Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora iz inostranstva

Recommended Posts

  • Drug član, 1046 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 49 minuta, skydiddy je napisao:

Planiram da uvezem motocikl, imam stranu vozacku. Da li je problem voziti domace tablice a strana vozacka? Normalno ne bi ttrebalo

Nema problema strana dozvola-domace tablice ,problem je strane tablice-domaca vozacka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

@Maki ja sam uvezao motor iz Nemacke pre 7 god ,taj covek je radio samo DE. Inace je iz Sremske Mitrovice. Zove se Tihomir 0638450284

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
Pre sat vremena, Vampa je napisao:

Nema problema strana dozvola-domace tablice ,problem je strane tablice-domaca vozacka

Hvala! Planiram da uvezem motor da imam dok sam na odmoru.

Zanima me jos ako imate iskustva, koliko se krece cena transporta? Pitao jednu osobu trazi mi 500eura za 1800km jedan pravac. Mislim da je to puno sobzirom da ce on usput imat jos klijenata, ne samo mene, al mozda gresim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 14 minuta, skydiddy je napisao:

Hvala! Planiram da uvezem motor da imam dok sam na odmoru.

Zanima me jos ako imate iskustva, koliko se krece cena transporta? Pitao jednu osobu trazi mi 500eura za 1800km jedan pravac. Mislim da je to puno sobzirom da ce on usput imat jos klijenata, ne samo mene, al mozda gresim

Meni je uzeo 400e za dovoz iz Minhena tada... ne znam kakvi pravci ,ne setas ti motor tamo vamo nego ti ga dovozi.

Imaju ljudi iz Krusevca koji dovoze za 400e i rade sve oko papira. Moj poznanik uvozi motore vec godinama i radi samo sa njima ,vise se ne cima da ide po motor. Bukvalno dovoze kontigente motora po 7-8 i vise.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1910 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Gledaj koliki je tvoj deo,sta dobijas za koliko para.To sto ce on imati jos klijenata,i samim tim vecu zaradu,nebi trebao da gledas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Sad nailazim na novi problem. Imam A2 vozacku, a motor je 50kw, treba da ga ocarinim i posle da ga smanjim na 35kw. Pitao sam vlasnika tehnicki pregled, i kaze ne moze, dzabe da ga carinim. Jel to tacno, ili je vise komplikovano i bolje da se ne radi to?
Predlozio mi je da ga smanjim u inostranstvo pa posle carinim, ali vidim da covek nije bas upucen, jer citam komentare i ljudi ne preporucuju nikako uvoz motora kojem je promenjena snaga.
ps. radi se o V strom 650 2006god

Promenio član skydiddy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 403 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
On 5.7.2022. at 17:20, skydiddy je napisao:

Gde bih trebao da pitam u vezi ovog slucaja? Amss?

Gubljenje vremena, nazalost:tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Sad nailazim na novi problem. Imam A2 vozacku, a motor je 50kw, treba da ga ocarinim i posle da ga smanjim na 35kw. Pitao sam vlasnika tehnicki pregled, i kaze ne moze, dzabe da ga carinim. Jel to tacno, ili je vise komplikovano i bolje da se ne radi to?
Predlozio mi je da ga smanjim u inostranstvo pa posle carinim, ali vidim da covek nije bas upucen, jer citam komentare i ljudi ne preporucuju nikako uvoz motora kojem je promenjena snaga.
ps. radi se o V strom 650 2006god
Ne može to sa tim da se radi tako. Ako kupiš motor u inostranstvu koji je smanjen na 35,25 nebitno koliko kw nećeš dobiti potvrdu amss ovde kod nas. Potvrdu mogu dobiti vozila samo koja su uvežena onakva kakva su izašla iz fabrike. Ovo ti pišem jer znam provereno,kum je skoro uzeo Fazera 600ccm, uštrojen na 35kw u Nemačkoj. Morao je da ga vrati na fabričku snagu, da nabavi potvrdu od Yamahe iz Srbije da je vraćen pa je išao na valjke u amss da se utvrdi stvarna snaga i tek je onda dobio amss.
Evo ga sad završava punu A kategoriju. Tako da, moj savet, ne bi se ja upuštao u borbu sa institucijama ove zemlje ako nešto nije po standardu.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
Pre 2 sati, slobasuper9 je napisao:

Ne može to sa tim da se radi tako. Ako kupiš motor u inostranstvu koji je smanjen na 35,25 nebitno koliko kw nećeš dobiti potvrdu amss ovde kod nas. Potvrdu mogu dobiti vozila samo koja su uvežena onakva kakva su izašla iz fabrike. Ovo ti pišem jer znam provereno,kum je skoro uzeo Fazera 600ccm, uštrojen na 35kw u Nemačkoj. Morao je da ga vrati na fabričku snagu, da nabavi potvrdu od Yamahe iz Srbije da je vraćen pa je išao na valjke u amss da se utvrdi stvarna snaga i tek je onda dobio amss.
Evo ga sad završava punu A kategoriju. Tako da, moj savet, ne bi se ja upuštao u borbu sa institucijama ove zemlje ako nešto nije po standardu.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Teska zamrzlama... Ali kod mene je suprotna situacija. motor je fabricka snaga, koji ide na carinu, smanji se KW, pa registracija. Nekako mi to nije logicno da ne moze. 
Poslo poruku amss, rekli mida pitam auto bezbednost srbije, sad cekam od njih odgovor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Teska zamrzlama... Ali kod mene je suprotna situacija. motor je fabricka snaga, koji ide na carinu, smanji se KW, pa registracija. Nekako mi to nije logicno da ne moze. 
Poslo poruku amss, rekli mida pitam auto bezbednost srbije, sad cekam od njih odgovor. 
Ma ne može. Kum je hteo i tu opciju,ali nije moglo. Hteo je da nabavi potvrdu da je smanjenje urađeno po fabričkim uputstvima pa da radi amss na 35kw ali ne može. Na kraju je jedva uspeo na fabričku snagu da uradi amss. E sad, ja ne znam, da li može naknadno,kad završiš proces carinjenja na tu snagu iz fabrike da naknadno ovde uradiš restrikciju pa da se ponovo reatestita na mašinskom ili negde pa da se onda uvede smanjena snaga. Koliko mi je poznato, nije moguće. Debilno je to rešeno kod nas a naravno sve u cilju uzimanja para narodu. Bolje je onda traži da kupiš motor koji fabrički zadovoljava tvoju kategoriju i to je to.Osim ako nisi baš baš dokon pa da se mačuješ sa njima i 50x dolaziš na isto mesto da bi doneo još jedan papir za koji ćeš mečku da rodiš dok nabaviš,onda kad sve završiš na kraju će ti reći ipak ne može, pa ćeš otvoriti temu "izvršiću samoubistvo zbog AMSS lopova i Srbije države".

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja