Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora iz inostranstva

Recommended Posts

  • Drug član, 3970 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

U CH je PDV 8%, možeš ga Vratit samo ako kupuješ u firmi, od privatne osobe ne.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L
Pre 7 sati, el classico je napisao:

U CH je PDV 8%, možeš ga Vratit samo ako kupuješ u firmi, od privatne osobe ne.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Tacno, i onda se racun prilaze nasoj carini koja obracunava nase troskove po tom iznosu.  

Kad ga ne vrate nekako uvoznici zavrse procenu vrednosti za mnogo manji iznos pa se vise isplati da ne stetimo Svicu vec samo Srbiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Da ne otvaram sto prvu temu o uvozu, bolje da recikliram ovu najsveziju.

Da li je neko do sada uspeo da nadje pouzdanog coveka za usluzni uvoz motocikla iz inostranstva (Nemacka)? Pod usluzni uvoz podrazumevam da u moje ime kontaktira prodavca, kupi, donese i ocarini motocikl. 
Ako jeste, bio bih zahvalan da me uputi na istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, Maki said:

Da ne otvaram sto prvu temu o uvozu, bolje da recikliram ovu najsveziju.

Da li je neko do sada uspeo da nadje pouzdanog coveka za usluzni uvoz motocikla iz inostranstva (Nemacka)? Pod usluzni uvoz podrazumevam da u moje ime kontaktira prodavca, kupi, donese i ocarini motocikl. 
Ako jeste, bio bih zahvalan da me uputi na istog.

Mozda deki iz subotice? Ne znam da li radi usluzno al doteruje masu motora i svi su vrh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Moze li neki kontakt od doticnog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Covek radi samo iz CH, meni je potreban neko da resi uvoz iz Nemacke. Tako da, potraga se nastavlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 366 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
6 hours ago, Surla85 said:

Da li su i dalje problem smanjeni kW za AMSS ?

Zna li neko ?

Ako jesu,sta bese treba da se radi,iz Nemacke je motor.

Jesu problem. U Nemačkoj odeš u servis, skinu blokadu snage i osiguravajuća kuća na primer Dekra, dođe i izda atest da je skinuta blokada i novi registracioni list da on sada ima originalnu snagu. Sa tim papirom se ode u SUP i napravi nova saobraćajna. Bitno je da obrišu napomenu iz saobraćajne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Problem je sto ga je prijatelj vec doneo i ocarinio,a nije imao toliko sl. dana da ceka amss,a nije znao da su problem smanjeni kW.

Mene zamolio da uradim amss,i ja odma zapazim problem... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

Ajde da i ja pitam ovde da ne otvaram novu temu.Da li neko zna ko radi dovoz motora iz Francuske?Nica je u pitanju.Malo motora dolazi iz Fr,narocito jug.

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Koliko sam razumeo iz ovoga ako se motor vodi na tvoje ime u inostranstvu možeš da ga dovezes u Srbiju bez problema i da ga voziš.

Pošto gledao sam neki motor da uzmem na svoje ime ovde u inostranstvu koji ima u saobraćajnoj 35kw a ustvari je 97kw pa me zanima da li mogu da mi prave neki problem na granici pošto planiram da ga dovezem na točkovima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Super znači ne mogu da vozim motor sa stranim tablicama ako imam našu vozačku a isto tako mogu da ga ocarinim ali ne mogu da dobijem potvrdu od AMSS  da ne prelazi 35kw tako da ne mogu ni to 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
2 hours ago, Zuba87 said:

Лоше си разумео, ако имаш нашу возачку, не смеш стране табле да возиш. 

Nije do dozvole, već do državljanstva, makar mislim. Ako si državljanin Srbije, možeš da voziš samo vozilo registrovano u Srbiji, za koje je uredno u Srbiji plaćena carina i porez. U suprotnom činiš carinski prekršaj.

 

Ako pak imaš državljanstvo i te zemlje u kojoj je vozilo registrovano, onda mislim da je moguće voziti takvo vozilo u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Da li nesto u ovoj situaciji pomaze medjunarodna vozacka dozvola ? Tipa kao sto je traze kuce za rentu auta u inostranstvu ? Ako odradis sve sto treba oko motora papiroloski, s tim da nije u prikolici vec ispod tebe 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 11 minuta, vasa.93 je napisao:

Nije do dozvole, već do državljanstva, makar mislim. Ako si državljanin Srbije, možeš da voziš samo vozilo registrovano u Srbiji, za koje je uredno u Srbiji plaćena carina i porez. U suprotnom činiš carinski prekršaj.

 

Ako pak imaš državljanstvo i te zemlje u kojoj je vozilo registrovano, onda mislim da je moguće voziti takvo vozilo u Srbiji.

Држављанство можеш имати двојно, али возачку само једну. Битно је коју фураш :)

Наравно, када вадиш возачку  (рецимо) Аустрије, нећеш се машати српског пасоша, већ аустријског. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Što samo jednu? Dok sam bio u UK planirao sam da polažem tamo i da sam to uradio, dobio bih sasvim regularno njihovu vozačku dozvolu i imao bih i našu i njihovu. Makar sam ja tako razumeo propise onda kada sam se interesovao oko toga.

 

Drugo,na konto primera Austrijskog pasoša i dozvole, ja nisam imao UK državljanstvo (pasoš), i ako bih imao njihovu dozvolu, siguran sam da bih mogao sa istom da vozim u Srbiji bez obzira na to da li u Srbiji imam vozačku ili ne.

 

E sad čitam, i nije čak ni državljanstvo, već samo to da li neko praktično ima odobren boravak u inostranstvu duži od 6 meseci. Tipa, ja sam živeo tamo duže od 6 meseci, i mogao bih da vozim vozilo iz UK u Srbiji.

 

U principu, svodi se na sledeće - tamo gde živiš, tamo moraš platiti porez i carinu, što je sasvim logično.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Gde mogu da se raspitam o ovome iz prve ruke ,pošto sad gledam po netu i pise da državljanin Srbije sme da upravlja vozilom stranih tablica samo ako ima odobren boravak u inostranstvu duži od 6 meseci a ja imam boravišnu dozvolu na 2god 

Promenio član Sibin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre 3 sati, vasa.93 je napisao:

Što samo jednu?

Зато што закон тако каже :)

 

WWW.AMKNOVIBEOGRAD.COM

Izmene i dopune zakona o bezbednosti saobraćaja i šta je promenjeno. Strana vozačka...

 

Pre 2 sati, Sibin je napisao:

Gde mogu da se raspitam o ovome iz prve ruke 

У закону. Можеш и у полицији, али ипак провери шта закон каже. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
25 minutes ago, Zuba87 said:

Зато што закон тако каже :)

Misliš na ovaj deo:

 

Pravilo po kome niko ne može u isto vreme da koristi dve ili više vozačkih dozvola izdatih od strane dve države ostaje na snazi ali čini se u nešto ublaženoj varijanti.

 

Zakon sada predviđa da ako vozač poseduje važeću srpsku vozačku dozvolu i inostranu vozačku dozvolu koja nije izdata po osnovu zamene srpske vozačke dozvole ima obavezu da koristi srpsku vozačku dozvolu kada upravlja vozilom u saobraćaju na teritoriji R.Srbije.

 

??

 

Po ovome ti ne smeš da vadiš vozačku (recimo) Austrije ako u isto vreme imaš i vozačku izdatu u Srbiji.

 

Ili si mislio na neki drugi deo sa linka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

@Sibin 

Vozilo sa stranim tablicama mozes da vozis u Srbiji ako imas prijavljen boravak u inostranstvu i  boravisnu dozvolu.Konkretno znam za Nemacku da  prvih 6 meseci od prijave mozes da vozis sa srpskom dozvolom, posle toga ne. Zamena srpske za nemacku dozvolu je jednostavna, predas srpsku i preuzmes nemacku(ne mozes da imas obe ). Dolazio sam vise puta u Srbiju i motorom i autom ( oba na moje ime ) i nikada nisam imao problem sa policijom. Ako vozilo nije na tvoje ime, moras imati overenu punomoc kod notara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre 9 sati, vasa.93 je napisao:

Po ovome ti ne smeš da vadiš vozačku (recimo) Austrije ako u isto vreme imaš i vozačku izdatu u Srbiji.

 

Ili si mislio na neki drugi deo sa linka?

То, то, ништа друго не знам. 

Пише да има нека цака за неки период, али у принципу, не смеш имати две возачке. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Možeš imati dve dozvole, ja sam isto polagao za obe dozvole pojedinačno pa imam dve. Ne možeš ih koristiti istovremeno. Malo je to nedoreceno šta znaci koristiti ali svakako ne znaci da ne smeš imati. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja