 700x ozbiljno golica. Ako je taj neko još pritom video/vozio i MotoMorini još bolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
pre 38 minuta, Rolle2010 je napisao:

Iskreno osim boljeg i većeg ekrana ja ne vidim nijednu prednost 800x, možda je eventualno lepši ali i to je diskutabilno. 700x je lakši 20kg, ima istu snagu, više opreme i manju registraciju. Praktično su jedan drugom najveća konkurencija što nema mnogo smisla. Kao da zapravo uopšte nisu predviđeni da se nađu na istom tržištu zajedno.

 

P.S: Ako neko ko se bolje razume u kontrolu kvaliteta prolazi blizu salona značilo bi još potkovanijih mišljenja. Ja stvarno nisam nikad obraćao pažnju na to, ali sam uglavnom imao pouzdane mašine do sad... mada me 700x ozbiljno golica. Ako je taj neko još pritom video/vozio i MotoMorini još bolje!

Pa, 700x je definitivno bolja opcija od te dvije ponuđene samo što nikako ne mogu da svarim taj frontal area koji izgleda nekako, glupo (u nedostatku bolje riječi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima, nov sam na forumu i planiram da kupim beneli  trk 502x, gledao sam u Ns i tu GotaCar, je l imao neko iskustva sa njima? Je l ko sa foruma kupio kod njih, kakvi su sa servisom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pozdrav svima, nov sam na forumu i planiram da kupim beneli  trk 502x, gledao sam u Ns i tu GotaCar, je l imao neko iskustva sa njima? Je l ko sa foruma kupio kod njih, kakvi su sa servisom?
Pozdrav, napisao si šta si napisao u temi koja ima preko 2000 postova sa gomilom mišljenja i ličnih iskustava sa tim motorom. Čitaj i uživaj.

A pošto je ovo prijateljski nastrojen forum, sigurno će ti neko ubrzo konkretno odgovoriti.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

90 strana napisano o motoru i onda ladno pita ima li ko iskustva. Jel to opet dosadno detetu crnom?

 

 

Ostaviću ovaj post verovatno sam pogrešio. Ali je bezveze kada neko samo bane na forum bez da se predstavi i kaže nešto o sebi. 

Promenio član shlem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Mislim da on pita da li neko ima iskustva sa prodavcima a ne iskustva u vezi sa motorom.
Kad razmislim, deluje da si u pravu.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2614 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, marinko16 said:

Pozdrav svima, nov sam na forumu i planiram da kupim beneli  trk 502x, gledao sam u Ns i tu GotaCar, je l imao neko iskustva sa njima? Je l ko sa foruma kupio kod njih, kakvi su sa servisom?

Ne znam sa servisom, ali kupovao sam neke odevne predmete, svi su bili veoma ljubazni i kulturni i o tome mogu sve najlepše. Za servis i to ne znam, gonim drugi brend, ali ne vidim zašto bi imao problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav, izvinjavam se ako se nismo razumeli, pročitao sam sve što ste pisali i to mi je dalo utisak da je to pravi motor za mene ali mislio sam prodavac -diler u N. Sadu da vidim koliko izlaze u susret, kako odrzavaju? Inače trenutno vozim sluzbeni beverly i sad bih prvi veći motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2067 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, marinko16 je napisao:

Pozdrav, izvinjavam se ako se nismo razumeli, pročitao sam sve što ste pisali i to mi je dalo utisak da je to pravi motor za mene ali mislio sam prodavac -diler u N. Sadu da vidim koliko izlaze u susret, kako odrzavaju? Inače trenutno vozim sluzbeni beverly i sad bih prvi veći motor.

Ne zameri momcima na brzom okidaču...ima dosta ljudi koji upadnu ''samo da pitaju'' a ne razumeju da postoji način na koji se to sve radi.

 

Što se tiče dilera...svi oni teže ka jednom a to je prodaja. Što se tiče servisa i servisiranja tu ti je klasika kao i kod ostalih, ako ubodeš ok ljude imaš servis sa zadovoljstvom a ako ubodeš baksuze ideš na servis samo da ne izgubiš garanciju.

 

Što se tiče TRK502/X motor nije imao nekih kardinalnih kvarova koji bi iziskivali neko preterano popravljanje...manje više sve je opisano u ovoj i još jednoj temi. Ja sam uzeo u Bg-u motor i za sad je ok iskustvo...voleo bih da je još bolje ali uvek se nađe neka zamerka :) 

 

Ono najbitnije jeste da delova ima, mehanika je jednostavna pa i drugi serviseri mogu da servisiraju...naručivanje delova je isto moguće a to je najvažnije za ne daj Bože. Još bitnije od svega jeste da TRK na 40k km nije imao velikih kvarova što znači da nov motor može da se eksploatiše prilično bez velikih ulaganja a to znači manje posećivanje servisa pa mu dođe nebitno kakvi su :)  

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
pre 14 minuta, mick je napisao:

Ne zameri momcima na brzom okidaču...ima dosta ljudi koji upadnu ''samo da pitaju'' a ne razumeju da postoji način na koji se to sve radi.

 

Što se tiče dilera...svi oni teže ka jednom a to je prodaja. Što se tiče servisa i servisiranja tu ti je klasika kao i kod ostalih, ako ubodeš ok ljude imaš servis sa zadovoljstvom a ako ubodeš baksuze ideš na servis samo da ne izgubiš garanciju.

 

Što se tiče TRK502/X motor nije imao nekih kardinalnih kvarova koji bi iziskivali neko preterano popravljanje...manje više sve je opisano u ovoj i još jednoj temi. Ja sam uzeo u Bg-u motor i za sad je ok iskustvo...voleo bih da je još bolje ali uvek se nađe neka zamerka :) 

 

Ono najbitnije jeste da delova ima, mehanika je jednostavna pa i drugi serviseri mogu da servisiraju...naručivanje delova je isto moguće a to je najvažnije za ne daj Bože. Još bitnije od svega jeste da TRK na 40k km nije imao velikih kvarova što znači da nov motor može da se eksploatiše prilično bez velikih ulaganja a to znači manje posećivanje servisa pa mu dođe nebitno kakvi su :)  

Potpisujem sve što si naveo

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

E hvala na odgovoru, ja sam išao na test voznju.. odgovara mi motor pa eto ostalo je još oko boje da vidim  i još neke sitnice.. tako da nadam se da ćemo se druziti na ovom forumu 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 789 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Sve je to OK ali su svi poceli da rade po principu auto i poljo - industrije , ne prodaju vam prevozno sredstvo (radnu masinu) nego kupuju kupce - a to se posebno vidi po garantnom roku, sto duzi - to gore

 

Da nebude sve tako crno, cuo sam taj QJ i zaista se jako lepo cuje motor - ali to je samo jedan par rukava. Treba ga probati jedno 200-300km pa doneti odluku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja